Skoči na vsebino

Selmar - MB - kdo od tam?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
109 odgovorov v temi
YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: BMW ...

tudi jaz bi pohvalil Selmar v Mb, predvsem gospoda, ki dela pri nadomestnih delih...žal se ne spomnim njegovega imena.

Borut :laugh
Prikaži več možnosti

AdHoc
AdHoc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 477

Danes sem bil pri Selmarju v Mariboru, so bili zelo prijazni, še posebej gospod na rezervnih delih, ki je res vedel za vse kako in kaj, ter mi pomagal pri naročilu. Pohvale, ker so res profesionalni.

Minus je edino to, da imajo samo dizle za testne vožnje pa še to je omejitev na dve uri. Kaj si naj človek pomaga s 116d/320d/520d, če ga zanima 328i...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 660
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Če si res iz MB imaš avstrijo blizu... Probaj tam.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 105
  • Avtomobil: Z4 E85

Danes sem klical na Selmar MB za ceno pregleda avta pred nakupom. Serviser je rekel ura in pol dela, obračuna se pa ena ura, torej 67 EUR. Makoma v NM je imela oktobra lani ceno 40 EUR.

Zanima me ali ima kdo predlog za pregled pri kakšnem nepooblaščenem serviserju (za malo manjšo vsoto) ali je to bolje prepustiti Selmarju? :)
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 658
  • Avtomobil: Smoked Blue Arrow

Danes sem klical na Selmar MB za ceno pregleda avta pred nakupom. Serviser je rekel ura in pol dela, obračuna se pa ena ura, torej 67 EUR. Makoma v NM je imela oktobra lani ceno 40 EUR.

Zanima me ali ima kdo predlog za pregled pri kakšnem nepooblaščenem serviserju (za malo manjšo vsoto) ali je to bolje prepustiti Selmarju? :)

in kaj zajema ta ura dela? da sam dajo avto na računalnik in preberejo napake-to ti lahko kak forumaš naredi, ki ima zadevo doma...
Sem videl pri domžalah na AC za MB, kako so to naredili-dali avto na tester,in ga kao pregledali, mi smo morali prit čez dobre pol ure nazaj in so nam dali izpis iz računalnika, da je vse ok-ni napak, pa kako so bili delani servisi...
ostalo so rekli da je ok-niso videli, da so bila barvana zadnja vrata-nam povedal lastnik... vseeno je bil dober avto in smo ga vzeli...sam za tak pregled je skoda denarja-kr ce avto deluje, racunalnik ne pokaze napake, je vsak avto super za njih....raje kakega mojstra/poznavalca(ala taucher-k vem kaj isces), ce ima racunalnik, se toliko bolje, greta pogledat, njega pelješ pol na pizzo in :drink, pa bos vec imel od tega oziroma bos dal manj, pa bolj ziher boš.

Urejal Aero26, 11.03.2013, 21:56.

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 105
  • Avtomobil: Z4 E85

...k vem kaj isces...

:ok2

Drugače pa ja, sem imel namen vprašat kaj zajema ta pregled pa sem potem pozabil. :napaka Res je malo drago in če mi dajo samo izpis iz računalnika, potem res hvala lepa. Samo po mojem gre le za malo bolj obsežni pregled, glede na to da je serviser rekel da traja vse skupaj uro in pol.

Bom še enkrat vprašal kaj zajema ta pregled in se potem odločil ali je vreden teh 70EUR. Za Taucherja pa glede na to kakšen perfekcionist je, ne bi noben v ponudbi šel skozi sito. :-D
Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 130
  • Avtomobil: 16V

Drugače pa ja, sem imel namen vprašat kaj zajema ta pregled pa sem potem pozabil. :napaka Res je malo drago in če mi dajo samo izpis iz računalnika, potem res hvala lepa. Samo po mojem gre le za malo bolj obsežni pregled, glede na to da je serviser rekel da traja vse skupaj uro in pol.

Tole pa dvomim. Sicer pa, ne vem zakaj ne bi smel biti zraven. Jaz na servis, kjer ne smem biti zraven sploh ne bi šel.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

zakaj ne bi smel bit zraven-takrat nismo mogli bit -zakaj...mogoce zarad tega, da ne bi bil kdo pameten....sli smo tja, ker je bil edini MB servis v blizini...kam pa naj greš?
o MB nisem imel pojma...
na koncu se je izkazalo, da je avto OK...niso pa rekli naprimer, da nimazračnosti v podvozju, da je bil kje barvan, itd...pac merilec laka je pri takem avtu nuja-ceprav je kje bil kaj barvan, je pomembno, ce je tam 5mm kita, ali 0,5mm kita toliko o tem, da je bil barvan zarad kamenčkov in mu je šlo na jetra...
selmar se mi je zameril, ko sem kupil senzor glavne gredi... za menjavo so rekli 1 ura dela -70€...ko sem jih pogledal cudno, je rekel majstr-bomo dali popust..okol 50€...ok...ce bi pol dali na tester in poreverili vse...bi se dal...ampak je to sam gola menjava...
sem sel do mojga mehanika, da sma prvo videla, kako prit do njega-avto na dvigalo, 3 vijaki plastike,1 imbus tega senzora,odklop konektorja...scistila star senzor in zadevo nazaj...celih 15 minut...
ko sem dobil nov senzor, je bila zadeva resena v 5-7 minutah...plačal pa sem 5 € za oboje skupaj
zato je pomembno, da ves, kaj ti bodo vse naredili in da si zraven...so lahko tudi kaka znanstva in pol te olipijo na servisu, nato se prodajalec kr je avto super duper...pa ni...pol pa razna izmikanja in izgovori, da tega ne morjo vedet, da je bilo takrat ok, bla bla bla...
Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 317
  • Avtomobil: F11 Msport

