Skoči na vsebino

Hišni robotski sesalci/pomivalci: Irobot Roomba in drugi; Vse o...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
567 odgovorov v temi
hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: E60

tako ali tako ima še varnostno vrv, če pade ......

Vrv ima ja. Zanima me ali zazna da ni roba. Če bo padel takoj, ko pride do roba nisem naredil nič. Sploh pa če pade ko je čisto zgoraj in se zagunca lahko še poškoduje tudi fasado?  

Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 073
  • Avtomobil: BMW

Mislim, da ne bo zaznal in bo padel, ko izgubi oprijem ...........   lahko pa malo na YT pogledaš, je veliko filmčkov....

Prikaži več možnosti

hotko90
hotko90

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 858
  • Avtomobil: E60

Za oba pravijo, da zazna rob stekla. Tako hobot 298, kot winbot x.
Edino winbot je brezžičen kar je pa po eni strani slabost, ker deluje 50 min polni se pa 2,5h torej ne naredis veliko + ne očisti tistega dela kjer je vrnostno pripet.

Ne vejo pa ali bi ga motili nosilci na steklu. Naj nebi.
Ne vozi hitreje kot lahko leti tvoj angel varuh!!!

A ve gdo kje lahko čipiram angela?
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 288
  • Avtomobil: BMW E21 327i E36 323ti

kaj se trenutno splača kupit? Vem da so tule eni roomba doktorji, si jih nadgrajujejo...nimam pa ambicij da bi zagonil N denarja za 0 rezultata al pa da bi vsak dan rezal iz koleščkov lase vn.

uglavnem :

- 80m2 stanovanje

- maček

- žena ma pol metra dolge lase

- en tepih na hodniku, ostalo parket

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 651
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

kaj se trenutno splača kupit? Vem da so tule eni roomba doktorji, si jih nadgrajujejo...nimam pa ambicij da bi zagonil N denarja za 0 rezultata al pa da bi vsak dan rezal iz koleščkov lase vn.

uglavnem :

- 80m2 stanovanje

- maček

Lase boš slej kot prej čistil. Na srečo vsaj pri Roombi dobiš primerno orodje, da se to naredi na hitro. Imam doma podobno situacijo: 2 mački, žena daljše lase (sicer malce krajše kot tvoja, pa vseeno...

Roomba dela že desetletje BP, parkrat letno odpreš, očistiš krtače in to je to, 5 min dela. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: /

Mi imamo Roombo i7 s samodejnim izpraznjevanjem že sedaj dve leti. Nekje 450h je sesala pa cirka 18.000m2. Trenutno brez ene težave, 4x sem filter menjal, enkrat krtače. Cucek v bajti, kar nekaj tepihov. Ga pa ne bi vzel brez samodejnega izpraznevanja, ker brez tega je samostojen ravno toliko kot ročni sesalec. S samodejnim izpraznevanjem se ga tudi mesec ali dva ne rabiš dotaknat, sicer bi moral pa realno med vsakim sesanjem ga spraznjevat.

Edino kar občasno jebe je aplikacija, ta ima od čase do časa popadke in ne dovoli sesanja. Ga moraš ročno zdrmat, da se vse skupaj zažene.

Urejal neicheq, 22.02.2021, 08:51.

Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 092

Lase boš slej kot prej čistil. Na srečo vsaj pri Roombi dobiš primerno orodje, da se to naredi na hitro. Imam doma podobno situacijo: 2 mački, žena daljše lase (sicer malce krajše kot tvoja, pa vseeno...

Roomba dela že desetletje BP, parkrat letno odpreš, očistiš krtače in to je to, 5 min dela. 

LP Tristan01

Točno tako. Pri pol metra dolgih laseh se temu žal pri nobenem ne moreš izognit, je pa pri Roombi to vsaj enostavno naredit.

Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 040
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Romba 966, dela ok do sedaj posesala 9224m2, sem pa tja se zaplete v ženine slušalke, občasno jo je treba malo bolj detaljno očistiti, lasje in podobno. Dela za 5 minut.

Aplikacija je bila do nekaj mesecev nazaj super, od prenove naprej pa je postala precej kilava, malo dela, malo ne pa tudi izgled in vse skupaj je slabše kot prej. Verjetno bodo zrihtal enkrat.

Urejal voith, 22.02.2021, 10:31.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 484
  • Avtomobil: /

Tako, tazadnja aplikacija meni serje, prej tega ni bilo. Pa sama me izpisuje iz računa, da moram vedno znova vpisovat podatke.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 893

Roomba 960 je vredna 340€ kolikor je v akciji na mimovrste?

