Skoči na vsebino

Apple iPhone

* * * - - 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
5199 odgovorov v temi
arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 156

Kontakti se ti syncajo preko profila s katerim si vpisan.

Poglej ce si se vpisal z istim profilom. 

Ce gres v Phone app in izberes zavihek Contacts, imas levo gor Groups. Tam lahko izberes iz katerega profila bi rad prikazoval kontakte (samo ce si vpisal vec mailov v Passwords & Accounts).

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 031
  • Avtomobil: E92 320i, F30 320d

Evo, sedaj pa imam še jaz problem. Hčerka je sitnarila za iPhoneom "ker je to cool in imajo vsi sošolci" in ji je tast dal njegov 6S, ki mu je ležal v predalu...

Imam par vprašanj oz. sem odgovore že našel na internetu, se mi pa zdijo tako bizarni, da ne morem verjet, da je res tako...

1. omejitev mesečne porabe prenosa podatkov (to res ne gre omejit ali pa obstaja kakšna rešitev?)
2. prenos podatkov (slik/video s kamere) na pc (cloudi me ne zanimajo, navaden usb storage device način bi bil idealen, tudi iTunesa nočem na računalniku)
Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 811
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Glede 1. ne vem, 2. točka pa deluje tako, kot si želiš. Povežeš s kablom, dovoliš povezavo na telefonu in že brskaš po mapah s slikami in videi. Ne rabiš iTunesa. ;)
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 654
  • Avtomobil: službeni Passat

Raziskuj z googlom

https://www.google.c...ne-and-ipad?amp
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Glede 1. ne vem, 2. točka pa deluje tako, kot si želiš. Povežeš s kablom, dovoliš povezavo na telefonu in že brskaš po mapah s slikami in videi. Ne rabiš iTunesa. ;)

Hm... nope... Ko ga priklopim na USB, ne gre brskat. Tudi na telefonu ne najdem opcije, kot je na androidu, kjer te avtomatsko vpraša ali želiš samo polnit ali pa prenašat podatke. Zdaj je že šla spat, bom jutri še enkrat poskusil v tej smeri.

Si prepričan, da je to to? Kolikor vidim, bi s tem naj samo onemogočil določeno zadevo na telefonu. Jaz pa bi rad nastavil, da ima vsak mesec znova dovoljenega 1GB prenosa... 

Verjemi, da znam googleat...

Našel sem tole: https://appletoolbox...se-iphone-ipad/

In našel sem tole: https://apple.stacke...ta-usage-on-ios

"It is not possible to have the phone disable your cellular data use when you reach a certain amount of usage, nor is it possible for it to notify you."

Urejal bpavsic, 18.07.2019, 21:23.

Prikaži več možnosti

Blazbmw
Blazbmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 811
  • Avtomobil: 1.0 Turbo :)

Hm... nope... Ko ga priklopim na USB, ne gre brskat. Tudi na telefonu ne najdem opcije, kot je na androidu, kjer te avtomatsko vpraša ali želiš samo polnit ali pa prenašat podatke. Zdaj je že šla spat, bom jutri še enkrat poskusil v tej smeri.

Bom jutri preveril še na svojem PCju, na šihtu pa to redno uporabljam, tako da definitivno deluje. :)
Mogoče je odvisno tudi od tega kater software je gor? Jaz vedno updateam, ko pride nov...

Urejal Blazbmw, 18.07.2019, 21:36.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 866
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Bi tudi mene zanimalo, kako prenašat podatke na appla, kot bi imel usb ključek odprt. Na starem iPadu mi nikakor ni šlo drugače, kot z blesavo sinhronizacijo preko iTunes. Česa bolj neumnega še nisem videl....

Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik

na iphonu lahko dostopaš samo do slik z USB kablom. pa še to moraš skoraj vsakič potrditi dovoljenje dostopa rač do iphona (na samem telefonu). ostalo je itunes.

omejitev pa očitno ni mogoča - tak da predlagam, da se dogovoriš s ponudnikom, da omeji paket na 1GB ali podobno

Urejal Borut_P, 18.07.2019, 22:58.

Prikaži več možnosti
    • bedolin je všeč

urbanbevk1
urbanbevk1

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 009
  • Avtomobil: VW TOURAN

Res je, na iphonu lahko v povezavi s pc-jem preko folderja dostopas samo do slik in to je vse...

Ce hoces prenasati glasbo ter ostale stvari moras vse urejati preko itunes-ov.
Prikaži več možnosti

Borut_P
Borut_P

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Bi tudi mene zanimalo, kako prenašat podatke na appla, kot bi imel usb ključek odprt. Na starem iPadu mi nikakor ni šlo drugače, kot z blesavo sinhronizacijo preko iTunes. Česa bolj neumnega še nisem videl....

to niti ni tako "blesavo". smo videli malo nazaj, kakšne težave so imeli z dostopanjem v zaklenjen iphone. več kot omogočiš pravic, več odprtih vrat obstaja. ko se enkrat navadiš ni tako hudo. meni je bolj blesavo nastavljanje ringtonov. kot da ne more obstajati app v iphonu kaj in kako hočeš dat. se pa itunes sedaj ukinja (vsaj na mac)

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 071

@bpavsic je kaksen poseben razlog omejitve na 1gb? Saj sedaj so paketi tako poceni po 10€ mas ze paket s 20gb podatki pa tega ni variante da bo porabila. Medtem k 1gb je lihk za par dni uporabe...
Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

@bpavsic je kaksen poseben razlog omejitve na 1gb? Saj sedaj so paketi tako poceni po 10€ mas ze paket s 20gb podatki pa tega ni variante da bo porabila. Medtem k 1gb je lihk za par dni uporabe...

