Skoči na vsebino

E36 vs Z3 Coupe

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
99 odgovorov v temi
Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 435
  • Avtomobil: BMW Z3M Coupe Turbo

Zanima me, ali je morda kdo vozil že oba in bi lahko malo povedal kakšne občutke in izkušnje je imel z enim in drugim vozilom. Plusi in minusi kar se tiče voznih lastnosti.

Z3 Coupe se mi zdi resnično čudovit avto...večni dizajn, brutalen, zanima me pa kako je z voznimi lastnostmi v primerjavi z E36, glede na to da je kar precej krajši avto in ima zadnje vzmetenje vzeto iz zastarelega koncepta E30ke.

Ko sem prešaltal iz E30 na E36, se mi je zdelo kot da sem prišel v drug svet. E36 se mi zdi svetlobna leta pred E30ko po voznih lastnostih in pri vožnji na "meji" dopušča več napak kot E30. Tudi občasno dritanje se mi zdi pri E36 otročje lahko v primerjavi z E30ko, še posebej na mokri cesti. E30 je bil stršan, znižan in imel LSD, prav tako tudi E36, tako da vzmetenje je bilo OK pri obeh, vozne lastnosti E36ke, pa se mi zdijo neprimerljivo boljše. Predvsem se mi zdi E36 bistveno bolj predvidljiv avto v primerjavi z E30ko, zato me zanima kakšne so vaše izkušnje pri Z3 Coupejih.

Ni mi jasno kako bi lahko bil Z3 coupe tako super avto za vozit, če pa je podvozje praktično identično E30ki, oz. E36 kompaktu. Ogrevam se za nakup Z3-ke, ampak me malce skrbi da ne bi bil razočaran glede voznih lastnosti, zdaj ko sem navajen na E36ko. Malce me razsvetlite... :)

Urejal Gale, 03.05.2010, 21:48.

Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

Aja, pa nevem kam ta tema spada, verjetno pod E36? :laugh
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 945
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

Ni mi jasno kako bi lahko bil Z3 coupe tako super avto za vozit, če pa je podvozje praktično identično E30ki...

Bolj toga karoserija (cpe), debeli stabilizatorji, nekoliko drugačna geometrija podvozja? V bistvu je prav Z3 zadnja razvojna stopnja "starega" podvozja in (v tovarniški varianti) tudi najbolj izpiljena.

Glede drugega ne razumem povsem; kaj ne misliš niti preiskusiti avtomobila, da bi videl če ti ustreza, preden se boš definitivno odločal o nakupu? :laugh

Z3 je bolj živčen, če ga izzivaš in goniš "na mejo" - in če ga ne obvladaš, je bolje ne preiskušati sreče. Ampak tak pač je, kot si sam ugotovil: avto je kratek in nima "multilink" preme zadaj. Za neko normalno dinamično vožnjo pa ni problematičen in je celo zelo zabaven stroj. Občutek je bolj "prvinski" kot pri E36, ki pač vleče še kompromis z udobjem in vsakdanjo uporabnostjo.

Izberi tisti avto, ki bolj ustreza kot celota in kar se ceste tiče, raje pusti tisto "mejo" v pri miru, ker te že tako rada kar sama poišče, kadar je najmanj treba.
Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

Sigurno ga mislem sprobati če bi se odločil za nakup, samo vožnja pred nakupom sigurno ni dovolj da bi lahko točno govoril kakšen je nek avto za vozit. Za avto šele kasneje ko nekaj časa voziš, poznaš in "obvladaš" lahko govoriš kako se zadeva pelje in primerjaš z drugimi avti ki si jih vozil. Vse ostalo so neki trenutni občutki in navdihi. Vozil sem Z3 2.2i roadsterja in se mi je dopadel, nisem pa ga toliko vozil da bi ga lahko primerjal z E36ko oz. govoril o nekih hudih razlikah.

Skratka, hotel sem slišati izkušnje tistih, ki so morda imeli priliko dlje časa voziti, ali si celo lastiti oba avta in so jih resnično poznali.
Prikaži več možnosti

Zlobny
Zlobny

Banned

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 945
  • Avtomobil: Zaplinjevalec plebejcev!

