Skoči na vsebino

Nosilci za kolo 320d E90

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
28 odgovorov v temi
bob2
bob2

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 180
  • Avtomobil: 320d

Kateri strešni nosilec za bicikel priporočate?
Kaj pride v poštev samo original, ali še kak drugi?
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 18 589
  • Avtomobil: new age e39

Jaz si od kolega sposoja Thule nosilce in istoimenske prtlajžnike, kjer vpneš bicikel v sprednjo pesto. Sprednje kolo gre v portopaki.

dela :ok
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 538
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.
  • Avtomobil: BMW F11

Jaz imam na svojem vozilo vse original BMW. In sem zadovoljen z kakovostjo le teh...:ok
Je pa en hakelc. Original nosilci pašejo samo na BMW vozila. Torej, ko menjaš model vozila moraš zopet dokupiti osnovni nosilec.
Za karavan in limuzino sta drugačna, kakor tudi za različne modele vozil.
Vsi ostali nastavki pašejo nanj ( kolo, smuči...), no vsaj na starejših modelih so.
Kako je sedaj z novo 5ko in 7ico ne vem. Mislem pa, da bi morali biti kompatibilni.
Skratka sranje je če boš slučajno kupil avto kake druge znamke, si ves ta denar za nosilce..." skoraj" zmetal stran, saj so neuporabni na drugih vozilih.

Če bi še enkrat kupoval, bi kupil kaj bolj univerzalnega, da jih lahko prestavljaš po različnih znamkah vozil ( Audi, MB, Volvo...) alla Thule.

Lp

Urejal umavri, 18.06.2010, 10:03.

Objavljena slikaP.S. - za pravopisne napake ne odgovarjam:crazy
Prikaži več možnosti

bob2
bob2

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 180
  • Avtomobil: 320d

Original glih nebi, ker se mi ne da metat dnarja proč za dvakrat peljat bicikel, bi pa kupil rabljenega oz univerzalnega. Pozna kdo kje imajo kaj ugodnega in primerne kvalitete?
Prikaži več možnosti

primorc20
primorc20

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 155

Za prečke ne vem kako je pri BMW, ampak sami nosilci koles so pomoje najboljši Thule 591 proride. Lahko vpenjanje, zelo stabilni.

Pa mislim, da jih je imel zadnjič nekdo (najbrž da Leclerc, ampak nisem siguren) v akciji za 60€.
Raje ne kupuj poceni variant za 20 evrov, ker niso nič vredni. Kolo ni trdno vpeto, vpenjenje z raznimi maticami... Edinkrat ko sem bil vesel, da sem imel en cenen nosilec, je bilo, ko se na enem počivališču zapeljal s kolesom na strehi pod en nadstrešek in se je zvil nosilec namesto kolesa.
Prikaži več možnosti

dsk
dsk

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 44
  • Avtomobil: e90

Ravno par dni nazaj sem kupil original prečke za ene 150 EUR. Lepo narejeno, ampak pomankljivost je da se ne zaklenejo.
Od prej imam Thule ProRide 591 ki sicer pašejo na prečke, je pa un spodnji zatič glih toliko velik da vse skupaj drži.
Priporočam thule / thule kombinacijo.
Prikaži več možnosti

zinx
zinx

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: E91 320d

Lp
Da si malo sposodim temo.
Imam E91 l.2006 pa nimam strešnih sani. Ka bi blo bolš, da sani kupim al da kr prtljažnike nabavim. Kaj bi blo ugodnejše? A se sploh dajo dobit strešni nosilci če nimaš sani?
Hvala
Prikaži več možnosti

modello
modello

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 638
  • Avtomobil: BMW 335i e92

Dajo se dobiti original, ne rabiš sani.
Glede nosilcev za kolesa pa Thule ProRide 591.
Imam oboje na E61, pa sem izredno zadovoljen.
Res ni poceni, vendar, če bi še enkrat kupoval, bi isto kupil.
LP
Prikaži več možnosti

BobeQ
BobeQ

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 123
  • Avtomobil: BMW 320d M (E90)

A ste meli kakšne težave z montažo original strežnih nosilcev na E90. Meni se zdijo vijaki malo krhki in če bom to dajal večkrat gor in dol ne vem če bodo zdržali. Ker mi je že pri prvi montaži en preskakoval ker se je malo poškodoval. Mogoče sem res privijal malo pod kotom in je odkrhnilo robove zvezda vijaka. Drugače pa je pohvalno da je priložen moment ključ za navor 8Nm.