Ja, 1000/1000/1000 (minut, sms, mb) imajo oče, žena in tamala... Paketi so mislim da 6€ (znotraj t-2). Ima to dovolj, če pa rabi več pa jaz vklopim hotspot (50gb).

P.s.: lani sta sli zena in ta mala sami za 1 teden na Ugljan.. čez 2 dni sta klicali, da sta porabili vseh 20gb interneta na mobiju... Tako da je itak vseeno 1gb ali 20gb... Manj kot ima, bolj racionalno bo delala s tem
Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 486

Res je, na iphonu lahko v povezavi s pc-jem preko folderja dostopas samo do slik in to je vse...

Ce hoces prenasati glasbo ter ostale stvari moras vse urejati preko itunes-ov.

Točno, še dostop do slik ni tako direkten kot pri Androidu, kjer dejansko vidiš imenike. Včasih ne morem potegnit katerega od videov, slik na računalnik. Iz XY razloga zablokira prenos, vedno tudi če ponovim vaju, med tem ko jih brez problema pogledam na telefonu (torej niso pokvarjene).

Z iTunes se namestijo tudi specifični gonilniki. Recimo, hotspotanje - raba interneta na laptopu prek mobilnega omrežja telefona - ne deluje brez inštaliranih iTunesov. Pri čemer ni nujno, da iTunes sploh tečejo, pomembno da so nameščeni.

Sicer pa, iTunes bo kmalu ugasnil.

Prikaži več možnosti

bpavsic
bpavsic

Začetnik

• Uporabnik

Točno, še dostop do slik ni tako direkten kot pri Androidu, kjer dejansko vidiš imenike. Včasih ne morem potegnit katerega od videov, slik na računalnik. Iz XY razloga zablokira prenos, vedno tudi če ponovim vaju, med tem ko jih brez problema pogledam na telefonu (torej niso pokvarjene).

Z iTunes se namestijo tudi specifični gonilniki. Recimo, hotspotanje - raba interneta na laptopu prek mobilnega omrežja telefona - ne deluje brez inštaliranih iTunesov. Pri čemer ni nujno, da iTunes sploh tečejo, pomembno da so nameščeni.

Sicer pa, iTunes bo kmalu ugasnil.

Ma... Izklopil sem ji prenos podatkov, slika zdaj vse z mojim telefonom (android), 1 teden sem rabil, da se je sploh povezal s hrvaskim omrezjem (skos je bilo "no service"), mp3 mi ni uspelo uploadat, slike/video s kamere sem sicer dobil dol ampak se to samo polovico - za ostale pise napaka (gredo pa normalno poslat preko maila) itd... V glavnem, od jabolka sem dvignil roke, ce hoce, ga naj uporablja kakor ve in zna, na voljo itak ima pol leta staro prejšnjo xperio, ki jo je nehala uporabljat samo zato, ker je iz sole prinesla "da je iphone najbolj cool telefon".

V tem tednu sem si se vzel cas, namestil macOS v virtualcu, se malo poigral s programiranjem v xcode/swiftu, nato pa mi je dodatno vse "padlo dol", ko sem ugotovil, da bo tak app delal samo dolocen cas - 1 teden (free provisioning) oz. lahko odkartam appleu vsako leto znova 100$ za developer account...
Za android pa tudi windows phone sem si ze napisal kar nekaj aplikacij (odpiranje garaze/ograje preko interneta, za zeno za uporabo v soli namesto male redovalnice itd...), ne mislim pa kar nekomu placevat za nekaj, kar sem sam sprogramiral, tako da z moje strani je apple zakljucil...

Hvala vseeno za informacije, sem kar nekaj novih stvari spoznal.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 098
  • Avtomobil: e63, ML430, AD

našel sem rešitev za sinhronizacijo IOS 12.3.1 z BMW bluetooth.

Problem je v IOS.

na Apple moraš vse naredit.

1. prižgeš bluetooth,

2. izbereš svoj avto,

3. klikneš na "i" - to je nujno!!,

4. odpre se podmeni kaj želiš sinhronizirati,

TO JE TO.

v starejših ios-ih tega podmenija ni bilo in se je imenik avtomatsko prenesel v avto.

Nalepke za vozila in plovila. sirus.si

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 749
  • Avtomobil: E61 535D

našel sem rešitev za sinhronizacijo IOS 12.3.1 z BMW bluetooth.

Problem je v IOS.

na Apple moraš vse naredit.

1. prižgeš bluetooth,

2. izbereš svoj avto,

3. klikneš na "i" - to je nujno!!,

4. odpre se podmeni kaj želiš sinhronizirati,

TO JE TO.

v starejših ios-ih tega podmenija ni bilo in se je imenik avtomatsko prenesel v avto.

Nikoli nisem imel težaz z iOS in BMW Bluetoothom. Niti s CCC ne in niti zdaj s CIC ne. Trenutno imam na XSu iOS 13b5, pa deluje vse normalno tudi s Comboxom za predvajanje glasbe se normalo poveže...

Prikaži več možnosti

Popo30
Popo30
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 345
  • Avtomobil: Bmw F10 + E83

Tud jaz ne, na F10 in F20 od zene dela IOS z bmw BT brez tezav..
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Danijel 83
Danijel 83

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 401
  • Avtomobil: bmw e90

Pozdravljeni

A je tle kak stručko da odklepa telefone ( zaklenjen na omrežje)?

Iphone 11 Pro, kupljen v Zda.

Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 308

Ne da se ravno poceni. Kater operater pa?

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 030
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Če koga zanima, prodam iPhone X 64gb+brezzicni polnilec za 390€ v kompletu.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.