Skoči na vsebino

Panoramska streha

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
54 odgovorov v temi
Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 960
  • Avtomobil: BMW E61 525D

Že od samega nakupa mi ne deluje panoramska streha kot bi želel. Nazaj gre brez problema, se tudi vrača in zapira, ne dejuje pa zračenje (gor gre, dol ne...).

Dejansko je poškodovan samo en plastični del, ki je sestavni del okvirja in ga je posamično težko dobiti. Iz prakse vem, da takšne stvari rešujejo posamezni strokovnjaki, nikakor pa ne servisi. Tam je pravilo menjave, to pa je predrago. Raje ga ne uporabljam.

Zanima me, ali kdo pozna kakšnega primernega strokovnjaka za panoramske strehe, ki se ukvarja z BMW-ji, pa da poizkušam na ta način rešiti problem.

:beer

Urejal Artist, 25.02.2010, 08:11.

Edina resnica je, da edine resnice ni!!
Prikaži več možnosti

afs
afs

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: F10

mel tak problem. Zamenjali celo stekleno streho!
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 396
  • Avtomobil: BMW logicno

Najdi enega kresnenga- totalko, zobniki bodo še :ok
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 276
  • Avtomobil: Mašina

http://cgi.ebay.de/B...=item33590f788d
Prikaži več možnosti

spyder
spyder

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 248
  • Avtomobil: 530xd

cena je ok.samo da dobiš celo:-D
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik

http://cgi.ebay.de/B...=item33590f788d

Steklo je itak v redu, problem je očitno v kakšnem plastičnem delu, ki se premika, ko se zadnji del panoramske strehe postavi v položaj zračenja ( / ).

Razmišljam tudi, da bi to opcijo izključil (blokiral), vse ostalo deluje, sprednje steklo se normalno odpira in zapira v vse položaje

Prikaži več možnosti

Gajsa
Gajsa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 820
  • Avtomobil: F31 316d

Kaj pa če bi šel k Schumiju (Franciju)? Sem prepričan da bi rešil problem.

My ex BMW's:
E36 320i cabrio, E39 530dAT ///, E46 318i, 323i, 323Ci (2x), 320iT, 325Ci :love , 320d, E81 118d, E90 318d, 325i, E92 320i ///, E91 318d (3x), 320d, E83 2.0dA, F20 118d

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj pa če bi šel na SW update, ja sliši se čudno, samo meni so med eno nadgradnjo sesuli SW za streho (bila napaka od BMW ja v SW) in takrat se mi je odpiral samo po 2 cm na pritisk gumba in ni se odpiral gor dol.

Zanima me ali se pri tebi oglasi kak motor, ko jo hočeš na vzgor dvigniti pa potem ne gre ali je zadeva mrtva ?
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Pri novi zavarovalni polici zavarovat naknadno panoramsko streho (največ 40€)

In čakaš da je toča oziroma :laugh

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti
    • freewilly je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri novi zavarovalni polici zavarovat naknadno panoramsko streho (največ 40€)

In čakaš da je toča oziroma :laugh

:napaka in dobiš novo šajbo ! :ok
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

:napaka in dobiš novo šajbo ! :ok

Računam na to da sobiš tudi pri stranskih ogledalih nov cel komplet z adapterjem. Tudi tukaj dobiš komplet. Sedaj vidim da je cena noveg kompleta ohoho draga, predvidevam, da zavarovalnica vzame pod drobnogled.

Če ne pa se narediš francoza na servisu in rečeš da je prej delalo. :-D

"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik

Računam na to da sobiš tudi pri stranskih ogledalih nov cel komplet z adapterjem. Tudi tukaj dobiš komplet. Sedaj vidim da je cena noveg kompleta ohoho draga, predvidevam, da zavarovalnica vzame pod drobnogled.

Če ne pa se narediš francoza na servisu in rečeš da je prej delalo. :-D LP :ok

Tudi to je ena od možnosti, vendar le če pride do kakšne toče ali podobne nezgode. Avto itak ima kasko in v tem primeru bi bilo potrebno popravljati. Vendar ne bom hudiča klical, zavarovanje imam za pomembnejše stvari..

Aja, pri Fabii mi je pred dnevi led padel in uničil prednje steklo, poškodoval haubo etc. Škode je bilo za 1130 €. Seveda je vse krila zavarovalnica, skupaj z vleko in nadomestnim avtom. No za takšne primere sem zavarovan :ok2

Prikaži več možnosti

FotoModel
FotoModel

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14
  • Avtomobil: bmw 525d

Mene pa tko mal informativno zanima, če bi se naknadno dala ta panoramska streha vgradit. pa kje bi se dalo.. :)
Prikaži več možnosti

bmwko
bmwko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: gti

a kdo ve za kašen primer, da strešno okno pušča? kupujem bmw 5, pa me je malo strah tega...

