Skoči na vsebino

Panoramska streha

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
54 odgovorov v temi
Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 072

Kaj ma Webasto pri panoramski strehi?

Krt mislim da cenejše rešitve ni, kot je napisano zgoraj. Tudi meni je navaden šibedah hecal, pa je bilo treba komplet zamenjat (rabljen) pa je šla 1 vijolica.

Upam da si kupil dober primerek e61, drugače bodo vijolice kar letele. :( Take izkušnje sem imal sam pri e60. Srečno

So se ti polomila vodila ali kaj drugega?

Prikaži več možnosti

pele
pele

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 577
  • Avtomobil: F11

Ne vem kaj je šlo, samo šibedah je obstal na sredini in ni nikamor hotel iti. Predno se je to zgodilo pa je hecal iz pozicije dvignjenega na zaprtega in je močno počilo. 

Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 838
  • Avtomobil: prdalica

Kaj ma Webasto pri panoramski strehi?

Krt mislim da cenejše rešitve ni, kot je napisano zgoraj. Tudi meni je navaden šibedah hecal, pa je bilo treba komplet zamenjat (rabljen) pa je šla 1 vijolica.

Upam da si kupil dober primerek e61, drugače bodo vijolice kar letele. :( Take izkušnje sem imal sam pri e60. Srečno

Strehe delajo Romuni - Webasto. Za boljše klase (A8, serije 7, RR, pa švabi). Vse dele se dobi na lagerju ker jih tudi mi kot proizvajalci prodajamo kot aftermarket. Webasto ima 80% prometa od izdelovanja streh in ne od grelcev kot imate vcepljeno v glavi.

dobiti je potrebno samo izvajalca kateri je to že delal in bil na kakpen izobraževanju, o tem pa bo vedel samo zastopnik. V avtriji je servisev malo morje pri nas pa ne vem.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • pele je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Jaz mislim da je problem v tem ker se premalo pogosto kalibrira tale velik dvojni šibedah kjer do odstopanja pride veliko prej kot pri normalnih in zato nekje popusti oz. poči.

Urejal blackberet, 21.05.2018, 09:08.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 638
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Strehe delajo Romuni - Webasto. Za boljše klase (A8, serije 7, RR, pa švabi). Vse dele se dobi na lagerju ker jih tudi mi kot proizvajalci prodajamo kot aftermarket. Webasto ima 80% prometa od izdelovanja streh in ne od grelcev kot imate vcepljeno v glavi.

dobiti je potrebno samo izvajalca kateri je to že delal in bil na kakpen izobraževanju, o tem pa bo vedel samo zastopnik. V avtriji je servisev malo morje pri nas pa ne vem.

A je Webasto delal tudi strehe v času E36?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 838
  • Avtomobil: prdalica

Seveda...

Webasto dela razvoj, ideje, tehnologijo, kakovost,...vse sam. BMW, VW, AUDI,...nimajo nič kaj veliko pri končnem izdelku. Enako je pri ZF, Hella, Yazaki, Bear, Mahle,...

Proizvajalci avtomobilov imajo samo idejo, speljejo jo pa tako ali tako proizvajalci komponent, ker so ti kateri povedo kako bo arejeno in kaj lahko naredijo.. Celotna in komunikacija med raznimi dobavitelji je izdelek AVTO. BMW se pod to podpiše in gasa v prodajo.

Urejal mihaing, 21.05.2018, 10:13.

V2 za agregat, V4 Yamaho, V6 prevozno sredstvo, V8 avtomobil

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 541
  • Avtomobil: E61 535D

Jaz sem imel tudi težavo s prezračevanjem s panoramo. Bila je kriva varovalka. Če se prav spomnim sta dve, ena za prezračevanje in ena za odpiranje. Na tej za prezračevanje so pri meni še gor obešene 12v vtičnice zadaj v sredinski konzoli in v prtljažniku.

Te panorame je še delal webasto ja, zdaj nove (od lani) pa dela BMW sam. Prva samostojna linija za panoramo je bila v USA, sledile so še v Munchenu, Leipzigu in Dingolfingu.

Vem da je to res, ker so se na naši firmi v Nemčiji postavljale linije, testirale in selile v tovarne. V Munchenu je bila postavljena lani julija/avgusta, ko sem jaz delal na selitvi linije za lepljenje karbon strehe za M4 ;)

Urejal panki_86, 21.05.2018, 11:33.

Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Webasto dela panoramske strehe zato se pri njih dobi vse rezervne dele.

Kupiš rabljenega in nisi nič dosti naredil ,ker lahko spet samo čakaš kdaj se bo polomil. Rabljeno je rabljeno kakorkoli obrneš. Razlika je samo v tem koliko daš za ta rabljen kos.
Kateri del pa rabiš?
bcgd.png
b7ha.png

V cetrtek sem itak zmenjen s Palcicem za servis pa me zanima, kaj bodo rekli se za panoramo.
Res mi je cudno, ker ni nic pocilo in v initialise mode gre cez vse stopnje bp, medtem ko normalno na gumbek se pa nic vec ne odziva. Pa ves cas imam opozorilo za anti trap mode.

Seveda...

Webasto dela razvoj, ideje, tehnologijo, kakovost,...vse sam. BMW, VW, AUDI,...nimajo nič kaj veliko pri končnem izdelku. Enako je pri ZF, Hella, Yazaki, Bear, Mahle,...

Proizvajalci avtomobilov imajo samo idejo, speljejo jo pa tako ali tako proizvajalci komponent, ker so ti kateri povedo kako bo arejeno in kaj lahko naredijo.. Celotna in komunikacija med raznimi dobavitelji je izdelek AVTO. BMW se pod to podpiše in gasa v prodajo.

Ne nujno. V TPV smo za BMW razvojni dobavitelj in komplet sami razvijemo izdelek. Dostikrat pa tudi njihovo zeljo probamo izboljsat. Seveda, optimizacijo bodo vedno pripravljeni sprejeti:)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 638
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če ne bo za njih nič dražja, domnevam. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 380

Sej to zdej vsi proizvajalci delajo. Dizajn in sestavljanje kupljenih komponent. Prodaja se pa znacka na havbi.
Prikaži več možnosti

krt
krt

Alias Cavazza

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 270
  • Avtomobil: e61, r55

Tok tok, malo so skalibrirali in je to to. Baje da se kdaj malo neenakomerno premika na desni in levi strani in takrat sistem vse skupaj varnostno zaustavi.

Upam, da bo vsaj nekaj časa mir s to panoramo.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

megma
megma
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3

Zdravo.

Imam težavo z panoramsko streho na BMW E61, namreč zadnji del panorame se zapre samo levi del, desni se noče. Laiki pravijo da so zanič vodila...

Zanima me ali mi lahko kdo priporoča kakšnega mojstra da pogleda oz. popravi zadevo. Koliko stane če zamenjam komplet z novo panoramo?

Oz kaj predlagate? Nekateri pravijo naj jo fiksno zaprem mehansko in je mir potem?

Hvala, lp

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: E61 525D

slabe 3k je menjava..NOVEGA..rabljeno vprašanje če se splača...je pa k**** ker so vodila plastična in se polomijo

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 491
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zdravo.

Imam težavo z panoramsko streho na BMW E61, namreč zadnji del panorame se zapre samo levi del, desni se noče. Laiki pravijo da so zanič vodila...

Zanima me ali mi lahko kdo priporoča kakšnega mojstra da pogleda oz. popravi zadevo. Koliko stane če zamenjam komplet z novo panoramo?

Oz kaj predlagate? Nekateri pravijo naj jo fiksno zaprem mehansko in je mir potem?

Hvala, lp

Obrni se na schumija ali pa na forumaša bmw_experta, onadva znata to zrihtat, ni prav enostavno. Deli se k sreči dobijo posebej na pooblaščencu, o novi komplet panorami niti ne sanjaj.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692
  • Avtomobil: E61 525D

Obrni se na schumija ali pa na forumaša bmw_experta, onadva znata to zrihtat, ni prav enostavno. Deli se k sreči dobijo posebej na pooblaščencu, o novi komplet panorami niti ne sanjaj.

Ko sem jaz menjaval 2 leti nazaj se ni dobilo...pa še panorama je nekje iz anglije iz pm prišla celo med zadnjimi deli..je reko mehanik,če ti zaj crkne nevem kje bomo iskali :blackeye

Prikaži več možnosti