Glej; primerjaš 2 zelo različna avtomobila. E36 je "uporabniku prijazen avto", Z3 je "špas avto"; z njim se da voziti športno in hitro, vendar ima vse slabe lastnosti in omejitve, ki so vezane na podvozje in kratko medosno razdaljo. Nevtralno območje je manjše, avto je na meji manj predvidljiv in težje obvaladljiv, posebej na mokrem...
Sicer ne vem sicer kako se ti voziš (in kaj je tebi pomembno), ampak jaz se nimam ravno za počasnega voznika, pa se z njim nisem spravil v kakšne kritične situacije (Z3 cpe 3.0).
Tisto pa, kar mene privlači pri Z3, je prav to, da je v njem še vedno občutek "stare šole"; hitrost je bolj očitna, avto "komunicira" s tabo bolj direktno in občutek je sploh bolj direkten, prvinski, uživaški... in ravno takšna (subjektivna) izkušnja je ponavadi tisto, kar človeka pritegne ali pa odvrne pri takih "nepraktičnih" avtomobilih.
Če je pa bistvena razlika v "golih" performansah... kateri bo sedaj nabral večji g v ovinku, ali kateri bi pod istimi pogoji drugega počil dol na Grobniku, tega pa ne vem in me tudi ne zanima.

Bom raje tiho. Na E36 (z izjemo Z3) sem sicer nabral nekaj km, kupil pa nisem še nobenega.

Urejal Zlobny, 04.05.2010, 00:28.

Ritual satanic thread abuse on the cheap! Free shitposting included! Inquire through the private messaging system.
Prikaži več možnosti
    • Gale je všeč

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 762
  • Avtomobil: Assless beemer

Vse je odvisno od tega kakšne sorte šofer si, osebno mi je E36 preveč nevtralen in čeprav imaš prav okoli vožnje čez ovinke (E30 zahteva veliko več koncentracije za vožnjo na meji..), se okoli driftanja jasno ne strinjam:laugh

Meni je Z3 še edini E36, ki bi ga imel, ravno zaradi vseh lastnosti, ki jih Zlobny omenja, meni paše živčen avto, tebi je očitno bolj všeč nevtralnost, tako da v tem primeru opusti semi trailling zadnjo premo. Se pa da tudi "zastarelo" premo ustrezno predelati da ima tone gripa, vendar to zahteva kar nekaj dela:ok
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

O razporeditvi teže ni pa še nihče nobene napisal? A je to BMW forum? :confused
LP
Austin

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

duhec
duhec

Tame racing driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 640
  • Avtomobil: F21

Jst lahko povem to, da je E36 nastiman bolj na understeer. Se pravi ko vozis na meji se zelo lepo drzi ceste in odpili zadnji konc, le ce si naredil nekaj narobe.

Pri Z3ju pa zadnji konc odnese zelo predvidljivo, kar je najbrz fajn ko se igras na parkiriscu ampak ne tako fajn, ko na kaki pisti vozis na cas. Ceprav moram rect, da je Z3M na Grobniku zelo stabilen, ce hoce. Sam pripravljen moras bit. Vedno. :)

Pa se to: komaj ko jih razbijes obcutis razliko. Z3jev je ful malo in deli so drazji, E36 jih je pa malo morje. :ok

Never underestimate the power of stupid people in large groups. :student

Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Za moj okus se od naštetih v tej temi (Z3R, E36 compact in E36 limo/coupe/touring/cabrio) najbolj "vozniško" pelje Z3QP. Roadster se preveč zvija, compact je malce presoft, a še vedno bolj neposreden kot njegovi bratje serije E36.
Skratka, po mojih občutkih compact in Z3 vozniku dajeta boljši feedback s ceste.
Seveda se lahko motim (limuzine (prevozil precej), coupeje, cabrie in touringe sem le vozil, compacta in zajca sem si pa lastil), ampak moje mnenje je pač tako. :laugh
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

Super informacije! Tudi sam sem imel nekakšno tako predstavo v glavi glede avtov kar ste napisali.

Neko hudo norenje po cestah ni moj namen, rad pa prilično odrsim ovinek ali dva, tako da bi bil verjetno Z3 Coupe prava izbira. Dizajnsko mi je prečudovit avto, je pa res, da je bistveno, bistveno manj delov za Z3je kot za E36ke, kar zna bit problem in me tudi malce skrbi. Špero, polosovine itd, je verjetno kar čarovnija najti. Tudi težave z vpetjem zadnje preme so precej pogoste (trganje karoserije).
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Super informacije! Tudi sam sem imel nekakšno tako predstavo v glavi glede avtov kar ste napisali.

