Skoči na vsebino

E39 vprašanja

* * * * - 10 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8210 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 235
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Zadeve od BOSCH-a ,VDO.... delajo čisto BP prav tako LMMi itd. Še celo en LMM imam od DELPHI-ja na avtu katerega sam ne bi nikoli kupil pa dela čisto BP. Prav tako sem pred kratkim zamenjal BOSCHev LMM in dela tako kot je treba samo plug and play Da o lambdah ne govorim delajo čisto BP. Če ne dobim za avto BOSCH je druga izbira NGK. Je pa potrebno paziti na to da lambda sonda ni univerzalna ampak z konektorjem,tam pa so lahko razlike.

Ko bom dal avto v kose ti bom lahko posodil vse 4i "nove" delujoče BOSCHEve lambda sonde pa jih sam sprobaj.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Radi tukaj na forumu govorite kako je najboljše samo original, vgrajujete pa original rabljen material,kar ni nič narobe zakaj ne bi uporabil če imaš.

Jih pa ni junakov kateri ,da za lambdo sondo 203€/kom. Se pravi so vse 4i lambde nekaj čez 800€.

Nova BOSCHeva stane 55€/kom. pa še to se redko najde junak kateri zamenja kar vse 4i. Priporočljiv interval menjave lambde sonde je na 160.000km,tako da tudi vsaka original rabljena je bolj slabo delujoča napram novi.

Jaz nimam problemov niti ne pomislim ne na original , drugi pa tudi ne ,ker bi mi razne senzorje metali v glavo,reklamirali itd.

Urejal blackberet, 11.07.2019, 23:08.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 19 891
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

In kaj naj jaz zdaj naredim? :skrbast najprej bom sicer šel na tester preverit, kaj kaže...

Prikaži več možnosti

uursi
uursi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 399
  • Avtomobil: BMW 528iA, BMW 530dX

In kaj naj jaz zdaj naredim? :skrbast najprej bom sicer šel na tester preverit, kaj kaže...

Zamenjaj avto! Ta tvoj je skor tko k jugo, celo noč razmišlja kako te bo naslednji dan zajebu :hihi  :hihi

:funnypost

Prikaži več možnosti
    • Ne30jc je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 619
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Se Michelin mu je zanc gume poslal.
Pomoje bo cas, da menas za kasn stroj... ala druga boljsa E39 :ok2
Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 026
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

VDO, Delphi je za E39 totalno sranje, ki ne deluje. Tudi na E46 ne deluje. Sprobano na vecih cvetkah ki so ble pametne in to dajale gor. Pol pa inpo gor in vsake tolko fehler na lmm, fehler na senzorjih odmicnih, glavne itd... Nikoli vec. Tist ki mi pride z temi ponaredki mu jih niti ne zmontiram vec, ker ne delajo.... Samo se original. Odkar mam na svoji E39 vse senzorje originalne, dela vse bp. Inpa brez ene same napake. Pa tudi tisti katerim sem potem vgradil original so brez tezav. BMW ni stari golf al pa kaj... Period....
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

VDO, Delphi je za E39 totalno sranje, ki ne deluje. Tudi na E46 ne deluje. Sprobano na vecih cvetkah ki so ble pametne in to dajale gor. Pol pa inpo gor in vsake tolko fehler na lmm, fehler na senzorjih odmicnih, glavne itd... Nikoli vec. Tist ki mi pride z temi ponaredki mu jih niti ne zmontiram vec, ker ne delajo.... Samo se original. Odkar mam na svoji E39 vse senzorje originalne, dela vse bp. Inpa brez ene same napake. Pa tudi tisti katerim sem potem vgradil original so brez tezav. BMW ni stari golf al pa kaj... Period....

Kako DELPHI ne deluje na e39kah,če pa deluje. Sam ga sicer ne bi kupil in montiral ampak je montiran na e39ki in deluje.

Nekateri imajo željo dobiti SIEMENS tako da je to ,VDO=SIEMENS  

Jaz dajem vse BOSCH in nimam nobenih problemov. INPA brez ene same napake pa govorim za več različnih e39k.

Jaz še sedaj ne verjamem ,da ljudje mečejo take denarje za te nove original senzorje na ta stara jajca vredna dva jurja. Kje so ti junaki?

Urejal blackberet, 12.07.2019, 08:46.

Prikaži več možnosti

dragan klep
dragan klep

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 026
  • Avtomobil: E39 528iA, E65 745iA

DELPHI deluje za en K...C... Pravtako Siemens VDO.... Sprobano na več E39, več E46.... Saj te vem kaj pišem, pa koliko jih naredim....

