Skoči na vsebino

Hišni robotski sesalci/pomivalci: Irobot Roomba in drugi; Vse o...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
542 odgovorov v temi
dBola
dBola

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 720
  • Avtomobil: Škoda Superb

Pri nas že eno leto zelo dobro opravlja delo model 431 iz Petrolove akcije. Kolega ima nek robotski sesalec xy in ni zadovoljen.

Sam bi ze zopet odločil za Roombo in sicer z možnostjo programiranja.
Prikaži več možnosti

Istrijan
Istrijan

The Computermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 651
  • Avtomobil: Karjola

v glavnem ce dobro razumem zadeva ni slaba.... :) ker sem nasel tudi neke xy poceni varjante, ampak kot kaze se ne obnesejo....
Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 859
  • Avtomobil: e39 530dTA

Tut jst razmisljam da bi vzel roombo 581.

Ubistvu pa tut razmisljam, ce nebi kar vzel tega ki riba...saj ubistvu če pomiva po tleh, ne rabi sesanja... samo nevem kako se obnese, a kdo ima to...da ne berem cele teme :)

Torej govorim o iRobot Scooba :)
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 824
  • Avtomobil: BMW

No mene so tele Roombice pa Scoobice (pomivalci) čisto prevzeli, cca 2 leti nazaj sem enega svojega prvega kupil, pa sem samo :eek... no potem me je ta tehnika tako prevzela, da mi je to ratal Hobby .

So bili časi, ko sem jih imel po 15 doma .... pač drag hoby........

No dolga zgodba, danes za hoby kakega popravim tudi zunanjim, no vmes je še prišlo, da sem od ene nemške firme, ki odkupuje blago podjetij v stečaju in zaloge odkupil precej teh stvari, ki so jih oni v kpl. kupili sicer vse nekompletne ali brez embalaže ..skratka za njih nekurantno blago, ki ni brez serviserja ali proizvajalca vredno kaj dosti.

No večina teh robotkov je bila novih pa z manjkajočimi deli, ker so oni tako popravljali, da so z celih dele dol pobirali, da so strankam popravljali stvari v garanciji.

No večina teh je po revitalizaciji že našla nove lastnike pri nas, moram reči, da so bili vsi tehnično v nulo poštimani in vse stranke navdušene in ne le zadovoljne.

Kak bi se še našel, sicer pa znanec prodaja nove jasno vse uradno račun, garancija in lahko vam uredim malenkost nižje cene, kot na netu, kjer so že itak najnižje... kontak na PM.

Glede Roomb pa na kratko, ne primerjajte tega z drugimi robotki ala Bralko in še masa tega je ......ker Roomba je samo ena, morda se tehnološko lahko primerja Karcher, Electroluxov in še kak, ti no name pa ne, samo žal se tam vse konča ko ni delov ........ pa tudi tam, ko se zgodi kaj nepredvidenega, recimo požre kuhinjsko krpo, ki je bila na tleh, Roomba s tem nima težav če je ne uspe izpljunit se pač ustavi, obstaja pa konkurenca, ki se ob takem dogodku prav potrudi, da opleta toliko časa dokler se ja vse ne polomi in prekuri ....... sem imel tak primer pa potem z garancijo ni bilo nič pač stranka kriva ........

No zadeve so zelo učinkovite, kljub temu, da so na baterije, ker to niti niso sesalci, kot se zdi, temveč pometači, ki z 2 basproti si vrtečima krtačama pometajo in polirajo tla, vsake smetke, sesalec je bolj zato, da že dvignjen prahec dokončno odstranijo ..... je pa zanimivo, da so v mnogih primerih učinkovitejši, kot klasični sesalci brez vrtljivih krtač ..... jasno pa je tudi kak minus, ravno v vsako luknjo, kamor cev od sesalca lahko porineš pač ne morejo zaradi velikosti, gredo pa čez pragove do 2 cm, pod omarami višine vsaj 10 cm .........:ok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Tut jst razmisljam da bi vzel roombo 581.

Ubistvu pa tut razmisljam, ce nebi kar vzel tega ki riba...saj ubistvu če pomiva po tleh, ne rabi sesanja... samo nevem kako se obnese, a kdo ima to...da ne berem cele teme :)

Torej govorim o iRobot Scooba :)

Na kratko lahko riba po predhodno posesanih tleh, po takih polnih smeti pa ne, ker ima zelo omejeno mesto za smetke ..... načeloma najprej roomba ...potem pa Scooba ...... se pa Scooba tudi obnese čeprav ima mnogo manj ljubiteljev, kot Roomba. :ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 980
  • Avtomobil: Rdeča raketa

So bili časi, ko sem jih imel po 15 doma .... pač drag hoby........

