Skoči na vsebino

Trg rezervnih delov za E34

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
518 odgovorov v temi
Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 339
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Pozdravljeni!

Zavedam se, da je sicer podforum za male oglase in ostale stvari, kar se tiče prodaje, ampak imam dobro razlago, zakaj odpiram temo tukaj- e34 je dinozaver in redkokdo danes še potrebuje dele, zato bi tema takoj zapadla med ostalimi v pravilnem podforumu in bi težko spremljal, kaj se odgaja. :)
Sam velikokrat spregledam e34 šaro med ostalimi deli, pa sem kar dosti po forumu.:)

Ker pa sem v zadnje pol leta pregledal veliko število trupel ter umirajočih e34, sem ugotovil, da se še vedno najde veliko zanimivih primerkov, ohranjene opreme, ter redkih stvari, ki si ne zaslužijo preše, a enostavno ljudje, ki prodajajo ne vedo, kaj imajo, ali pa ne morejo prodat, ker nimajo komu.:)
Konec koncev je e34 bil kvalitetno izdelan in so dan danes po mnogih letih kakšni deli še vedno kot novi, če so le bili vzdrževani.

Tako, da je namen teme enostaven:
Tu se lepi zanimive oglase, ali pa informacije, kje gre kaka dobra reč po delih, kje kakšen pameten del najti.-- obvezno e34, ozirom če paše tudi od drugega modela (e32), tudi lahko.
Prav tako je zaželjena pomoč in svetovanje s strani soforumašev.

Za primer bom citiral, kaj sem nazadnje obiskal:

tempomat za motor M50 za E34/E36
http://www.avto.net/....asp?ID=3543224

Tempomata ni več.:ok2

Hm, sicer sem malo v dvomih, če bi napisal tukaj, ampak bi rad pomagal in avto ima še nekaj uporabnih kosov.
Skratka v četrtek sem odkolovratil pobližje pogledat tole kanto, ali je truplo ali kost, ali priložnost ali ostaneš bos?:-D

Skratka:
Avto je bil last in je spet last možakarja, ki ima neko mehanično delavnico in je očitno tudi ljubitelj BMW- sam ima e39 touring, sinu je kupil e34. To je definitivno vzpodbudno, saj so danes v kosih le še razni mulc mobili, oziroma primerki terani do same bridke smrti, brez kakršnegakoli vložka in ni na njih 5% uporabnih stvari.:damn
Tale je bil vsaj tehnično vzdrževan, kot se zagre, najdejo se tudi neki servisni listki. :)

Skratka bolj detaljno: Možakar ga je imel, kasneje ga je prodal prijatelju, ki se je veliko vozil v Avstrijo. Od tu je tudi veliko delov menjanih z novimi ali malo rabljenimi iz Avstrije. Ker je avtomatik menjalnik šel po gobe so ga predelali na ročni, saj je austausch bil 1500€. Tako sem vsaj dojel, če je karkoli narobe, se opravičujem.

Stanje delov: Karoserija je v res lepem stanju, vozilo je letnika 91, Alpinweis. Kar se tiče rje je skoraj neverjetno, da je zadaj pri pokrovčku tanka praktično nič ni!! :eek
Ker je bil avto demontiran v popolnosti sem si lahko ogledal na hitro res vse problematične dele, in (razen na podvozju, okoli pragov in priključkov za divgalko), je stanje rje res minimalno. Neverjetno.

Sedeži so malo strgani, navadni, nič omembe vrednega.
Motor ima nekaj novih kosov (vžigalne tuljave ...), cena je okoli 300€, ampak mislim da zna biti že prodan.
Volan je klasika trokrak, brez airbaga.
Stranska ogledala z modrimi stekelci.
Obnovljen klimakompresor, ki tudi izgleda dokaj novo(!)

