Skoči na vsebino

DIY: Exx obnova usnja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
105 odgovorov v temi
Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 945
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

Če so sukanci druge barve pa je problem, ker ponavadi je tudi pri sukancu obribano usnje in nekak je treba tam pobarvat... Treba bi slo kakšnega mojstra vprašat, kaj naredijo v takem primeru.

Pogledat malo po trgovinah z maketami (one plastične, za sestavit...). Obstaja nekakšna "maskirna guma" oz kavčuk, ki se nanaša s čopičem (ni tekoča, ampak se vleče) in nima močnega oprijema na podlago, ko se posuši.

Vseeno bi bilo potrebno prej na enem skritem šivu preveriti, če se da lepo odstraniti s sukanca.
Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti

defasturias
defasturias

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 7 665
  • Avtomobil: 330xi

Microscale Mask liquid misliš :ok Zelo dobri produkti, jaz imam njihovo lepilo za prozorne delčke in "cement". Smo pa to naročali skupaj z maketami iz Nemčije, v Sloveniji ne vrjamem da se dobi. Ima ena trgovina sicer tole v katalogu, ampak dvomim da bo prišlo nazaj na zalogo..
Prikaži več možnosti

urosbe
urosbe

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 321
  • Avtomobil: BMW F11

Super topic. Jaz sem pa že mislim, da bo potrebno sedeže na novo oblečt. Pa vidim, da bom prišparal marsikateri euro, saj se da z nekaj truda sedeže obnoviti na dokaj zadovoljivo raven. Kakšen pa je postopek nakupa vseh teh preparatov ter kako ugotoviti barvo usnja? Se je potrebno oglasiti osebno pri njih?
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 405
  • Avtomobil: e63 630iA LCI

Evo jih:

To je kar fina zadeva, katera je pri nas zelo draga. Pač nekatera podjetja v sloveniji z avto kozmetiko mislijo, da če naročijo izdelke iz http://www.lederzentrum.de/ in potem nudijo amatersko storitev, da lahko cene napičijo v nebo. :crazy

Sam sem to zadevo od LEDER PFLEGE že uporabljal, delno pomaga vendar čudežev ne pričakujte. Sploh pa ne čudeža okoli volanskega obroča, čez letno dni si na istem in lahko ponavljaš. Čas in potne roke naredijo svoje.

Je pa to ena takšno rutinsko popravljanej katero rabi precej časa, saj treba zadevico pred priprait za popravilo in šele nato začet popravljat. Zadeve se tudi dolgo sušijo, med tem vsem pa se ne moreš vozit v vozilu v kolikor gre za volan ali voznikov sedež.

LP :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik

PMV (poliranje motornih vozil)

http://www.poliranje.si/

Heh, nebo kdo slučajno kaj šel od njih kupovat, ker imajo marže 200 % :crazy napram http://www.lederzentrum.de/

Da ne govorim o pogajanjah za ceno. Astronomske cene. :crazy

Lp :ok
"Smo več kot ekipa, smo več kot ljubitelji, smo velika družina, ki nas povezuje ljubezen do znamke BMW"
Prikaži več možnosti

RPM
RPM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568

Kaj potem priporočaš, da se preparate naroči iz nemčije ali iz avstrije?
Ok, do tukaj vse lepo in prav samo kako pa je z odtenkom barve? Za volan, ki je črne barve (no tega sploh ne mislim barvat) je barva najmanjši problem, so pa sedeži bež barve ampak teh bež odtenkov je malo morje:confused

Lp
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik

Ok, do tukaj vse lepo in prav samo kako pa je z odtenkom barve? Za volan, ki je črne barve (no tega sploh ne mislim barvat) je barva najmanjši problem, so pa sedeži bež barve ampak teh bež odtenkov je malo morje:confused

Lp

Če ne veš, katere barve je; snameš stransko (ali hrbtno) tapeto s sedeža, odrežeš en majhen vzorec s "presežeka" usnja za robom in jim ga po predhodnem dogovoru pošlješ.

Urejal Zlobny, 27.04.2010, 21:39.

Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti

FLAT_eric
FLAT_eric

BMW fanatik

• Uporabnik

Lp

Itak je sedež v Nemčiji za leder pflege.

Prikaži več možnosti

RPM
RPM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568

@Zlobny
Ja vidiš tega me je bilo najbolj strah, da bi moral nekaj rezat. Bom probal pogledat pri vzglavnikih, če je kaj "mesa" prostega:-D

@Eric
Očitno imajo zastopnika tudi v avstriji (www.ledertechnik.at) me pride dosti ceneje če naročim do sorodnika v AT pa mi on to dostavi ko ga pot zanese v SLO.

Če pa ne bo šlo drugače pa se bom zapeljal, do tega mariborskega zastopnika, da mi vzame vzorec barve in pove številko le te:ok

Hvala obema

Lp
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 825

Moja sprednja sedeža v e34 sta strgana po šivu na "ritnem" delu:laugh. Ali obstaja kakšna lažja oz. cenejša opcija za popravilo, kot pa preoblečt komplet sedalni del? Drugače pa rabim majstra v bližini LJ-Šiške:-D..
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 548
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

Moja sprednja sedeža v e34 sta strgana po šivu na "ritnem" delu:laugh. Ali obstaja kakšna lažja oz. cenejša opcija za popravilo, kot pa preoblečt komplet sedalni del? Drugače pa rabim majstra v bližini LJ-Šiške:-D..

Vprašaj pri Kermauner - je pa LJ-Vič...
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

mateus
mateus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 825

Vprašaj pri Kermauner - je pa LJ-Vič...

OK! bom vprašal :ok
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik

@Zlobny
Ja vidiš tega me je bilo najbolj strah, da bi moral nekaj rezat. Bom probal pogledat pri vzglavnikih, če je kaj "mesa" prostega:-D
Lp

Pusti vzglavnik, prav zato ti pravim, da snemi tapeto:

Objavljena slika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

redox
redox

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 251
  • Avtomobil: AR 159 sport wagon

kje pa imajo barvno paleto?
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik

Na njihovi strani, porkafffffff...

http://www.lederzent...?herstellerid=4
Prikaži več možnosti

Damjan-doc
Damjan-doc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 734
  • Avtomobil: 929rr

Oni pa so itak mojstri za poliranje in usnjene izdelke, tako da kapo dol :ok

Imam zelo negativno izkušnjo z njimi, so pa fer, da so mi za slabo opravljeno storitev povrnili celotno plačilo.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mladen602
Mladen602

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: E61

To je kar fina zadeva, katera je pri nas zelo draga. Pač nekatera podjetja v sloveniji z avto kozmetiko mislijo, da če naročijo izdelke iz http://www.lederzentrum.de/ in potem nudijo amatersko storitev, da lahko cene napičijo v nebo. :crazy

Sam sem to zadevo od LEDER PFLEGE že uporabljal, delno pomaga vendar čudežev ne pričakujte. Sploh pa ne čudeža okoli volanskega obroča, čez letno dni si na istem in lahko ponavljaš. Čas in potne roke naredijo svoje.

Je pa to ena takšno rutinsko popravljanej katero rabi precej časa, saj treba zadevico pred priprait za popravilo in šele nato začet popravljat. Zadeve se tudi dolgo sušijo, med tem vsem pa se ne moreš vozit v vozilu v kolikor gre za volan ali voznikov sedež.

Z zadnjim odstavkom se ne strinjam, če usnje samo očistiš, pošmirglaš in pobarvaš, se lahko čez par minut že gor vsedeš, saj se to posuši s fenom in je suho. Ta postopek se uporablja za vse odrgnine.
Če pa imaš globoke rise in če je usnje spokano pa delaš z tekočim usnjem, ki pa se suši cca. 2 uri preden ga lahko barvaš...

Drugače pa nekaj sem delal na sedalnem delu mojega sedeža ampak mi še ni najboljše uspelo. Ko prvič delaš se pač učiš iz lastnih napak, tako da ko se bom ponovno spravil poleg in ko bo vredu narejeno prilepim slike.
Edini komentar, ki ga imam za vse, ki se bodo lotili dela doma: tekoče usnje uporabljajte v minimalnih količinah in postopek raje večkrat ponovite:crazy
Jaz sem bil preveč navdušen in sem ga dal preveč naenkrat pa sem ga potem le s težavo dol dobil:fight

lp, m
Prikaži več možnosti
    • Andy04 je všeč

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 194
  • Avtomobil: avtomatik

Odlična tema - pohvalno.

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

josst
josst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 897

Fantje kje lahko izvem katero barvo usnja imam? Sicer je usnje bež barve, ampak sem malo gledal na tej strani od leder zentrum in je precej različnih odtenkov, ima kdo kakšen nasvet mogoče (v dokumentaciji sem že gledal, edino kar je imam v servisni spisek opreme kjer piše da sta voznikov in sovoznikov sedež športna, nič pa o usnju)?
Prikaži več možnosti

bmw
bmw

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 5 598
  • Avtomobil: 2x 12l/100km

More pisat na vrhu, najprej je napisana barva avta, potem pa še barva oblazinjenja.
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.