Skoči na vsebino

Homologacija oldtimerja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
374 odgovorov v temi
andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 018
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

83. člen
(prehodno obdobje)
(1) Postopki pri zadevah s področij, ki jih ureja ta zakon, ki so bili začeti pred začetkom uporabe tega zakona, se dokončajo po predpisih, na podlagi katerih so bili začeti.
(2) Do 31. decembra 2013 se status starodobnika lahko podeli vozilu, starejšemu od 25 let, če izpolnjuje vse druge predpisane pogoje.
(3) Vozila kategorije N1, ki jim je z dnem začetka uporabe tega zakona preteklo več kot eno leto od datuma prve registracije, morajo opraviti prvi tehnični pregled ob prvem podaljšanju veljavnosti prometnega dovoljenja ali v enem letu od začetka uporabe zakona, kar prej poteče.
(4) Upravne enote začnejo opravljati naloge prekrškovnega organa iz 78. člena tega zakona 1. januarja 2012.
(5) Določbe tretjega in petega odstavka 29. člena tega zakona veljajo tudi za vozila, ki so ob začetku uporabe tega zakona že registrirana, in sicer se potrebna sprememba izvede ob prvem naslednjem podaljšanju veljavnosti prometnega dovoljenja po začetku uporabe tega zakona.

A si prebral ???

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 167
  • Avtomobil: e39 530iM

Kako pridobim certifikat za moje vozilo?

Od 01.05.2012 ne izdajamo več certifikatov po pošti, kar pomeni, da se morate pred pošiljanjem vloge obrniti na enega naših komisarjev, ki bo vozilo pregledal in odobril izdajo certifikata ali zapisnika in poročila! Za več informacij nas pokličite na 041/989191 ali pošljite mail na info@svamz.com. Komisarji so objavljeni na strani "Podpora" - certifikati, zapisniki in poročila.

Po pošti ne gre več? Slike, podatki... in gotovo?

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

metatron
metatron

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 247
  • Avtomobil: E30

Ima kdo kakšne podatke kako bo potem z vozili, ki bodo registrirana kot oldtimerji ? Nekaj govora je bilo o drugačnih tablicah, pa o omejitvi uporabe v vsakdanjem prometu...
Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 167
  • Avtomobil: e39 530iM

UP

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

cirilfl
cirilfl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 095
  • Avtomobil: AMG

NE!

Sem glih v tem postopku-
avto je prisel pogledat,preverit komisar.

lp
Prikaži več možnosti

WiDo
WiDo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 532
  • Avtomobil: E30, E36, Crx 1.6T

Ali pregleda podrobno, ali samo površen krog okoli avta?
Prikaži več možnosti

JereBe30
JereBe30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 150
  • Avtomobil: 79' 244 R6 D Volvo

Odvisno je pomoje od komisarja, ter iz katerega kluba je.
Prikaži več možnosti

cirilfl
cirilfl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 095
  • Avtomobil: AMG

Pac mora vse stimat-stevilke,...

Bo verjetno bolj podrobno ob ogledu za homologacijo.:confused

Kako je pri homologaciji,ce so sprednja stranska stekla ze zatemnjena-
potem ne gre skozi ali pa pustijo skozi???

lp
Prikaži več možnosti

dK
dK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 368

kaj torej potem pomeni da facelift e30, letnik 88 bo zaradi tega zakona odpadel? Imam doma namreč letnik 88 e30(po prometni-stara prometna, lastniki vozila 13let), po vinu je sicer 11/87, Katerega imam namen letos registrirat kol oldtimerja.

Kolikor vem je važno leto izdelave in ne prve registracije. Tako da ne vem, zakaj ne.

Jaz sem zadevo opravil letos marca, pred registracijo in je šlo skozi BP...

Posebne tablice, ki pridejo naslednje leto, pa tudi ne bodo obvezne... po želji... dejansko jih celo odsvetujejo, ker se bo že na daleč videlo, da je vozilo registrirano kot oldi in ljudje se bojijo, da bodo policaji kaj bolj pozorni na taka vozila, sploh če se bodo vozila okoli ob neprimernem času - recimo pozimi, ko načeloma ni srečanj, ali kaj podobnega...
Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 435
  • Avtomobil: BMW Z3M Coupe Turbo

Avto ki ga imam doma je po pregledu VIN številke 03/1988. V prometni piše samo datum 1. registracije 10/1988, nikjer ne piše datuma izdelave. Kaj to pomeni da lahko certifikat starodobnika urejam že 03/2013 ali šele 10/2013?

Kako je s predelavami potem ko je avto enkrat homologiran kot starodobnik? Je kakšen problem če avto naknadno nižaš, druga platišča...ali pač normalno homologiraš predelave?
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Avto ki ga imam doma je po pregledu VIN številke 03/1988. V prometni piše samo datum 1. registracije 10/1988, nikjer ne piše datuma izdelave. Kaj to pomeni da lahko certifikat starodobnika urejam že 03/2013 ali šele 10/2013?

Kako je s predelavami potem ko je avto enkrat homologiran kot starodobnik? Je kakšen problem če avto naknadno nižaš, druga platišča...ali pač normalno homologiraš predelave?

Ob naslednjem pregledu za certifikat boš imel probleme, če ne boš predelal avto v duhu časa. Torej lahko nižaš in daš druge feltne, ampak tako kot so takrat delali, feltne iz tistega časa, ne kakšne moderne zadeve ... oz. tako nekako to gre. Če kaj težijo glede tega tudi na tehničnem, pa ne vem.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

OK, razumljivo. Se3daj rabim še odgovor na 1. vprašanje...

Avto ki ga imam doma je po pregledu VIN številke 03/1988. V prometni piše samo datum 1. registracije 10/1988, nikjer ne piše datuma izdelave. Kaj to pomeni da lahko certifikat starodobnika urejam že 03/2013 ali šele 10/2013

Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Bavarian bomber

Po VIN. V arhivu morajo imeti tudi leto izdelave, če nimajo pokliči na BMW in naj ti pošljejo podatke o avtu, kjer jih predložiš ob homologaciji. (pri homologaciji se vtaknejo v vsako stvar, predvsem v številke, dobesedno iščejo dlako v jajcu...)
To je enako kot če bi se rodil 3/88, 10/88 pa bi dobil 1. osebni dokument, bi rojstni dan praznoval na 10/88?
P.S. Po 1.1.2013 bo avto moral imeti 30 let, da ustreza pogoju za pridobitev certifikata starodobnika, kaj šele za homologacijo... Predlagam da to urediš še letos če se bo dalo, ker pozneje boš moral čakati na 3/2018.

Urejal FR Wolf, 08.08.2012, 11:27.

Alpinas were always posh hot rods!
Prikaži več možnosti
    • Gale je všeč

Gale
Gale

BMW fanatik

• Uporabnik

OK, hvala za odgovor.

Tole pa je skopirano iz SVAMZ strani:

83. člen

(prehodno obdobje)

….

(2) Do 31. decembra 2013 se status starodobnika lahko podeli vozilu, starejšemu od 25 let, če izpolnjuje vse druge predpisane pogoje.

….

To pomeni, da se lahko do 31.12.2013 podeli status starodobnika vozilu, ki je starejše od 25 let, od 1.1.2014 dalje pa samo še vozilu, ki je starejše od 30 let.

Tako da bom status potem urejal Marca 2013. :ok
Prikaži več možnosti

FR Wolf
FR Wolf

Vintage BMW enthusiast

• Uporabnik
  • Sporočil: 913
  • Avtomobil: Bavarian bomber

OK, hvala za odgovor.

Kaj to potem iz dneva v da spreminjajo letnice. Kolikor mi je znano je bilo napisano do 31.12.2012.
Se opravičujem ker sem te zavedel.
Alpinas were always posh hot rods!
Prikaži več možnosti

naliM
naliM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 032
  • Avtomobil: OOOO | \X/ | * | ⚡

OK, hvala za odgovor.

Kolikor sem jaz seznanjen (sem se zanimal za en motocikel), se upošteva koledarsko leto, v katerem avto dopolni ustrezno starost, zato ni treba komplicirati z meseci in dnevi.
Prikaži več možnosti

robi 328i
robi 328i

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 014
  • Avtomobil: E30 M50B25.E30M60,E36,E46

Jaz sem se uceraj menil z teh ko izdaja certifikate...
Moj e30 je 89 letnik in bi lahko pridobil certifikat youngtimerja,cena 400e...
Pogoji:
-na avtu morajo biti primerne felge
-sedez ne sme biti strgan
-licarsko mora biti u nulo
.....
In potem ko imas certifikat lahko pozabis na vse predelave:napaka
Sploh se bom vec ubadal z tem certifikatom ce pol ne smem nic predelat na avto...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jaz sem se uceraj menil z teh ko izdaja certifikate...
Moj e30 je 89 letnik in bi lahko pridobil certifikat youngtimerja,cena 400e...
Pogoji:
-na avtu morajo biti primerne felge
-sedez ne sme biti strgan
-licarsko mora biti u nulo
.....
In potem ko imas certifikat lahko pozabis na vse predelave:napaka
Sploh se bom vec ubadal z tem certifikatom ce pol ne smem nic predelat na avto...

Sj ga lahko predelaš, samo ne z modernimi deli. Kako pa misliš, da dobijo certifikat oldtimerski dirkalniki ali razne športne različice starih avtov. Povprašaj v to smer.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

robi 328i
robi 328i

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 014
  • Avtomobil: E30 M50B25.E30M60,E36,E46

Sj ga lahko predelaš, samo ne z modernimi deli. Kako pa misliš, da dobijo certifikat oldtimerski dirkalniki ali razne športne različice starih avtov. Povprašaj v to smer.

Bom povprasal.... Jaz bi ga sam spustil,17col
Razsiril...
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 606
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če so se v tistih letih dajal 17 col na avto, potem nebi smelo bit problema. Za spustit edino ne vem kako bi kaj gledal na gewinde, ker vprašanje če so bile takrat že na trgu.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti