Skoči na vsebino

Kolesarski podvigi forumašev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
1273 odgovorov v temi
Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Five ten mi niso bili tako udobni.
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 764
  • Avtomobil: Becikl

Prejsnji teden sem na pinkbiku gledal kako je en peljal v mokrem. Noro dobro, bajk je razmetaval ampak pod kontrolo, danes sem čakal da je nehal scat(v bistvu je še vedno rosilo) pa prec na bajk z mentaliteto če lohk un na pinkbiku lahko tudi jaz:-D

2x sem bil na tleh, pizda tele mokre skale in korenine so konkretno bolj zajebane kot pa v suhem. Pa tudi nisem neki bil taprav danes sem bil z glavo drugje in ni bilo tapravga flowa. Še bo treba vozit. Razen čist ta zadnji trejl je ratal dobro. Sem prov malo podriftal z zadnjim koncem :-D
Prikaži več možnosti

Andrius
Andrius

VT avanTurist™

• Moderator
  • Sporočil: 1 410
  • Avtomobil: F31 330xd dizl jetra

eh to ni nic... ;)

cevlji so pa teli sli kolegu v franze po pol leta uporabe...:napaka 5-10 so za na bicikl ;)

Zanimivo,
moji najcenejsi Shimanotovi cevlji (MT33), za 39EUR so po 12k km (3 dokaj aktivne zime in kakih 50 nalivov tako da je voda stala v cevljih) se vedno brez kakih vidnih znakov obrabe. Je pa res da nimam teh mesarskih vijakov na pedalih. :laugh
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 795
  • Avtomobil: R6 topless

@_T_O_M_O_ po ali med nalivom je najboljše bit največ v zraku...sploh, če nimaš tapravih gum na kolesu :ok2
Enostavno odklopiš in gas na polno, ker tkoj k se cjaziš po skalah in koreninah si oplel, če nisi pri stvari in z dobro tehniko...

Sem sam tudi že to preizkusil, ko je sredi spusta začelo tko lit, da sem mislil, da je kdo morje nadmano spustil.
Sem probal zmerno hitro in po pameti, pa sem kaj hitro ugotovu, da je treba pun gas.
Pa še hitrejši sem bil kot po suhem :ok2

Kar se čevljev tiče...za SPD sem imel Lake čevlje z Vibration vložkom.
Tej so zdržali vse...še kopal sem in skakal po robu lopate z njimi pa se niso čisto nič uničli.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Cotax
Cotax

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 760
  • Avtomobil: E91 330xd

Na poti dol z Jošta mi je kar naenkrat spustila zadnja guma :damn

Med pešačenjem do doma sem preklel vse Tom Ritchey 1" gume in mojo neumnost, da sem šel menjat gume za ožje, prej pa v petih letih nobenega gumidefekta na 26x1,75.

Pri podiranju se je pa izkazalo, da se je zračnica zaradi velikega tlaka ulegla tudi v jamice od špic - prav bunkice so po celi zračnici in ena od teh bunkic je spustila.

Pri Valyu sem kupil dva dodatna gumi trakova za v obroč in upam, da bo sedaj brez težav. Pa še nove zavorne gumice sem spotoma nabavil in zamenjal :)

Bedno.. Sem ti pozabil omeniti, da so meni na servisu dali trakec ravno zaradi tega.. Jih pumpam na 7 barov brez težav - pumpam pa jih na petrolu. Avtomobilski ventil imajo - držijo cca 10 dni, počasi padejo na 6.

Kako se ti pa zdi vožnja z njimi? Preden se je spuškala :)
BMW brez šestaka je kot riba brez plavuti :ok2
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Ja doma ja :blackeye nisem pričakoval gumi defekta tako blizu doma :laugh

Tele slick gumice so ena zalost. Ce nimas specialke s tubeless obroci nisi nic naredil.
Na treking in mtb kolesih se vozi pnevmatike, ki imajo dodatno plast zascite, malce tezje so ampak vrtijo se vseeno dobro. Sem tudi eden, ki je imel po 4 defekte letno, sedaj po 4000km pa niti enega na Schwalbe Maraton Supreme... samo ne stanejo ravno 12eur po gumi ampak 3x vec. Valy ti uvozi kar hoces.

http://www.schwalbe....on-supreme.html
Prikaži več možnosti

hejhoj
hejhoj

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 388

Test :-D

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 658
  • Avtomobil: F45 218d

Bedno.. Sem ti pozabil omeniti, da so meni na servisu dali trakec ravno zaradi tega.. Jih pumpam na 7 barov brez težav - pumpam pa jih na petrolu. Avtomobilski ventil imajo - držijo cca 10 dni, počasi padejo na 6.

Kako se ti pa zdi vožnja z njimi? Preden se je spuškala :)

Kar dobro leti vse skupaj :) po ravnem :-D za na Jošta je isto sr... :laugh

Ravno prejšnji dan sem šel na standardni "krog" ob Savi, pa me na eni ravnini počasi prehiti en specialkar v dresu Save, bolj gospod zrelih let ampak navrten. Jaz pa hop za njim in sem mu sledil skozi 3 vasi v zavetrju, letela sva tudi čez 30 (po desnem bregu, kjer se cesta rahlo vzpenja), ni mi mogel pobegniti. Potem pa je odvil levo in se mi je hitrost takoj hudo zmanjšala. Zavetrje rulz :ok

Povprečna hitrost na tej relaciji KR - Smlednik - Zbilje - KR se mi je s temi gumami dvignila za cca 4km/h :eek

Za pumpanje sem kupil pumpo z manometrom do 11 barov. Ali napumpaš kaj čez 7, glede na to, da takoj ko odmakneš nastavek malo ven pihne?
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Čevlje in pedale sem dodobra potestiral ta vikend.
V soboto, v Šentjerneju, mali maraton, 35km, 1h30min, avg 23.3 km/h.
Danes pa še v Krškem na Cvičkov maraton, 45km, 1h:23min, avg 32.6 km/h.

