Skoči na vsebino

Ročno orodje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 927
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Po izkušnja enostavno ločiš zrno od plevela.

Recimo Beta se mi glede osnovnega orodja izvijaci, ključi,raglje itd. sploh ne dodpade tudi ko pride potnik vidim. Kakšne zadeve kar zarjavele ali pa kažejo take znake pa je vse novo. Nikakor ne opraviči svoje cene.

Imajo pa razna specialna orodja super in tudi zanimive rešitve,tam mi pa ni problem dati €.

Točno tako. Ne vložiš XY denarja v voziček orodja najljubše blagovne znamke, ampak izbiraš in kupuješ dobre kose različnih znamk. Na koncu delavnica ne izgleda fancy je pa orodje uporabno in vzdržljivo. Predvsem pa nabaviš tisto kar res rabiš.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 528
  • Avtomobil: MB W212

Tudi sam imam zelo rad kvalitetno orodje in delo z njim postane užitek.

Pri meni nekako v tem zaporedju GEDORE, WIHA, UNIOR :ok

Pripete slike za predogled

• 5.jpg
  • 6.jpg
lp, ponco
Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 874
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Tudi sam imam zelo rad kvalitetno orodje in delo z njim postane užitek.
Pri meni nekako v tem zaporedju GEDORE, WIHA, UNIOR :ok

Štromar :-D
Kaj je to za en kovček(znamka, model) ?

Urejal blackberet, 08.09.2020, 07:58.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 231
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Itak da kvaliteta varira glede na znamke, pa tudi jaz namenoma malo pretiravam ampak mi gre na kurac fanboyevstvo tam, kjer za to ni absolutno nobene podlage. Po mojih izkušnjah poklicne mehanike boli k za orodje, ker imajo dovolj drugih problemov, amateriji pa so sposobni delati dizertacije iz orodja, ki ga rabijo dvakrat letno. Na večini področij je šla kvaliteta izključno gor, cene pa v poden, recimo danes dobiš za nekaj € hoferjev baterijski vrtalnik, ki poseka 30 let starega Iskrinega na kabel, kateri je stal celotno plačo.

Si kdaj kupil kakšne pocenske ključe? Jaz sem vsi so se ''odprli'' ravno za toliko, da je pobiralo glavo vijaka. 

Doma sem našel neko gedoro - low price varianto, račno zavaril in jo imel za različne stvari (oljni filter,...). Na enem oljnem filtru (račna je bila 3/4 cole) sem ročaj pokrivil za 90°. 

Dva Unior komplet ključev sem kupil, v obeh kompletih manjka kakšen ključ, kateri se je odlomil istočasno uporabljam od strica stare Unior ključe, kateri so že 30 let enaki, mogoče edino kje kakšna pikica rje. Na starih Unior kombinirkah so še vedno vsi ročaji na mestu (rjava plastika), pri mojih modrih se vsi premikajo. 

Kolega je tudi že nekaj Unior ključev polomil. 

Uporabljam star Iskra ERO (mislim, da je ERO) kotni brusilnik (rjava ali rdeča plastika 1100W če se ne motim) uporabljam ga za svojo hobi delavnico vse od rezalke, brusilnih plošč, lamelk, ''dratperšn'', no po 8 letih res izživljanja sem skuril rotor. Šel po novega Metabo 1200W 125mm, po enem letu skuril rotor. 

Kjer kvaliteta res niha in ima večino proizvajalcev ''težave'' so nastavki za vijake (torx, imbus,...). Tukaj imam najboljše izkušnje z Bosch kompletom (dražja varianta). 

Pri vsakem proizvajalcu najdeš kakšen kos, ki ni kvaliteten, še vedno kupim večino orodja Unior, čeprav sem lomil zadeve, pač podpiram Slo proizvode in imajo vedno prednost pred ostalimi. 

Edino gedore imam Wurth (+ stričev 30 let star komplet še uporabljam), katere imajo doživljensko garancijo in zaenkrat sem uničil samo 17 nastavek, uporabljal sem ga na udarnem vijačniku. 

Sem pa po besedah Blackberet kupil interdiskont nastavke za gedoro - klasični srebrni. Uporabljam jih izključno na udarnem vijačniku tudi en nastavek ni uničen, uporabljam jih že več kot leto dni.

To so moje izkušnje v moji hobi delavnici. 

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

ponco
ponco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 528
  • Avtomobil: MB W212

Štromar :-D
Kaj je to za en kovček(znamka, model) ?

B&W Jumbo 6700 JET

lp, ponco
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 335

Mogoče eno btw vprašanje:

Kaj uporabljate za odtegovanje vijakov,ki jih "prime"?

Pogrejete z brenerjem, ima kdo slučajno indukcijo? Oz. kaj tretjega?

Urejal srcnik, 08.09.2020, 09:59.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Mogoče eno btw vprašanje:
Kaj uporabljate za odtegovanje vijakov,ki jih "prime"?
Pogrejete z brenerjem, ima kdo slučajno indukcijo? Oz. kaj tretjega?

Indukcija 1000w cca 200€ ebay rumena, enkrat sem že dal link... Odlična zadeva nekaj sekund in zažari, ko boš enkrat uporabil nočeš več uporabljati ognja,z ognjem tudi bistveno dalj časa traja da je zadeva žareča

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 335

Eeee super, to me je zanimalo  :ok

Torej je taka zadeva čist ok za vse okrog avtomobila (tudi malce večje vijake do M16?) :

https://www.ebay.de/...rgAAOSwAjpc7Oum

Že dolgo jih imam nagledane, pa sem cvikal, da je premalo 1kw, da bi se moral stegnit za 2+kw, ki so 500€+

Prikaži več možnosti

dave2
dave2

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 189

Kupim odsesovalno napravo za zaganje.
Moc cca 1kw,na eno vreco.

Ponudbe na zs
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaj sem že govoril od WURTH-a in lepljenju njihovega znaka in nabijanju cen, na to temo sem se spomnil, ker sem danes na montaži videl spet tole luč.

WURTH
14456551.jpg

YATO

yato.jpg

Urejal blackberet, 25.09.2020, 14:36.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.