Skoči na vsebino

DIY: Exx Popravilo obledelih luči

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
84 odgovorov v temi
Octopus
Octopus

Licence to rust

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 520
  • Avtomobil: E34touringVR12, T3 SYNCRO

Zaupal vam bom se skrivnosti katere se posluzujemo pred prodajo vozila.Ce vam ni uspelo porihtati luci ali se vam jih vec enostavno ne ljubi tako kot meni.Vseeno jih malo spolirajte jaz ji,kar istocasno kot avto pred prodajo.Uporabljam grobo-rjavo pasto od Magica primerna za luci.No,ko bodo se vedno malo motne po poliranju-pred tem je seveda potrebno pasto dobro obisati,da so ciste, jih nasprejajte z auto brilom-ista finta kot ta armaturne plosce samo uporabite tistega za zunanje plastike na dozi je slika sp.odbijaca od twingota-stari model.Ko ste luci fajn naspricali pocakajte kaksno minuto nato pa obrisite z kaksno bombazno krpo.Svetijo se kot nove.Pazite ni pa obstojno,drzi par suhih dni nato pa zopet ponovite.Res pa je Bmw-ju zaj...polirati,ker je taka plastika.Na japoncu ali korejcu pa naprimer gre z lahkoto.

Žalostno, da se take objave znajdejo na "ljubiteljskem" forumu in to pod rubriko DIY.
Pa brez zamere.

Urejal Octopus, 24.05.2011, 22:22.
dodan citat, zaradi "prehoda na novo stran".

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 451
  • Avtomobil: 523i

No saj ni nobena skrivnost, tistih 5 eur kolikor stane spraj, raje zapravnim za par različnih lističev vodobrusnega papirja...
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

jocman
jocman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 284

Da opišem še svoj (splošno znan) postopek, po katerem sem si porihtal luči takrat še na Hyundai Lantri (korejski avtomobili imajo res probleme z sprednjimi lučmi, katere čez čas ratajo mlečne in se skozi njih skoraj ne vidi):

Takole nekak je zgledalo prej/potem:
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Postopek:
- Kupil sem vodobrusni papir 1200, 1500 in 2000
- Najprej sem pobrusil s 1200, ter zbrisal do suhega, potem postopek ponovil s 1500 in z 2000.
- Na koncu sem jih spoliral s pasto za plastiko katero sem kupil v Blik (www.blik.si) (cca 12EUR)
Objavljena slika
Objavljena slika

----------------------
Naj se zahvalim takratnemu uporabniku foruma Idiputs, kateri mi je tudi svetoval kako in kaj naj naredim. Sicer pa moram povedat da se je po vsem trudu in drgnjenju luč sicer svetila, še vedno pa so se poznale globlje praske in risi. Po cc. enem letu vožnje j plastika ponovno začela matirati. Na koncu sem dal 40€ in mi jih je porfesionalec vzel dol zbrusil, spoliral ter premazal z neko emulzijo, tako da so pomojem še dan danes kot nove.

Načeloma priporočam (če delate zase), da daste tisti 40€ (cca) in imate narejeno tako kot je treba ter za vsaj nekaj časa.

lp, J

Urejal jocman, 26.05.2011, 06:20.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

S tem vodobrusnim papirjem ki si ga uporabil, ga jaz uporabljam za finis

Da je tako kot treba,moras startat z 300 ali 400 granulacijo, da res vse dol poberes,ker kolikor vidim je bila tvoja se vedno malo "meglena",zato je tudi tako hitro zmatirala nazaj

Urejal Miholl, 26.05.2011, 12:15.

Prikaži več možnosti

jocman
jocman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

hja možno, čeprav mislim da bi ta plastika zmatirala nazaj v vsakem primeru...konec koncev imajo vsi takratni korejci probleme s tem...mislim da je trik v tistem premazu zaščitnem ki nekako konzeervira zadevo
Prikaži več možnosti

kripo
kripo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 685
  • Avtomobil: 4x krogec

Nixxon, jaz sem vse drgnil na suho .. Nič vode. Le na koncu s kremo za praske na plastiki in je to to. držalo kot pribito :)
Poskrbi, da dobiš, kar imaš rad, sicer boš prisiljen imeti rad, kar imaš.
Prikaži več možnosti

s_mande
s_mande

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 547
  • Avtomobil: BMW

LP

Tudi sam zacnem brusiti z papirjem granulacije 300 oz.400 pa 600,800,1200,1500,2000,3000(brusim z vodo) in strojno poliranje.Po letu in pol so luci se vedno kot tisti dan po poliranju.Porabim pa tam priblizno 4-5h odvisno od velikosti luci in v kaksnem stanju sploh so bila.

Urejal s_mande, 27.05.2011, 20:05.

Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 485
  • Avtomobil: en kup skretov :)

....naj, (kot nekdo ,ki to serijsko počne),še jaz nekaj malega prilijem:delam s samo dvema granulacijama priznane firme papirja :ok in eno prav tako priznano pasto (strojno poliranje +mikrofibra)....rezultat odličen -za cca 1 leto:ok...
čas: 30 min.
cena enaka v €....od 2-5 kompletov/teden:ok
preveč komplicirate:ok2

Urejal KINGKONG, 27.05.2011, 20:55.

