Skoči na vsebino

Avtomatski menjalnik zf 6hp26z in olje (E60 530d)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
roktherock
roktherock

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: e39

Pozdravljeni,

preventivno sem se odločil za menjavo olja na moji E60 in iščem podatek oz. vaše mnenje kako je z oljem. Menjalnik je ZF 6HP26Z.

Ali je res potrebno uporabiti BMW kataloško olje (oz. zf olje) ali lahko uporabim Dexron III oz. kakšno drugo ATF olje (razlika v ceni je 100%).

Je že kdo uporabil kakšno alternativo, kakšne so izkušnje?

Hvala za mnenja.
Prikaži več možnosti

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 728
  • Avtomobil: E60 in great condition

Živjo!

Moje izkušnje glede olja so takšne: Lahko uporabiš olje drugega proizvajalca, kot ga priporoča BMW, vendar obstaja možnost, da potem menjalnik nebo deloval kot bi moral. Avtomati so zelo občutljivi na olje. Z nepravilnim oljem mu lahko zelo škoduješ. Sam bi ti raje priporočil nakup olja, ki ga predpisuje BMW. Konec koncev imaš avto, ki si zasluži skrbno vzdrževanje.:ok
Je pa res, da je strošek menjave olja cca. 600 eur, kar je zelo veliko, vendar mora biti.
Najbolje, da kontaktiraš uporabnikA foruma: MIHOLD ali jože2.

lp

Urejal BANI BMW, 19.07.2010, 11:51.

Objavljena slika
UŽITEK POZNA NESKONČNO MOŽNOSTI........:bmwBMW
Prikaži več možnosti

riky123
riky123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 399
  • Avtomobil: F31, Corrado G60

Živjo!

Moje izkušnje glede olja so takšne: Lahko uporabiš olje drugega proizvajalca, kot ga priporoča BMW, vendar obstaja možnost, da potem menjalnik nebo deloval kot bi moral. Avtomati so zelo občutljivi na olje. Z nepravilnim oljem mu lahko zelo škoduješ. Sam bi ti raje priporočil nakup olja, ki ga predpisuje BMW. Konec koncev imaš avto, ki si zasluži skrbno vzdrževanje.:ok
Je pa res, da je strošek menjave olja cca. 600 eur, kar je zelo veliko, vendar mora biti.
Najbolje, da kontaktiraš uporabnikA foruma: MIHOLD ali jože2.

lp

Se mi zdi da je mene prišla menjava olja na E39 525d GM menjalniku skupaj z sitom cca 250€.
Prikaži več možnosti

roktherock
roktherock

Začetnik

• Uporabnik

Na pooblaščenem servisu je olje 22€ (rabis 9 litrov), filter 200 €, razna tesnila plus delo..

Se pravi, da še nihče ni uporabil alternative???

TQ-D Dextron III, Donax TX, Mobil ATF??
Prikaži več možnosti

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Se mi zdi da je mene prišla menjava olja na E39 525d GM menjalniku skupaj z sitom cca 250€.

To je dobra cena. Sam sem plačal cca. 600 eur pri Selmarju.:napaka
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

riky123
riky123

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 399
  • Avtomobil: F31, Corrado G60

Men je delu Mihold z original deli ter original oljem:ok2
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 811

Men je delu Mihold z original deli ter original oljem:ok2

Menjava olja pri tebi ni primerljiva z menjavo pri @roktherock-u. Za tvojega je najverjetneje bila cena olja od 8€-12€ ali malo več, in filter plus tesnilo tam nekje do 100€, ostalo pa je delo. Pri omenjenem uporabniku pa je računica popolnoma drugačna. Tvoj menjalnik je pravi šparovček pri menjavi olja.

Verjetno si imel menjalnik, ki se lahko primerja z @rotherock-ovim.

Pozdravljeni,

preventivno sem se odločil za menjavo olja na moji E60 in iščem podatek oz. vaše mnenje kako je z oljem. Menjalnik je ZF 6HP26Z.

Ali je res potrebno uporabiti BMW kataloško olje (oz. zf olje) ali lahko uporabim Dexron III oz. kakšno drugo ATF olje (razlika v ceni je 100%).

Je že kdo uporabil kakšno alternativo, kakšne so izkušnje?

Hvala za mnenja.

