Skoči na vsebino

Smernice za določanje vrednosti rabljenega avtomobila

* - - - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
70 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 318
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Hmm, jerry, nekje na začetku te teme(dokaj stare sicer) si obljubljal anekdote, tako da ko se ti bo dalo in boš imel kaj časa za tipkanje le napiši kako... Vsaj meni je take zadeve zanimivo brat...

Jooj, tega je toliko... :crazy Kaj ko bi ti eno nedeljo prisel v Przancka, pa bi vam jaz raje povedal, kot pa da pisem... bo bolj enostavno :skrbast

Hm, ne vem ali se staram ali kaj, ampak zadnje case se mi res ne da vec toliko pisat kot sem vcasih... :blackeye
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 912
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Hmmm, Pržanček mi je daleč glede na to da sem iz Kočevja, tako da tja me najbrž ne bo, mogoče pa ob kaki drugi priliki :beer

LP Mrcina
Prikaži več možnosti

seba
seba

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 82
  • Avtomobil: E36 325i Coupe

Jerry, kaj bi pa pomenil modrikast dim iz avspuha?
Novopečeni ledvičkar
Prikaži več možnosti

kosec
kosec

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 385
  • Avtomobil: Autobahnbomber

Da nehaj gledat avto v auspuh in si oglej celotno 'ritko' :laugh - verjetno boš ugotovil, da voziš za kakšno staro alfo. :ok2 Evo, to je to. :-D

Joke. :crazy Plav dim pomeni, da gre olje ven skozi auspuh. :ok
CCNA / BCNE
Prikaži več možnosti

seba
seba

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 82
  • Avtomobil: E36 325i Coupe

Kje bi pa lahko dobil shemo original napeljave za zvočnike?
Novopečeni ledvičkar
Prikaži več možnosti

BMW CSL
BMW CSL

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 98
  • Avtomobil: BMW E36 M3 (še bo)

jerry odlicno si to napisu sm si zdj uzel mal cajta pa prebrou :ok

ko bom kupvou avto gres z mano da ga bos strokovno ocenu!!!! :ok
bmw zakon use ostalo pleh na kolesih:)

BMW-Bring Me Woman
BMW-Be Most Wanted
Prikaži več možnosti

Mrcina
Mrcina

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 912
  • Avtomobil: Honda Accord type R

Prjatla dobr sta tole sestavila, bi pa res dodal tudi sam poudarek na lastniku in kako nastanejo spremembe samo na zunanjosti, ker ogromno je že napisano.
Ponavadi ti je vse že jasno ko si avto ogledaš ko odpiraš vrata haubo, prtljažnik.
Pri skrbnem lastniku je avto notri čist to je
prva zadeva, ker notranjosti ne prenesemo umazane pač pedantneži in redoljubi
2. pragovi so čisti in nezanemarjeni, pač ko pereš se vsakemu ne da sklanjati
3. razne režice v maski in podobno so temeljito oprane in ne površno čiščene samo na ravnih površinah
4.koloteki, stebriček vrat je čist in opran, rjavina spodaj na stebričku, na robu vrat, kolotekih je največkrat pokazatelj nepravilnega vzdrževanja -čiščenja ali poškodbe vozila (pazi hibe določenih modelov potrebna praksa)
5.ogromno o lastniku povedo platišča, seveda če so originalna, zato ker skrbni lastnik jih pere tedensko in zaradi tega ne boste na njih našli črne že pripečene svinarije, ki so sled zavor ...
6.pokrovčki znak na platiščih če je z leti zelo poškodovan in odstopa zlasti pri nalepkah je avto po vsej verjetnosti bil pran veliko v pralnici. osebna presoja
7.Sledi na laku od avto pralnice se vsekakor vidijo in pri vsakem, razen če ni bil kvalitetno spoliran.
8.Robovi oz kanali za odtok vode pri zadnji in sp. haubi poleg tesnila so prani s šamponom, najbolje se vidi ko je avto opran
9. Reže zračenja znotraj kabine, prah in svinarija ob robu določenih gumbov vse je pokazatelj odnosa do vozila in tudi dejanskih kilometrov, zlasti oznake pri lučeh, ki so ponavadi bele barve so izbrisane, gladko svetleče ipd.
10. če je avto opran preverite ali je opran tudi pod obrobo blatnika, enostavno potegnite s prstom, če boste občutili staro trdo oblogo umazanije avto ni bil lepo vzdrževan v celoti.