Prikaži več možnosti

jocman
jocman

BMWslo.comoholik

• Uporabnik

....naj, (kot nekdo ,ki to serijsko počne),še jaz nekaj malega prilijem:delam s samo dvema granulacijama priznane firme papirja :ok in eno prav tako priznano pasto (strojno poliranje +mikrofibra)....rezultat odličen -za cca 1 leto:ok...
čas: 30 min.
cena enaka v €....od 2-5 kompletov/teden:ok
preveč komplicirate:ok2

ko si napisal da cca eno leto (kar sem tudi sam rekel) pol začenjo spet počasi (najprej po roboih) matirati ali kaj drugega? mogoče ne bi bilo švoh da se pozanimaš kakšen je tisti premaz s katerim so meni tudi prelakirali...predvidevam da to ni nič drugega kot kaka emulzija z UV zaščito...

drugače pa 4-5ur je pa res preveč...upam da je rezultat večen ne samo za leto-dve:)

Urejal jocman, 27.05.2011, 21:43.

Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 485
  • Avtomobil: en kup skretov :)

ko si napisal da cca eno leto (kar sem tudi sam rekel) pol začenjo spet počasi (najprej po roboih) matirati ali kaj drugega? mogoče ne bi bilo švoh da se pozanimaš kakšen je tisti premaz s katerim so meni tudi prelakirali...predvidevam da to ni nič drugega kot kaka emulzija z UV zaščito...

drugače pa 4-5ur je pa res preveč...upam da je rezultat večen ne samo za leto-dve:)

hja, ena od opcij je "teflonski" premaz,pa tudi kvalitetnejši voski so za silo -pač namažeš po vsakem pranju:ok vzame časa ravno 2 min...:okče se pa pokrovi lakirajo, je pa itak vseeno s katerim (avto) lakom, saj so vsi UV obstojni...le primer je potrebno imeti prozoren,da se ne vidi in lušči..

Urejal KINGKONG, 28.05.2011, 06:33.

Prikaži več možnosti

raw
raw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 050
  • Avtomobil: E87 120d

V info, tukaj je tema, ko sem se tega loteval jaz. Je že nekaj časa od tega, a so luči ostale kar uredu.
Prikaži več možnosti

s_mande
s_mande

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 547
  • Avtomobil: BMW

Danes sem sodelavcu naredil skoraj nemogoce po besedah ostalih ki so videli.
Porabil sem nekje tri ure dela za pripravo za poliranje.Kompliciram ali ne kot je zadnjic nekdo napisal,do zdaj kar sem delal so se po dveh letih luci kot tisti dan kar sem poliral.In to mi je vazno da ce naredim da naredim dobro.

PRED:

Spredaj desno...

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Spredaj levo...

Objavljena slika
Objavljena slika

Zascita 3M modri trak...

Objavljena slika

POTEM:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Odstranjena trak:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Brusil z 500,600,800,1000,1200,1500,2000 vse z vodo.Tamponi Hexalogic oranzen in zelen in paste Menzerna(S100 in 3.02),zascita Nanolex premium.Poliral strojno z Perles-om.
Materiala sem porabil tam mogoce 5Euro.:ok2

LP

Urejal s_mande, 11.06.2011, 19:30.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Poliranje luči na punteku je zakon - lepa oblika, pa fajn plastika za obdelavo. Jaz sem take luči napadel kar z 320 papirjem in gor. Res so kot nove, razlika je pa sploh uau v svetilnosti in izgledu.

Lepo narejeno!

LP Miholl
Prikaži več možnosti

bawaria4ever
bawaria4ever

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 234
  • Avtomobil: Ne vem

@s mande tole je super. Js bi moral svoje porihtat, sam nevem kdo v lj. to kvalitetno dela.
e30 FL:metalc e46 FL:gogo e91 LCI
Prikaži več možnosti

TIN
TIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 417
  • Avtomobil: E30,Mpower,Dizelpower....

fantje takole,če je luč boga se najprej vzame brusni papir 600 in se z ličarsko mašinco celo luč prebrusi,nato lepo 1000 na vodo in potem 1500.....nato luč lepo pusušite in se začne poliranje seveda ne na roke ker tisto ni nič.....z polirko najprej z grobo polir pasto na koncu pa še z fino,paziti je treba samo na vrtljaje da ne zažgete plastike.....
dobro opravljeno delo lahko vzdrži luč lepo tudi par let...........
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 464
  • Avtomobil: ED35

A tole kdo pozna?

http://www.kolektiva...tm_medium=email

Jaz mislim, da bom tole zadevo sprobal ko pridem z dopusta, ker me res zanima ali deluje.

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 504
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Dobra cena, zadnjič sem službeni avto peljal na Renault in ti pri uradnem servisu naredijo isto, samo da je cena cca 50€.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik

Se pravi bi bilo za sprobat..

Edino kar me matra, je sam postopek popravila oz. poliranja.

Sam nisem ravno vešč takih podvigov, saj česarkoli se lotim ali kaj polomim ali ostane višek delov, tako se tudi tukaj bojim, da bom naredil več slabega kakor dobrega.

Če nič drugega bodo imeli tisti za mano več dela s popravilom:)

Stanislav komšija turio struju u žice, aj da turimo i mi u naše.......... žice:-D

Prikaži več možnosti

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 408
  • Avtomobil: BMW E65

Se pravi bi bilo za sprobat..

Edino kar me matra, je sam postopek popravila oz. poliranja.

Sam nisem ravno vešč takih podvigov, saj česarkoli se lotim ali kaj polomim ali ostane višek delov, tako se tudi tukaj bojim, da bom naredil več slabega kakor dobrega.

Če nič drugega bodo imeli tisti za mano več dela s popravilom:)

Saj ne moreš nič zaj...
Edino kar je, da moraš biti vztrajen :)

Je pa boljša varianta kot poliranje brušenje in ponovno lakiranje luči, edino kar je, da je več dela, ker je treba luč vzeti dol.
Pri poliranju se zna zgoditi, da luč čez 3 mesece postane zopet rumenkasta.
Prikaži več možnosti

Churchill
Churchill

BMW fanatik

• Uporabnik

Bom sprobal pa bom tu poročal kako je bilo oz. objavil rezultat.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.