Valda da BOSCH dela, če BOSCH nebi delal, potem pa res ne vem kaj bi še delalo.... 

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 167
  • Avtomobil: e39 530iM

Zdaj je cas da prodas avto..cene se tudamun :laugh

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti
    • x-driver in airmike uporabnikom je všeč to sporočilo

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 619
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Jep, cene so takšne, da bi še jaz svojo objavu :-D Pomoje bi še X-driver dobu ene 6500, kljub temu, da,... predolgo bi našteval :laugh :laugh

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

:laugh :laugh
Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 754
  • Avtomobil: e39 touring

Ce kdo rabi imam za touringa te crne letvice ki so notri pri sipi.. kupil brez da bi pogledal da ze mam shadowline notranji in zunanji..
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 474
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Tako je, jaz lahko to samo potrdim. Odkar so se kopije elektronike na veliko razpasle se na bavarcih pojavljajo čudne in nerazložljive napake, ki jih prej ni bilo. Problem je največkrat v tem da se pojavi določena motnja, avto ne gre tako kot je treba, cuka, potresava, ne vžiga, ga zaliva z bencinom, nima prave moči, itd. Tester nič ne pokaže, mehansko je vse OK. Kdo je krivec? Neoriginal elektronika. Meni ni jasno kako lahko prodajajo ta drek, že v štartu 30% ponaredkov sploh ne dela (med poceni kopijami je ta % še dosti večji), tisti ki delajo pa ponavadi delajo napačno, redke so kopije ki delajo tako kot je treba. Obstajajo pa, da ne bo kake nejasnosti!

Osebno sem precej sovražno nastrojen proti ponaredkom zato, ker sem zaradi njih izgubil že ogromno živcev. Nisem več mlad in verjetno sem eden redkih ki so vozili E39 in ostale starejše modele takrat, ko so bili to novi avtomobili. Jaz recimo točno vem kako mora delat E39 530i, 530d, da o kakih modelih nižjega ranga sploh ne govorim. Za to da avto ne gre (več) tako kot je treba sicer obstaja več možnih vzrokov, dostikrat je vzrok mehanske narave (iztrošenost materiala), zelo pogosto pa je napaka na elektroniki. Na forumu smo bili priča primerom ko so ljudje kupili nek avto ki velja za legendarnega, pa z njim niso bili zadovoljni. Zakaj ne? Ker je bila na avtu množica napak, ki vožnjo namesto užitka naredijo za muko oziroma trpljenje. Dostikrat se da že z malenkostnimi popravili avto spravit iz obupno slabega v dobro ali celo odlično stanje, ponavadi je dovolj že da prečekiraš elektroniko in pomečeš ven vse kopije. Ko jih nadomestiš z originali avto čisto drugače zadiha, razlika je še kako očitna. Jaz sem bil temu priča že tolikokrat, da kopije v elektroniki načeloma sploh videti več ne morem in me boš zelo težko prepričal da določen izdelek deluje OK, če nima gor BMW znaka. Že pri mehanskih komponentah so kopije problem, ampak tam se lepo vidi če recimo ena puša dobi zračnost po 10.000 namesto po 100.000 km, pri LMM ali lambda sondi se pa okvare včasih ne da prebrat niti s testerjem. Zaradi tega prihaja do zapletov in mehaniki pogosto nikoli ne morejo avta do konca porihtat, napake se nalagajo in vplivajo ena na drugo, zaradi česar avto zelo hitro postane nepopravljiva kanta. Z uporabo originalnih rezervnih delov se da to preprečiti, seveda originali stanejo malo več, ampak na koncu ti prihranijo ogromno denarja in živcev, pa tudi slabe volje. Da o mehanikih ne govorim, ti izgubijo na tisoče ur popolnoma po nepotrebnem ko poskušajo rešit nek problem na pamet, brez pomoči testerja, ker jim ta kaže da je vse OK, čeprav v resnici ni. Krivec za to ni nihče drug kot neoriginalna elektronika.