Osredotočil sem le na pravilno nego vozila

lp

Tukaj imam pa pripombe :ok2

Po eni strani odnos do čistoče res pove veliko o lastniku. ni pa nujno, pozabljaš da imajo nekateri avto za uporabo ne pa za šminko. Moj primer recimo. Moj avto je notri večino časa umazan. V njem jem (med daljšo vožnjo) zato je veliko drobtin. Najdejo se plastenke in vrečke. Na zadnjem sedežu imam vedno cel kup papirjev. Predvsem pozimi avta ne čistim, zato se notri nabira tudi velika količina peska...
Bolj kot to se mi zdi pomembno, da olje menjam takrat ko je treba, da zraven vedno menjam tudi oljni filter. Da avta ne teram nikoli mrzlega, da ne govorimo, da moja honda še ni videla (pregovorne) blokade. Pa to ne pomeni da ne vozim hitro, ampak pač samo da nikoli nisem videl smisla v maltretiranju avtomobila. Zato moji avtomobili ponavadi zdržijo dolgo brez problemov...

Drug primer je moj tast, ki je glede čiščenja še hujši "pacek" kot jaz. Njegovo geslo je da se tepihe stepe takrat, ko je v avtu toliko peska, da sklopka več ne gre do podna. Pa vendar so njegovi avtomobili vedno ohranjeni v nulo (posledica tudi tega, da je mehanik) in posledično se kupci skoraj stepejo za njih.

Pač jasno je, da avto pred prodajo opereš, posesaš in na splošno očistiš, to je nazadnje neka kultura, ne moreš prodat svinjaka. In ko perem avto ga operem na vseh točkah, ki jih naštevaš. Ko pa avto dejansko uporabljaš pa ne vidim nič slabega, če se na avtu nabira svinjarija :-D KOt že rečeno, avto je za uporabo, ali kot je zabrusila žena od mojega soseda na njegovo vprašanje zakaj ne gre z njim:"Ne mislim se sezuvat že pri vhodu v garažo :laugh "

LP Mrcina
Prikaži več možnosti

IGOR.P
IGOR.P

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2

Ja mal sem skeptičen glede čistoče avtomobila. Eni pravijo, če je avto "zglancan" sigurno kaj skriva. Če je umazan imajo pa občutek, da je ta avto zanemarjen. Zdaj pa naredi tako, da bo prav.

Jaz osebno ne gledam, da je spedenan v nulo in seveda ne sme biti pa totalen svinjak.

Kaj pa vi mislite glede napisanega?

lp. Igor
Prikaži več možnosti

wacko
wacko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 903
  • Avtomobil: Laguna initiale 127 kw

Notranjost in zunanjost naj bi bila čista, vzaj zunanjost, da se vidijo vse praske in vdrtine. Notranjost pa tudi ne sme biti kot v svinjaku. Glede motorja pa tako, da ga sam ne bi čistil v "nulo", ampak bi ga pustil takšnega kot je. Malo prašnega, seveda pa ne poponoma umazanega. Če se popoonoma sveti, kot nov, bi sam tudi pomislil, da prodajalec nekaj skriva. Ni pa nujno seveda.
Ženske imajo problem za vsako rešitev !
Prikaži več možnosti

Syus
Syus

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 798
  • Avtomobil: E46/5

vse prebral

sicer mal pozn k sm rej kupu avto od tebe kot pa prebral sam vseen :metalc

Sonderausstattung:  209 SPERRDIFFERENTIAL 25% :3gears

Prikaži več možnosti

MR.LOEWE
MR.LOEWE

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 59
  • Avtomobil: BMW 525 TDS

Jerry tega članka se ne bi sramovali nit v kakšni strokovni avto reviji. Dober si.
Upam, da se vidiva na pikniku v soboto.
Do takrat pa L.P.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Jerry tega cˇlanka se ne bi sramovali nit v kaksˇni strokovni avto reviji. Dober si.
Upam, da se vidiva na pikniku v soboto.
Do takrat pa L.P.

Ah tole je bilo povedano zelo na kratko, zal pa se marsikomu niti tega ne da brat. Me veseli da to se koga zanima in tudi jaz upam da se v soboto vidiva. Bova kako na to temo lahko rekla tudi v zivo. LP tudi tebi :wave

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

ziggy international
ziggy international

BMW Team Zasavje

• Uporabnik
  • Sporočil: 153
  • Avtomobil: bmw na dve nogi

:ok :jerry

[ ZAMORJEN. Zamorjenost je poseben fenomen, ki sicer se ni cisto pojasnjen, zato pa je dokaj lahko dokazljiv -moc motorja in odzivnost se zlahka izmeri.

Ja zamorjenost:frown je pa zanimiva zadeva.Ob določenem načinu vočnje pa je zelo izrazita.Najbolj se to pozna,kadar je avto od novega šparan(premajhni obrati,prepozno prestavljanje v nižjo v klancu navzgor...).Pri kamionih pa je še bolj izrazito.Če venomer teramo avto v zelo visoke obrate,se pač prej obrabi.Če pa ga preveč šparamo in ga vozimo za avtu neprijaznih nizkih obratih,avto temu posledično :fightzamori.Pri kamionih se ta pojav pozna za polovičko brzine,avto se nerad vrti,odzivnost je slabša...Se pa včasih,ko se avto vozi na malo bolj avtu prijazen dinamičen stil, zamorjenost malo omili.Se mi je že zgodilo,da sm bil dlje časa odsoten na mojemu kamionu,pa je bilo že čutiti razliko v odzivnosti:fight...Avto ima rad normalno dinamično vožnjo na stil ,,prijazno do motorja''(Ne pospešuj v najvišji brzini,če avto nima dovolj moči,v klanec z brzino,s katero se lepo diha,avto se ne sme matrat)...1500000km je naredila scania,pa brez problemov na motorju(menjava tesnila na izpušnem kolektorju):okJe pa znano,da se dva avta nikol ne peleta enako!

@jerry-oprosti,k tuk mešam kamione tuki zraven(tam so pač ti simptomi bolj opazni,po dolgih vožnjah te vsaka nedobrodošla sprememba moti,avtomobili pa so temu primerno skozi polno obremenjeni)
Kumi čakam,da se kej vidmo:okkej :blabla pa:drink :mljask :coolPa tvoj post je :mljask,bravo jeery.Drugič mogoč pa res kupim avto od tebe,sam brez prikrivanja napak pri prodaji prosim:laugh.:cool
Prikaži več možnosti

urbee
urbee

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 67

Mal pozn, pa useen. Postena tema, skoda da tega nism zaslediu pred nakupom :D
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Super tema in vse pohvale. Par postov bo šlo kar v print verziji z mano na kakšne oglede pa naj si prodajalec misli kar si hoče. Še enkrat kapo dol vsem sodelujočim:ok
Prikaži več možnosti

jamma
jamma

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 39
  • Avtomobil: bmw e46 320d touring

pa ti si genij za awtomobile!;) zlo mal je tok postenih preprodajalcew...!
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

pa ti si genij za awtomobile!;) zlo mal je tok postenih preprodajalcew...!

Poštenost je zelo relativen pojem (zame je recimo pošten tudi tisti, ki krade bogatim in daje revnim, pa je za bogate še vedno lopov). Se pa trudim, da sem objektiven (v tehničnem smislu seveda in ne v reklamnem -tadva pojma nekateri mešajo in mi to očitajo, saj se nerad držim uveljavljenih norm) in korekten pri poslovanju. Kakšen sem v resnici, boš v bistvu videl šele, ko (če) bova sklenila kak posel. Vseeno pa hvala za kompliment :)

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

PRODAX 528
PRODAX 528

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 54
  • Avtomobil: BMW528i & BMW120

Poštenost je zelo relativen pojem (zame je recimo pošten tudi tisti, ki krade bogatim in daje revnim, pa je za bogate še vedno lopov). Se pa trudim, da sem objektiven (v tehničnem smislu seveda in ne v reklamnem -tadva pojma nekateri mešajo in mi to očitajo, saj se nerad držim uveljavljenih norm) in korekten pri poslovanju. Kakšen sem v resnici, boš v bistvu videl šele, ko (če) bova sklenila kak posel. Vseeno pa hvala za kompliment :)

Jerryjev junak je ROBIN HOOD :metalc. Ne bravo Jerry dober si to napisal.:ok
Objavljena slika POWER By BMW
Prikaži več možnosti

E30_stroj
E30_stroj

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1
  • Avtomobil: BMW E30

super si napiso!! res je ja!:)
Prikaži več možnosti

rocoloco
rocoloco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 593
  • Avtomobil: Black E90

pozdravljeni, sem bolj nov na forumu. Jerry, nikjer ne najdem info o vaši avtohiši? Ali si samo znan po tem, da te lahko ponucamo za pomoč pri izbiri avta? : )
Prikaži več možnosti