Skoči na vsebino

Avtomatski menjalnik zf 6hp26z in olje (E60 530d)

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
47 odgovorov v temi
coupe 318
coupe 318

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 195
  • Avtomobil: Bmw

sej ne leti to na vse... ampak večina pa je taka...

ta model ko išče cnej olje... kaj bo kupcu ko ga bo prodajal tud povedal da olje sicer je zamenjal ampak je malo šparal pa je dal enega cnejšega not...in da je možno da ni pravo in da lahko menjalnik zruži ker je on mogo 50 eur pršparat....

to bo sigurno zamolčal

ampak vseeno so e60 pri nas top servisirani...vsi za čudo imajo samo 140 tisoč ipd...

zakaj to pišem.. ker prodajem svojga z realnimi 250 tisoč zamenjanega res pol avta ker sem vzdrževal tako kot se šika... pa ga ne morem prodat...

ker ma preveč realnih kmjev...

folk res raj kupi 150 na 130 podlage kot pa nekaj kaj je realno...

Sej to je res,da je pri vecini tako ampak sem samo hotel povedat,da je pa tudi majhen % lastnikov,ki res serviserajo in skrbijo za avte tako kot je treba,samo skoda ker pri prodaji to ne pomeni skoraj nic :ok.
Drugace,mi je pa Kokalj rekel za menjavo olja cca.370€ z original deli.
Bivsi bmw-ji:e46 320d(letnik 01),e46 318ci˙(letnik 02),e46 320i(letnik 01),e46 330i(letnik 03),e65 730d(letnik 04),e46 320d(letnik 03),...
Prikaži več možnosti

roktherock
roktherock

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10
  • Avtomobil: e39

Dodajam epilog na zgoraj napisano..

Menjava olja, filtra, tesnil, cena 400 €. Uporabljeno olje ZF, menjava pri Jurčaku v Celju.
V kolikor bi našel alternativno olje iste kakovosti potem bi pač uporabil cenejšega.

Upam, da sem dovolj jasen puntoshark..
Vsak avto ima svojega kupca, čakaj na njega ali znižaj ceno.

Cilj mojega vprašanja je bil dobiti odgovor na avtomatski menjalnik zf 6hp26z in olje. Kakor kaže, ni še nihče uporabil alternative olja pooblaščenega servisa (vsaj na forumu ga ni), čeprav znanec prodaja olja in tedensko proda vsaj 100 l olja za avtomatske menjalnike.
Očitno je zf specifika..
Prikaži več možnosti

puntoshark
puntoshark

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 281

Dodajam epilog na zgoraj napisano..

Menjava olja, filtra, tesnil, cena 400 €. Uporabljeno olje ZF, menjava pri Jurčaku v Celju.
V kolikor bi našel alternativno olje iste kakovosti potem bi pač uporabil cenejšega.

Upam, da sem dovolj jasen puntoshark..
Vsak avto ima svojega kupca, čakaj na njega ali znižaj ceno.

Cilj mojega vprašanja je bil dobiti odgovor na avtomatski menjalnik zf 6hp26z in olje. Kakor kaže, ni še nihče uporabil alternative olja pooblaščenega servisa (vsaj na forumu ga ni), čeprav znanec prodaja olja in tedensko proda vsaj 100 l olja za avtomatske menjalnike.
Očitno je zf specifika..

ja zf je specifika...

bmw vgrajuje zf menjalnike in će ene druge sem pa pozabilkatere...

zanimivo je to da za une tadruge dobiš repair kit oziroma se lahko kupijo deli posamezno če ti kaj crkne.. za ZF pa ni šanse... edino kompletna obnova menjalnika... popravljat se ne da nič pr zfu...
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

ja zf je specifika...

bmw vgrajuje zf menjalnike in će ene druge sem pa pozabilkatere...

zanimivo je to da za une tadruge dobiš repair kit oziroma se lahko kupijo deli posamezno če ti kaj crkne.. za ZF pa ni šanse... edino kompletna obnova menjalnika... popravljat se ne da nič pr zfu...

A nismo imeli eno temo tukaj, ko je forumaš na Audiju A6 popravil ZF-ja (sam, doma) z deli ki jih je naročil iz tujine?
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

vwdrajver
vwdrajver

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 262
  • Avtomobil: 3x merc (samo en V6)

Vse se da, če se hoče, samo ne vlivajte esso LT71141 v 6HP serijo, to olje zagotovo za te menjalnike ni ustrezno!
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

Rudi (Obulix) mi je menjal olje in vse kar je potrebno v menjalniku in je cena znašala 180 evrov (originalno olje in deli). Se splača it k njemu! Mal moraš imeti samo sreče z naročanjem, ker kadar je v slo ima vedno gužvo.

