Skoči na vsebino

E39 vprašanja

* * * * - 10 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8195 odgovorov v temi
Mezek
Mezek

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 229
  • Avtomobil: E31 Bombnik

Jst imam pa malo nenavaden problem, In sicer se mi je na moji e39 530i pred 14 dnevi prižgale lučke ABS, DSC in za zavore vse so bile oranžne, nakar grem na tester in pokaže zadnji desni senzor, ok zamenjam ga zprogramiramo pokaže zadnji levi senzor, nato mal prečikiram forum in opazim da je vrjetno šel ABS modul, ga kupim zamenjam in glej ga zlomka lučke ogasnejo brez resetiranja na računalniku
No danes sem pa zamenjal motorček za brizganje vode na luči ki je zraven tega ABS modula oziroma je iz njega potegnjen tudi kabel na ta motorček, in spet se mi prižgejo luči za ABS in DSC samo tokrat brez lučke za zavore.
Sedaj me zanima ali je imel kdo isti primer in ali sem spet skuril ABS modul ali zakaj so se spet prižgale lučke
Hvala za odgovore
Objavljena slika
.....................................ALL EYEZ ON ME...................................
.........................................ČLAN KOS........................................
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 391
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Jst imam pa malo nenavaden problem, In sicer se mi je na moji e39 530i pred 14 dnevi prižgale lučke ABS, DSC in za zavore vse so bile oranžne, nakar grem na tester in pokaže zadnji desni senzor, ok zamenjam ga zprogramiramo pokaže zadnji levi senzor, nato mal prečikiram forum in opazim da je vrjetno šel ABS modul, ga kupim zamenjam in glej ga zlomka lučke ogasnejo brez resetiranja na računalniku
No danes sem pa zamenjal motorček za brizganje vode na luči ki je zraven tega ABS modula oziroma je iz njega potegnjen tudi kabel na ta motorček, in spet se mi prižgejo luči za ABS in DSC samo tokrat brez lučke za zavore.
Sedaj me zanima ali je imel kdo isti primer in ali sem spet skuril ABS modul ali zakaj so se spet prižgale lučke
Hvala za odgovore

Tester brez izkušenega mojstra ni vreden nič, kot si že sam ugotovil... k schumiju bo treba.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

Jur3
Jur3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 907
  • Avtomobil: Mercator vozicek

jst imam zelo podoben primer, s to razliko, da meni sedaj gorita nonstop ASC in rocna zavora na e46. In ne kupim vec ene stvari preden ne pridem do Schumija, da mi tocno pove kaj ga matra ker je sam minus za đabe :besen

Urejal Jur3, 14.12.2010, 02:49.

Scared Money Makes No Money
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 752
  • Avtomobil: Karjola

Včeraj se vsedem v avto.
Zalaufam in mi komplet osvetlitev notranjosti parkrat utripne. Kaj hudiča je to?

Noben ne ve?

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Mezek
Mezek

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 4 229
  • Avtomobil: E31 Bombnik

Hvala za odgovore

He he uredil, prodajalec ABS modula mi je rešil težavo, odklop akumulatorja za 2min. in spet je vse po starem :metalc
Objavljena slika
.....................................ALL EYEZ ON ME...................................
.........................................ČLAN KOS........................................
Prikaži več možnosti

Mundas
Mundas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 432
  • Avtomobil: STI

Imam še jaz par vprašanj.

Ali je možno, no v bistvu kako je možno, da se je vžigalnik nekako zataknil notri in kako ga doviti ven? Se pravi pritisnil sem tipko, da tista loputica skoči gor vendar se je odprla samo za par mm in nič več. Notri zdaj vidim rahlo osvetljeno, ne morem pa ga zapreti nazaj vodoravno ali pa ven. Nekaj na silo vleči pa tudi ne upam, da kaj ne utrgam :ok2

Potem, zdaj po par sto prevoženih kilometrih, nekako opažam da je proti Audiju, kis em ga vozil prej, volan dokaj bolj trd za sukati? Je to navadno, ali kaže na morebitno kakšno okvaro servota počasi?

Imam xenonske žaromete, pa se mi zdi, da bi morali dlje svetiti, imam občutek kot, da so preveč v tla nabiti. Regulacija, dela sem preveril in se pri vklopu nastavi samodejno ampak vseeno. Je kakšna skala ali kaj na samem žarometu, za ročno nastavitev?

To je to zaenkrat, hvala za pomoč :ok
Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 136
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

za volan preveri ali imaš mogoče servotronic, ker če le ta odpove je volan trd za premikat, je pa že klasičen servo po defaultu v E39 trši kot recimo v A4 (vem konkretno primerjavo, ker imamo A4 v službi), ja pa zato boljši feedback

Urejal damci, 17.12.2010, 13:19.

@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Mundas
Mundas

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 432
  • Avtomobil: STI

za volan preveri ali imaš mogoče servotronic, ker če le ta odpove je volan trd za premikat, je pa že klasičen servo po defaultu v E39 trši kot recimo v A4 (vem konkretno primerjavo, ker imamo A4 v službi), ja pa zato boljši feedback

Se da zvedeti, če je servotronic na samem vozilu ali samo po spisku opreme? No saj v bistvu ni tako trdo, da nebi mogel z eno roko motati po kakšnem parkplacu, je pa kar občutno bolj kot v A4 ja.

Ima kdo še idejo za tisti vžigalnik in pa xenonke?

Jutri bom probal vžigalnik z nožem ali čem podobnem not stisnit, če se bo potem loputica odprla.

Za xenonke sem našel imbus vijake za štelat. Na vsaki luči eden, čisto pri boku vozila. Predvidevam, da je to za višino snopa? Se levo in desno tudi kaj štela?
Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 756
  • Avtomobil: -

Sta dva imbusa, en za višino in eden za levo desno. En je skoraj na sredini luči, drug pa bližje boku vozila.
1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 756
  • Avtomobil: -

Eno vprašanje bi imel glede M odbijačev, je razlika v PDCju spredaj samo v letvicah ali je še kaj zraven?

Urejal MehMan, 17.12.2010, 22:32.

1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 015
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Eno vprašanje bi imel glede M odbijačev, je razlika v PDCju spredaj samo v letvicah ali je še kaj zraven?

Samo v letvicah, kar se tiče pritrditve na odbijač:ok
Prikaži več možnosti

SSLOVENIA88
SSLOVENIA88

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190
  • Avtomobil: BMW

Mene pa zanima ali kdo ve če bi hotel vgraditi lučke v vrata (spodaj na vratni tapeti) ali lahko sam tam prerežem in se notri nahaj kabel za priklop ali je treba razdret tapeto? Vglavnem se pa vidi kje je za lučko narejeno samo je čez blago/usnje.
Prikaži več možnosti

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 263
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

A kdo ve, kje vse je prišraufana armaturna plošča?
Nekaj mi škriplje pa me nervira in bi malo zategnil ...obstaja kakšen DIY na to temo?
Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

macher
macher

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 196
  • Avtomobil: E39-523iA LPG

A kdo ve, kje vse je prišraufana armaturna plošča?
Nekaj mi škriplje pa me nervira in bi malo zategnil ...obstaja kakšen DIY na to temo?

http://tis.spaghetti...ter_trim_panel/
http://tis.spaghetti...w.pl?1/01/35/52
http://tis.spaghetti...w.pl?1/01/35/53
http://tis.spaghetti...w.pl?1/01/42/24
http://tis.spaghetti...w.pl?1/01/38/84
http://tis.spaghetti...w.pl?1/01/36/74

Lp!:ok
Prikaži več možnosti
    • QPE je všeč

QPE
QPE

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 263
  • Avtomobil: Mystic blau oil guzzler

Hvala :beer

lp
Bolje imet parkinsonovo in pol špricerja polit kot alzheimerjevo pa pozabit spit
Prikaži več možnosti

SSLOVENIA88
SSLOVENIA88

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 190
  • Avtomobil: BMW

Mogoče kdo ve ali je obstajala v E39 ogrevana zadnja klop kot ima to npr. E38?
Prikaži več možnosti

Metod
Metod

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 773
  • Avtomobil: E39 525d

Pozdravljeni!

Na moji E39 touring bi moral menjati amortizer za zadnjo havbo, saj sem jih že neštetokrat dobil po glavi:blackeye
Zanima, me kakšen je postopek... malo se bojim(ker nevem pravega postopka), saj so amortizerji zelo močni :-D

Hvala.
lp,M
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 119
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

ojoj... zoprna zadeva

meni jih je pri prejšnji E39 enkrat Podlesnik zamenjal brez da bi strop snel, ampak je imel neke posebne kljukice (izkušnje pač :ok)

najprej je snel plastike pri "pantih"... potem pa ti ne vem podrobno opisati... za mene čisto čaranje :laugh
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

-škili-
-škili-

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 737
  • Avtomobil: BMW 530 dAt

Leo in koliko ti je vzel za delo+materijal?
Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 119
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

joj, res ne vem več... je bilo kar nekaj let nazaj
sorry, na pamet ti ne bom nič rekel, ker je bezveze
res se trudim, pa se niti približno ne spomnim
poleg tega je bilo v sklopu servisa verjetno
Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti