Skoči na vsebino

Hišni robotski sesalci/pomivalci: Irobot Roomba in drugi; Vse o...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
381 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 203
  • Avtomobil: BMW logicno

Kot že naslov teme pove, sem za tehno frike odprl še eno temo z področja ki me zadnje čase malo zaposljuje bolj ljubiteljsko v glavnem kako se je začelo. Kot ostali sem sam že vsaj nekaj let vedel za Roombe a sem si zmeram rekel, kako lahko tako malo sranje sploh kaj posesa, če pa še sesalec z 1800W ne posesa dobro, bo pa eno tako malo sranje potem kaj počistilo, torej nateg .......... no živel sem v tem prepričanju, dokler nisem pri eni znanki to videl in zadevo sploh ni mogla nehat hvaliti, kako to dobro počisti, da je pa res dobro še 1 x tedensko iti z drugim sesalcem, ker po vseh luknjah pa Roomba le ne more. No nato sem čez čas slišal še od nekoga tretjega, kjer mu je žena kar kupila ta sesalec pa se je človek razburjal, da denar meče čez okno, ker kaj bo tak mali drek kaj posesal, ko je pa sam videl koliko svinarije zadeva najde in pobere, da je pa samo :eek. No sam sem se potem odločil in kupil Roombo 581 in jo spustil, da gre po celem stanovanju in to 1 dan po tem, ko je bilo vse pomito in posesano, sem samo :eek :eek :eek, ko sem videl kaj vse se je znašlo v košku za svinarijio...................

No sedaj po več, kot mesecu uporabe se prav zaprav sprašujem, ali je sesanje z sesalci sploh pravi način čiščenja in se bojim, da ni, ker teli mali robotki, so dejansko pometači imajo dve nasproti si vrteče krtače in še en res mali sesalec, ki dejansko potegne le vse tisto, kar je drobni prah in ga krtače ne vržejo v koš, ker poleti na okoli drobnega prahu pa ga posesa.

Torej ravno bistvo se mi zdi v vtrečih krtačah, ki jih res lahko dokupiš tudi za klasične sesalce, samo kupi jih pa skoraj nihče in ravno te krtače so edine, ki z tepihov dvignejo lase, pasjo dlako ......

V glavnem sam sem bil res šokiran nad tem, od kje ta robotek toliko svinarije zbere, največja prednost mu pa je, ali ga sprogramiraš pa kar sam štarta ali pa ga vsak dan zjutraj ročno aktiviraš in on potem v nekaj urah spuca stanovanje in se vrne na polnenje, moje edino delo pa je, da mu očistim krtače in spraznim koš, kar pa ne traja veliko časa, res pa je da se tudi zgodi, pri meni manj, kot 1 x na 15 čiščenj, da kje obtiči, na kakih kablih, tepihu in se nikakor ne uspe rešiti in potem malo pojamra, kao HELP ME in če te ni zraven se potem izklopi.

No sam sem tako navdušen, da sem kupil potem na Ebayu še enega pokvarjenega, ga razstavil v prafaktorje očistil, kupil nadomesten računalnik oziroma glavno ploščo tudi po Ebayu, ki je bila skurjena, obnovil baterijo z novimi členi močnejšimi in tudi ta Dirt Dog dela sedaj kot ura je pa ta bolj za garaže .....

Skratka, kar zanimiva tale robotika za pomoč pri domačih opravilih !

No temo sem odprl, da se piše v njej o vaših izkušnjah, problemih, ker take teme na tem forumu še ni .......

Urejal Mat xxl, 18.03.2010, 12:02.

Prikaži več možnosti

jakeccc
jakeccc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 886

Pri punci so ravno danes spustilo tole zverino po stanovanju.:-D
Sam sem sicer malo skeptičen glede tegale, toda bom poročal kako se odnese zadevica. Pravi pa punca da je na začetku mal smešno k pać sediš pa se ti nekaj motovili pod nogami pa po stanovanju:) :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 224
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To je sicer čisto moje mnenje, tudi se nisem toliko spuščal v tele R2D2je, ampak pomoje je glavna prednost (in obenem tudi razlog da počisti bolj kot bi si človek mislil) v tem, da ga lahko pustiš da se sprehaja cel dan in v tem času ima res čas da obrede vse kotičke, večino najbrž tudi po večkrat.

Kako pa kaj psi nanj reagirajo? Naša se še navadnega sesalca boji al pa laja nanj.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

skis
skis

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 462
  • Avtomobil: F26 X4 M40i

dejansko je romba oziroma irobot trenutno eden bolj butastih proizvodov na trgu, in sicer kar se mapiranja prostora tiče in tudi praktičnega pobiranja / dostave svinjarije na sesalni mehanizem.

LG in predvsem Samsung imata oba na trgu izdelka, ki z rombo dobesedno pometeta. res pa je, da je dobava omenjenih v Evropi bolj boga. prejšnji modeli sploh niso bilo delani za naš trg in se jih je dobilo samo preko "švercerjev" po spletu. obeta pa tudi nova zvezda, ki prihaja na US trg in sliši na ime Neato.

sicer pa sem tudi sam testiral rombo 560 in sem že skoraj zavil v HN po 580 pa sem si spet premislil. poleg tega, da ima romba samo eno vogalno krtačo in debilen sistem krmilnjena po prostoru me moti tudi glasnost. na koncu koncev tudi vse požrem, ker je zabavno gledal mojstra pri delu pa še mulci se gonijo za njim kot da je njihov cucek.

dejstvo je, da je robotek (tudi irobot) za vzdrževanje snage v stanovanju idealen. kakršenkoli že, vsaj po prvih vtisih opravlja svojo funckijo. kako dobro in s kakšno komoditeto pa je drugo vprašanje.

dobra vest je, da bo/je Samsung lansiral Evropski in nov model robota na trg. ta bo po napovedih sodeč izreden. da ne bi preveč nakladal tule prilagam link do svetišča omenjene robotike:
http://www.robotreviews.com/

Urejal skis, 18.03.2010, 12:28.
leporečje :)

The Ultimate Driving Machine
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 69 795
  • Avtomobil: E46 325i

Sodelavka ima eno tole robotizirano čudo in pravi, da je kr ok in ji ni niti najmanj žal, da ga je kupila, samo pospravljeno moraš imeti po tleh, da ima kje sesati, pa une mehke merkator vrečke so strup za sesalec, tko da jih ne smeš puščat po tleh :ok2

Ja, pa kakšne manjše zadeve ala lego kocke in podobno redno iščeš med prahom v sesalcu, ko jih "poje":hihi

Urejal Rottie, 18.03.2010, 16:29.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 488
  • Avtomobil: MB W212

ok...
Mene pa zanima, kakšne ovire lahko tale robotek prehodi. Ali lahko pride iz ene sobe v drugo, če je prag dvignjen za cca. 2 cm :blackeye
lp, ponco
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Načelno Roomba do 2 cm iz prakse povem da se z 1,5 cm pragom nič ne matra gre z lahkoto čez !
Prikaži več možnosti

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 488
  • Avtomobil: MB W212

Načelno Roomba do 2 cm iz prakse povem da se z 1,5 cm pragom nič ne matra gre z lahkoto čez !

hja, potem bi z lahkoto sibal po mojem stanovanju :-D

mat...moja mi je vceraj skor glavo odtrgala ko sem omenil tega robotka, da bi ga nabavli :blackeye ... enkrat ob priliki bi mi ga lahko posodil za test, da jo prepricam :laugh :beer
lp, ponco
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 827
  • Avtomobil: 535 PS

Enega od teh robotkov (sicer se ne spomnim točno katerega) sta si omislila tudi moja starša in sta z njim izredno zadovoljna, tko da kdor omahuje - go for it :ok :ok :ok

Sam se za noben denar ne odpovem "old fešn čiščenju" (sesanje s sesalcem), tako da zame odpade ... :-D :ok2

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj ti pridejo na dom pa vse pokažejo, samo prej se ti splača s tvojo zmeniti v stilu, jaz sesam po flatu, ti pa vse ostalo, saj jaz sem ga tudi v glavnem kupil zato, da zdaj vsak dan vse posesam :ok2
Prikaži več možnosti

lozinka
lozinka

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 236
  • Avtomobil: SPET M SPORT PAKET

Tukaj prodajajo en tak robotek:ok, vse lepo in krasno samo mene moti to da 70m2 pometa več kot eno uro:napaka, to pomeni da bi mogel sesat ko te ni doma kar je vredu če nimaš hišnih ljubljenčkov v stanovanju:eek. Ne vem kaj bi mu naš Snoop (roti) naredil da tolk časa sesa:mljask???

http://www.bralcom.e...bot_galaxy.html
BMW Dolenjska
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Jap, točno to, namenjen je temu, da ga prižgeš (oz. pri boljši modelih naštimaš timer) ko greš v službo in ko izračuna, da je že cel prostor posesal se zna sam odpeljati do polnilca in se napolni.

Ima pa reč tudi nekaj minusov:
- je zelo glasen (pozabi na to, da bi ga vključil, zaprl vrata in zadremal za kakšno urico :fight), tudi v kakšnem novodobnem bloku se po moje zna zgoditi, da ti bojo gluhi sosedi začeli zbijati po stropu...
- glede na nemajhno ceno je sesanje vseeno slabše kot pri kakšnem Vorwerku... Tudi več prahu spusti v luft, kot V.
- aja, odpiranje sesalca, čiščenje dlak in podobnega, ki se navijejo v kolesa in že najbolj obično praznjenje posode s posesanimi smetmi je svinjarija na kvadrat... Pri tem spet spustiš v zrak svinjarijo, kar bo kakšnega alergika še pokopalo... :-D Skratka, želel bi si klasičnih vrečk...

Vseeno pa verjetno čez 10 let ne bomo več "ročno" sesali po tleh... Samo še cena mora pasti, pa bo...
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 067
  • Avtomobil: P-407 Alfa GTV Delta TT

OK, ta Roomba 581 pride cca. 500 eur, to res ni tak denar da si ga človek ne more privoščiti. Mene interesira kak se tkašen "sesalec" znajde na tepihu na katerem niso le mrvice, ampak tudi pesje dlake? Očisti vse kak se spodobi, ali se mora čistiti za njim? Grem v službo, pesa zaprem v hodnik in ko pridem domov imam čisti tepih, sounds to good to be true, ali je res ostvarivo?
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Dlake (sploh daljše) se hitro zavijejo v kolo in jih je treba redno odstranjevati... Po težkih tepihih se giblje brez problema (spleza na 1 cm visok tepih in nazaj brez težav), zelo lahkih preprog pa ne priporočam (oz. jih je fajn prej odstraniti), če drugega ne, jih bo sesalec verjetno porinil v kot... Če bi se zapletel v tepih se seveda sam ustavi... :ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kar je kosec napisal za 581 drži, razen, nič se ne navije na kolo ampak na krtače in ker sam imam psa se je na začetku dogajalo, da sem moral na sredi sesanja čistiti krtače (dobiš zelo uporabno orodje zraven za čiščenje), ker se dejansko lasje in dlake delno navijejo na krtače, no ko je robot pospravil v ene 5 sesanjih to nesnago, ki z običajnim močnim sesalcem ni šla ve, pa ni bilo več teh težav, sedaj krtače čistim na približno 3 sesanja (vsakodnevna) koš pa jasno stresem vsak dan.
Se pa kak las kdaj zaplete tudi v stransko ščetko in jo pač odviješ očistiš in vrneš nazaj.

V glavnem Roomba ni robot, ki bi delal brez dnevnega praznenja koška in rednega čiščenja krtač, pa dobro je, da si malo mahnjen na robotiko, da si ga v stanju na ene 4 mesece malo razdreti, je zelo enostavno (ne uniči garancije je celo zaželjeno z strani firme) obstajajo video navodila step by step, da se tudi noter malo spiha robotka, je pa vse silno enostavno za razdirat in modulno sestavljeno, če ste v stanju zamenjati gumo na avtu in kako žarnico v avtu, boste to z lahkoto naredili, ker robotek je dokaj kompleksna zadeva in sam sem v bistvu kupil še enega za čiščenje garaž Dirt Dog malo rabljenega in v okvari in prav užival, ko sem ga razstavil vse v prafaktorje in vse očistil, no kasneje sem mu pa menjal računalnik in sedaj dela in je ko nov, je pa zadeva daleč od enostavnega, npr. vsako kolo ima plastičen zobnik in senzor in meri točno obrate kolesa po enakem sistemu kot abs senzor v avtu, potem so še senzorji na prednjem kolesu, za nalet v odbijaču, 581 celo pred udarcem v oviro zazna oviro in upočasni, pa tudi ni to kak glup stroj, ki ne bi cel čas vedel kaj se dogaja, če se zaplete v laske preproge senzorji takoj zaznajo, da je krtača blokirana in pogon krtače izklopijo in obrnejo nazaj, da sprosti laske in ponovno z ugasnjeno krtačo zapelje na tepih, enako zazna težavo na bočni krtački, ko gre na tepih, če je tega že zvil celo dvigne eno kolo in robotka za ene 3 cm v zrak in tako, skratka zelo zelo daleč od tega, kar kdo misli, da gre za pogon in krtačo in nič več, res sicer je, da Roomba nima laserskih meritev prostora in bolj "bluzi" po prostoru, samo je poanta v tem, da naj bi itak šel čez vsako mesto več krat, tako 1 prostor cca 30 m sesa ene 40 min, zato pa je priporočljivo, da to dela, ko te ni doma in načelno vsak dan, pač čeprav imam timer vendar, ko grem v službo ga z daljincem štartam in pozabim .... Je pa daleč od tega, da naj bi bil glasen, kar piše Kosec, celo zelo zelo tih in ko zaprem vrata stanovanja ga zunaj vrat ne slišiš, je pa na Youtubu dosti filmčkov, kako mačke uživajo, ko "šofirajo" in se vozijo z Roombo, pa če bi bila glasna to ne bi šlo !
Tudi po stopnicah ali z mize ne pade ima pa težavo z povsem črnimi tepihi in še večjo, če imamo npr tepih z šahovnico in ca 3 x 3 cm črnimi kvadrati,tamjozmede, ker misli, da je prepad, drugih minusov nima in če nimate povsem črne preproge,če je siva, rjava, modra, ne bo teh težav !

No ja upam, da sem kaj pomagal komu ! :ok

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

Zelo tih? :-D Dere se ko Concorde!!! :ok2
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

:eek :confused Tisti, ki ga imata moja starša je dokaj tih ... :ok2, ne vem pa točno kater model je ...

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ker vidim, da Concorda še slišal nisi in menim, da ga tudi ne boš več, se samo čudim tvoji izjavi :ok2 Res pa je, da če imaš velika ušesa, kot Miki Miška, da se ga malo res sliši :laugh No ja vsekakor precej manj, kot kateri koli klasičen sesalec ! :cool

Urejal Mat xxl, 19.03.2010, 23:05.

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Ker vidim, da Concorda še slišal nisi in menim, da ga tudi ne boš več, se samo čudim tvoji izjavi :ok2 Res pa je, da če imaš velika ušesa, kot Miki Miška, da se ga malo res sliši :laugh No ja vsekakor precej manj, kot kateri koli klasičen sesalec ! :cool

:ok

Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik

No, skratka: meni se zdi moteče glasen. In tak je že od prvega dne.
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti