Skoči na vsebino

Homologacija oldtimerja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
374 odgovorov v temi
Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 683
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Če je tole letelo name. Jst že imam homologiranega in registriranega kot starodobnika. Mene zanima ko je z ohranjanjem "statusa" starobnika če pač neki zvezi ne plačuješ članarine?

Nop. Na tiste, ki toplo vodo odkrivajo ...
LP Pirc
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 063

Škoda da takih tem kakšen komisar za starodobnike ne bere...

lp tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 209
  • Avtomobil: Rdeča raketa

...ker?
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 288
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...ker?

...recimo takole hipotetično....člani BMW kluba SLO bi imeli še ene 3x več ugodnosti kot sedaj z še večjimi popusti,tam do 90%:-D...in potem bi se enkrat včlanil in plačal samo enoletno članarino.....potem pa bi vsa naslednja leta rad koristil ugodnosti,saj sem se že enkrat včlanil in sem imel izkaznico....:ok2

lp

joda

Urejal joda, 06.01.2012, 09:59.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Ceri
Ceri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 401
  • Avtomobil: 320Ci

Hay!

...recimo takole hipotetično....člani BMW kluba SLO bi imeli še ene 3x več ugodnosti kot sedaj z še večjimi popusti,tam do 90%:-D...in potem bi se enkrat včlanil in plačal samo enoletno članarino.....potem pa bi vsa naslednja leta rad koristil ugodnosti,saj sem se že enkrat včlanil in sem imel izkaznico....:ok2

lp

joda

Hmmm, a prav interpretiramo tole? Status starodobnika vozila enačimo z plačilom članarine? Ta del sem vprašal, ne razumem "posmeha", bolj kak konstruktiven odgovor.
Prikaži več možnosti

tonchy
tonchy

Jesus!

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 785
  • Avtomobil: black

Žal ali pa na srečo (odvisno za koga) je tako, da če ni plačane letne članarine, se ne da koristiti ugodnosti pridobljenih s certifikatom starodobnika. :ok

Torej ja, vsako leto plačat članarino.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 288
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Hmmm, a prav interpretiramo tole? Status starodobnika vozila enačimo z plačilom članarine? Ta del sem vprašal, ne razumem "posmeha", bolj kak konstruktiven odgovor.

...točno tako:ok...zveza,ki ji plačuješ članarino ima dogovor-pogodbo z tistimi.ki ti na podlagi dokumenta,ki si ga pridobiš v zvezi in za to ,da si aktiven,plačuješ članarino,odobrijo popuste na registracijo in cestnino...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 063

da si aktiven

LP tii
Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

scooter
scooter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 058
  • Avtomobil: 4x4

Mah zaradi tistih 30 eur na leto pa res noben nebo obubožal... Paše zanimiva revija je v tej ceni.. Mislim da to ni pretirano...

E 60 530d
Can-am 

Prikaži več možnosti

dbojanc
dbojanc

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11

Mene pa zanima ali je nov zakon ze v veljavi, ker nikjer ne najdem tocnih info (mora imeti avto 25 ali 30 let)?

Sam imam bmw e30 letnik 87 in bi ga rad "vpisal" med starodobnike. Bi to se slo ali je vlak odpeljal? Avto ima seveda vse papirje, tehnicno izpraven in je v originalnem stanju.

Lp

Urejal dbojanc, 12.01.2012, 16:04.

Isra - sky is the limit
Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 315

nov zakon mislim da začne veljati 2013 ;)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

JereBe30
JereBe30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 149
  • Avtomobil: 79' 244 R6 D Volvo

Mene pa zanima ali je nov zakon ze v veljavi, ker nikjer ne najdem tocnih info (mora imeti avto 25 ali 30 let)?

Sam imam bmw e30 letnik 87 in bi ga rad "vpisal" med starodobnike. Bi to se slo ali je vlak odpeljal? Avto ima seveda vse papirje, tehnicno izpraven in je v originalnem stanju.

Lp

Najbolje boš naredil če pokličeš na "Vransko" --> http://www.svamz.com/ ,
sicer naj bi šlo če je avto izredno ohranjen in lahko gre pod "jungtimer".

LP. Jereb.
Prikaži več možnosti

schik
schik

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 249
  • Avtomobil: E39 530i LPG, E30 325i

Letos bo še šlo, drugo leto je pa novi zakon v veljavi oz. se izteče prehodno obdobje. Tisti kateri bodo pa imeli status, ga imajo tudi kasneje.
Prikaži več možnosti

Martin E30
Martin E30

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 6 302
  • Avtomobil: e39 520i, e36 318tds,316f

kaj torej potem pomeni da facelift e30, letnik 88 bo zaradi tega zakona odpadel? Imam doma namreč letnik 88 e30(po prometni-stara prometna, lastniki vozila 13let), po vinu je sicer 11/87, Katerega imam namen letos registrirat kol oldtimerja.
oči R.I.P 1950-2009
e30 316, e30 316iA , e36 320i, e36 320i coupe, e36 318tds, e36 316i, e36 318i, e36 318iS coupe, e39 535i, e39 523i, e39 520i, e38 728i ČLAN KOS
Prikaži več možnosti

schik
schik

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 249
  • Avtomobil: E39 530i LPG, E30 325i

Kot tudi do sedaj, bodo tudi naprej izjeme za redka oz. napredna vozila ali kako temu rečejo. Načeloma velja do konca tega leta starost 25 let, za izjeme 20 let, s 1.1.2013 pa 30 let, izjeme pa 25 let. Če ga imaš namen letos zrihtat kot oldija najbolj da pokličeš na SVS ali SVAMZ kjer izdajejo certifikate.
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 121
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Mene pa informativno zanima nekaj o čem se je že veliko pisalo a mi vseeno ni popolnoma jasno. Vem da je @tii globoko v tej temi in bi zagotovo lahko vedel prave odgovore.
Recimo, iz ZDA se pripelje letnik 1948 do recimo 1955( Mercury coupe, Cadillac....) , ki je bil obnovljen in tudi delno predelan a vse na osnovni šasiji. Verjetno je ogromno predelav na motorju in nekaj na zunanjosti(lead sled,....). Obstaja kakšna varianta, da takšen avto registriraš kot starodobnik oz. je tudi tak avto potrebno predelati na vse nove zahteve.
Kje najti konkretne napotke in navodila, ne nakladanj in ugibanj?
lp
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 121
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Nekaj v tem stilu

Pripete slike za predogled

• 1951mercury.jpg
Prikaži več možnosti

_6ak_
_6ak_

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: E30 325i-odltimer

Lp

Prijatelj, vlak za tvojega starodobnika je odpeljal 01.07.2011, ko je stopil v veljavo novi Zakon o motornih vozilih, kateri v 25. členu pravi, da je staodobnik vozilo bla bla, pogleg citat:

25. člen ZMV:
(1) Fizična ali pravna oseba, ki želi registrirati in začeti uporabljati vozilo kot starodobno, vloži pri strokovni organizaciji zahtevo za razvrstitev vozila kot starodobno vozilo (v nadaljnjem besedilu: starodobnik). Po izvedeni identifikaciji vozila strokovna organizacija razvrsti vozilo kot starodobnik, če vozilo izpolnjuje pogoje iz drugega odstavka tega člena.

(2) Starodobnik je vozilo, ki je bilo izdelano pred 30 ali več leti, ohranjeno in tehnično vzdrževano tako, da je skladno z originalno konstrukcijsko sestavo in obliko in se zaradi svojega zgodovinskega in tehničnega pomena ne uporablja za vsakodnevne prevoze.

Jaz sem hvalabogu ujel tale vlak!!!

:)
Prikaži več možnosti

dzanzi
dzanzi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 150
  • Avtomobil: E21 320 in 316

Če citiraš zakon, poglej malo naprej:
http://www.uradni-li...6&stevilka=5475

83. člen
(prehodno obdobje)
(1) Postopki pri zadevah s področij, ki jih ureja ta zakon, ki so bili začeti pred začetkom uporabe tega zakona, se dokončajo po predpisih, na podlagi katerih so bili začeti.
(2) Do 31. decembra 2013 se status starodobnika lahko podeli vozilu, starejšemu od 25 let, če izpolnjuje vse druge predpisane pogoje.
(3) Vozila kategorije N1, ki jim je z dnem začetka uporabe tega zakona preteklo več kot eno leto od datuma prve registracije, morajo opraviti prvi tehnični pregled ob prvem podaljšanju veljavnosti prometnega dovoljenja ali v enem letu od začetka uporabe zakona, kar prej poteče.
(4) Upravne enote začnejo opravljati naloge prekrškovnega organa iz 78. člena tega zakona 1. januarja 2012.
(5) Določbe tretjega in petega odstavka 29. člena tega zakona veljajo tudi za vozila, ki so ob začetku uporabe tega zakona že registrirana, in sicer se potrebna sprememba izvede ob prvem naslednjem podaljšanju veljavnosti prometnega dovoljenja po začetku uporabe tega zakona.
Objavljena slika
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • tii je všeč

_6ak_
_6ak_

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36
  • Avtomobil: E30 325i-odltimer

Če citiraš zakon, poglej malo naprej:
http://www.uradni-li...6&stevilka=5475

83. člen
(prehodno obdobje)
(1) Postopki pri zadevah s področij, ki jih ureja ta zakon, ki so bili začeti pred začetkom uporabe tega zakona, se dokončajo po predpisih, na podlagi katerih so bili začeti.
(2) Do 31. decembra 2013 se status starodobnika lahko podeli vozilu, starejšemu od 25 let, če izpolnjuje vse druge predpisane pogoje.
(3) Vozila kategorije N1, ki jim je z dnem začetka uporabe tega zakona preteklo več kot eno leto od datuma prve registracije, morajo opraviti prvi tehnični pregled ob prvem podaljšanju veljavnosti prometnega dovoljenja ali v enem letu od začetka uporabe zakona, kar prej poteče.
(4) Upravne enote začnejo opravljati naloge prekrškovnega organa iz 78. člena tega zakona 1. januarja 2012.
(5) Določbe tretjega in petega odstavka 29. člena tega zakona veljajo tudi za vozila, ki so ob začetku uporabe tega zakona že registrirana, in sicer se potrebna sprememba izvede ob prvem naslednjem podaljšanju veljavnosti prometnega dovoljenja po začetku uporabe tega zakona.

Ne razumem kaj si mislil sedaj s tem napisanim???
Prikaži več možnosti