Skoči na vsebino

Z3 vs. MX-5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
crox
crox

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5

Zdravo!

Sem v fazi kupovanja avtomobila (prvega, sicer), odločam pa se za kabriota. Ker imamo doma bogato zgodovino z BMW-ji (trojke coupe) mi je bila normalno prva misel Z3. Druga varianta, ki je povsod dost v redu ocenjena je mazda mx-5, ki sem jo šla pred kratkim tudi testirat. Vozi se v redu, ampak se mi zdi mal majhna - estetsko ji vsekakor pri dizajnu sprednjega dela manjka tist volumen, ki ga ima bmw.
Torej, zanima me vaše osebno mnenje glede teh dveh avtomobilov (čeprav sklepam, da ste vsi močno polarizirani vprid z3, prosim za objektivno oceno:))

Trenutni si ogledujem:
http://www.avto.net/...=3384300&show=1

pa me zanima, če kdo pozna tale avto oz. kako bi bilo vaše mnenje na izbiro (nisem ga še šla pogledat, tko da nimam bistveno več informacij kot to kar piše na netu)?

Z nakupom se mi nikamor ne mudi, tko da sem vsekakor pripravljena počakat, da na sceno pride kaka pametna ponudba.

hvala že vnaprej za pomoč
Prikaži več možnosti
    • sema318is je všeč

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 469
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

Zadnja hauba ma ful lufta? ali pa morda samo ni zaprta, pa niti ni videt :)? uglavnem kar se tiče mene bi izbral bmwja, pa ne zato ker bi bil boljši in oh in sploh ampak enostavno, ker mi je lepši, je pa drgač mx5 ful dobr za vozit samo za mene premajhen ker sem visok čez 190 in gledam v prečko in ne skozi prednjo šipo :-D

Urejal Martin ///M, 05.08.2010, 17:21.

Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

Tega modrega je kolega gledal v KP - naj bi se tam tudi vozil...pa ni niti približno vreden ogleda: prednji odbijač je zlomljen - težko popravit, poleg tega ni od tega avta - takega imajo samo 6aki. Streha se ne zapre do konca - mora past popolnoma noter, ni pokrova za streho (usnje), spredaj je dodatno spuščen...

Raje poglej sašotovega rdečega. Definitivno boljši, kot ta.

Mx-5 je sicer super avto, ne vem kako je z rezrvnimi deli...a pri BMWju dobiš skoraj vse, lahko tudi rabljeno. Je pa za pot do morja in nazaj neudoben in zame tudi premajhen - plus NIMA zadnjega pogona in 6-aka :-D
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

M635_CSL
M635_CSL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 444
  • Avtomobil: Škoda Octavia TDI

In 2009, Automotive critic Jeremy Clarkson wrote:

“ The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14.[3]

E30, Mogoče se motim, a nima tudi MX5 zadnjega pogona?

Osebno bi pa tudi jaz vzel Z3.
znamo - hočemo - zmoremo:ok
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Tega modrega je kolega gledal v KP - naj bi se tam tudi vozil...pa ni niti približno vreden ogleda: prednji odbijač je zlomljen - težko popravit, poleg tega ni od tega avta - takega imajo samo 6aki. Streha se ne zapre do konca - mora past popolnoma noter, ni pokrova za streho (usnje), spredaj je dodatno spuščen...

Raje poglej sašotovega rdečega. Definitivno boljši, kot ta.

Mx-5 je sicer super avto, ne vem kako je z rezrvnimi deli...a pri BMWju dobiš skoraj vse, lahko tudi rabljeno. Je pa za pot do morja in nazaj neudoben in zame tudi premajhen - plus NIMA zadnjega pogona in 6-aka :-D

MX-5 (miata) ima zadnji pogon ... močnejša verzija celo špero :ok2

Bi pa tut jst osebno raje izbral Z3, ker je tudi meni lepši.

Urejal Rottie, 05.08.2010, 13:31.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

E30
E30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 254
  • Avtomobil: BMW

....in 6aka :burnout :-D
Član KOS

Objavljena slika

Vozimo VSAJ po omejitvah, če po predpisih nočemo/moremo ....
Prikaži več možnosti

Martin ///M
Martin ///M

RWD addicted

• Globalni moderator
  • Sporočil: 10 469
  • Avtomobil: E30 325i, ///M3 E36, ST

jaz sem vozil 1.8 mx5 in je bil super, ma se mi zdi da je šel kar precej bolš kot naprimer moj cabrio 320i e36, aja pa ima zadnji pogon in prav fajn gre po šrek :-D
Vsak je svoje Tinkare Kovač!
Prikaži več možnosti

u-r-o-s
u-r-o-s

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 853
  • Avtomobil: e39 530i;e30 325ic;GS1.2k

A kdo ve mogoče kaj je s tistim črnim z3m roadstarjem, z rumeno notranjostjo, ki se je pojavljal na a.netu?
LP, Uroš
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator
  • Sporočil: 14 179
  • Avtomobil: S54

Zdravo!

