Skoči na vsebino

DIY: Exx obnova usnja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
105 odgovorov v temi
bmwjas
bmwjas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 195
  • Avtomobil: Ni pomemben podatek

More pisat na vrhu, najprej je napisana barva avta, potem pa še barva oblazinjenja.

Uporabni nasveti in filmček, za tiste ki se boste tega lotili sami.

http://www.lederzent...arleathers.html
Prikaži več možnosti
    • RPM je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 504
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mislim da so oznake tudi na samih sedežih. Daj za začetek zadnje ven, je enostavno. :ok
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 194
  • Avtomobil: avtomatik

Fantje kje lahko izvem katero barvo usnja imam? Sicer je usnje bež barve, ampak sem malo gledal na tej strani od leder zentrum in je precej različnih odtenkov, ima kdo kakšen nasvet mogoče (v dokumentaciji sem že gledal, edino kar je imam v servisni spisek opreme kjer piše da sta voznikov in sovoznikov sedež športna, nič pa o usnju)?

Meni piše tole (točno tam, kot je @bmw rekel, da je napisano :ok): Upholstery: Standardleder / Hellbeige 2 (Arbeitsn: N6HC)

LP A.

Urejal Andy04, 11.05.2010, 10:33.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

josst
josst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 897

Pri meni pa ni ne barve vozila ne barve oblazinjenja; mi lahko mogoče kdo preko vin kode preveri točno barvo oblazinjenja? Seveda v zameno častim pivo oz. po izbiri :)
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 301
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Dam primer recimo da imaš večjo površino za popravit zdrgnjeno usnje do pene velikost zdrgnenega dela 1cm x 3cm.Če ta del zapolniš z tekočim usnjem in dokončaš postopek kot je napisano,kakšno bo na koncu na otip trdo,mehko...?

To tekoče usnje me predvsem zanima kakšno je na otip ko se strdi,da ni trdo ter te žuli nekam v hrbet:laugh

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Mladen602
Mladen602

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 279
  • Avtomobil: E61

Dam primer recimo da imaš večjo površino za popravit zdrgnjeno usnje do pene velikost zdrgnenega dela 1cm x 3cm.Če ta del zapolniš z tekočim usnjem in dokončaš postopek kot je napisano,kakšno bo na koncu na otip trdo,mehko...?

To tekoče usnje me predvsem zanima kakšno je na otip ko se strdi,da ni trdo ter te žuli nekam v hrbet:laugh

še imaš do pene zdrgnjen neki del takšne velikosti kot si ti napisal mislim da ti pomaga samo tapetnik. To tekoče usnje je naprimer za globoke gume v usnju, ali še saniraš kakšne ureznine ali kaj podobnega, ni pa za prekrivanje večjih površin. Ko se strdi pa je mehko, kot neka vrsta silikon.

lp, m
Prikaži več možnosti
    • RPM je všeč

pehtren
pehtren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 473
  • Avtomobil: -

Če bi bil kdo za, bi lahko naročili več kompletov iz Avstrije naprimer in si potem delimo poštnino.

Če je kdo za naj me kontaktira.
Joy turns gasoline into adrenaline! :mznak
Prikaži več možnosti

Gardener
Gardener

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 646
  • Avtomobil: F11&M3

Sem za
Prikaži več možnosti

pehtren
pehtren

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 473
  • Avtomobil: -

No lepo, še kdo?
Joy turns gasoline into adrenaline! :mznak
Prikaži več možnosti

RPM
RPM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 568

Zadnjič sem po telefonu govoril z mojstrom iz MB. Poliranje.si? ne vem točno.
Debata je tekla o kemičnem čiščenju potem pa zašla na obnovo oz. odpravo napak usnja.
Rekel mi je, da je ena poravek nekje okoli 50€ oz. vsak naslednji bistveno manj, ker pač ne rabi znova mešati barve in je lahko pripravi več.
Recimo, da bi mi popravil sedež (podrgnjeno po robu na ledveni in sedalni opori) in menjalnik. Mislim, da več kot kakih 70€ ne bi kasiral.
Če tako premislim je potem malo hecno naročiti te preparate in se sam zahebavat s popravilom.
Če pa imate večje napake kot so samo odrgnine pa se pomoje res splača, da to sami popravljate.
Jaz se še odločam katero varianto izbrati:ok2

Urejal RPM, 24.06.2010, 04:23.

Prikaži več možnosti

Kemi
Kemi

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190

150€ po sedežu vzame Gregor Gašparič. Priporoča raje nakup seta :) Je kdo to sprobal in ima slike (pa da ni tam zaposlen, hehe)???
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 162
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Sem danes dobil čas in se končno vrgel na delo in popravil sedež, ki je je kazil notranjost... žal sem pozabil slikat, kako je zgledal prej, ampak verjemite, da je bil zelo ubogi... bil je na sedalnem delu konkretno zdrsan, kar naj bi naredil nekdo, ki je globinsko čistil avto... glede na predel obrabe, bi verjel, ker tam z ritjo ne gre tega naredit... :blackeye :ok2 Bil je tudi standard zdrsan bok, pri varnostnem pasu, ter malo na desnem sedalni bočni opori... :)

Tu je slika končnega izdelka, in lahko rečem, da sem zadovoljen nekje 85% ... žal barva ni 100% enaka, ker pač z leti se očitno barva malo spremeni (naročena je bila pač barva po original usnju), ter bež je zoprna za ujemanje odtenka očitno... tudi, če bi hotel zgladiti gubice na bočnih oporah, bi se moral poigrati s tekočim usnjem, ampak to še lahko naknadno kasneje, ker zadevo imam... meni se namreč ni zdelo tako zelo nujno, ker sedaj je vsaj strukturno enak desnemu... :ok2

Evo eno sliko izdelka... za predstavo mogoče bo... tudi razliko v barvi se da opaziti, če si pozoren... :)

Pripete slike za predogled

• sedez.jpg
Prikaži več možnosti
    • pehtren in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

Azael
Azael

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 179
  • Avtomobil: E34, RAV4

Jah, če ni "before" slikce je brezzveze. :ok2

Drugače je videti v redu... kaj pa predvidena obstojnost posega?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 162
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Jah... enostavno se nisem spomnil, da bi bilo pametno naredit slikco prej... :blackeye Je bilo videt zelo grdo... nekateri so bili prepričani, da je sedež strgan... to pove o tem, kako je zgledalo... :blackeye :-D

Glede obstojnosti pa poročam. Stvar ima še dodatna dva premaza po barvanju, kateri naj bi preprečavali obrabo. We'll see... to je pač najhitrejša in najcenejša varijanta (poskus?) obnove usnja. :)
Prikaži več možnosti

BMW-Power
BMW-Power

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 454

Jah... enostavno se nisem spomnil, da bi bilo pametno naredit slikco prej... :blackeye Je bilo videt zelo grdo... nekateri so bili prepričani, da je sedež strgan... to pove o tem, kako je zgledalo... :blackeye :-D

Glede obstojnosti pa poročam. Stvar ima še dodatna dva premaza po barvanju, kateri naj bi preprečavali obrabo. We'll see... to je pač najhitrejša in najcenejša varijanta (poskus?) obnove usnja. :)

Ti...Kobaric:laugh...kaj za mojo barvo usnja bi tudi blo tole prijazno?...saj veš da imam tudi sam podobne fleke kot ti?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Kemi
Kemi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Vsa čast Šetini iz Lj, računal je 90€ pa čeprav je prej rekel da bo 150 (kar v Sloveniji še nisem doživel), imam tudi slike (before/after, če bo res koga močno zanimalo) "osvežena" pa imam oba sedeža, sredinsko konzolo in stranske ročaje (biege barva). Odpravljenih 90% prej vidnih napak na usnju. Poznavalec bi mogoče opazil. Zame je pa sedajšnji izgled res super
Prikaži več možnosti

Adis-PGA
Adis-PGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 618
  • Avtomobil: #

Vsa čast Šetini iz Lj, računal je 90€ pa čeprav je prej rekel da bo 150 (kar v zloveniji še nisem doživel), imam tudi slike (before/after, če bo res koga močno zanimalo) "osvežena" pa imam oba sedeža, sredinsko konzolo in stranske ročaje (biege barva). Odpravljenih 90% prej vidnih napak na usnju. Poznavalec bi mogoče opazil. Zame je pa sedajšnji izgled res super

Bi lahko slike dal?
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 086

Tudi mene bi kakšne before/after slike zanimale.
Prikaži več možnosti

Kemi
Kemi

BMW ljubitelj

• Uporabnik

after slik še nisem naredil, btw kako jih dam sem gor? :))
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 194
  • Avtomobil: avtomatik

after slik še nisem naredil, btw kako jih dam sem gor? :))

Npr. citiraš en post, spodaj imaš "Upravljaj s priponkami". Klikni gor, pol pa dalje. Moraš pa pazit, ker slike ne smejo biti prevelike in v pravem formatu :ok.

LP A.

Urejal Andy04, 20.04.2011, 09:30.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.