Kaj je sploh razlika med tem pa če dam 300€ več za npr. i7518

Očitno dlake boljše sesa :D

https://www.rtings.c...-plus/5889/5890

Urejal Maticb, 22.02.2021, 11:02.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Fantje, ja vam dottore, ki je za hooby noter padel pove, kaj z aplikacijo.  

Žal se to res dogaja, od nekje novega leta.  Svetujem, da izbrišete obstoječo roombo iz računa, ko je aplikacija že nadgrajena in robotov fw tudi, prav tako baza, če imate I7, nato jo na novo, kot o nakupu sparite in ja , naj se na novo nauči prostorov in vsega in na I7 na novo nastavite vse meje prostorov....  No realno je za ene 15 minut dela , to reši vse težave .....

Za mimogrede imam par novejših ugodno za prodati, če koga zanima, recimo I7 z samočistilno bazo, 980, 880, 870 ...... več na ZS, vse z novo baterijo, krtačami.....

Urejal Mat xxl, 23.02.2021, 01:50.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 778
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

uglavnem :

- 80m2 stanovanje

- maček

Kupi roombo ali katero iz xiaomi ekosistema (Roborock, Viomi). Pogojno še kak Ecovacs deebot. Nikakor pa ne kupuj raznih Bralko, Vileda, Hofer... ker je to vstran vržen denar.

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 098
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Tako je. Pa glej, da ima LIDAR senzor in SLAM algoritem, da ne bega brezglavo po prostoru. Ucinkovitost delovanja se s tem podeseteri.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 778
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Tako je. Pa glej, da ima LIDAR senzor in SLAM algoritem, da ne bega brezglavo po prostoru. Ucinkovitost delovanja se s tem podeseteri.

to ima še vyze za 180 usd ;)

Prikaži več možnosti

tipmisle
tipmisle

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 504
  • Avtomobil: Korejc

S punco mava s9+ že 3 mesece in sva zaenkrat nadvse zadovoljna. ~70m2 stanovanje, vsi prostori brez prehodov, mava lepo nastavljen timer in lepo vsak dan ob isti uri posesa vse.

From A to BMW.

Prikaži več možnosti

Oberhammer
Oberhammer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 66

Kaj mislite?

https://news.samsung...aning-ces-2021/

Prikaži več možnosti

pikov as
pikov as

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: R4-willys

Živjo, kupil sem rabljeno roombo 780 staro cca 7 let. Ker je mirovala več mesecev je šla baterija (kitajska), tako sem nabavil novo (kitajska, 4.5Ah, Ni-MH). Po polnjenju jo vklopim da jo stestiram in roomba se samo zapelje dol iz polnilne postaje, se zavrti za 180 stopinj in obstoji, za moment zavrti bočno krtačo, prične utripat rdeč trikotnik ter izjavi; error 6, premakni roombo na drugo lokacijo. Jo prestavim v drug prostor, vklopim in ne trzne, samo ponovi error 6, .....Roomba je videti dobro ohranjena in komplet očiščena. Ker nimam izkušenj s temi stroji, bi biu hvaležen za kakršnkoli nasvet. Lep pozdrav, borut

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Živjo, kupil sem rabljeno roombo 780 staro cca 7 let. Ker je mirovala več mesecev je šla baterija (kitajska), tako sem nabavil novo (kitajska, 4.5Ah, Ni-MH). Po polnjenju jo vklopim da jo stestiram in roomba se samo zapelje dol iz polnilne postaje, se zavrti za 180 stopinj in obstoji, za moment zavrti bočno krtačo, prične utripat rdeč trikotnik ter izjavi; error 6, premakni roombo na drugo lokacijo. Jo prestavim v drug prostor, vklopim in ne trzne, samo ponovi error 6, .....Roomba je videti dobro ohranjena in komplet očiščena. Ker nimam izkušenj s temi stroji, bi biu hvaležen za kakršnkoli nasvet. Lep pozdrav, borut

Lahko je več stvari, od plate, do baterije, do senzorjev........................

Skratka, robota je potrebno dati v testni mod in nato eno po eno funkcijo točno videti, kaj heca in potem napako odpraviti.   Seveda moraš imeti in znanje in dele. 

Sam to občasno popravljam, za hobi, imaš pa veliko tega na netu, samo procedura prava je edino, kot sem napisal.......  ps.imam tudi dele tudi dobre baterije , ki delujejo, (ne prepoceni baterije z katerimi so težave), ko najdeš napako, če , kaj rabiš me kontaktiraj na ZS.

Prikaži več možnosti

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 619
  • Avtomobil: --------:)

Se splača kupit nov zapakiran 250
?

https://www.mimovrst...botski-sesalnik
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 364
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Jaz sem prezadovoljen z xiaomijem...kupit mislim se enega za zgornji štuk
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.