Skoči na vsebino

1996 E39 528i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
37 odgovorov v temi
QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 323
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Zakaj si pa menjal zatezovalec pasu?

Koliko ti pa sedaj kaj spije tega 5w/40 na interval?

Sicer pa pohvale za vzdrževanje, lep :)

Urejal QPE, 20.12.2018, 10:32.

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 157
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

Zatezovalec zato, ker je skoz ko sem premikal sedež vžigal AB lučko... Defekten priklop senzorja za prožilec zatezovalca pasu. Sem naročil iz DE v kompletu in menjal.

Na 12kkm mi spije dober liter olja, vmes pa tako že naredim menjavo olja. Začne ga žret takrat ko je olje oddelalo 10kkm...

Verjetno bom začel, tako kot sem že vmes, delat interval menjave na 10kkm, da nebom rabil dolivat.

Hvala za pohvalo QPE..

lp

D.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Aha, Na začetku si pisal da ga je spil liter na 3 kkm...se je to popravilo z menjavo olja ali separatorja, ki si ga tudi menjal, kot pišeš?

Da bi šel pa na 10w/40 pa ne? jaz sem v svojega z enakim motorjem točil 10w/40...

Kako se pa kaj menjalnik obnaša pri teh km? ...zelo spodobnih km, naj dodam...  :)

Aha, pa še bistveno vprašanje; koliko pa kej pije?  :-D

Urejal QPE, 20.12.2018, 10:45.

Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Pri 270kkm je bil menjan motor, ki je imel nekje enako št. prevoženih. Takrat se je menjal še oljni separator, vse cevi itd... In poraba olja je od takrat pa do sedaj nespremenjena.

10w40 ni primerno olje za ta motor. Oz. v nekih pogojih je. Ampak ja ostajam na priporočeni gradaciji in ta je 5w40 ll.

Menjalnik je že malo zdelan, ni več tako tekoče prestavljanje iz 1 v 2. brzino. Verjetno krivo olje, ki pa ga bom v naslednjem tednu tako zamenjal.

Poraba je že odkar ga imam na dobrih slabih 11l.

lp

D.

Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, nisem nikjer zasledil da si menjal motor...

Ne vem, meni je takrat to gradacijo, za nameček še TWS-a, svetoval zdaj že pokojni strokovnjak Jože...sej mogoče je TWS bil res overkill za non M motorje, gradacija pa ne vem, se mi je zdela v redu za ta letnik motorjev, se nisem vtikal v mnenje mojstra...nenazadnje sem še v mojo bivšo 523 dvojni vanos dajal 10w/40...

Kakorkoli, vsa čast za zgledno vzdrževanje... poročaj kako bo po menjavi olja v menjalniku.

LpR

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem v eni drugi temi omenil menjavo motorja. Menjal se je zaradi pregoretega ventila in posledično defektne glave, poškodovano je bilo tudi sedišče ventila.

Blok je bil še dober in sem ga potem prodal v LJ, kjer je en forumaš imel defekten blok in dobro glavo :)

Kaj pa vem, meni se za ta motor olje 10w40 zdi pregosto, sploh pozimi. Star motor je imel to olje in je pozimi klenkal ko se je zjutraj hladen zagnal. Z 5w40 je klenkanje izginilo.

Kaj se tiče avtomata, bom menjal olje, v kolikor bo zadeva še naprej enaka, bom menjal menjalnik. Imam ga na lagerju.

lp

D.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Hi, 

Pa je prišla zraven na novo oblečenega volana par postov nazaj so slike, še na novo oblečena ročka avtomatskega menjalnika.

All done by Danijel Šljivič. Hvala Dani, lahko samo priporočam. Kvalitetno narejeno…

20190117_135751.jpg

20190117_135758.jpg

Slik pa ne znam obrnit...

Lep pozdrav vsem

D. :)

Urejal dragan klep, 17.01.2019, 14:39.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa naj še dodam, ker editirat več ne morem, menjal sem tudi olje in filter v menjalniku, uporabil sem original olje ZF LifeGuard5, v menjalnik je šlo celih 6l. Menjalnik sedaj deluje v nulo, brez zdrsavanja med prestavami, brez cukanja itd. Tudi pri kickdown prestavi takoj in tekoče. Glede na to da ima ta ZF za sabo 600kkm+, jih bo zgleda še naštepal, morem napisat, da je res odličen menjalnik.

Urejal dragan klep, 17.01.2019, 14:59.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Hello.. :)

Da malo pokažem, kaj sem letos delal na avtu. :)

Kupil sem originalne M odbijače, kolotečne plastike in letvice, pfl meglenke in pokrove meglenk.. Kar ni original je samo prednja mrežica in zadnji difuzor.

V notranjosti pa je tako že bil original M volan, kupil sem edino originalno M počivalko za noge in letvice v notranjosti, katere so bile  porisane ali polomljene zamenjal z novimi originalnimi. Volan in prestavno ročico sem dal preoblečt forumašu Daniel-u. Original so tudi M letvice pragov. Rad bi menjal ali pobarval še strop v črno, ker ne vem, če bi lahko kje našel črn strop brez odprtine za strešno okno. Pa rabil bi potem še original črne senčnike, pokrove stebričkov itd. Če kdo kaj od tega ima, se priporočam. Iščem samo original robo, ki je kvalitetna, torej nepolomljena, ni raztrgana ali lepljena itd…. Platišča so tudi original BMW, prednji zavorni diski so Brembo sport carbonized in keramične ploščice ATE.

Mogoče sem še kaj pozabil napisat, ampak to je to zaenkrat. Motor dela, malo je edino požrešen kaj se olja tiče, spije 3l na 10k interval. Menjalnik dela v nulo.

Avto je znižan z Eibach PRO kit-om + prednji ojačani ležaji amortizerjev iz bmw serije Z4 Kateri pašejo na E39 v nulo. Tako je avto zdaj čisto malo v kajlo, ravno toliko, da se opazi. Luft med kolesi in blatniki je pa spredaj in zadaj popolnoma enak.

Glede samega izpuha, pa ne vem kaj naj naredim, želim si namreč tihega, tako kot je sedaj, ker avto uporabljam vsak dan, tudi za dolge proge in bi mi šel glasen izpuh verjetno na živce. kake ideje mogoče? Zadnji lonec je dvodelni od 540i.

Pa še nekaj slik za predstavo.

20191020_180608.jpg

20191020_180554.jpg

20191020_180516.jpg

20191020_180440.jpg

20191020_180416.jpg

20190707_140401.jpg

20190612_221205.jpg

20191020_180655.jpg

20191020_180718.jpg

Urejal dragan klep, 20.10.2019, 17:57.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, DJ Falco, peropapero in 5 ostalim je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 861
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Selenio točiš not? Zanimivo...

Kaki športni zici bi prav prišli ampak težko jih boš dobil ohranjene v tej barvi  :confused

Aja izpuh pa čim tišji. Sej nimaš Honde VTi  :laugh Pusti pa je.

Urejal bvogri, 20.10.2019, 18:57.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 558
  • Avtomobil: E39 525i

Glede izpuha, odstranis tisti slepi lonec zadaj pa bo zvok :)
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Nocem zvoka, sploh. Rad bi samo kak dvocevni nastavek not spasal, ce kaj obstaja kar pase na original lonec. Selenia, ja ll98. Zakaj pa ne? ;) Sportni zici, eh, v viola barvi, tezko. Ze leder za te sem po veliki sreci nasel v lj. Udobni so pa ful. Skrbim za njih z mazanjem 1x mesecno.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

To pa bi moral vsak auspuhar znat navarit 2 cevi gor al pa nek nastavek. Dr. Izpuh recimo v slov. Bistrici
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja, saj sem že bil pri njemu, mu malo omenil kaj želim. Morem it ponovno tja, da realizirama moje želje.

Prikaži več možnosti

Bmw39
Bmw39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 768
  • Avtomobil: f11 535dM ,e30is ,e39 V8

Lep. Ampak obvezno še shadowline letvice okrog oken. 

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj te vem, chrome mi je všeč, tak, če je minimalističen. Klasika pač. Ja, saj vem, k M predelavi vsem to ni všeč. Mogoče pa, ne vem, se bom še odločil. Prvo zrihtam izpuh, rabim še plastiko, ki pride pod odbijač, sam 300eur za njo ne dam.... Fucking bmw, ta piece of plastic pač ni vreden 300eur...

Urejal dragan klep, 20.10.2019, 22:16.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik

Nekaj M cukrov je v pripravi, morem blago zalepit, ker na določenih delih odstopa. Kakšne ideje izkušnje s čim to zalepit da bo obstojno itd.... Iščem tudi zadnje pokrove v črni barvi za limo z črnimi lučkami vred. Ponudbe na pvt. Iskal bom tudi strop brez shieibedach luknje, kar bo verjetno kr težko.... Bi barval svojega, a si ne upam niti probat. Vem si plastike pobarvat s sprejem, kar mi lepo uspe, blago pa, kaj te vem.... Ne vem kako bi izpadlo, ne želim, da bi bil flekast itd... Pa na otip se sigurno pozna da je barvan ali? Izkušnje kake? Je kdo slučajno to že delal?

20191023_175442.jpg

Urejal dragan klep, 23.10.2019, 18:49.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Pridi k meni v trgovino, mamo vse kar rabis :)
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč