Skoči na vsebino

Hišni robotski sesalci/pomivalci: Irobot Roomba in drugi; Vse o...

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
609 odgovorov v temi
M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 416
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Pri nas imamo v kuhinji/jedilnici/hodniku en glup svetel granit, ki je za pomivanje živa jeba in je VSE puščalo lise... še najbolje se je obnesel tisti močo iz topshopa (brez heca...neki spin pro al kaj že), dokler je bila tista "krpa" dokaj nova, potem spet isto... ali pa na kolena in drgnjenje z mikofiber coto :laugh...  in je naneslo, da so na sejmu dom v Lj imeli štant prodajalci Vorwerka in tam je tudi bila demonstracija pomivalca (pač dodatna krtača na sesalniku)... in ajde se zmenim, da naj pride naredit test pomivanja k nam domov, da vidim to čudo... :laugh In je res prišel, pomil in jaz  :eek  zadeva ni bila flekasta... no v glavnem, takrat (kaj vem...4 leta nazaj?) se je kupilo tako sesalec, kot ta pomivalec in zadeva res funkcionira...sesalec je itak brez primere z ostalim, ki je doma (pa je doma tako pokončni hoover, baterijski bosch atlet, neki pocen roomba, klasični talni bosch, nek ciklonski,...pa verjetno še kaj :laugh ), pomivalec pa tudi redno opravlja svojo dolžnost... in navkljub temu, da je zadeva kar draga, je še vedno od vsega zgoraj naštetega bila najboljša investicija v sesalce/pomivalce...ostalo je bilo dejansko stran vržen denar.  :)  Sliši se, kot reklama za ta sesalc, ampak ni...enostavno pač deluje :ok2

Je pa itak utopija pričakovat od robotskega sesalca/pomivalca ekvivalentno opravljeno delo napram klasiki... to nima šans, ne glede na vse reklame in zagotovila... pa še vedno so dokaj glupi in, če jih opazuješ se med drugim tudi nasmeješ... :)

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 972

Pri nas imamo v kuhinji/jedilnici/hodniku en glup svetel granit, ki je za pomivanje živa jeba in je VSE puščalo lise... še najbolje se je obnesel tisti močo iz topshopa (brez heca...neki spin pro al kaj že), dokler je bila tista "krpa" dokaj nova, potem spet isto... ali pa na kolena in drgnjenje z mikofiber coto :laugh...  in je naneslo, da so na sejmu dom v Lj imeli štant prodajalci Vorwerka in tam je tudi bila demonstracija pomivalca (pač dodatna krtača na sesalniku)... in ajde se zmenim, da naj pride naredit test pomivanja k nam domov, da vidim to čudo... :laugh In je res prišel, pomil in jaz  :eek  zadeva ni bila flekasta... no v glavnem, takrat (kaj vem...4 leta nazaj?) se je kupilo tako sesalec, kot ta pomivalec in zadeva res funkcionira...sesalec je itak brez primere z ostalim, ki je doma (pa je doma tako pokončni hoover, baterijski bosch atlet, neki pocen roomba, klasični talni bosch, nek ciklonski,...pa verjetno še kaj :laugh ), pomivalec pa tudi redno opravlja svojo dolžnost... in navkljub temu, da je zadeva kar draga, je še vedno od vsega zgoraj naštetega bila najboljša investicija v sesalce/pomivalce...ostalo je bilo dejansko stran vržen denar.  :)  Sliši se, kot reklama za ta sesalc, ampak ni...enostavno pač deluje :ok2

Je pa itak utopija pričakovat od robotskega sesalca/pomivalca ekvivalentno opravljeno delo napram klasiki... to nima šans, ne glede na vse reklame in zagotovila... pa še vedno so dokaj glupi in, če jih opazuješ se med drugim tudi nasmeješ... :)

vse se strinjam kar si napisal...razen zadnjega dela....vsi, ki imajo SLAM algoritem in LIDAR lasar so daleč od "glupih" in se jim ne smejiš več :D

imam pa tudi sam doma vorwerka in  je res odlična zadeva :ok jaz ga uporabljam večinoma za poliranje parketa in težko tak efekt dosežeš ročno z cunjo ali krpo...

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 532
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

vse se strinjam kar si napisal...razen zadnjega dela....vsi, ki imajo SLAM algoritem in LIDAR lasar so daleč od "glupih" in se jim ne smejiš več :D

imam pa tudi sam doma vorwerka in  je res odlična zadeva :ok jaz ga uporabljam večinoma za poliranje parketa in težko tak efekt dosežeš ročno z cunjo ali krpo...

Sem ga včeraj opazoval in niti malo ni glup. Kako je obšel debele štirioglate noge mize in odprte prehode na galeriji, kjer bi z lahkoto padel 1 nadstropje, respekt. Mislim, da veliko stvari predvideva zelo pametno. Seveda brisanje pa je problematično, če je velika površina in  ne more oprati  krpe. 

