Skoči na vsebino

Hišni robotski sesalci/pomivalci: Irobot Roomba in drugi; Vse o...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
510 odgovorov v temi
Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 091
  • Avtomobil: BMW

Nisi prav prebral :) (oz sem jaz res malo čudno napisal)

Funkcije seveda so v trendu. Skrbi me, da je tudi pri roombi tako kot npr. pri BMW - stari modeli so neuničljivi, novejši pa... ;)

Novi pa povsem enako ......................

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 491
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Men je spet baterija na moji 880 crknila.
Sem kupil novo li-ion pa je delala vrhunsko 11 mesecev
Pol pa je crknila in so rekli da ni vec takih...so mi dali navadno nimh in vrnili razliko v ceni.
Sedaj pa je ta nimh sla rakom zvizgat po 1 letu.
Kje bi lahko dobil novo li-ion???
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Lahko celo pri meni, več na ZS, ti razložim vse o teh baterijah, morda si prepoceni kupoval, ker sam imam kvalitetno Li Ion, sedaj že 7 leto, čisti vsaj 5 -6 x tedensko pa je še vedno na 95 % kapacitete, problem so pocenske Li ION, brez tokovne zaščite, brez odklopnika ob prepraznenju ali prepolnenju celic in brez pameti na kratko.....

Pri Ni MH je pa samo kvaliteta celic in pa to ali so debeloslojne celice ali ne, je pa tako, ta najcenejše SUB C celice še zadovoljive kvalitete so nekje 4,8 eura kos , v bateriji jih je 12, potem si pa izračunajte, kaka bi morala biti cena solidnih baterij.  

No imam tudi dele za Irobote, vendar le za njih, za druge ničesar, več pa na ZS. 

Mi je pa vse to okoli Irobotov hoby, tako, da tudi če , kdo rabi, kak nasvet ......

Urejal Mat xxl, 08.05.2020, 22:46.

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 491
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Lahko celo pri meni, več na ZS, ti razložim vse o teh baterijah, morda si prepoceni kupoval, ker sam imam kvalitetno Li Ion, sedaj že 7 leto, čisti vsaj 5 -6 x tedensko pa je še vedno na 95 % kapacitete, problem so pocenske Li ION, brez tokovne zaščite, brez odklopnika ob prepraznenju ali prepolnenju celic in brez pameti na kratko.....

Pri Ni MH je pa samo kvaliteta celic in pa to ali so debeloslojne celice ali ne, je pa tako, ta najcenejše SUB C celice še zadovoljive kvalitete so nekje 4,8 eura kos , v bateriji jih je 12, potem si pa izračunajte, kaka bi morala biti cena solidnih baterij.  

No imam tudi dele za Irobote, vendar le za njih, za druge ničesar, več pa na ZS. 

Mi je pa vse to okoli Irobotov hoby, tako, da tudi če , kdo rabi, kak nasvet ......

Kupil sem na velog li ion...ko je crknila so rekli da so ukinili te baterije ker je bilo en kup tezav z elektroniko v bateriji menda.
No napiši mi prosim ceno pa kako in kaj.
Meni je glavno da dela ker laufa vsak dan ... 2 macki in en kup dlak...
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 528
  • Avtomobil: e92 N/A straight 6

Mat xxl, mi imamo tistega brisalca tal no poleg roombe 880 in še zdaj po novem še enega brisalca... Popizdil bom, potem pa jaz zapravljam za avtomobile. No fora starega brisalca je da je moja naročila novo original baterijo in se vseeno skozi dere da je prazen. No in ženska kot ženska, si je naročila prejšnji teden kar novo zadevo. Za starega pa pravi da je za odpis... No naj še dodam da je stari res en k. rabljen, star je sicer cca. 4-5 let in max 2 leti v uporabi. S tem da ima v sebi 6 mesecev staro baterijo. Model bom preveril tekom dneva, vem samo da je bel in da piše gor I robot.. meni se zdi enak kot ta nov ki ga je je zdaj naročila.  :fight

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 483
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Novi pa povsem enako ......................