Ostalo nisem kaj preveč gledal, je veliko delov, so fantje posortirali po škatlah.
Luči so lepe, (gledal sem levo dolgo), nekaj je rose notri, ampak so leče lepe, nič ne rjavi (zaenkrat) :) Če ima kdo razbite bi bilo v redu.
Omenil bi predvsem vrata: ker vrata niso imela letvic spodaj (!) so rešena tipičnega rjavenja na spodnjem robu, kjer rjavijo zaradi zastajanja vode in peska!! :mljask
Seveda je težava v tem, da so bila popikana iz zunaje strani, ter na robovih- tu pa rjavijo.
Ker je bila že noč (3ure smo kopali po tempomatu ter se pogovarjali) sem slabo videl stanje, saj so bila že naložena na prikolici. Sem pa gledal sprednja in na robu na sredini so bila popolnoma bela!

Wardenova lučka je odlično pomagala. :ok

Skratka tole je kratek laični opis, upam, da sem komu pomagal.
Ni nič kaj posebnega, ampak vozilo je bilo lepo in se najde kak uporaben kos, e34 je pa itak skoz manj.

Omeniti velja to, da je možakar prijazen in nima ravno nekega dejanskega pogleda na cene- ko sem ga vprašal, je komplet luč z motorčkom, 50€, prav tako so vrata komplet nekje 50€, ali pa kak električni del je tudi 50€. :laugh Mogoče priložnost, če kdo potrebuje kaj dražjega. :)

BTW: Avto je šel v dele po precej nenavadnem razlogu: Pokazal mi je neke skurjene žice, ki se jim ni dalo menjavati (e34 ima res kilometre napeljave) in so ga raje razkosali. :blackeye
Je pa možakar zelo v redu in posrečen, tudi prijazen. O e34 tudi nekaj ve, prav tako imajo v garaži staro GTV, ki jo obnavljajo za drift, ter neko motorno letalo domače gradnje. :eek Je posrečen in prijazen, če nič drugega Vam ne bo dolgčas, danes je prijaznih ljudi, ki nate ne gledajo z viška že zelo malo. :ok

Upam, da sem komu kaj pomagal.:)

Gre se za tale oglas:

http://www.avto.net/....asp?ID=3543224

Če sem kršil pravila, ali pa se komu zdi tema nesmiselna, se lahko po želji zbriše/zaklene.
Moj namen je le pomagati ostalim lastnikom, da bodo prihodnji ordovi še videli kako e34 na cesti in ne le majhne varčne avtomobile, prav tako potrebujem družbo, da ne ostanem sam. :ok2
Prikaži več možnosti
    • Azael je všeč

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Domiselno!

Upam da bo kdo tudi s tem dobil veselje do E34 in ne bo posegal po "boljšem" in za nakup cenejšim E39. :-D

Tudi pri meni se dobi še kar nekaj delov.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

no..tega sem klical (žal se ni ogasil) ravno zaradi tempomata... sem videl škatlico v motornem prostoru :).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

matervol
matervol

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 51
  • Avtomobil: bmw e34 520i Touring, Mitsubishi Colt CZ3 1.3

Družba ljubiteljev E34, lepo pozdravljeni.

Sem sicer bolj malokrat na forumu vendar se mi zdi tema zanimiva in jo bom kar izkoristil za povpraševanje. Namreč nekako se mi je 'zgubila' druga prestava na moji 520i Touring L.1993 in ne prime več. Po posvetu z mehanikom naj bi bila boljša opcija najti kak dober rabljen menjalnik. Zato vas sprašujem če ima kdo na zalogi 5 stopenjski menjalnik za M50TÜ B20 motor?

hvala
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Sicer ni rezervni del, ampak si ga nisem upal dati v svojo temo pod forum "oglasi z interneta", ker bi me verjetno "e39 za dva jurja" mafija takoj spljuvala. :ok2
Skratka, še je upanje za nas, poglejte tole, predvsem ceno! :metalc

http://www.avto.net/...=3606194&show=1

Bravo Robert kdorkoli že, upam da ga za to ceno prodaš! :metalc

Nelastnikom e34 prepovedujem komentiranje! :laugh

Urejal Octopus, 15.03.2010, 20:49.

Prikaži več možnosti

david_db
david_db

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 863
  • Avtomobil: E34

Sicer morda ne spada najbolj v to temo, ampak bolj obratno, ampak kakorkoli....
V rubriki kupim se vse prehitro izgubi tema...

