Skoči na vsebino

Hladilnik E30

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
12 odgovorov v temi
tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 114

Rabil bi točen podatek o razliki med navadnim hladilnikom in hladilnikom za avto z klimo na E30 M10 motor. Kaka slika bi bila še boljše da se vidi dejanske razlike.
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

prelistal kataloge nissen, behr, pa oglase na netu in prišel do ugotovitve da je razlika v velikosti minimalna (pa še to prinesejo uheljči za plastiko okol ventilatorja). razlika ali je hladilnih pripravljen za termostikala ki služijo ventilatorju ali nima nič. Naročil Behr model 2109064 na Autocommerce (120e) in dobim v sredo-četrtek.

LP, Nejc
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Za naročit hladilnik je dovolj, če prepišem kakšno kataloško iz hladilnika ali naj ga kar na AC nesem, fizično?

Nazadnje sem dobival odgovore, da se tega ne dobi ipd...
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

sema318is
sema318is

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 084
  • Avtomobil: Mercedes-Benz

Bi mogoce pasal mali hladilnik od e36 na e30ko 316i, m40 motor?

LP.
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

e30 318is ima isti hladilnik kot večina e36, kakšen je pa mali hladilnik za e36 pa ne vem :confused

E30 z M40 ima hladilnik širine 380, hladilniki za e36 so pa širši 440. Je potem razlika v višini hladilnika?

Notri bi šel, samo cevi ne verjamem, da bi se ujemale. Mogoče, če bi uporabil cevi od e34 318i z M40 motorjem.

Imam pa jaz hladilnik za e30 z M40 motorjem viška. Popolnoma brezhiben.
Prikaži več možnosti

eXtreme
eXtreme

Old school addict

• Moderator
  • Sporočil: 12 064
  • Avtomobil: E30 320is

Za naročit hladilnik je dovolj, če prepišem kakšno kataloško iz hladilnika ali naj ga kar na AC nesem, fizično?

Nazadnje sem dobival odgovore, da se tega ne dobi ipd...

Smo prišli do ugotovitve, da je Behr očitno delal hladilnike za S14 samo za prvovgradnjo. :damn

Kakšna informacija kje bi dobil kaj popusta na BMW dele? Samo hladilnik in vodna pumpa staneta čez 500€. :puzzled
Objavljena slika
E30 316i, E30 316i, E39 528i, E30 320is, E30 316, E30 316, E30 323i, E30 318iT, E30 316i, E32 735iA, E28 524td, E34 525iT, E39 523i, E34 525iXT
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik

Smo prišli do ugotovitve, da je Behr očitno delal hladilnike za S14 samo za prvovgradnjo. :damn

Kakšna informacija kje bi dobil kaj popusta na BMW dele? Samo hladilnik in vodna pumpa staneta čez 500€. :puzzled

žal da to slišim - men priznajo nekje 10 pa max do 25% na AM. Glede na ceno in redkost dela bi reku da bi bilo 20%. Kaj pa med ostalimi (kakovostnimi) noben ne dela za S14?
Prikaži več možnosti

jetam
jetam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 415
  • Avtomobil: E30

Mishimoto...:ok KLIK

(vem za Italjana, katei ga ima na 320iS in pravi da je zadovoljen)

Urejal jetam, 20.10.2011, 15:38.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 689
  • Avtomobil: E30/4, E36/5, E46/3

Obujam prastaro temo.

Na E30 M20B25 s klimo mi originalen hladilnik solzi na več mestih na satovju.

Hočem da zamenjava paše brez šalabajzenja in improviziranja. Vem, da načeloma veljajo ja za najboljšo izbiro Behr in Nissens. S tem, da se spomnim, ko je pred leti en kolega mejaval hladilnik na svojem M20 FL s klimo, je vzel Nissens in ni pasal, kot bi bilo treba. Potrebno je bilo porezat gumijaste nosilce, da se je pravilno vsedel. Tako, da Nissens, odpade.

Pri Behr (oz. Hella Behr) je težava v tem, da jih ne proizvajajo več. Se sicer še kje dobijo kakšne stare zaloge, ampak me zanima, a bi ta pasal v nulo?

Če ne, paše morda od katerega drugega proizvajalca?

Razmišljal sem tudi, če bi dal kar obstoječi hladilnik popravit, ker ta bo sigurno pasal kot je treba, samo rajši ne bi, ker material je star, tudi če se poflika, se bojim, da bo kmalu začel solzit kje drugje. Enako velja tudi, če kupim rabljenega original, je na vseh materila že star.

Nov original je pa preprosto predrag za hobi avto, ki se ne vozi praktično nič.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

fizični radnik
fizični radnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 055
  • Avtomobil: bmw

Na auto doc jih mas od 50e naprej..
E46__wagon
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ja vem, da jih imajo na autodoc. Samo rad bi vedel, kateri paše v nulo.

Zato me zanimajo izkušnje v stilu: "Imam E30 FL z M20 motorjem in klimo. Vzel sem hladilnik od X proizvajalca in meni paše v nulo."

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

V bistvu, sem še enkrat dobro pogledal, tudi na autodoc ni izbire. Jih imajo kao več na izbiro, ampak na zalogi je samo od proizvajalca NRF:

https://www.autodoc....ord=17111712850

Na ebayu prav tako ni neke izbire.Vglavnem samo Nissens, za kataregea sem na lastne oči pred leti videl, da ni pasal tako kot bi bilo treba. Razen, če so kaj popravili vmes izdelek. In pa prav tako NRF.

Očitno se bom moral navadit, da si pri E30 ne moreš kaj dosti več zmišljevat, ampak si lahko vesel, če še sploh kaj dobiš.

Ima morda kdo že izkušnje s tem NRF hladilnikom in kako paše?

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne poznam NRF znamke, ampak sem malo pogooglal.

Podjetje ima sedež na Nizozemskem. Obstaja od leta 1927 in se ukvarja z izdelavo avtomobilsikih, navtičnih in industrijskih hladilnikov. Ni neka leva firma, ki naroča poceni kitajsko robo in lima gor svoj logo, ampak imajo lastno proizvodnjo - to je dobro. Imajo 3 tovarne v Evropi in 5 v Aziji, tako da verjetno ga za E30 za to ceno vseeno Kitajci ali kakšni drugi Azijci delajo, kar pa itak velja za 3/4 vseh stvari, ki jih kupimo. Če se ne motim, so tudi Hella Behr, če bi se ga še dobilo, delali Kitajci. Ventilatorje Hella Behr za E46, vem da delajo oni.

Kaj dosti izbire ni, ali NRF ali NIssens. Glede na slabe izkušnje s pasanjem Nissensa, tako ali tako ni druge kot da probam srečo z NRF. Autodoc ima ravno danes -23%, kar je maksimalen popust pri njih, vsaj sam višjega še nisem videl, pa sem ga kar naročil.

Prikaži več možnosti