Skoči na vsebino

DIY: Exx Popravilo obledelih luči

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
84 odgovorov v temi
Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 408
  • Avtomobil: BMW E65

Najbolje jih je ponovno polakirati.
Če jih poliraš, je pa dobra tudi običajna polirna pasta.
Prikaži več možnosti

ghandaed
ghandaed

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 461

Se strinjam. Zato pa sprašujem kakšen lak uporabit.

Šlo bo za popolno obnovo - konkretno brušenje plastike, od z gradacijami od 400 do 3000, poliranje in na koncu lakiranje.
Prikaži več možnosti

Malecky
Malecky

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 892
  • Avtomobil: BMW E91 318d

Dobi se prav poseben dvokomponentni lak za plastiko oz. prav posebno luči. Ima visoko odbojnost UV žarkov in se prime odlično na plastiko. Cena cca. 200€ za liter. :jok :blackeye Zato še firme šparajo in dajo čist tanek sloj ali pa sploh ne. Dobi se tudi kompletke v piksni, da sam doma poštrihaš, samo sprožiš mešanje zadaj na piksni in potem je za porabit (cca. 35€).

Druga opcija je UV premaz, ki ni nevemkako obstojen, pa luči morajo biti v piko spolirane ne tako kot pri laku, ko so samo pošmirglane ok. Tudi drago za kupit za en avto ampak ok itak moraš večkrat nanašat letno.

Tretja opcija je poliranje, potem pa folija za ta namen. Ene profi pridejo že odrezane primerne za luč in so drage ko pes, verjetno se pa da dobit cenejšo robo tudi kvalitetno npr. 3M.

Četrta opcija je pa, da pihneš čez s kvalitetnim lakom (za avto) in je to to. Tudi tak lak preprečuje vdor UV žarkov. Poceni ampak z malo rizika verjetno za luči. Jaz sem na tak način že videl pobarvane, pa so bile super. Če bi bil še ličar boljši oz. po lakiranju še malo pobrušene in v piko spolirane bi ble lepše kot nove.
Prikaži več možnosti

coupe316
coupe316

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 432
  • Avtomobil: traktor

Jest sm se mal zanimal za lakiranje luči in mi je večina odsvetovala. Problem so kamenčki ki odluščijo lak.

Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 271
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Jest sm se mal zanimal za lakiranje luči in mi je večina odsvetovala. Problem so kamenčki ki odluščijo lak.

Dve zimi so dale luči skozi ki so bile lakirane in nobenih problemov. Če pa će je vzameš dol in neseš še enkrat zrihtat. Cenejš kot vse ostalo!
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.