Skoči na vsebino

Poliranje avtomobila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
955 odgovorov v temi
bemfapower
bemfapower

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 174
  • Avtomobil: e36 323I

Mene zanim katero polirno pasto mi priporočate, avto je črne barve?
Da nebom z pregrobo še več risov naredil! Ker v bistu je tu pa tam kakšen površinski ris. In kako se sploh polira?
Hvala za odgovore
lp
bemfapower
ne guraj raje:blabla
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 037
  • Avtomobil: BMW Exx

Ime za polirno pasto morem pogledat doma....

Kar pa se tiče načina poliranja...z krpo naneseš tanek sloj ga razmažeš po delih kjer bi rad dosegel razliko..

Nato pa pazi...vzemi v roke kar se da star časopis....(Vestnik,.Delo, Slo. Novice, ali pa nedeljskega....pač kar maš pri hiši)

Vzemi par listov 2-3, ga zgneteš kot cunjo in na prej naneseno pasto pa poliraj z krožnimi gibi in rezultat je tu.

Garantiram, da ne nastaja več risov kot si nekdo misli...kaj mi je,....sam sem vedno tako poliral..pa nikoli več črt samo več sijaja..in blišča :metalc

Postopek, lahko večkrat ponoviš!!!!!!!! :mljask :ok
Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti

Stilus
Stilus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 791
  • Avtomobil: BMW 520d F10 SophistoGray

Dare, se hecaš?

Prej bi pričakoval, da uporabljaš vato in ne star cajtng. :laugh

LP
BMW 520d F10 Sophisto Gray
Prikaži več možnosti

oracle
oracle

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 196
  • Avtomobil: 530dA, X1 Xdrive 2.0dA

tudi jaz raje uporabljam vato. probaj s časopisnim papirjem očistiti kakšno okno, skozi katerega prihaja veliko svetlobe, potem pa po "čiščenju" poglej steklo od blizu...se ti zdi, da ni škodovalo?
Fotografiraj!
Prikaži več možnosti

bemfapower
bemfapower

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Kaj tiste dele avtomobila, na katerih ni risov tudi spolirate ali samo tak+m kjer so?
Ker po moje se bo vidla razlika,če bom prednja desna vrata spoliro zadna pa ne :confused
Namen imam tudi kupiti ono napravo v obiju oz. nekje sem jo videl za 3k,
kaj je to to ali je bolje na roko.
Prikaži več možnosti

ipsilon
ipsilon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 237
  • Avtomobil: E36-off to see the world

Polirne paste od ArmorAll in Sonaxa so bile kar dobre (bodo profiji tu na forumu povedali svoje mnenje :ok ). Avto pa le spoliraj cel, konec koncu ga na ta način tudi zaščitiš.
Ajd,

Y

"nič ni resnično, vse je dovoljeno"
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

miha
miha

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 209
  • Avtomobil: 2003 e46 318i

Ce imas crn avto se ti najbolje splaca kupiti crno polituro! Jest mam za svojega crno polituro in crn svincnik! To se ti splaca nabavt!

Nedvono moras pa spolirati cel avto! Kot je rekel ipsilon ga na tak ncin tudi zascitis!

Ko ga pa spoliras, se ti ga pa splca se povoskat cez en teden!

Tako delam jest in je kvaliteta opazna :ok

Potem ga pa samo se enkrat na mesec povoskam! pol se pa sajna :ok2

Za poliranje je pa najboljs vata, al pa kaksna stara majica - brez zadrg in gumbou seveda :student :laugh
If Nismo stands for Nissan Motorsports, what's short for Honda Motorsports?? HOMO?
Prikaži več možnosti

bemfapower
bemfapower

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Miha kateri vosek in polirno pa uporabljaš?
Poliraš ročno ali z ono mašinco?
Zanima me tudi kolikšno površino namazež z pasto potem pa poliraš, kaj namažeš npr. ene vrate, jih spoliraš potem pa greš dalje a še manjši del ?
Kako ga pa potem povoskaš?
Pa pred poliranjem moram avto dobro sprat in posušit.
V bistvu bom to počel prvič, za to mi pride vsak nasvet prav.
kje pa lahko sploh kupim črno polituro, pasto in vosek(sem iz mb-ja)?
lp
bemfapower
Prikaži več možnosti

miha
miha

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 209
  • Avtomobil: 2003 e46 318i

Ja kot prvo moras avto oprat in obrisat da je popolnoma suh! jest poliram manjse povrsine naenkrat, npr, vrata namazem in poliram recimo najprej do letvice in potem obrisem s suho cunjo, potem pa se od letvice navzdol. Prednjo havbo isto najprej samo polovico potem se drugo polovico, ist s streho in blatniki in boki! Najboljs je polirat manjse povrsine naenkrat recimo kot na primer vrata cela od letice navzgor! Tako da vsak del spoliras cel, ne samo praske in podobno!

Polirno pasto in vosek kupujem v Avstriji, ker je ceneje kot pri nas in imas veliko izbire!

Polirou sem z masino in je kar zadovoljivo! Ceprou ga bom letos raje rocno, res je vec dela in svica vendar se ga lepse polira rocno, saj jest ga lepse spoliram!

Se en nasvet ce bos polirou:

- obvezno ne na soncu in ne na vroc pleh, ceprou pise na pastah da ga lahko poliras na soncu, ti to mocno odsvetujem! Najbolj da ga poliras v senci oz. se boljs ce je vreme oblacno!