Jaz sem obiskal Selmarja pred dvema mesecema ko sem kupil mojo e60, ker sem imel občutek, da ima podvozje nekaj zračnosti. Podvozje so mi pregledali v 15 minutah, placal sem 30e. Naj bi bilo vse okej razen zadnjih rok, ki naj bi imele nekaj zračnosti ampak zanermaljivo malo :) Nakar sem si 10 dni po pregledu vzel čas v službi, dvignil avto in s pajserjem sprobal vse od rok do končnikov in ugotovil da so zadnje komplet roke ter en končnik zrele za menjavo. Naročil sem si dele ter menjal sam, saj vidim da se najbol lahko zanesem le nase :) Toliko o mojih izkušnjah s Selmarjem, so pa drugače izredni prijazni kljub gužvi ki je bila ko sem jih obiskal.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Aero, a ti misliš, da se cene pri BMW serviserjih kar iz glave strela? Za vsako delo imaš BMW normative, ki se jih moreš držat. Če pride kontrola in se jih nisi držal, potem je :fight.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

Aero, a ti misliš, da se cene pri BMW serviserjih kar iz glave strela? Za vsako delo imaš BMW normative, ki se jih moreš držat. Če pride kontrola in se jih nisi držal, potem je :fight.

ja...menjava olja 1,5 ure...
vsak mehanik pod kozolcem naredi v 30 minutah s 3 ciki...
s tem, da ima mehanik pod kozolcem uro 20-30€, oni na bmw-ju pa 70...
ne rečem, da je to za nov avto, ki je od direktorja, ali firme...tam ni neke sile, ce je delo 100 ali 250€...pr nas, ko mamo stare kante, pa je to pomembno...
pa ne govorim sedaj o nekih specifikah, ki jih poznajo BMW majstri...ampak o zadevah, ki jih lahko vsak mehanik naredi-se jaz bi lahko, ce bi mel dvigalo in orodje...
Prikaži več možnosti

Imperium
Imperium

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 453

ja...menjava olja 1,5 ure...
vsak mehanik pod kozolcem naredi v 30 minutah s 3 ciki...
s tem, da ima mehanik pod kozolcem uro 20-30€, oni na bmw-ju pa 70...
ne rečem, da je to za nov avto, ki je od direktorja, ali firme...tam ni neke sile, ce je delo 100 ali 250€...pr nas, ko mamo stare kante, pa je to pomembno...
pa ne govorim sedaj o nekih specifikah, ki jih poznajo BMW majstri...ampak o zadevah, ki jih lahko vsak mehanik naredi-se jaz bi lahko, ce bi mel dvigalo in orodje...

Tukaj pa govoriš precej na pamet, kajne? :confused Menjava olja pri Selmarju MB je po normativu 4 enote dela oz. 20 min in stane natanko 22,08€.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

govorim nasplosno....kok majo uradni servisi...in to je imel reno servis pred leti...olje, filtri, svečke
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Tukaj pa govoriš precej na pamet, kajne? :confused Menjava olja pri Selmarju MB je po normativu 4 enote dela oz. 20 min in stane natanko 22,08€.

Za ta denar tisti "pod kozolcem" ne odpre čepa za olje.
Prikaži več možnosti

Aero26
Aero26

BMW fanatik

• Uporabnik

torej vsi veseli k selmarju

Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

torej vsi veseli k selmarju

Vsakemu svoje...:ok2
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Hja problem je ker se na uradnem servisu seštevajo te bonitetne plačljive točke oziroma normativi. Ko pod kozolcem menjaš olje v motorju, vmes dokler se staro olje izceja spodaj ven lahko v 5 min zamenja še vse filtre in ni dodatnih doplačil...

Sicer pa je vse stvar odnosa, če si v pravih odnosih se splača (ker te ne obirajo, sem iz prve roke videl/občutil ko sem dobil -50% popusta na Audijevem servisu (na veliki servis z jermeni) ker sem bil tam s pravim človekom in mi za tak denar težko naredi tudi pod kozolcem) in z veseljem pelješ na uradni servis :ok .

Urejal Pepsi, 17.03.2013, 22:47.

“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Uhec
Uhec

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 2 130
  • Avtomobil: 16V

Kaj da ne. A ti misliš, da vsak mehanik zaračuna 50€ na uro al kaj? :crazy
Prikaži več možnosti

sergej
sergej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 283
  • Avtomobil: 323i E46

Maržo si postavljajo sami, seveda pa je dogovor med pooblaščenimi servisi, da kdo preveč ne odstopa:ok
Življenje je prekratko, da bi se vozil z traktorjem:-D
Prikaži več možnosti

_Boter_
_Boter_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 390
  • Avtomobil: E91 318d

Danes nisem utegnil poklicati pa me zanima kakšna je kaj čakalna doba za termin menjave olja.oz servis na 60k?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.