Blackberet, če želiš vedeti kdo vgrajuje originalne senzorje, LMM-je, lambda sonde in podobno - jaz jih vgrajujem. Na moj avto gre vedno vse original kar se elektronike tiče, prav tako tudi ne varčujem pri olju in oljnih filtrih. Govorim seveda za MOTORNO ELEKTRONIKO, kamor sodijo lambda sonde in LMM-ji, kak senzor nivoja višine ali ABS senzor tudi jaz zmontiram neoriginalen, seveda pa za nasvet prej vprašam izkušenega mehanika/štromarja, kot je naprimer schumi. Če mi on zadevo "požegna", potem ni problema. Nazadnje sem tako odštel točno 108 eur za originalen senzor glavne gredi za M54B30, ceno sem si zapomnil v nulo ker je bila res visoka, ampak kompromis ni prišel v poštev - dva najbolj sposobna štromarja v SLO sta se strinjala, da kopija tega senzorja ne deluje pravilno. LMM-jev in lambda sond ne rabim kupovat ker jih je za te motorje rabljenih še vedno v izobilju, s senzorji stanje žal ni tako rožnato, v avtomobilih so dandanes bodisi iztrošeni originali ali pa zanič kopije, ki delajo samo probleme in nič drugega.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Jaz bi rabil eno lambda sondo za probat, če pade kaj poraba :ok2

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 113
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Odklopiš jo, pa vidiš če bo razlika. Saj avto dela tudi brez lambde...

Urejal Coti, 13.07.2019, 13:02.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

A ne bi brez lambde bila prav tako visoka poraba, pa verjetno vrže še napako ven?

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 113
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Brez lambde dela motor na predprogramiranih vrednostih vbrizga goriva glede na LMM, to pomeni kake 0,5-1l večjo porabo na 100km, pa ponavadi več moči. Seveda bo tudi lučka za motor gorela.

Če pa lambda pošilja napačne informacije do računalnika, pa se svašta lahko dogaja. ECU misli da ima prave podatke in prilagaja količino goriva temu primerno. Napaka pa ne bo zabeležana, ker ECU ne ve da dobiva napačne podatke. Šele ko grejo vrednosti iz tolerančnih okvirjev, se zabeleži napaka.

Kolega ima zgonjeno octavijo 1,8T, na kateri že dlje ne dela lambda, LMM je pa pred par meseci odpovedal, ga je samo odklopil in se vozi dalje. Še vedno leti kot raketa, porabo pa ima enih 12l. Se ne sekira..

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 65 474
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Brez lambde dela motor na predprogramiranih vrednostih vbrizga goriva glede na LMM, to pomeni kake 0,5-1l večjo porabo na 100km, pa ponavadi več moči. Seveda bo tudi lučka za motor gorela.

Če pa lambda pošilja napačne informacije do računalnika, pa se svašta lahko dogaja. ECU misli da ima prave podatke in prilagaja količino goriva temu primerno. Napaka pa ne bo zabeležana, ker ECU ne ve da dobiva napačne podatke. Šele ko grejo vrednosti iz tolerančnih okvirjev, se zabeleži napaka.

Kolega ima zgonjeno octavijo 1,8T, na kateri že dlje ne dela lambda, LMM je pa pred par meseci odpovedal, ga je samo odklopil in se vozi dalje. Še vedno leti kot raketa, porabo pa ima enih 12l. Se ne sekira..

Tako je. Edino to ne drži da ima motor brez podatkov iz lambda sond in/ali LMM-ja več moči, moči ima v resnici manj, ker mešanica goriva in zraka ni v nobenem trenutku idealna. Brez teh dveh merilnih zaznaval se da res še nekaj časa normalno vozit, s časom pa začne motor trpet za posledicami prebogate mešanice (default nastavitve so vedno nastavljene tako da je mešanica malenkost bogatejša, to pa zaradi tega da ne pride do povišane temperature izgorevanja in s tem topljenja batov oziroma prežiganja ventilov), kot so naprimer odpoved katalizatorja, nabiranje usedlin v motorju, itd. Če imaš motor za zgonit do konca to seveda ni problematično, v nasprotnem primeru bi takšno početje na daljši rok odsvetoval. In še ena stvar je pomembna, lambda sonde in LMM so vezane tudi na avtomatski menjalnik, ta potrebuje informacije ki mu jih dajejo omenjeni senzorji in z odklopljenimi ne deluje pravilno, zna se zgodit da cuka in bolj grobo prestavlja, včasih pa se mu tudi popolnoma zmeša in ne ve kaj bi. Lambde in LMM lahko torej odklopiš samo na avtu z ročnim menjalnikom, pri avtomatiku to nikakor ni priporočljivo.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 754
  • Avtomobil: e39 touring

Ni tale komplet mal poceni, glede na to da bi naj bil Meyle HD

https://www.mecatech...e39_BJ51746.htm
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni tale komplet mal poceni, glede na to da bi naj bil Meyle HD
https://www.mecatech...e39_BJ51746.htm

Vetjetno z razlogom....Zavisi za kateri trg je alo Nemski ali nas balkansko/ruski...

Prikaži več možnosti