Zadovoljen, glede na to, da se vozim z 29er gorskim kolesom. Drugo leto pa upam da bo počasi čas za udejstvovanja na kakšnem daljšem maratonu.

Objavljena slika

Urejal Pepsi, 16.08.2015, 20:06.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 589
  • Avtomobil: new age e39

Lepo povprecje. Ravnina? Za tako povprecje moras met skos 4ko spredi sploh ce mas kak klanec na trasi.

Urejal damirkos1, 16.08.2015, 20:16.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Lepo povprecje. Ravnina? Za tako povprecje moras met skos 4ko spredi sploh ce mas kak klanec na trasi.

Kaj je to 4ka? :)
Drugače pa ja, ravnina z izjemo enega kratkega vzpona in enih treh večjih klančkov, vse skupaj dvomim da več kot 150m višinske.
Prikaži več možnosti

Andrius
Andrius

VT avanTurist™

• Moderator

Kaj je to 4ka? :)
Drugače pa ja, ravnina z izjemo enega kratkega vzpona in enih treh večjih klančkov, vse skupaj dvomim da več kot 150m višinske.

Voziti moraš 40+km/h.
Dejansko je po trasi nekih 38km, reklamirajo pa 40km in 159m vzponov.

Urejal Andrius, 16.08.2015, 20:39.

Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

Voziti moraš 40+km/h.
Dejansko je po trasi nekih 38km, reklamirajo pa 40km in 159m vzponov.

Pol se pa pardoniram. Nisem niti pogledal, aplikacijo sem pozabil prižgati. Potem je bila pa avg hitrost cca 29km/h. Tudi super. :ok Vsekakor se mi je zdelo, da kar letim danes. :laugh

En ki je vozu z mano je rekel da je 45km.. No nema veze, važno da je blo fajn.:ok2
Prikaži več možnosti

Andrius
Andrius

VT avanTurist™

• Moderator

Pol se pa pardoniram. Nisem niti pogledal, aplikacijo sem pozabil prižgati. Potem je bila pa avg hitrost cca 29km/h. Tudi super. :ok Vsekakor se mi je zdelo, da kar letim danes. :laugh

En ki je vozu z mano je rekel da je 45km.. No nema veze, važno da je blo fajn.:ok2

Ni bil moj namen zmanjsevat tvoj dosezek.:ok
Pofirbcal sem za traso in ker je slika visinskega profila za kratkovidne mravlje sem pa se v Garmina vrgu.
Rezultat je absolutno vrhunski za tezkega gorca. Take povprecne so bolj domena treking in fitness koles.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 589
  • Avtomobil: new age e39

apliakcija je mani zadnjič pokazala 1000 preveč višincev. Kar se hitrosti tiče pa mislim da je kar natančna - sploh sports tracker. Če se prav spomnm je nekje na 0,1 km/h tam tam s polarjem.

če je čeisto ravna cesta je treba prišteti ene 3,4 km/h, k ciljni hitrosti. Tle so kaki ovinki, kak kratek klanec, kak traktor te zajebe... Če so pa klanci pa je to hitro 5 in več km/h.

Še zmeraj je 30 povprečje lepa zadeva. verjetno si vrtel stalno čez 120 obratov :laugh

napslošno je pa tako - SLO povprečje je da imaš na 100km jurja višencev. To sem nekako spoznal na daljših turah. :ok
Prikaži več možnosti

CePO
CePO

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 197

od teh telefonskih aplikacij je, kar se višinskih metrov tiče, še nekako najbolj točen endomondo. vsaj po mojih izkušnjah :)

ali se pa raskira za neko namensko gps napravo, po možnosti z barometrom, pa je stvar rešena (ene 2 tedna nazaj so v hervisu imeli akcijo za garmin edge 500, brez pasu za pulz, in senzorja hitrosti/kadence, za 120€, namesto redne cene 160-170€ )
Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 795
  • Avtomobil: R6 topless

Sicer ne poznam lastnika, sem videl na FB pa objavljam še tu, če kdo kaj opazi:

UKRADENO:
TREK Slash 9 (15,5"), Cannodale Rush 2 Carbon (S).
Ukradeno 23. 8. med 20.30 in 22h z avta, parkiranega v Rožni dolini v Ljubljani.

Info: 041 615-847
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

:)
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Urejal Pepsi, 05.09.2015, 09:33.

Prikaži več možnosti
    • ALFAinBMW je všeč

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 892
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Je šel kak forumaš v soboto na Vršič?

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 855
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

Po ca 10+ letih se spet malo podajam v kolesarske vode, kolesa so se kar spremenila in bo treba nabavit kaj novega

Nekako sem si nageldal TREKa superfly 6, kakšna mnenja oz. "kontra ponudbe" :)

http://www.trekbikes...fly/superfly_6/
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.