Skoči na vsebino

E39 vprašanja

* * * * - 10 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8340 odgovorov v temi
blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Hmm, mogoče pa ni taka katastrofa, 36€ na cev zgleda da je cena, tole stran uporabljam ko iščem približke uradnih cen, v 95% je kar ista cena kot na uradnem servisu, popustov na E39 specifične dele se pa težko dobi (mobile tradition = olupi majmuna):

https://www.leebmann...6121184768.html

Ti povem kar točno ceno 39,50€ z ddv(popust je že vštet)

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • mic70 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 883
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

No jaz se ne vem cene, sem sam tko napisal. V glavnem s svojim popravilom, kot ste videli nisem bil zadovoljen, zato sem dal novo.

Je pa ta sedaj crna, prej so bile pa bronaste, rjave. Zihr sedaj ne bo 17 let mir :ok2 :laugh
Prikaži več možnosti

klemen161
klemen161

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 763
  • Avtomobil: e39 touring

Zivjo, zatesnil sem obojna zadnja vrata plus sobo za pranje zadnjega stekla na zadnji havbi in imam pod pod nogami vse suho.

Imam pa luzico se v prostoru za rezervno kolo, je to od kje znanega problema, se mogoce se stara voda kljub temu da sem jo posesal doteka..? ali je se kje kaksna hiba na touringu glede vode haha
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 099
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Zivjo, zatesnil sem obojna zadnja vrata plus sobo za pranje zadnjega stekla na zadnji havbi in imam pod pod nogami vse suho.

Imam pa luzico se v prostoru za rezervno kolo, je to od kje znanega problema, se mogoce se stara voda kljub temu da sem jo posesal doteka..? ali je se kje kaksna hiba na touringu glede vode haha

Preveri tesnila na lučeh, včasih ta ne tesnijo dobro in tam notri zamaka. Ali pa se voda nabira v pokrovu prtljažnika, tudi to sem že doživel, čeprav to slišiš in čutiš.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 289
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Preveri tesnila na lučeh, včasih ta ne tesnijo dobro in tam notri zamaka. Ali pa se voda nabira v pokrovu prtljažnika, tudi to sem že doživel, čeprav to slišiš in čutiš.

+ preveri štop luč na haubi tudi tam sem že videl puščanje.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 442
  • Avtomobil: Bmw

Pa ce imas pregnito havbo, ti lahko skozi njo zamaka
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

V-tec
V-tec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 194
  • Avtomobil: E39

problem so tudi preparele gumice na stranskih zračnikih, eden pri aku drugi pri vekslerju, pregnito kjer grejo kabli v haubo, zviti tečaji...

Prikaži več možnosti

BIGI
BIGI
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5

Pozdravljeni,

Sem v procesu obnove e39 in imam namen spremeniti barvo spodnje armaturke,vratnih tapet in sredinske konzole iz sive v črno. Zanima me ce mogoce kdo vse kaj je to sploh za en materjal in scim se ga je najbolje lotit?

Hvala za odgovore
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 128
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Enostavno najdi dele v pravi barvi in zamenjaj. Avtov v delih je dovolj, črna pa itak prevladuje. Nekaj dela boš imel, ampak spet nič strašnega :ok

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč

Z4M
Z4M

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 057
  • Avtomobil: stari model

Ima tu potem še veliko delov kot podni tapecirung, plastike sedežev, zadnja polica in podobno, kaj bo potrebnop prevekslati z sive v črno. Če se ne spremeni vse, zgleda kot sestavljanka.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 128
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Edino, če greš delat individual dvobarvno kombinacijo, ampak tukaj je spet treba znat naredit z okusom. Ampak tukaj ponavadi ravno spodnji del armaturke ostane v svetli, tepih pa recimo v črni barvi.

Prikaži več možnosti

BIGI
BIGI
  • Uporabnik

Če že bi definitivno dal vse sive dele v crno, glede na to da so v dobrem stanju se mi pa tudi nezdi smiselnlo metat dnarja za nove(polomljene) crne, medtem ko se mi stari deli valjajo po kleti.. skratka zanima me kaksen materjal je, berem da vinil, plastika in seveda usnje.. ima kdo iskusnje stem, ze delal kaj podobnega?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Če že bi definitivno dal vse sive dele v crno, glede na to da so v dobrem stanju se mi pa tudi nezdi smiselnlo metat dnarja za nove(polomljene) crne, medtem ko se mi stari deli valjajo po kleti.. skratka zanima me kaksen materjal je, berem da vinil, plastika in seveda usnje.. ima kdo iskusnje stem, ze delal kaj podobnega?

Še vedno bo ceneje če zamenjaš notranjost za eno ki si jo pobral dol z avta, kot da daješ kose preoblečt. In tudi lepše bo, ker je bolj originalno. Fantje so takih posegov naredili že ogromno, ni noben problem. Armaturko je čisto enostavno odmontirat (poglej si kak video na youtube), ostalo pa tudi ni težko, samo s tepihom je malo več dela. Zamudiš se, ni pa težko delo, to hočem povedat - lahko komot sam narediš.

Prikaži več možnosti

BIGI
BIGI
  • Uporabnik

Sem "slekel" notranjost ravno za namen spremembe barve.. avto gre tako ali tako h kleparju in ličarju.. zdela se mi je cenejsa DIY resitev glede na situacijo, zato sprasujem za mnenje in mogoce izkusnje.. tega da je v vsaki vasi ena razbita e39 z crno notranjosto se pa popolnoma zavedam
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Sem "slekel" notranjost ravno za namen spremembe barve.. avto gre tako ali tako h kleparju in ličarju.. zdela se mi je cenejsa DIY resitev glede na situacijo, zato sprasujem za mnenje in mogoce izkusnje.. tega da je v vsaki vasi ena razbita e39 z crno notranjosto se pa popolnoma zavedam

No evo, eno oskubi in je to to  :ok2

Prikaži več možnosti

Spidovski
Spidovski
  • Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: 323i, 530d touring

Lep pozdrav!
Zanima me ali je mozno na bmw e39 touring ki ima zracne blazine vgraditi fedre? In kaksen je postopek?
Ce kdo ve lepo prosim za pomoc
Lp.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Lep pozdrav!
Zanima me ali je mozno na bmw e39 touring ki ima zracne blazine vgraditi fedre? In kaksen je postopek?
Ce kdo ve lepo prosim za pomoc
Lp.

Seveda je možno. Blazine odklopiš iz napajanja (elektrika in pnevmatika) in jih pobereš ven, notri daš fedre na isto mesto kot so bile prej blazine, samo s tem da rabiš za vsako vzmet dve naležni gumi, te moraš dobit zraven ko boš kupoval fedre. Ostane ti samo še da preko testerja odprogramiraš blazine in stvar rešena.

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Koliko močan AKU je v originalu predviden za E39 530dTA? Torej koliko Ah in koliko A zagonskega toka?

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 573
  • Avtomobil: e39 530i

90+ Ah in verjetno okrog 900 A zagonskega toka. Prelistaj katalog od leklerka, ce imajo Fulmen (100 Ah) slucajno v akciji. Pred leti sem ga dobil za manj kot 100 eur, 3 leta garancije.
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

Je za 89,99 EUR, torej ugodno, karakteristike so pa OK, ja.

Prikaži več možnosti