Skoči na vsebino

Poliranje avtomobila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
965 odgovorov v temi
sebydd
sebydd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 946
  • Avtomobil: Bil BMW,zdajVelSatis 2.0T

Jaz osebno uporabljam silikonsko polirno pasto SILICONE GLAZE. Za cca. 10 avtov spolirati 2.257 SIT. Zelo dobro odstrani površinske rise in zaščiti avto za cca. 4 mesece.
Samo na tanko namažeš z rahlo vlažno krpo ali polirnim strojem, počakaš na mat film in zbrišeš - ni drgnjenja (silikon). Zelo dobro obnovi lak.

Kredne polirne gredo z dvema pranjema dol.

Avtošampon kupim litrski z voski specialni, ki je za 200 krat avto oprat in stane 2.226 SIT. Ob rednem pranju gredo mušice TAKOJ DOL! :metalc

Oba izdelka lahko zrihtam - osebno sporočilo :ok
Prikaži več možnosti

cameron
cameron

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: lep

Jaz imam vprašanje glede poliranja...

Torej moj lak na avtu je vseposod brez praske (ja niti na soncu se ne vidi kake mikroskopske praskice, razen na 3 mestih mi je nekdo z nečim potegnil (ne zgleda klasična praska, ampak je na večji površini cca 2*5 cm, zgleda pa kakor da bi z smirkovim papirjem potegnil, tam je lak brez sijaja (upam da veste kaj hočem povedat), torej izgled mastnega madeža (tako samo zgleda ))

Torej sedaj da bi dal cel avtomobil polirat se mi ne splača, ker lak drugje je resnično nedotaknjen, avto zgleda kakor da je nov. Se da podrgnit samo na tistih mestih, in kakšno pasto bi rabil, ter kaj? Sam nisem še nikoli poliral, tako da ne vem nič kako in kaj, zato sprašujem tukaj...

Sedaj tudi ne vem, če se mi splača samo zaradi tega kupit polirno pasto in ostali material, ali naj grem k nekomu, ki bi mi to saniral?

Aja barva je metalic modra.

Prasko se vsekakor da zloščit, če je poškodovan samo zaščitni lak. V primeru globlje praske je poliranje nesmiselno.
S poliranjem manj globokih prask, v bistvu odstranimo sloj barve okoli praske in ga nanesemo na prasko.
Spolirati pa moraš cel avto, ker bo v drugačnem primeru "lisast".
Če nimaš izkušenj s poliranjem, ti priporočam, da to delo opravi nekdo drug, še najbolje avtoličar.
V primeru, da se dela le lotiš sam, uporabi 3M polirno pasto. To je profesionalna pasta, ki jo uporablja precej ličarjev. Sicer je precej draga, vendar se ti splača. Aha, pa vzeti moraš fino pasto za ročno poliranje.

Ko smo že glih pr pucanju:
Ma kdo kakšne izkušnje z čiščenjem sedežev(blago), mogoče suho- pene in podobne variante?!!

Če bi rad profesionalno očiščeno, imam kolega, ki to dela. Je zelo natančen in delo res opravi vrhunsko. V glavnem čisti avtomobile pri raznih podjetjih in avtomobile preden gredo v prodajo. Je pa tudi profi za jahte in ...
Računal bi ti pa od 10.000 do 15.000SIT, za čiščenje celega avtomobila (notranjost), odvisno od zamazanosti.

LP
Prikaži več možnosti

citrobooster
citrobooster

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 291
  • Avtomobil: BMW e46 318i & e36 318is

eh, tale poliranje men ne gre ravno... mam podoben problem s tistim mat madežem in se ga sploh ne da spolirat, je pa res, da imam eno bolj bogo polirno pasto. zdej sem kupil od Turtle wax-a eno tubo (bolj groba) striktno za praske, pa tut ni kej boljš. Sicer pa bi tko al tko rad dal barvat sprednjo havbo in odbijač (razne praskice in pikice od kamnov), ker mi gre že počasi na živce, potem pa vse skup ornk spolirat nekam...
Sicer pa kje naj kupim od sonax-a zadeve?! do zdej sem jih dobu v baumaxu ali šparu, ampak kake posebne izbire pa ni. nimajo vse od sonaxa. Zadnjič sem mel prov srečo, da sem dobu sprej za usnje od sonaxa. in to v šparu. drugod pa niti niso bili na jasnem, kaj se uporablja za usnje v avtu.. :confused
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 725
  • Avtomobil: Assless beemer

sonax sux...preverjeno :)

koliko pa maš za spolirat? dej na pm piš no... :)
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