Neko hudo norenje po cestah ni moj namen, rad pa prilično odrsim ovinek ali dva, tako da bi bil verjetno Z3 Coupe prava izbira. Dizajnsko mi je prečudovit avto, je pa res, da je bistveno, bistveno manj delov za Z3je kot za E36ke, kar zna bit problem in me tudi malce skrbi. Špero, polosovine itd, je verjetno kar čarovnija najti. Tudi težave z vpetjem zadnje preme so precej pogoste (trganje karoserije).

Če je vpetje ojačano, ni nobenih težav. Kontaktiraj uporabnika Luka Marko in Virko-ta, če se ne motim, imata izkušnje s to predelavo.
Je pa tudi na netu moč najti fotopis te predelave, če se ne motim, so najobsežnejšega objavili ameriški Z lastniki, nanj sem pa po spominu naletel preko Z dedicated foruma - www.zroadster.net . Pobrskaj. ;)
LP
Austin

Prikaži več možnosti

duhec
duhec

Tame racing driver

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 640
  • Avtomobil: F21

Gale, ti rabis Z3ja! Sledi srcu in ne pameti. Se vedno se je obneslo. :ok

Never underestimate the power of stupid people in large groups. :student

Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

Z3 mi je že od vedno sanjski avto, ampak vedno ko začenem premišljevati in postanem "pameten" se premislim glede nakupa, kadar poslušam srcu pa vedno vidm Z3ko v garaži. :-D
Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

To si verjetno mislil... :eek

http://www.z3mcoupe....read.php?t=2332
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Z3 mi je že od vedno sanjski avto, ampak vedno ko začenem premišljevati in postanem "pameten" se premislim glede nakupa, kadar poslušam srcu pa vedno vidm Z3ko v garaži. :-D

Been there, done that. :hihi Naredi tako kot ti svetuje duhec... ;)
LP
Austin

Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 715
  • Avtomobil: en kup starih kant

Kupi Z3-ja in ti ne bo žal:ok :ok :ok Sam sem bil v isti dilemi, pa sem najprej kupil E36 M3, čez čas pa menjal za Z3MQ:-D, Z3 je prostorno malo omejen, širina voznikovega dela je proti M3 ožja, če si večji od 185 pa zna bit na knap z višino, pri nogah je hudičevo malo prosotra, in silijo v volan:blackeye

Napaka pri Z3MQ je ta, da je zelo živčen in nima ASC, kar zna biti smrtno nevarno, sploh po mokrem je vožnja zelo mučna,pri E36 te težave niso bile tako zelo opazne:)
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

Imaš morda rdečega Z3M Coupeja? No, če ja, potem sem ga enkrat videl v živo v Logatcu v Zapolju in me je tako fasciniral, da od takrat dalje ne morem nehat razmišljati o Z3ki. :-D
Prikaži več možnosti

Cimpo
Cimpo

King Of The Ring

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 715
  • Avtomobil: en kup starih kant

Imaš morda rdečega Z3M Coupeja? No, če ja, potem sem ga enkrat videl v živo v Logatcu v Zapolju in me je tako fasciniral, da od takrat dalje ne morem nehat razmišljati o Z3ki. :-D

Ja rdeči je moj:mljask če te zanimajo občutki ko se pelješ u Zejcu se lahko zmeniva, pa se greva zapeljat, vendar za psihične posledice ne odgovarjam:ok2
Ko zamahne, iskra šine, šest jih pade, ko porine fant Slovenske domovine.
Prikaži več možnosti
    • Gale je všeč

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

Hvala za prijaznost, imaš PM!
Prikaži več možnosti

Levči
Levči

TomKruz™ VT Roadmanager

• Moderator
  • Sporočil: 3 673

Ja rdeči je moj:mljask če te zanimajo občutki ko se pelješ u Zejcu se lahko zmeniva, pa se greva zapeljat, vendar za psihične posledice ne odgovarjam:ok2

Car:ok

Urejal Levči, 04.05.2010, 18:22.

Objavljena slika :besen
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.