Koliko km je že prevozil?
Imaš menjalnik, kateri ima drag filter in uporablja drago olje. Največ kar lahko narediš za dobro delovanje menjalnika je, da uporabiš olje, katero je zanj predpisano. Če pa imaš željo po eksperimentiranju, pa moraš biti pripravljen tudi na kakšne slabe posledice. Ne priporočam, tudi če najdeš koga, ki ti bo naredil menjavo z alternativnim oljem. Rabiš pa Shell M-1375.4, ali BMW 83220142516.
Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 766
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Imam enak menjalnik. Olje sem menjal pri Maroltu v Horjulu in me je stalo okoli 550€. Menjalnik je tudi zresetiral.

Od menjave olja v menjalniku imam kake 0.5-1L manjšo porabo. Ker sem šele 3x tankal težko rečem bolj natančno.

Glede na stroške, ki jih lahko imaš, če se menjalnik pokvari priporočam, da pač plačaš kar je treba.

383827_3.png

Prikaži več možnosti

roktherock
roktherock

Začetnik

• Uporabnik

Preveril sem pri različnih poznavalcih, mnenja so enotna, ali BMW kataloško olje ali pa Zf olje..
Mislim pa, da se nihče ni prav veliko poglobil v tematiko in se držijo navodil proizvajalca kot pijanec plota ali pa nam prodajajo ATF longlife olja po BMWjevi kataloški številki.
Pregledal sem vse mogoče kataloge, kjer so navedene specifikacije raznih olj in vsa dosegajo potrebne standarde in vrednosti (npr. Shell M-1375.4 ali pa Mobil ATF LT 71141).
Prav tako Dextron III specifikacija ustreza za WV, Audi, Man, Mercedes itd..
Tako da ne vem..
Na dolgi rok bi bilo v dobro vseh lastnikov avtomatskih menjalnikov naredit preizkus z alternativnim longlife ATF oljem, saj sem mnenja da gotovo obstaja cenejša alternativa.
Prikaži več možnosti

zaxxon
zaxxon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 766
  • Avtomobil: E60 530DA 2003

Prihraniš lahko 100€, riskiraš pa preko 2000€.

Delo in filter moraš v vsakem primeru plačati in tudi cenejše olje.

Če pa kupiš zelo poceni olje, pa zanesljivo ne bo dosegalo enake kakovosti.

383827_3.png

Prikaži več možnosti

johny530
johny530

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 74
  • Avtomobil: BMW 530d

Rudi (Obulix) mi je menjal olje in vse kar je potrebno v menjalniku in je cena znašala 180 evrov (originalno olje in deli). Se splača it k njemu! Mal moraš imeti samo sreče z naročanjem, ker kadar je v slo ima vedno gužvo.
Prikaži več možnosti

joze2
joze2

BMW superstrokovnjak

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 811

Rudi (Obulix) mi je menjal olje in vse kar je potrebno v menjalniku in je cena znašala 180 evrov (originalno olje in deli). Se splača it k njemu! Mal moraš imeti samo sreče z naročanjem, ker kadar je v slo ima vedno gužvo.

Super, super cena! Le kje dobi za tako majhen denar dobi material? To bi bil pravi podatek. Seveda govoriš o menjalniku ZF 6HP26Z, ker drugače je to čista provokacija in nabijanje postov.
Lp, Jože.
Prikaži več možnosti

tommy28
tommy28

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 000
  • Avtomobil: zacasni avto...

Super, super cena! Le kje dobi za tako majhen denar dobi material? To bi bil pravi podatek. Seveda govoriš o menjalniku ZF 6HP26Z, ker drugače je to čista provokacija in nabijanje postov.

Po moje ne govorita o isti stvari....v menjalnik gre kar nekaj litrov olja in je sam material 300-400€...
Prikaži več možnosti

johny530
johny530

Novinec

• Uporabnik

Mislim, da je inštruktor v tovarni bmw v Nemčiji in dobi originalne dele zelo zelo poceni! Priznam ne vem kateri menjalnik točno imam, vozim pa 530Ad (12/2004). Tako, da se opravičujem če sem narobe razumel zadevo. Pozabil sem napisati da so bili toliko deli in nekje 80 evrov delo! Drugače pa nisem mislil za nobenega delat reklamo, ker nimam čisto nič od tega in tudi pomislil nisem da bi s tem postom koga provociral! Pač sem hotel pomagati ostalim forumašem.

LP

Urejal johny530, 20.07.2010, 21:50.

Prikaži več možnosti

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Mislim, da je inštruktor v tovarni bmw v Nemčiji in dobi originalne dele zelo zelo poceni! Priznam ne vem kateri menjalnik točno imam, vozim pa 530Ad (12/2004). Tako, da se opravičujem če sem narobe razumel zadevo. Pozabil sem napisati da so bili toliko deli in nekje 80 evrov delo! Drugače pa nisem mislil za nobenega delat reklamo, ker nimam čisto nič od tega in tudi pomislil nisem da bi s tem postom koga provociral! Pač sem hotel pomagati ostalim forumašem.

LP

Upam, da ti bo mojster tudi nov avtomat zrihtal za tako nizko ceno.:stupid2

Pa brez zamere, lp

Urejal BANI BMW, 20.07.2010, 23:35.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

johny530
johny530

Novinec

• Uporabnik

Ej me trenutno ne skrbi! Sej veliko forumašev pozna Rudija (okolica Kranja) in vedo o čem govorim! Po servisu je 100% razlika! Če pa kaj bo pa sporočim sigurno!
Prikaži več možnosti

puntoshark
puntoshark

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 281

Ej me trenutno ne skrbi! Sej veliko forumašev pozna Rudija (okolica Kranja) in vedo o čem govorim! Po servisu je 100% razlika! Če pa kaj bo pa sporočim sigurno!

đđđmalo nabijaš ti...

si sigurn da se nisn zmoto in bi to moral napisati v e39 forumu..

problem slovenskih e60 in e61 je ravno v temu ker je vzdrževanje avtu primerno drago,

avto si kupi lahko vsak... ko pa bi blo treba servisirat pa vsi iščejo cnej alternative...

menjava olja v e 60 pač stane tolk... jebat ga....

kdo od junakov tu gor je zamenjal partikl filter... jas sem ga... jurja dvesto...

nikjer ne opazim da bi kdo kdaj povedal da je zamenjal glavno jermenico in jermene , katari stanejo 550 eur... brez dela seveda..

izpušne kolekotrje eni kr flikat dajate kr zadeva stane 350 do 400 eur...

in pol se prodajajo ti avtomobili kot odlično ohranjeni top vzdrževani na našem avto netu...

katastrofa...
Prikaži več možnosti
    • BANI BMW je všeč

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Podpis, štempl, itd. pod tole:ok :ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

coupe 318
coupe 318

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 195
  • Avtomobil: Bmw

đđđmalo nabijaš ti...

si sigurn da se nisn zmoto in bi to moral napisati v e39 forumu..

problem slovenskih e60 in e61 je ravno v temu ker je vzdrževanje avtu primerno drago,

avto si kupi lahko vsak... ko pa bi blo treba servisirat pa vsi iščejo cnej alternative...

menjava olja v e 60 pač stane tolk... jebat ga....

kdo od junakov tu gor je zamenjal partikl filter... jas sem ga... jurja dvesto...

nikjer ne opazim da bi kdo kdaj povedal da je zamenjal glavno jermenico in jermene , katari stanejo 550 eur... brez dela seveda..

izpušne kolekotrje eni kr flikat dajate kr zadeva stane 350 do 400 eur...

in pol se prodajajo ti avtomobili kot odlično ohranjeni top vzdrževani na našem avto netu...

katastrofa...

Se tudi taki najdejo no z izjemo partikel filtra :) :ok
Bivsi bmw-ji:e46 320d(letnik 01),e46 318ci˙(letnik 02),e46 320i(letnik 01),e46 330i(letnik 03),e65 730d(letnik 04),e46 320d(letnik 03),...
Prikaži več možnosti

puntoshark
puntoshark

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 281

Se tudi taki najdejo no z izjemo partikel filtra :) :ok

sej ne leti to na vse... ampak večina pa je taka...

ta model ko išče cnej olje... kaj bo kupcu ko ga bo prodajal tud povedal da olje sicer je zamenjal ampak je malo šparal pa je dal enega cnejšega not...in da je možno da ni pravo in da lahko menjalnik zruži ker je on mogo 50 eur pršparat....

to bo sigurno zamolčal

ampak vseeno so e60 pri nas top servisirani...vsi za čudo imajo samo 140 tisoč ipd...

zakaj to pišem.. ker prodajem svojga z realnimi 250 tisoč zamenjanega res pol avta ker sem vzdrževal tako kot se šika... pa ga ne morem prodat...

ker ma preveč realnih kmjev...

folk res raj kupi 150 na 130 podlage kot pa nekaj kaj je realno...
Prikaži več možnosti