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

čeprav ta tvoj naj bi imel nek nov način pomivanja z ultrazvokom hehe...verjetno se ne obnese najbolje? ja pa to res bolj za pobrati fin prah kot kakšno resno pomivanje tal...bolj za osvežitev.

M power je verjetno sklepal po svoji roombi, ki pravi, da je osnovna ta pa verjetno res smešno izpade.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

čeprav ta tvoj naj bi imel nek nov način pomivanja z ultrazvokom hehe...verjetno se ne obnese najbolje? ja pa to res bolj za pobrati fin prah kot kakšno resno pomivanje tal...bolj za osvežitev.

M power je verjetno sklepal po svoji roombi, ki pravi, da je osnovna ta pa verjetno res smešno izpade.

No, jaz vem, da vsaka stvar potrebuje  čas in  primerne pogoje, da steče. Bom preizkusil, ko bo tudi vse dodobra umito in  čisto, da vidim kako bo vzdrževal. Ker vem, da takšna mala škatlica ne zmore 100m2  iz prve roke.  Pri čiščenju parketa pa je vse v čistilu. Dokler sem uporabljal eno profi Zweihorn, ni bilo nikdar lis. Žal pa pri robotih odsvetujejo čistilo v vodi. Bom pa vseeno preizkusil čisto destilirano vodo,  dodan kis(minimalno),  dodan stelex, čistilo za parket(res minimalno) pa da vidimo.

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 726
  • Avtomobil: hitro kolo

Ga je smešno opazovati, ja. Ko so recimo vrata spalnice zaprta, takoj poštudira, da tam danes ne bo sesal in je to to. Drugače ima felerje, recimo na mapi se je naenkrat pojavilo 5 sob namesto dveh, kako, mi še zdaj ni jasno. Ga potem spet spustiš še enkrat in narobe mapo povozi. V splošnem sem zelo zadovoljna, tudi s čiščenjem. Ne očisti sicer tako dobro kot Philips AquaTrio, sploh je zoprno to, ker v robota ne smeš dati nobenega detergenta za parket. No, pa tudi Philips ni popoln, predvsem zato, ker je težek in okoren, pa do roba ne pride.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

No, jaz vem, da vsaka stvar potrebuje  čas in  primerne pogoje, da steče. Bom preizkusil, ko bo tudi vse dodobra umito in  čisto, da vidim kako bo vzdrževal. Ker vem, da takšna mala škatlica ne zmore 100m2  iz prve roke.  Pri čiščenju parketa pa je vse v čistilu. Dokler sem uporabljal eno profi Zweihorn, ni bilo nikdar lis. Žal pa pri robotih odsvetujejo čistilo v vodi. Bom pa vseeno preizkusil čisto destilirano vodo,  dodan kis(minimalno),  dodan stelex, čistilo za parket(res minimalno) pa da vidimo.

jaz to rešim tako, da v posodo nalijem vodo potem pa predem dam krpo gor na posodico jo zmočim in direktno na njo potem čistilo in "razmažem" po krpi.....in pa po cca pol ure delovanja zamenjam krpo (itq dobiš 2 v kompletu)...veliko boljše kot samo z vodo. sem tudi eksperimentiral, da sem dal direktno v posodo čistilo in iskreno je delovalo normalno (sem dal pa res eno mini kapljico)...ker imam psa pa vseeno 1x na teden še ročno pomijem..

če psa nebi imel bi bilo verjetno dovolj, da sesalec vsak dan posesa in 2 -3 x na teden pomije...

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo ena krpa je v setu.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik

a vidiš so začeli šparat....jaz sem dobil 2 + kupil 4 dodatne (imaš na aliexpresu po par centov).

lahko pa tudi to eno snameš spereš dodaš čistilo in nazaj gor ter gas dalje...

jaz imam cca 65 neto površin, ki jih sesa/ pomiva pa sta dovolj 2 krpi...

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik

Prve izkušnje. Sesanje je zelo dobro in temeljito. Umivanje tal je super na keramiki, na temnem parketu  še  nisem zadovoljen. Upam, da najdem boljše nastavitve ali pa da opravim eno temeljito predhodno čiščenje(možno da maže stara čistila). Prenašanje po nadstropjih in prepoznavanje map  deluje kot treba. Edino aplikacija je  nerodna, ko želiš označiti nekatere predele sobe, kjer je druga talna obloga. Predvsem ga zmoti, da sam ni prepoznal, da so različni predeli oz. sobe tebi pa ne dovoli različnih nastavitev na različnih področjih. Pač očitno problem odprtega stanovanja očitno... 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.