Skoči na vsebino

Z3 vs. MX-5

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
25 odgovorov v temi
Pirc
Pirc

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 809
  • Avtomobil: R4,R6,V8

Hja tole z rolbari je zelo dvoumno. Ce je podlaga asvaltna kot tukaj potem ni problemov. Se pa lahko zgodi, da se ob mehkejsi odlagi enostavno pogreznejo-zabijejo v podlago :blackeye

Prevracanje v kateremkoli odprtem vozilu je recept za katastrofo. Z rollbarom ali brez si v vsakem primeru v veliki smrtni nevarnosti .

Urejal Pirc, 09.08.2010, 13:50.

LP Pirc
Prikaži več možnosti

kroskris
kroskris

sLow Rider

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 583
  • Avtomobil: Blue Unicorn

verjetno ga bom šla pogledat, čeprav barva ni ravno moja najljubša:)

no, mogoče pa me preseneti:)

In? Si ga že pograbila?:)
Opažam da ga ni več na avtonetu:jok, je hitro dobil novega lastnika...

- Več kot nekdo naredi in prispeva, lažje je drugemu da najde napako in ga kritizira. Kateri si ti?

- Imaš problem z našo vozniško kulturo? Potem pa se v prometu obnašaj tako, kot želiš da bi se drugi obnašali do tebe.

Prikaži več možnosti

crox
crox

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5

:D ne, nisem jaz tisti srečni dobitnik...
v rdeči se nekako ne najdem:D
Prikaži več možnosti

greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 983
  • Avtomobil: bicikla

Prevracanje v kateremkoli odprtem vozilu je recept za katastrofo. Z rollbarom ali brez si v vsakem primeru v veliki smrtni nevarnosti .

Kako pa je pri targah, npr. Corvette?

lp
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Kako pa je pri targah, npr. Corvette?

lp

Bolje, ker je "rollbar" večji in težje zaorje po kakšnem mehkem materjalu, a še vedno nevaren, sploh za okončine, ki dostikrat prosto mahajo naokoli pri prevračanju. Pa tudi v glavo te hitro lahko kaj udari pri prevračanju s kabrioletu ali targi. Kar se varnosti tiče pri karambolu, se nobeden ne more primerjati z različicami s fiksno streho. Kako fiksno se pa v primeru karambola drži targa streha, če je nameščena pa ne vem, ker se nikoli nisem zanimal za to.

Urejal Rottie, 10.10.2010, 17:00.

pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

Davy
Davy

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 80
  • Avtomobil: Bmw E91 316d 2010

Zdravo!

Sem v fazi kupovanja avtomobila (prvega, sicer), odločam pa se za kabriota. Ker imamo doma bogato zgodovino z BMW-ji (trojke coupe) mi je bila normalno prva misel Z3. Druga varianta, ki je povsod dost v redu ocenjena je mazda mx-5, ki sem jo šla pred kratkim tudi testirat. Vozi se v redu, ampak se mi zdi mal majhna - estetsko ji vsekakor pri dizajnu sprednjega dela manjka tist volumen, ki ga ima bmw.
Torej, zanima me vaše osebno mnenje glede teh dveh avtomobilov (čeprav sklepam, da ste vsi močno polarizirani vprid z3, prosim za objektivno oceno:))

Trenutni si ogledujem:
http://www.avto.net/...=3384300&show=1

pa me zanima, če kdo pozna tale avto oz. kako bi bilo vaše mnenje na izbiro (nisem ga še šla pogledat, tko da nimam bistveno več informacij kot to kar piše na netu)?

Z nakupom se mi nikamor ne mudi, tko da sem vsekakor pripravljena počakat, da na sceno pride kaka pametna ponudba.

hvala že vnaprej za pomoč

Jst sem vozil in popravljal oba in moje mnenje je sigurno z3 :ok2 po lepoti in tudi po voznji :metalc
:serviser
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.