Dobro vedeti. Žal eden redkih primerov ;)

Drugače pa za baterijo kontaktirajte @Mat XXL. Zrihta samo preverjene stvari, na koncu pa še ugotoviš se da je cena na nivoju aliexpress cene (kjer je pri baterijah vedno loterija katere so ok) in veliko ceneje kot v trgovinah pri nas.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Mat xxl, mi imamo tistega brisalca tal no poleg roombe 880 in še zdaj po novem še enega brisalca... Popizdil bom, potem pa jaz zapravljam za avtomobile. No fora starega brisalca je da je moja naročila novo original baterijo in se vseeno skozi dere da je prazen. No in ženska kot ženska, si je naročila prejšnji teden kar novo zadevo. Za starega pa pravi da je za odpis... No naj še dodam da je stari res en k. rabljen, star je sicer cca. 4-5 let in max 2 leti v uporabi. S tem da ima v sebi 6 mesecev staro baterijo. Model bom preveril tekom dneva, vem samo da je bel in da piše gor I robot.. meni se zdi enak kot ta nov ki ga je je zdaj naročila.  :fight

Brisalci. ????  Kaj bo to verjetno Brava ???   Ja teh jaz nikakor NE priporočam, gre za bivše robote znamke Mint, pogooglaj, ki jo je Irobot kupil samo zaradi patenta za gibanje po vrsti in z kamero, ker ta sistem je že imel in zaščitil Samsung in ja zato je Irobot kupil to firmo z patenti. 

Ker pa ja, roboti delajo, so jih preimenovali v Brava in malo nadgradili in šli v prodajo......

Pravi pomivalci so samo Scoobe 300 serije od 330 - 390 in pa novejša serija 400, ki pa med geeki ni tako zelo cenjena, kot stara 300 serija. 

Za Scoobe 300 serija imam delov ni, da ni, tudi kako kot novo refubrished bi našel, za 400 model nimam nič razen baterije, za Brave pa tudi nimam nič.   

Me pa ćudi, baterija je tako ali tako imela 6 mesecev garancije, ja imajo tudi Brave "built in test" ni program in se hitro vidi, kaj je . 

Ja meni je to bolj hobi, z veseljem pomagam, da sami, kaj popravite, sem med tem, tudi nekaj kitajčkov podrl, pa ja tehnično so napredni, kapo dol, dobro, da so, da tudi Irobot prisilijo v razvoj, moti pa me, da imajo filozofijo vseskozi menjati komponente, na vsak model ( roomba je imela 15 let enaka kolesa in mnogo delov) in tako je kasneje vzdrževanje zelo zapleteno in drago, saj delov ni lahko dobiti......

Urejal Mat xxl, 09.05.2020, 23:02.

Prikaži več možnosti

tipmisle
tipmisle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 467
  • Avtomobil: Korejc

@Mat xxl maš kakšno mnenje o tanovi roombi s9?

From A to BMW.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Imam, popolnoma nova zasnova, ja na začetku tisoč in en problem z softwerom,  sedaj pa zadeva že ene pol leta zadovoljivo deluje. 

V tem, trenutku, kot vem, so težave samo še v ultra velikih prostorih npr. ena soba 200 m2 , tam se ji začne zatikati se ustavi ob sila dolgih razdaljah, ko gre 15 + metrov v eno smer malo razmišlja in gre naprej, sicer pa dela super. 

Gre pa za čisto generalno novo zasnovo, na kateri bodo tudi novejše gradnje bazirale......

Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

tipmisle
tipmisle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 467
  • Avtomobil: Korejc

Okej, hvala za odgovor.

Bi po tvojem mnenju bilo boljše kupit izpopolnjeno zadnjo verzijo pred s9 ali kar tole?

From A to BMW.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi sigurno samo S9 vzel ......

Prikaži več možnosti
    • tipmisle je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.