Sem v fazi kupovanja avtomobila (prvega, sicer), odločam pa se za kabriota. Ker imamo doma bogato zgodovino z BMW-ji (trojke coupe) mi je bila normalno prva misel Z3. Druga varianta, ki je povsod dost v redu ocenjena je mazda mx-5, ki sem jo šla pred kratkim tudi testirat. Vozi se v redu, ampak se mi zdi mal majhna - estetsko ji vsekakor pri dizajnu sprednjega dela manjka tist volumen, ki ga ima bmw.
Torej, zanima me vaše osebno mnenje glede teh dveh avtomobilov (čeprav sklepam, da ste vsi močno polarizirani vprid z3, prosim za objektivno oceno:))

Trenutni si ogledujem:
http://www.avto.net/...=3384300&show=1

pa me zanima, če kdo pozna tale avto oz. kako bi bilo vaše mnenje na izbiro (nisem ga še šla pogledat, tko da nimam bistveno več informacij kot to kar piše na netu)?

Z nakupom se mi nikamor ne mudi, tko da sem vsekakor pripravljena počakat, da na sceno pride kaka pametna ponudba.

hvala že vnaprej za pomoč

Ta avto z linka je v katastrofalnem stanju.

Kar se pa vprašanja tiče - za isti denar dobiš seveda več pri Mazdi (rabljeno). Za denar zgoraj (sklepam da je budget 5k€), pa bo pri obeh težko dobit lep primerek. Lepe MX5 so tam, od 6k€ dalje. Lep Z3 bo pa še kakega tisočaka, raje dva, zraven. Seveda odvisno, kakšne zahteve imaš, ampak jaz poceni Mazde ali BMWja NE bi kupoval.
Mazda MX5 katerekoli generacije je super roadsterček, poceni roadsterček, je pa narejen za pritlikavce in če si nad 175 cm, bo znal biti problem. Jaz se s svojimi 188 cm v Mazdo MX5 prejšnje generacije, če nima športnega Nardi volana, ne morem usest. Glava mi pa, tako kot je že bilo omenjeno, gleda v okvir vetrobranskega stekla.
Če nisi vajena zadnjega pogona, je še en downsize prejšnje Mazde ta - da nima ESPja (TCja, ASCja, you name it). V 1,8 izvedbi pa gre zelo hitro počez...
Z3 je z prostorom precej radodarnejši, rekel bi, da v tem razredu kar najradodarnejši.
Tudi sam sem si kakih 10 let nazaj želel Mazdo, in ni mi žal, da sem izbral Z3.
Srečno roko pri iskanju, ne bo ti lahko.
LP
Austin

Urejal Austin Powers, 06.08.2010, 09:13.

BMW Z3 - simply - purely medicinal. :)

Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 584
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Tudi meni se nekaj svetijo oči ob pogledih na Z3, in ob tem sem bil čist slinast!:mljask

-perfektna barva
-všeč mi je črno pobarvan rob stekla
-luči niso original, ampak zgledajo svetovno
-zgodovina bi naj bila v redu
-pa sveti se kot nov

http://www.avto.net/...=3959087&show=1

Sedaj res ne vem kakšen je v realnosti, ampak če ga boš šla pogledat, se potem malo razpiši o njem.

Če bi jaz trenutno imel 4k€ na strani, bi ta avto bil predstavljen v drugi temi...bmwslo vozni park.:-D

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti
    • DrKo je všeč

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Tudi meni se nekaj svetijo oči ob pogledih na Z3, in ob tem sem bil čist slinast!:mljask

-perfektna barva
-pa sveti se kot nov

Sedaj res ne vem kakšen je v realnosti, ampak če ga boš šla pogledat, se potem malo razpiši o njem.

Če bi jaz trenutno imel 4k€ na strani, bi ta avto bil predstavljen v drugi temi...bmwslo vozni park.:-D

Rob je prelepljen s folijo in ni pobarvan. Spodaj je rdeča barva. ;)
LP
Austin

Prikaži več možnosti

crox
crox

Začetnik

• Uporabnik

Hvala za odgovore - take nasvete rabim:)

glede budgeta - postavila sem si ga tam nekje pri 5k in ja, zgleda da ga bo treba malce nategnit navzgor:) Raje bi sicer dala manj kot več (ker se ne spoznam tolk dobro na tehnični del gre z mano ponavad kak mehanik, ki požegna mašino), tale z linka mi je bil pa posebej všeč zaradi barvne kombinacije (in mi je resno žal, da je tko slabo ohranjen).

imam pa še eno vprašanje - mal sem brala ocene v tuv-reportu in so relativno slabe (vsaj v primerjavi s pričakovanji in splošnim ugledom bmw-ja) - vsaj do letnika 1999. Pri nas pa se (za nek normalen budget) prodajajo več ali manj samo 96/98 letniki.
A so to dejansko pozna al je samo report mal paranoično napisan?
Prikaži več možnosti

crox
crox

Začetnik

• Uporabnik

-perfektna barva
-pa sveti se kot nov

verjetno ga bom šla pogledat, čeprav barva ni ravno moja najljubša:)

no, mogoče pa me preseneti:)
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Hvala za odgovore - take nasvete rabim:)

glede budgeta - postavila sem si ga tam nekje pri 5k in ja, zgleda da ga bo treba malce nategnit navzgor:) Raje bi sicer dala manj kot več (ker se ne spoznam tolk dobro na tehnični del gre z mano ponavad kak mehanik, ki požegna mašino), tale z linka mi je bil pa posebej všeč zaradi barvne kombinacije (in mi je resno žal, da je tko slabo ohranjen).

