Skoči na vsebino

Avto projekti - predelave, izboljšave, poliester, šmer, avtogen...čimveč - tem bolje!

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
872 odgovorov v temi
voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 167
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Ker je problem. Zato je nameril 480 konjev ne 700 kot jih zanesljivo nese 1jz. Zastopš?
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 592
  • Avtomobil: M2C

Pa veš da nima kovanih batov, ojnic ter glavne gredi? Sploh veš osnovne specifikaxcije njegovega motorja? Ne veš,  ne?

“What's the use of living if you can't feel alive?”

Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 296
  • Avtomobil: E30 88' @1JZ

Haha, Voith ne bluzi. Ne veš kolk nese 1JZ. Niti ne veš zakaj nimam 700HP.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

700 konj na gl. gredi nese menda zanesljivo fabriški 1jz blok s fabriško vsebino. Al kaj?

Urejal voith, 06.04.2021, 11:00.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 998
  • Avtomobil: E46 320i

Ja samo potem je treba dat večji turbo in je uporabno območje od 4500rpm naprej on je pa želel od 3000 zato nima 920hp. Tak jaz razumem

Urejal airmike, 06.04.2021, 11:08.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 951
  • Avtomobil: UFO

Saj zato je sploh avto vozen ker je motor dokaj oem. Že če bi odstranil turbino in dal gor kompresor bi bilo konec veselja in znanja. Kaj šele da bi da bi izdelal nek resen E30 projekt, naprimer M20 blok, predelal na 2.7 strokerja in dodal nek kompresor ali turbo.. tega pri nas ni možno naredit da bo stvar delala. 1.8T motor iz golfa 4 pa lahko vsak zmontira v golf 2 in se vozi brez problema ker vse na motorju ostane stock. Pa ne pozabit da obstajajo teme na forumu kdo je sposoben optiko naredit tako kot je treba.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

Šaljivec. 

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

700 konj na gl. gredi nese menda zanesljivo fabriški 1jz blok s fabriško vsebino. Al kaj?

Koliko konj pa tvoj porš sproducira po 12+ letih gradnje?

Ne pozabljat da je Wemar speljal projekt do konca, medtem ko ti, si tam, kjer si. Nikjer.

Urejal Martini Racing, 06.04.2021, 11:35.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Enega, mene. Sem se pa jaz lotil delat svoj motor po svoje kjer je +/- vse drgač kot je blo, za kar fabrke rabjo 5 let ne pa en kvačkalec v garaži, pa delov mam za 40k€ za motor in mogoče bom vse sfukal prvič ko bom obrnil.

Sam je pa to mal drug podvig. Narava je drugačna.

Sem se pa marskej naučil in izdelal razne delčke, ki jih pol razni race teami in celo porsche sm pa tja kupi od mene.

Ti si prodal kej kar je na tvojem zeljniku zrastlo porsche ag zadnje čase? Ker ni problem to.

Urejal voith, 06.04.2021, 11:47.

Prikaži več možnosti

Martini Racing
Martini Racing

bivši nick Consigliere

• Uporabnik

Si si že sam odgovoril.

Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 549
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Saj zato je sploh avto vozen ker je motor dokaj oem. Že če bi odstranil turbino in dal gor kompresor bi bilo konec veselja in znanja. Kaj šele da bi da bi izdelal nek resen E30 projekt, naprimer M20 blok, predelal na 2.7 strokerja in dodal nek kompresor ali turbo.. tega pri nas ni možno naredit da bo stvar delala. 1.8T motor iz golfa 4 pa lahko vsak zmontira v golf 2 in se vozi brez problema ker vse na motorju ostane stock. Pa ne pozabit da obstajajo teme na forumu kdo je sposoben optiko naredit tako kot je treba.

Huh ce ne ves se ne da al kako pravijo. Je kar nekaj zanimivih projektov pri nas in delajo. 
Pa standalone tudi ni danes vec neka nedosegljiva zadeva. Nazalost se vecini strank zatakne pri financah ker to niso projekti za jurja ali dva :)

Prikaži več možnosti

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

Alan, sej ne vejo.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Vem ker se ukvarjam s tem in tudi sam poznam take in drugačne projekte zato pišem kar pišem. V preteklosti sem ze opisal moje težave z preprosto izdelavo izpuha, pa od nezmožnosti mapiranja G60 motorja.
Kolega je sestavil Megana RS, se vsedel v avto in se je odpeljal v Anglijo na mapiranje ECU-ja. Sedaj sestavlja novega in je prek Slo izpostave urejal ECU, 7x je bil na valjarjih in so pošiljali mapo na maticno enoto in ponovno naložili da stvar dela, kaj bi šele bilo če bi se resno lotil predelave motorja, verjetno bi imel luknjo v batu če bi imel srečo.
Kot sem pisal za svoj avto, samo za izdelavo izpuha sem preklical pol države strokovnjakov, razložil vse kaj je potrebno in ni bilo nikogar ki bi mi lahko izdelal zato sem ga odpeljal na Hr h Lastovčiču kjer so mi ga izdelali v enem tednu. Ko sem kasneje iskal lonec z 2x60mm premerom cevi ga nisem našel, niti ga noben ni bil sposoben izdelat. V eni delavnici so se čudili kako je možno da so mi skrivili cevi fi 60mm in niso varili krivin kot naši mojstri. S tem da je izpuh edina stvar ki je nisem sam porihtal ker sem mislil da 2 cevi zna vsak napeljat..
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Martini Racing je všeč