Me pa čudi da celotno težo nocilca in tovora držita dva mala vijaka, skupno štirje vijaki če upoštevaš oba nosilca. Pričakoval bi da se bo nosilec vsedel v kakšen dodaten utor (v osnovnem utoru ki je na strehi namenjen nosilcem) in so vijaki samo za pritrditev, pa je površina v utoru na strehi pod pokrovči za nosilce ravna. Tako da so vijaki dejansko obremenjeni med vožnjo...

No glede na to da je original seveda ne dvomim da ni varno, me pa vseeno čudi...
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Lokacija: In The Debt Union(EU), kjer vlada neizvoljena in neodstavljiva evropska komisija.

Hm, meni se super obnesejo, poškodovan vijak pa zamenjaj z novim, če bo potrebno, jih lahko dodatno naročiš.
Jaz sem z original nosilci zadovoljen, edino malo dragi so, tko, da jih raje kupim pri Salesafter, pa so z poštnino vred cenejši kakor tle.
Nova sem kupil osnovna nosilca za E91, za 99€ + 35€ poštnina in E46 turing z strešnimi sanmi za 100€+ 35€ poštnine, oba pri Salesafter.
Nosilce za 4.pare smuči + board sem kupil nov na AA po 120€, 2 komada nosilca za kolo pa sem kupil rabljeno, cca 110€ za oba.
Kvaliteta je dobra, edini minus je, da pašejo samo na BMW.
Ampak sedaj ko je pri hiši tudi nova 116d, je ta komplet samo +, edin osnovni nosilec bo treba kupiti.

Lp

Urejal umavri, 31.07.2011, 19:45.

Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 257
  • Avtomobil: Bmw 3er

A ste meli kakšne težave z montažo original strežnih nosilcev na E90. Meni se zdijo vijaki malo krhki in če bom to dajal večkrat gor in dol ne vem če bodo zdržali. Ker mi je že pri prvi montaži en preskakoval ker se je malo poškodoval. Mogoče sem res privijal malo pod kotom in je odkrhnilo robove zvezda vijaka. Drugače pa je pohvalno da je priložen moment ključ za navor 8Nm.

Me pa čudi da celotno težo nocilca in tovora držita dva mala vijaka, skupno štirje vijaki če upoštevaš oba nosilca. Pričakoval bi da se bo nosilec vsedel v kakšen dodaten utor (v osnovnem utoru ki je na strehi namenjen nosilcem) in so vijaki samo za pritrditev, pa je površina v utoru na strehi pod pokrovči za nosilce ravna. Tako da so vijaki dejansko obremenjeni med vožnjo...

No glede na to da je original seveda ne dvomim da ni varno, me pa vseeno čudi...

Kakšno kaplico olja daj na vijak preden ga privijačiš in obvaruje poškodbe navojev,še posebej ko je v navojih na strehi še barva!!
Prikaži več možnosti

BobeQ
BobeQ

Novinec

• Uporabnik

Hm, meni se super obnesejo, poškodovan vijak pa zamenjaj z novim, če bo potrebno, jih lahko dodatno naročiš.
Jaz sem z original nosilci zadovoljen, edino malo dragi so, tko, da jih raje kupim pri Salesafter, pa so z poštnino vred cenejši kakor tle.
Nova sem kupil osnovna nosilca za E91, za 99€ + 35€ poštnina in E46 turing z strešnimi sanmi za 100€+ 35€ poštnine, oba pri Salesafter.
Nosilce za 4.pare smuči + board sem kupil nov na AA po 120€, 2 komada nosilca za kolo pa sem kupil rabljeno, cca 110€ za oba.
Kvaliteta je dobra, edini minus je, da pašejo samo na BMW.
Ampak sedaj ko je pri hiši tudi nova 116d, je ta komplet samo +, edin osnovni nosilec bo treba kupiti.

Lp

Kje lahko naročim vijake? Ko sem poklical k Selmarju, kjer sem nosilce tudi nabavo, so mi rekli da se vijakov ne da naročiti posamično...
Prikaži več možnosti

umavri
umavri

BMW fanatik

• Uporabnik

My bad, sem se zmotil, kolikor vidim, se ne da kupit samo vijakov posebej.
Najboljše, da ga odmontiraš-odšravfaš ven, in enakega poiščeš v kakem Merkurju oz podobni trgovini. Nekje ga boš sigurno našel.

Lp
Prikaži več možnosti

BobeQ
BobeQ

Novinec

• Uporabnik

Ja to tudi nameravam narediti. Upam da bom našel zvezda vijake z pikico na sredini zaradi priloženega moment ključa sicer bom pa dal kar imbus ali torx in bom pač moment zategno po občutku.

Me pa čudi da pri originalnih relativno dragih nosilcih pride do tega da se vijak uniči že pri prvi montaži, so pa nemenjeni temu da se bodo ves čas devali gor in dol ?!?
Pa nisem neroden tip da bi kaj čudnega izvajal :)
Prikaži več možnosti

halozan
halozan

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 336
  • Avtomobil: F30 LCI

Enak problem. En vijak preskakuje po treh montažah.

Sicer je zraven bil še peti vijak, kateri je bil namenjen pre dprvo montažo, da barvo ven pobere.

Moram pogledat, če je ta ustrezne velikosti in se lahko zamenja.
Prikaži več možnosti

BobeQ
BobeQ

Novinec

• Uporabnik

Vijak sem zamenjal, seveda nisem našel enakega ampak sem moral uporabiti vijak z imbus glavo. Imbus se da potem vijačiti z originlanim zvezda moment ključem.
Bom pa ob priliki ko najdem pravi zvezda vijak zamenjal vse 4, ker gre očitno za serijo z premehkimi vijaki...
Je pa narejeno tako da se enostavno zamenja vijak ko razstaviš nosilec.
Prikaži več možnosti

athlon
athlon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 372
  • Avtomobil: E91 320 d

Vijak sem zamenjal, seveda nisem našel enakega ampak sem moral uporabiti vijak z imbus glavo. Imbus se da potem vijačiti z originlanim zvezda moment ključem.
Bom pa ob priliki ko najdem pravi zvezda vijak zamenjal vse 4, ker gre očitno za serijo z premehkimi vijaki...
Je pa narejeno tako da se enostavno zamenja vijak ko razstaviš nosilec.

Ni problem v premehkih vijakih ampak v preforciranju vijaka,je treba imeti občutek kdaj je dosti!
Prikaži več možnosti

BobeQ
BobeQ

Novinec

• Uporabnik

Ni problem v premehkih vijakih ampak v preforciranju vijaka,je treba imeti občutek kdaj je dosti!

Ne bluzi.
Kdaj je dosti ti pove priloženi moment ključ in z njim sploh še nisem privil do potrebnega momenta 8 Nm, ko se je vijak že poškodoval. Sklepam da sploh ne poznaš sistema...
Prikaži več možnosti

athlon
athlon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 372
  • Avtomobil: E91 320 d

Ne bluzi.
Kdaj je dosti ti pove priloženi moment ključ in z njim sploh še nisem privil do potrebnega momenta 8 Nm, ko se je vijak že poškodoval. Sklepam da sploh ne poznaš sistema...

joo,ssistema ne poznam,ker man vse karavane sz strešnimi nosilci!
ampak thule dela za bmw orginal!
Prikaži več možnosti

boripi
boripi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 257
  • Avtomobil: Bmw 3er

Pri novem avtomobilu z novimi navoji ,ki so še zaliti sem prvo vstavil vijake in jih pazljivo privil brez prtljažnika ,pa mislim da mi je uspelo.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.