študent
študent

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 80
  • Avtomobil: BMW 320d touring E46

Ne delat nič od tega, Eddy ima prav! Že predolgo delam samo to in vam povem da vse kar ste našteli je samo najslabše in ne boste dosegli nič, oziroma samo delo za tistega, ki bo to popravljal! :ok2

dej prosim potem razloži kako se pravilno polira in s čim. :ok
je.eš nacionalizem in vero, pa bo vse bolje
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

... se ne strinjam. Za ne preveč poškodovane lake je naravnost odličen. Pri novejših avtomobilih, ki imajo ohranjen lak, nima smisla uporabljati (večjega števila) profesionalnih past.

Objavljena slika

Rezultat dela od 6. ure zjutraj do skoraj opoldneva. Všteto pranje, sušenje, strojno poliranje, ponovno pranje s sušenjem, voskanje ter seveda testni krog ... :-D

Material: Sonax xtreme Polish&Wax 3 progressive, nato še AutoHartWax, gobica, ter star T-shirt, obvezno 100% bombaž.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator

in ponavljaš postopek na koliko mesecev?
mojega sem spoliral 1x! zvoskam ga pa na par mesecev,ker sem pacek in se mi ne da prat avta vsak teden,pa se mi vse zažre notri...
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 350
  • Avtomobil: E90, E30 335i

... se ne strinjam. Za ne preveč poškodovane lake je naravnost odličen. Pri novejših avtomobilih, ki imajo ohranjen lak, nima smisla uporabljati (večjega števila) profesionalnih past.

Objavljena slika

Rezultat dela od 6. ure zjutraj do skoraj opoldneva. Všteto pranje, sušenje, strojno poliranje, ponovno pranje s sušenjem, voskanje ter seveda testni krog ... :-D

Material: Sonax xtreme Polish&Wax 3 progressive, nato še AutoHartWax, gobica, ter star T-shirt, obvezno 100% bombaž.

:eek :mljask :ok
Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Administrator
  • Sporočil: 9 999
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

in ponavljaš postopek na koliko mesecev?

Tokrat na 15 mescev (tudi prvič poliral) ... Načeloma pa enkrat letno.

slovenska-konoplja.png

Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 662
  • Avtomobil: E39 530iA

Objavljena slika

:metalc
Prikaži več možnosti

Iztok G.
Iztok G.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 698
  • Avtomobil: BMW isetta M-technick II

Naj še jaz povem svojo izkušnjo... Po tem ko sem videl slike gerchyjevega avta tukaj, sem tudi sam začel razmišljati v smeri, da bi kar sam spoliral svojega. Vendar za razliko od Gerchyja, ki je poliral strojno sem se sam odločil, da bom raje poliral kar ročno z krpico.
Sprva sem imel pomisleke, ker sem dobil toliko informacij; ene so trdile da Sonax sux in da samo strojno poliranje z 3M pastami, oz takimi, ki se jih ne da kupit v prosti prodaji naredi svoje; veliko jih je reklo Sonax sux, nekateri da je OK in tako sem bil samo :wtf . Kakorkoli, po slikah Gerchyjevega stroja (ker vem kakšen je zgledal lak pred tem, leta pač naredijo svoje) sem se tudi sam odločil da bom izbral njegov recept (saj vemo, kakšen odnos ima do avta) in tako sem se z optimizmom lotil prvega poliranja v življenju. Pri tem naj omenim da nisem poliral celotnega vozila (avto ima perfekten lak, star je 2 leti, malo vožen avto) ampak saj vsi vemo kaj ti naredijo mali otroci ki se podijo okoli avta, in tisti ki pač zanalašč podrsajo ob avto.
Torej na blatnikih in zadnjem boku avtomobila so bile praske, ki so izgledale kakor da bi z brusnim papirjem nesel lak dol in je bil tam mat efekt in to je moralo iti stran. Sprva sem mislil da so praske pregloboke in jih ne bom spravil ven, ampak že po prvem nanosu paste in drgnjenja sem videl, da se nekaj drastično spreminja. Vse mi je vzelo dobro uro časa (4 deli kjer so bile te praske) ampak efekt je fenomenalen, lak je kakor je bil pred tem (oziroma okoli teh prask), se lahko gledam v njem :) . Opazil sem tudi da mi sedaj tam ko je bilo spolirano krpa teče brez upora, se ne zatika, medtem ko okoli območja poliranja "bremza". Verjetno bo treba enkrat spolirat celotni avtomobil (ko bo čas).