Lahko potrdim tole od Rudija :ok

Upam, da ti bo mojster tudi nov avtomat zrihtal za tako nizko ceno.:stupid2

Pa brez zamere, lp

Prjatu, pojdi enkrat do Rudija, pol pa limaj takele :stupid2 smeškote zraven...

LP A.

Urejal Andy04, 28.07.2010, 11:46.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti
    • Bimmer-MB je všeč

puntoshark
puntoshark

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 281

Lahko potrdim tole od Rudija :ok

LP A.

ČUJ TI RUDI...

dvomim ja je rudi tak nor da bo šenkaval stvari... če jih ugodno dobi...
Prikaži več možnosti

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 728
  • Avtomobil: E60 in great condition

LP A.

Lahk jih prlimam kolkr mi paše.:stupid2 :stupid2 N emore pa RUDI za 180 eur nardit to, kar Jurčak za 400 eur.:crazy Bil sem pri Jurčaku in vem, da stvari naredi kot se šika, Rudija ne poznam, mislim pa, da če bi naredil vse tako poceni in KVALITETNO, bi drugi mahaniki za BMW meli prazne delavnice.
Drugače pa za sta SELMAR in Jurčak za moj avto čisto dovolj. Ko pa ta dva nebosta rešila težav moje e60, bom pa šel k RUDIJU. Ziher.:laugh

Urejal BANI BMW, 28.07.2010, 12:44.

Objavljena slika
UŽITEK POZNA NESKONČNO MOŽNOSTI........:bmwBMW
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 142
  • Avtomobil: avtomatik

ČUJ TI RUDI...

dvomim ja je rudi tak nor da bo šenkaval stvari... če jih ugodno dobi...

Še to napišem, pol se pa ne vmešavam več: Rudi ni nor, nima pa 300%+ marž, kot jih imajo vsi po spisku. Še so dobri ljudje na tem svetu.

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Še to napišem, pol se pa ne vmešavam več: Rudi ni nor, nima pa 300%+ marž, kot jih imajo vsi po spisku. Še so dobri ljudje na tem svetu.

LP A.

Potem je pa rudi res poštenjak, da mu ni para :beer
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 319
  • Avtomobil: Mašina

Prosim bodimo realni, za 180€ se na 6HP26 ne da narediti kompletne menjave olja in karterja je ni varjante.

Samo filter-karter je na pooblaščenem servisu ca. 180€ polna cena, in če ga dobiš slučajno kje za pol manj(govorimo za original ZF karter) je to 90€, olje je pa original ca. 22€ liter in ga porabiš vsaj 10 litrov in če še tega dobiš za pol manj je to ca. 110€ pa smo na okroglih 200, kje je potem še delo, pa potem še plastično tesnilo okrog konektorja...itd. Cene sem že tako ali tako karikiral :-D Da bi bile to moje nabavne cene bi se mi že smejalo, ne pa da bi bile to končne cene za stranko :rofl

Uglavnem neka normalna cena za menjavo v 6hp26 se giblje med 400 in 450€, vsaj po mojem mnenju, in če to gledaš da se naredi vsake 100kkm sploh ni to noben tak hud strošek.
Prikaži več možnosti

standup
standup

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 505
  • Avtomobil: totenwagen

V čem se pa razlikuje filter na 6HP26 od tistih iz starejših modelov, da je toliko dražji?
Prikaži več možnosti

BANI BMW
BANI BMW

BMW fanatik

• Uporabnik

Prosim bodimo realni, za 180€ se na 6HP26 ne da narediti kompletne menjave olja in karterja je ni varjante.

Samo filter-karter je na pooblaščenem servisu ca. 180€ polna cena, in če ga dobiš slučajno kje za pol manj(govorimo za original ZF karter) je to 90€, olje je pa original ca. 22€ liter in ga porabiš vsaj 10 litrov in če še tega dobiš za pol manj je to ca. 110€ pa smo na okroglih 200, kje je potem še delo, pa potem še plastično tesnilo okrog konektorja...itd. Cene sem že tako ali tako karikiral :-D Da bi bile to moje nabavne cene bi se mi že smejalo, ne pa da bi bile to končne cene za stranko :rofl

Uglavnem neka normalna cena za menjavo v 6hp26 se giblje med 400 in 450€, vsaj po mojem mnenju, in če to gledaš da se naredi vsake 100kkm sploh ni to noben tak hud strošek.

Ja Miha, pol pa avto Rudiju pelji, on ti zrihta za 180 eur, ti kasiraš 450, pa je biznis. :-D :-D Šala:beer
Tukaj je mnenje strokovnjaka s trdnimi argumenti.:ok
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 319
  • Avtomobil: Mašina

V čem se pa razlikuje filter na 6HP26 od tistih iz starejših modelov, da je toliko dražji?

Moraš zamenjati kompletni karter ker je filter "integriran" oz. vlit v karterju ki je cel plastičen oz. iz umetne mase, v večini modelov seveda, izjeme so nekateri X drive, ki imajo še na klasičen način to urejeno.
Prikaži več možnosti

deedee
deedee

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7

Lahk jih prlimam kolkr mi paše.:stupid2 :stupid2 N emore pa RUDI za 180 eur nardit to, kar Jurčak za 400 eur.:crazy Bil sem pri Jurčaku in vem, da stvari naredi kot se šika, Rudija ne poznam, mislim pa, da če bi naredil vse tako poceni in KVALITETNO, bi drugi mahaniki za BMW meli prazne delavnice.
Drugače pa za sta SELMAR in Jurčak za moj avto čisto dovolj. Ko pa ta dva nebosta rešila težav moje e60, bom pa šel k RUDIJU. Ziher.:laugh

hallo,kje pa je jurcak,ker jaz tudi moram zamenjat olje?o rudiju pa???
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 534
  • Avtomobil: X3, E39 se prodaja

hallo,kje pa je jurcak,ker jaz tudi moram zamenjat olje?o rudiju pa???

Google Jurčak išči

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=886

Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

TP
TP

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 290
  • Avtomobil: e61 535d

Mogoče je Rudi v zgornjem primeru menjal samo olje? Naj uporabnik napiše, kaj se je res menjalo. Za 180€ definitivno ni mogle biti narejen poln servis menjalnika. Jaz sem ga naredil res ugodno in visel zraven med menjavo, pa je stalo če se prav spomnim cca. 400€ (ne pri Rudiju), seveda pa je bilo menjano vse kar je treba.

Rudija poznam in je ok dečko z ogromno znanja predvsem o BMW motorjih, vem pa tudi, da za svoje korektno delo tudi korektno, beri tržno računa, primerljivo z ostalimi neuradnimi servisi (s čimer ni nič narobe). Največji problem z njim je kot napisano, ga dobiti v SLO v delavnici.

LP

Urejal TP, 17.11.2010, 09:25.

Prikaži več možnosti

strucko
strucko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27

Zdravo,

ravno prejšnji teden sem pri Podlesniku opravil menjavo olja in filtra v menjalniku na svojem 525d.
Strošek olja, filtra, neke tesnilne puše, dela in resetiranja računalnika 375€.
Prikaži več možnosti

Bimmer-MB
Bimmer-MB

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 143
  • Avtomobil: E60 530D M-paket

Sicer 9 let prepozno in so cene verjetno že druge ampak vseeno.

Original ZF komplet:

-kater z filtrom in tesnilom

-vijaki

-Lifeguard 6 7 litrov

-tesnilna uvodnica za konektor mehatronike

-4x tesnilo mehatronike

-1x pravokotno tesnilo

Vse to za 253€ plus dobra ura dela in ne prideš niti približno na 400€

Če pa kupiš samo ZF karter z filtrom in ZF olje je pa material 176€

Pripete slike za predogled

• s-l1600.jpg

Urejal Bimmer-MB, 17.08.2019, 21:53.

Prikaži več možnosti

SLine
SLine

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 925
  • Avtomobil: Tricikel

Sicer 9 let prepozno in so cene verjetno že druge ampak vseeno.

Original ZF komplet:

-kater z filtrom in tesnilom

-vijaki

-Lifeguard 6 7 litrov

-tesnilna uvodnica za konektor mehatronike

-4x tesnilo mehatronike

-1x pravokotno tesnilo

Vse to za 253€ plus dobra ura dela in ne prideš niti približno na 400€

Če pa kupiš samo ZF karter z filtrom in ZF olje je pa material 176€

Zakaj placat manj, ce lahko vec? :napaka

"Če se mnogi sramujejo že revnejše obleke in stanovanja, koliko več bi se jih moralo sramovati revnih idej in nazorov." Albert Einstein
Prikaži več možnosti