- ce bos kupil masinco moras pazit d ne bos prevec pritiskou z njo po avtu, ker lahko "zazges" oz. unicis lak!

Moj nasvet:

Kupi dobro polituro in vosek, cunjo v roke in polirat v senco oz. na oblacen dan!

Ce avto ni bil dolgo ali nikoli poliran ga bos moral recimo cez mesec dni seenkrat spolirat!
If Nismo stands for Nissan Motorsports, what's short for Honda Motorsports?? HOMO?
Prikaži več možnosti

Dare47b
Dare47b

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 037
  • Avtomobil: BMW Exx

Dare, se hecaš?

Prej bi pričakoval, da uporabljaš vato in ne star cajtng. :laugh

LP

LP

Glej, če nisi poskusil...ali pa slišal in videl pridi pa ti pokažem!!!! :ok
Rajši san lačen, kak pa brez BMW-ja!!!:ok2
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 388
  • Avtomobil: E30 325i MT2

časopis je papir, ki pa je zelo zelo drobni granulat zrnc, ki so res zakon za take zadeve, pa razna poliranja feltn in podobno, ampak jaz prej namočim časopis malo...
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

bemfapower
bemfapower

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Ok kvala za nasvete!
Se bom lotiv v nedeljo, ko bom imel dovol časa, da se lahko posvetim vsaki praski.
lp bemfapower
Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 684
  • Avtomobil: R4,R6,V8

tudi jaz raje uporabljam vato. probaj s časopisnim papirjem očistiti kakšno okno, skozi katerega prihaja veliko svetlobe, potem pa po "čiščenju" poglej steklo od blizu...se ti zdi, da ni škodovalo?

Orackle pa kaj ti ves da v vseh vecjih salonih pucajo sipe za starim cajtngom ... Pa se nobenga avta nisem vidu z zasvinjanimi ali popraskanimi sipami :ok2
LP Pirc
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 706
  • Avtomobil: Assless beemer

samo v nasvet: poliranje z metodo wax on.wax off ne spravi niti tretjino prask ven kot jo mašina. :)
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

griggy
griggy

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 259
  • Avtomobil: BMW 325i M-Technic

Ne delat nič od tega, Eddy ima prav! Že predolgo delam samo to in vam povem da vse kar ste našteli je samo najslabše in ne boste dosegli nič, oziroma samo delo za tistega, ki bo to popravljal! :ok2
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 706
  • Avtomobil: Assless beemer

se sploh ne matram več....pridite pogledat moj avto....prej in pol,bo vse povedano... :beer
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Damac
Damac

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 229
  • Avtomobil: bmw

samo v nasvet: poliranje z metodo wax on.wax off ne spravi niti tretjino prask ven kot jo mašina. :)

JP tako kot je eddy napisal verjemi.
Kar se tiče časopisa kar pozabi, kupi vsaj v bavhausu krpice za polirat, ker so mehke in temu namenjene in so res dobre proizvajalec je sonax, na koncu samo vata in niti slučajno ne kakšna trda ali groba krpa govorim o ročnem poliranju.

lp
Prikaži več možnosti

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 791
  • Avtomobil: FR-V

Ko smo že glih pr pucanju:
Ma kdo kakšne izkušnje z čiščenjem sedežev(blago), mogoče suho- pene in podobne variante?!!

Ideje!!!!
:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Vinko
Vinko

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 347
  • Avtomobil: BMW 525iA

Predlagam A1, ki je po testih v Autobildu in Avtomotor und Sportu eden najboljših.
http://www.wackchem.de, na tej strani pa maš tudi pruporočila oz nasvete za poliranje. Pri nas jo lahko nabaviš pri

Euroton
Trzaska d. o.o. 383
SLO-1000 Ljubljana
Tel. (+386) 01 200 2671
Fax (+386) 01 200 2699
info@euroton.si

A če nisi ravno vešč pri tem ti predlagam www.poliranje.com iz Maribora. Ko boš kupil polirno pasto in vse ostalo potrebno, delal cel dan in na koncu še ne bo tako kot se za BMW spodobi.

LP
Prikaži več možnosti

Iztok G.
Iztok G.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 698
  • Avtomobil: BMW isetta M-technick II

Jaz imam vprašanje glede poliranja...

Torej moj lak na avtu je vseposod brez praske (ja niti na soncu se ne vidi kake mikroskopske praskice, razen na 3 mestih mi je nekdo z nečim potegnil (ne zgleda klasična praska, ampak je na večji površini cca 2*5 cm, zgleda pa kakor da bi z smirkovim papirjem potegnil, tam je lak brez sijaja (upam da veste kaj hočem povedat), torej izgled mastnega madeža (tako samo zgleda :) ))

Torej sedaj da bi dal cel avtomobil polirat se mi ne splača, ker lak drugje je resnično nedotaknjen, avto zgleda kakor da je nov. Se da podrgnit samo na tistih mestih, in kakšno pasto bi rabil, ter kaj? Sam nisem še nikoli poliral, tako da ne vem nič kako in kaj, zato sprašujem tukaj...

Sedaj tudi ne vem, če se mi splača samo zaradi tega kupit polirno pasto in ostali material, ali naj grem k nekomu, ki bi mi to saniral?

Aja barva je metalic modra.
Prikaži več možnosti