imam pa še eno vprašanje - mal sem brala ocene v tuv-reportu in so relativno slabe (vsaj v primerjavi s pričakovanji in splošnim ugledom bmw-ja) - vsaj do letnika 1999. Pri nas pa se (za nek normalen budget) prodajajo več ali manj samo 96/98 letniki.
A so to dejansko pozna al je samo report mal paranoično napisan?

Ocene česa? Za kakršnekoli komentarje boš morala bolj podrobno vprašat! ;)
LP
Austin

Prikaži več možnosti

crox
crox

Začetnik

• Uporabnik

Ups :)
Kakšenkrat, ko o kaki zadevi dost razmišljam, potem pozabim, da mi ljudje ne morejo brati misli:)

Torej, konkretnega Tuv-a nimam pri sebi, lahko pa citiram revijo GebrauchtWagen 09 (podobno ko Tuv, torej revija specializirana za nasvete ob nakupih rabljenih avtomobilov)
Not maš Model history, priporočene modele motorja za določen letnik, najpogostejše napake, porabo, stvari, ki so dobro narejene, statistiko kvarjenja v odvisnosti od starosti avtomobila...

in pri z3 (v uvodu) piše, I quote:
Die bis zur Modellpflege 1999 gefertiten Roadster waren aber schlecht bis sehr schlecht verarbeitet - trotz umfangreicher Nachbesserungen in Deutschland.
pol pa naprej opisuje, kaj točno gre narobe (elektronika, streha, glasnost, splošna kvaliteta izdelave,...)
Zapisala sem v nemščini, da ne bo kaj 'lost in translation', ker je že kar nekaj časa, odkar sem se učila nemško. Ampak kot jaz to razumem pravi, da so bili avtomobili do lifta v 1999 slabo/zelo slabo narejeni - ceprav so v nemčiji dodali bistvene spremembe
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 584
  • Avtomobil: Blue Unicorn

Rob je prelepljen s folijo in ni pobarvan. Spodaj je rdeča barva. ;)
LP
Austin

Tudi prav:) V vsakem primeru zgleda odlično:ok2

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 097
  • Avtomobil: Z4 E85

MX-5 je proti Z3 bolj slabo konstrukcijsko sestavljena. Le poglej rezultat testa preobračanja vozila: . Ne vem sicer zakaj ljudje na koncu ploskajo, mogoče za najslabši dosežek na rollover testu.. :)

Po drugi strani pa se vse hujše nesreče z majhnimi cabrioleti več ali manj končajo s smrtjo. Ob tem testu me je bila kar groza. Še posebej pri miniju in citroenu:
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

MX-5 je proti Z3 bolj slabo konstrukcijsko sestavljena. Le poglej rezultat testa preobračanja vozila: . Ne vem sicer zakaj ljudje na koncu ploskajo, mogoče za najslabši dosežek na rollover testu.. :)

Po drugi strani pa se vse hujše nesreče z majhnimi cabrioleti več ali manj končajo s smrtjo. Ob tem testu me je bila kar groza. Še posebej pri miniju in citroenu:

No ja, prvi posnetek je posnetek prve MX5 - miate, ki še ni imela rollbarov.
Seveda pa nikakor ni priporočljivo prevračanje v kateremkoli roadsterju/kabrioletu.
Prijatelj, zdaj že pokojni, je imel konec devetdesetih na Hvaru nesrečo z Z3 - še brez rollbarov je zletel s ceste in se nekajkrat prevrnil. Kljub temu je preživel, ljudem z BMWja, ki so avto prišli pogledat, ni bilo jasno, kako mu je uspelo nesrečo preživeti. Gola sreča pač. :)
LP
Austin

Urejal Austin Powers, 16.08.2010, 12:13.

Prikaži več možnosti

Gr3g4
Gr3g4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 097
  • Avtomobil: Z4 E85

Rollbari ti seveda lahko rešijo življenje o tem ni dvoma. Ampak ob pogoju, da je vetrobranska konstrukcija tako močna, da zdrži prevračanje. Če jo splošči tako kot pri miati, ti noben rollbar ne bo pomagal..
Prikaži več možnosti

Austin Powers
Austin Powers

sir Captain Slow

• Globalni moderator

Rollbari ti seveda lahko rešijo življenje o tem ni dvoma. Ampak ob pogoju, da je vetrobranska konstrukcija tako močna, da zdrži prevračanje. Če jo splošči tako kot pri miati, ti noben rollbar ne bo pomagal..

Ja, se strinjam. Ampak, kot že rečeno, ona za ta denar dobi že MX5 II gen... ;)
LP
Austin

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.