Urejal bmwko, 17.03.2010, 20:35.

Prikaži več možnosti

bmw_d_power
bmw_d_power

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 010
  • Avtomobil: 530dA@300hp & 325d@300hp

Mene pa tko mal informativno zanima, če bi se naknadno dala ta panoramska streha vgradit. pa kje bi se dalo.. :)

jest mam en komplet s streho vred sam ne verjamem da se to splača menjat. čist preveč predelav, razen če bi imel že tko poškodovano streho in bi moral menjati streho
Prikaži več možnosti

speedster
speedster

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 221
  • Avtomobil: E46 Touring/občasno E61

pozdrav...imam sledeči problem. Večkrat se mi v E61 dogaja, da se panoramska streha iz položaja zračenja v navadni položaj ne zloži kot bi se morala. To težavo sem do zdaj reševal s tem, da sem večkrat pritiskal stikalo, dokler se streha ni zložila. Sedaj pa se mi je zgodilo, da ko to naredim odreagira samo prvi del stekla (vendar se zaradi "protection" funkcije ne zapre ter skoči nazaj) medtem ko zadnji stekleni del miruje in ostane v položaju zračenja, kot da bi se v mehanizmu nekaj zataknilo oz. de ne deluje pravilno

izgleda takole...

nato sem poskušal stvar reševati z ročnim zapiranjem in imbus ključem, vendar spet odreagira samo prvi del strehe. potem sem se lotil zadnjega dela strehe ter del, ki spušča in dviga sam potisnil nazaj in stvar za 1/2 znižal (na sliki pod točko 1)

Objavljena slika

s tem sem dobil dodatni prostor za prvi del strehe, ki sem jo nato ročno znižal v normalni položaj. Predvidevam, da je vzmet (na sliki točka 2) poškodovana tako, da se sila zapiranja prvega dela ne prenaša naprej. Zadnji del tako ostaja nezatesnjen. V kratkem bom zadevo reševal na servisu...zanima me kako se položaj zračenja obnese v dežju. Kanali za odvodnjavanje niso zamašeni, tako da upam da bo vse ok.

Je že kdo od vas naletel na podoben primer oz. kako ste se stvari lotili. Upam, da stvar ni preresna in da se lahko popravi z zamenjavo parih delov (ali kakim DIY) ne pa menjavo cele panoramske strehe...
Objavljena slika

:bmw
Prikaži več možnosti

Artist
Artist

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz imam natančno isti problem. Na servisu pri Gady-u so mi vedeli povedati, da se to ne da popraviti. Problem je v neki plastiki, ki da se obrabi.. se pa ne da dobiti posebej ampak morš kupiti cel okvir, plastika je sestavni del tega okvirja.

No, ko sem izvedel za ceno, me je minilo. Zato pač imam samo streho za naprej/nazaj, funkcije zračenje pa ne uporabljam več... Vsekakor do pomladi ne poizkušaj odpirati strehe, ker mrzla plastika pomeni še dodatno težavo. Ali pa če najdeš serviserja, ki ima dele od kakšnega razbitega avta. Ko boš rešil problem, mi sporoči, prosim :ok2

Prikaži več možnosti

speedster
speedster

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 221
  • Avtomobil: E46 Touring/občasno E61

No, ko sem izvedel za ceno, me je minilo. Zato pač imam samo streho za naprej/nazaj, funkcije zračenje pa ne uporabljam več... Vsekakor do pomladi ne poizkušaj odpirati strehe, ker mrzla plastika pomeni še dodatno težavo.

problem je v tem, da je ne morem niti normalno zapreti in ostaja v položaju zračenja (zadnji del strehe). Mogoče bi lahko tisti nosilec (na moji sliki točka 1) še bolj potisnil nazaj s silo in s tem zaprl streho, ali pa bom raje vprašal kako in kaj na servisu...
Objavljena slika

:bmw
Prikaži več možnosti

BMWenergy
BMWenergy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 592
  • Avtomobil: BMW

problem je v tem, da je ne morem niti normalno zapreti in ostaja v položaju zračenja (zadnji del strehe). Mogoče bi lahko tisti nosilec (na moji sliki točka 1) še bolj potisnil nazaj s silo in s tem zaprl streho, ali pa bom raje vprašal kako in kaj na servisu...

tudi jaz imam isti problem...

je kdo rešil zadevo in kako?

p
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Torej razčistimo vsaj nekaj, te težave imaste vsi na E61 kah - karawan wagnih in ne na E60 kah limo wagnih ??? Ker naslov teme zavaja ali ne ???
Prikaži več možnosti