Iščem delujoč in še vsaj 2-3 leta "tehnični pregled brezhiben" katalizator za E34 520 M50 motor.
Če se komu kaj valja, naj pove. Ampak, mora iti skozi tehnični. Takšnega, ki ne gre že imam. :-D
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Iščem delujoč in še vsaj 2-3 leta "tehnični pregled brezhiben" katalizator za E34 520 M50 motor.
Če se komu kaj valja, naj pove. Ampak, mora iti skozi tehnični. Takšnega, ki ne gre že imam. :-D

Rešitev imaš tik "pred nosom": http://www.katalizator.com/index.htm Kolikor sem o tem bral na forumu je kvalitetno & cenovno ugodno.

Drugače pa se pri meni "valja" katalizator za M50B25, ne vem pa če je isti kot pri B20 (nisem nikoli preverjal).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer ni rezervni del, ampak si ga nisem upal dati v svojo temo pod forum "oglasi z interneta", ker bi me verjetno "e39 za dva jurja" mafija takoj spljuvala. :ok2
Skratka, še je upanje za nas, poglejte tole, predvsem ceno! :metalc

http://www.avto.net/...=3606194&show=1

Bravo Robert kdorkoli že, upam da ga za to ceno prodaš! :metalc

Nelastnikom e34 prepovedujem komentiranje! :laugh

Meni se zdi predrag :ok2 preslabo opremljen (zakaj se mi zdi da nima klime?) in tudi rjav je malo, čeprav piše da ni... Videti je lepo ohranjen, a za ta denar bi moralo biti malo več avta, se mi zdi.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Če boš malo po forumu pogledal, boš opazil da je vsak e34 predrag za nekatere. :skrbast :-D

Ampak ni problema, omenjeni je res nekam drag in gol, ampak se navdušujem nad ceno in spisanim oglasom, sem bil prav presenečen, ko sem sortiral po ceni letnike do 98 in nekje med e39 našel celo e34. :ok2
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik

http://www.avto.net/...=3610218&show=1 tale pa ni drag...če je približno dober. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

"Konstruktivna" debata se že razvija. :-D

http://forum.bmwslo....?t=63935&page=4
Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Sicer ni rezervni del, ampak verjetno Citrov bivši?

http://www.avto.net/...=3665853&show=1
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik

hmm...težko verjamem. moj jih je imel nekoliko več kilometrov. ko ga je kolega prodal, jih je imel okoli 320kkm. notranjost je bila temno siva...
je pa tale identičen mojemu bivšemu. :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik

524td letnik 1991 po delih: KLIK
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 732
  • Avtomobil: Karjola

Danes sem končno našel čas in šel na odpad iskat dele ki sem jih našel pred tednom dni (seveda v barvi naše E34).
Mojster Eddy mi je posodil jahto za prevoz delov (Opel Omega karavan), žal pa so v tem času avto preveč obutali in popraskali, tako da sem šel domov praznih rok :jok.
Malo sem bil pozen, in sem se zapeljal še mimo par odpadov v bližini in na enem videl dve E34, vendar ni bilo dovolj časa da bi karkoli delal na njih. Ena je bela, ena pa metalnosiva. Karoserijski deli so celi in seveda brez rje.
Če koga zanima lahko greva na odpad skupaj naslednji teden, ker bi tudi jaz rabil par drobnarij.

Urejal bizdam, 09.04.2010, 21:36.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

O, groza no! :frown :crazy

Čakaj, to iščeš družbo v avtu namesto avtoradia ali "poslovnega partnerja"? :-D
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

Eeem, za drobnarije ki jih rabim se mi ne splača it 150 km daleč, grem pa z veseljem s kom, ki kaj rabi, in mu pomagam demontirat, pa pač še zase naberem kar rabim. Pa še ok ceno se da zrihtat ker sem kar redna stranka :-D.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik

Ne, ne, ne, zopet se te bom ubranil, ker moram doma preživeti, se znebiti že nakopičene "šare" in izpeljati trenutni projekt. :-D

Bi pa znal biti lep izlet... ampak NE in ne, ne smem. :laugh
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik

:skusnjava

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti