Skoči na vsebino

Obnova strehe na Z4

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
gregorg
gregorg

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22
  • Avtomobil: bmw z4

Imam Z4 pa mi gre precej na živce ker je avto lepe črne barve streha pa je precej zbledela in ima tudi črte od zlaganja...z globincem sem jo že posesal samo ni bilo posebnega efekta...ima kdo kake izkušnje kako se znebiti umazanije in ji povrniti barvo?

hvala
Prikaži več možnosti

dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 669
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

Imam Z4 pa mi gre precej na živce ker je avto lepe črne barve streha pa je precej zbledela in ima tudi črte od zlaganja...z globincem sem jo že posesal samo ni bilo posebnega efekta...ima kdo kake izkušnje kako se znebiti umazanije in ji povrniti barvo?

hvala

Kupi orginal set za čiščenje in impregnacijo strehe:ok(bo kot nova):)
Prikaži več možnosti

dre
dre

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 669
  • Avtomobil: e36 320 cabrio

Pa tole si preberi:ok :);http://forum.bmwslo....ght=impregnator
Prikaži več možnosti

gregorg
gregorg

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22
  • Avtomobil: bmw z4

ok,hvala
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 195
  • Avtomobil: OPC

Pozdravljeni,

da ne odpiram nove teme... Zanima me, če se je že kdo srečal s podobno težavo, namreč ob levem in desnem oknu je streha malce nagubana (vrjetno zelo slabo negovanje prejšnega lastnika) in tako je povzročilo, da zdaj streha ne pokrije celega okna, razmak je 1-2mm (ta razmak je trenutno "samo" pri desnem oknu).
Okno dela vredu, ob zapiranju vrat se zapre do svoje max višine, vendar je potem streha tista, ki ga ne pokrije.
Prilagam slike:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Hvala za pomoč in lp,
Žiga
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 026
  • Avtomobil: Nemški

Je bil avto kdaj poškodovan?
Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Naj ne bi bil... :)
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 691

Naj ne bi bil... :)

Dvomom da bi zanemarjanje strehe in platna, bil rezultat tega vidnega odstopanja na sliki. Moja trditev ali je bilo kaj naslonjeno na streho da so vodila in mehanizem dobila "luft", ali je avto dobil udarec s strani, ali so bila poškodovana vrata in steklo in le to posledično niso ob popravilu dober nastavili. Tko da pestro, kaj takega še nisem videl in si upam trditi da platno ni vzrok, saj deluje kot pokrivalo in nima nobene "teže". Pojdi do enega mehankarja oz. avtoličarja, tapeto vrat do, pa ti naj steklo kar se da obrne na noter, če to ne bo pomagalo poglej z notranje strani ali je platno dober pritrjeno na nosilce, in seveda ali so celi, ali so poškodovani, ali imajo pravilno lego in tako dalje... Svašta kaj se vse prodaja, pa brez zamere, uapm da odpraviš napako, ap seveda mirne živce ko ne bo suhega vremena.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto je drugače mehansko in ličarsko zelo vredu ohranjeno razen strehe. Cena je bila tudi temu primerna, tako da če bi zdaj zamenjal streho bi prišel na ceno drugih na trgu ali še celo malce ceneje. Zato me to ni toliko zmotilo pri nakupu, ga bom pa jutri peljal k mehaniku, pa bomo videli, kaj lahko s tem nardimo.
Seveda ni zamere, saj sem videl kaj sem kupil ;) Upam le, da se bo to dalo kako drugače rešit, kot pa z zamenjavo platna...

Hvala in lp,
Žiga
Prikaži več možnosti
    • Gr3g4 je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Verjetno me nisi razumel, platno je samo pokrivalo in ti lufti so krivi po mojem nosilci znotraj platna ali pa ni platno na svojem mestu, razumeš? Sam z platnom, če boš dal novo ne boš nič rešil, ker je vidno da se platno ne napne v pravi smeri.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer - R. Händler und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Razumem, hvala:beer
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Pa odprti vrata in poglej vodila in gumice po obodu, na katere bi moralo steklo se nasloniti, če so kaj zakrivljeni in podobne scene...

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 048

Mogoče ni čisto za v to temo, ampak vseeno...
ali obstaja v Slo kdo, ki je mojster za te platnene strehe? Na original servisu verjetno nimajo pojma, vsak drug mehanik pa tudi ne. Komu torej peljati, če so kakšni problemi (kot recimo v ostalih temah menjava motorja, ...) Elektroniko bi verjetno znal Schumi urediti, kaj pa ostalo?

LP,m
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 349
  • Avtomobil: creative technologie

A na roke lahko platno napneš čez šipo ko imaš streho odprto al platno tolk zateguje da ni variante napeti čez?

Prikaži več možnosti

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik

Tam kjer je tista milimetrska odprtina se ne da potegniti čez... samo tam kjer je ta guba je malce ohlapno, drugje pa zelo močno drži, tako da ni šanse potegnat čez..
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 105
  • Avtomobil: Z4 E85

ŽigecBMW525 to pa fajn "zija". A če dežuje ti nič ne zamaka noter? :confused Luft namreč zgleda ogromen in bi ob malo večjem nalivu znotraj pričakoval poplavo.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

ŽigecBMW525 to pa fajn "zija". A če dežuje ti nič ne zamaka noter? :confused Luft namreč zgleda ogromen in bi ob malo večjem nalivu znotraj pričakoval poplavo.

Po sliki sodeč je več kot mm, če ne, ne bi bilo steklo ledeno. Tko da tole za v mokro zagotovo ni:jok

Prikaži več možnosti

Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 822
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Avto je drugače mehansko in ličarsko zelo vredu ohranjeno razen strehe. Cena je bila tudi temu primerna, tako da če bi zdaj zamenjal streho bi prišel na ceno drugih na trgu ali še celo malce ceneje. Zato me to ni toliko zmotilo pri nakupu, ga bom pa jutri peljal k mehaniku, pa bomo videli, kaj lahko s tem nardimo.
Seveda ni zamere, saj sem videl kaj sem kupil ;) Upam le, da se bo to dalo kako drugače rešit, kot pa z zamenjavo platna...

Hvala in lp,
Žiga

Dej preveri, ce imas zajle napeljane po notranjosti platna po robu, lahko da se je zajla natrgala ali pa se je pleh razcepil tam kjer je vpet .

V kolikor imas zajalo je 100% to to.
LP Pirc
Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 026
  • Avtomobil: Nemški

Ima kdo podatek, koliko košta naknadna napeljava električne strehe, če je sedaj ročna? Se pravi, motorčki, napeljava, gumbi, vse original?

LP
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

Raje ne sprašuj :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.