Wemar_e30
Wemar_e30

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa ja, jst razumem vse. Samo če sem napisal da se da, sem napisal iz lastnih izkušenj. Nikoli ne pišem in govorim nekaj na pamet. Če bi koga zanimalo kako se to da naredit z veseljem povem,  ne vem če bi po mojih izkušnjah in informacijah katere sem pridobil skozi projekt dobil točno 920PS, lahko kakšnega več, lahko kakšnega manj.

Hotel sem povedat da en tak swap ni problem nardit. In to je to.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz sem svoje muke opisal in par bližnjih. Še tako daleč sem prišel da sem popolnoma opustil sestavljanje in predelave vozil. Delno zaradi nikakršnega suporta, drugo pa zaradi zakonodaje ker sem pač delal avte za na cesto in je bilo treba krmariti med legalnostjo in kvaliteto.
Tako da konec koncev vsi razumemo za kaj se gre.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 549
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

No glede izpuha ne razumem, je kar nekaj mojstrov pri nas. Da ni bila cena problem?
Za megana rs ie sokol v sloveniji, sigurno ga poznas, kak projekt je sel tud izpod nasih rok. Nevem kako si se lotil iskat :)
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

zok
zok
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 106
  • Avtomobil: e60 530xd, Falco, Futura

Tegale sem pa predvcerajsnjem zavrnil, saj gre za po mojem mnenju za svojo moc precej krhek projekt s prevec neznankami, ki se ga na daljavo ne da resiti - ce se ne motim, je ded Grk, saj mi je projekt predstavil preko enega grskega foruma (hm, podpisan je pa kot Anthony?):

Projekt kot tak je pa zelo zanimiv. :ok

Urejal zok, 08.04.2021, 07:35.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 687
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ti naj bi ga mapiral?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Zok, a ti mopede mapiraš? Jaz bi rad mojega dućeja 900ie zmapiral na malo bolj odprtim rorom prijazno mapo, kej veš kako bi se tega lotil? IAW15M ecu je.

Ker mam neke ambicije po modificiranju necestnih ecujev, si bom po moje omislil ktag, poznaš kaj to, je za kej? Zgleda fino.

Urejal voith, 08.04.2021, 08:39.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 625
  • Avtomobil: bmw m3

Vem ker se ukvarjam s tem in tudi sam poznam take in drugačne projekte zato pišem kar pišem. V preteklosti sem ze opisal moje težave z preprosto izdelavo izpuha, pa od nezmožnosti mapiranja G60 motorja.
Kolega je sestavil Megana RS, se vsedel v avto in se je odpeljal v Anglijo na mapiranje ECU-ja. Sedaj sestavlja novega in je prek Slo izpostave urejal ECU, 7x je bil na valjarjih in so pošiljali mapo na maticno enoto in ponovno naložili da stvar dela, kaj bi šele bilo če bi se resno lotil predelave motorja, verjetno bi imel luknjo v batu če bi imel srečo.
Kot sem pisal za svoj avto, samo za izdelavo izpuha sem preklical pol države strokovnjakov, razložil vse kaj je potrebno in ni bilo nikogar ki bi mi lahko izdelal zato sem ga odpeljal na Hr h Lastovčiču kjer so mi ga izdelali v enem tednu. Ko sem kasneje iskal lonec z 2x60mm premerom cevi ga nisem našel, niti ga noben ni bil sposoben izdelat. V eni delavnici so se čudili kako je možno da so mi skrivili cevi fi 60mm in niso varili krivin kot naši mojstri. S tem da je izpuh edina stvar ki je nisem sam porihtal ker sem mislil da 2 cevi zna vsak napeljat..

ta s auspuhom mi je mal čudna, oziroma mislim da nisi vprašal pri nas na tapravih krajih, kadar rabiš kaj takega, nesmeš iskat pri standardnih auspuh mojstrih, mislim da nima noben taprave mašine za cevi zvijat

trenutno mam lih eno profesionalno mašino za krivine na prodaj in me je en eno uro nazaj en klical, da ga zanima da bi rabil  za auspuhe, sem bil prav mal presenečen in vesel da bo končno en auspuhar s tapravim strojem, h katermu bom še jaz hodil po krivine, govorim o stroju s kakšnim zviješ fi 76 inox praktišno brez deformacije

Urejal žorž4x4, 08.04.2021, 08:56.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.