Hehe, k une stare device ki so same doma z 20 mačkami. :-D Joke. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

fastfury
fastfury

Petrol Head

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 501
  • Avtomobil: 320i e36

Roomba je zakon:ok

Enkrat ko jo imaš ne moreš več brez:-D
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Hehe, k une stare device ki so same doma z 20 mačkami. :-D Joke. :ok

Ni ravno tako, no sedaj sem skoraj brez..... :laugh, kak kos je še ........

Je pa res tako, ko se navadiš ne moreš brez ! :ok
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 503
  • Avtomobil: BMW department

Kaj pa tole, any good?

http://www.high-qual...111102203803722
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Vinci
Vinci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 362

Ni ravno tako, no sedaj sem skoraj brez..... :laugh, kak kos je še ........

Je pa res tako, ko se navadiš ne moreš brez ! :ok

Društvo za zaščito samodejnih sesalcev ti jih je vzelo?

Meni se to zdi še malo predrago, bi pa prišlo prav, ker pod mizami, posteljo ipd. je res zoprno brisat in sesat. Veliko časa vzame, pa skoz še kje kaj ostane.
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 516

Ne vem če je bilo napisano... Za kakšno kvadraturo pa so tile robotki še učinkoviti? Kako se pa kaj obnesejo pri tepihih? gre preko njega ali se pelje okrog?
I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Kvadrature za Roombo 1 x čiščenje cca do 120 m2 zavisi pa tudi od tipa, baterije.... , pranje Scooba pa nekje v enem ciklu do 45m2 seveda po menjavi vode lahko še naprej naredi še kako rundo.
Prikaži več možnosti

M
M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 074

Koliko stara zadeva je pa Roomba SE? A se obnese, ali je brez veze to sploh gledat?
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Mat kaj pa tale evo z prejsnjega linka, je precej ceneje.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

fastfury
fastfury

Petrol Head

• Uporabnik

Kolikor jaz vidim je tale EVO samo za trda tla, pa še to sam briše in ne sesa, tko da po moje je zadeva kr neki
Prikaži več možnosti

fastfury
fastfury

Petrol Head

• Uporabnik

Ne vem če je bilo napisano... Za kakšno kvadraturo pa so tile robotki še učinkoviti? Kako se pa kaj obnesejo pri tepihih? gre preko njega ali se pelje okrog?

Preko tepiha gre brez problema ;) Pa tut posesa ga v redu, če ni glih nek tepih z dolgimi "dlakami" :-D
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Koliko stara zadeva je pa Roomba SE? A se obnese, ali je brez veze to sploh gledat?

3 modele nazaj oziroma 2 platforme nazaj.

Se splača zakaj ne zavisi od cene .....imam tudi sam kako viška .....

:ok
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Mat kaj pa tale evo z prejsnjega linka, je precej ceneje.

Pa saj nima kaj stati pri Evo robotu, nima ne krtač. ne sesalca ne bočnih krtač... v bistvu robotek z nabito cunjo ..........samo to zame ni pometač... še manj sesalec...še čistilec zelo pogojno, ker moraš zraven stat in cunjico vse skozi menjavati, da bo kaj učinkovitega..... vozi se samo z eno krpo suho na okoli...ko pa zapelje na tepih, ti pa tega še fajn nasmeti, ko vso svinarijo gor namaže in strga krpo na njem ......... ti je ceneje, da sedaj, ko so akcije za igrače kupiš en avtoček na daljinsko, spodaj pritrdiš eno dilco in jo zaviješ v čistilno krpo in si na istem ..... :laugh

Urejal Mat xxl, 23.11.2011, 17:16.

Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa saj nima kaj stati pri Evo robotu, nima ne krtač. ne sesalca ne bočnih krtač... v bistvu robotek z nabito cunjo ..........samo to zame ni pometač... še manj sesalec...še čistilec zelo pogojno, ker moraš zraven stat in cunjico vse skozi menjavati, da bo kaj učinkovitega..... vozi se samo z eno krpo suho na okoli...ko pa zapelje na tepih, ti pa tega še fajn nasmeti, ko vso svinarijo gor namaže in strga krpo na njem ......... ti je ceneje, da sedaj, ko so akcije za igrače kupiš en avtoček na daljinsko, spodaj pritrdiš eno dilco in jo zaviješ v čistilno krpo in si na istem ..... :laugh

Ok, bom pisal božičku, lol:beer
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Ok, bom pisal božičku, lol:beer

Imaš prav sicer pa vsaj gremo na en :beer pa "je... božička"
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.