Vsekakor priporočam vsakemu ki ima pomisleke, naj se kar loti poliranja doma v senci, sam lahko priporočam SONAX pasto ( za nove in rahlo mat navadne in metalik lake), slika je tukaj: http://www.sonax.de/...?product=316200 , stane pa nekje okoli 2200 SIT.
Kupil sem še vosek kakršnega je gerchy uporabil, ampak se mi ga danes ni dalo povoskat, ker sem se moral ubadat z temeljitim pranjem in potem poliranjem, pa me je čas malce prehitel). Bom še napisal izkušnjo z voskanjem, ko bo to za mano.
Prikaži več možnosti

griggy
griggy

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 259
  • Avtomobil: BMW 325i M-Technic

Tudi jaz bi predlagal takšen način s Sonax-om, ki je zelo dober, predvsem za vzdrževanje barve dvakrat na leto. 100% preizkušeno. :-D
Na gobico za nanašanje damo nekoliko Sonax XXtreme progressive 3 :metalc Objavljena slika in poliramo avtomobil toliko časa, da osvežimo barvo. Politura odstranjuje tudi rise, ki nastanejo od avtomatskih pralnic. Na lak deluje dovolj močno, da dobimo željen uspeh. Avtomobil po tej fazi ni lisast in ne naredi hologramov zaradi svoje odlične NANO tehnologije.
Polirno pasto zbrišemo s krpo iz mikro vlaken, ki jo dobimo sigurno v Intersparu in sicer od Vilede. Obstajata rdeča in modra, kolikor jaz vem. Zbrišemo do čistega, nato uporabimo SONAX-ov Kernavba vosekObjavljena slikaki na avtomobilu ostane zelo dolgo. Priporočeno 2x letno. Kompletno vozilo premažemo z voskom. nato pa zbrišemo do čistega.
Profesionalno poliranje je drugačno vendar je ta postopek odličen za igranje doma. :mljask
Prikaži več možnosti

lovely
lovely

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16

Ce kdo neve kje dobit SONAX produkte.. opazil sem namrec da jih imajo v supermarketu TUŠ v Celju..

in namrec vse sorte polirnih..
rdeca embalaza /tuba in piksna/ in tudi modra /tube od #1 do #3-progressive in tudi v piksni/
prav tako tudi sampone in ostalo sonaxovo kozmetiko.

cena modrih tub je 2199SIT na omv so te 2400 na petrolu pa se mal drazje cca.2500.

lp, lovely
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

S čim se briše vosek dol ? 100% bombaž la kej druga?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Kristjan
Kristjan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 226
  • Avtomobil: E91 320dA

Jaz vporabljam vedno kakšno banbažno cunjo.
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator

če se spomneš reklame: čudežna krpica :-D najprimernejša je microfibra...pa ni važno a je to kos oblačila ali prav krpa za ta namen..... :ok
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 839
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

kakšen je pa pravilen način waxanja? Namažeš in potem pustiš da se strdi al takoj obrišeš ? eddy? :-D
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Iztok G.
Iztok G.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 698
  • Avtomobil: BMW isetta M-technick II

Mislim da namažeš in takoj obrišeš.

Še nekaj na stekla in luči ne smemo mazat voska ne?
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator

kakšen je pa pravilen način waxanja? Namažeš in potem pustiš da se strdi al takoj obrišeš ? eddy? :-D

za tale tvoj šrot vosek nevem :laugh
pri moji robi je tako da moram pustiti 15min da se prva plast strdi poplnoma..potem sledi teško odstranjevanje ali poliranje z mašino....zato na roke traja ponavadi veliko manj časa kot strojno....(seveda se strojno obnese veliko dalj časa) :ok
Prikaži več možnosti

JP_M3
JP_M3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 531
  • Avtomobil: avto

Kaj pa piše na tvoji embalaži voska :laugh
Ime proizvoda, seveda če ni skrivnost? :crazy
Na plin se kuha, na nafto se orje, na bencin se pa vozi prave :bmw-je

Prikaži več možnosti