Skoči na vsebino

E39 vprašanja

* * * * - 10 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8340 odgovorov v temi
XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 857
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Zanima me tudi mnenje kako bi se odnesel diff z razmerju 3.23 na e39 530d

Precej neuporabno, saj bi se v prvih treh prestavah motor čisto prehitro zavrtel do neke mestne hitrosti. Kot rečeno, original razmerje je 2.35. S predlaganim bi imel dobro tretjino višje obrate (in posledično večji navor). Speljaval bi kamot z drugo. Šaltal bi ko zmešan. Po mestu bi se lahko vozil s peto (1300rpm pri 50kmh). Na avtocesti bi imel pri 130kmh 3400rpm. Sepravi od 150 naprej avto ne bi več pospeševal. Pri 190kmh bi dosegel blokado, in bi bilo konec veselja.

Zdaj - če recimo nimaš čisto nič avtocestne vožnje, pa bi rad poskočnejši avto - ja, v tem primeru se obnese. A pri 100kmh bi cruisal z 2600rpm. Precej mučno za dizla...

Ko sem sam prisel z idejo o vgradnji 6 stopenjskega menjalnika na mojo pfl 330d, mi je @schumi povedal, da bi moral v tem primeru menjati cel pogonski sklop vkljucno z sklopko in vztrajnikom od fl modela...

Res je, menja se seveda še kardan (za e39 mora biti custom made, ker original, ki paše, ne obstaja) ter prilagodi nosilec za menjalnik. Glede diffa na E46, tu se lahko verjetno menja samo flanže (ki pridejo na kardan)..

Kaj več o predelavi na 6gang pa lahko pove @MajoR, ki je to izvedel na svojem touringu. Predvsem ta špas ni poceni.

Za E46 je vsaj dosti teh delov (saj se je prodalo ali skosalo obilo FL 330d s 6gangi), niso potrebne modifikacije, za E39 je potrebna pa improvizacija (najlaže bi šlo še z deli iz E60).

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

Spidovski
Spidovski
  • Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: 323i, 530d touring

@xin
Hvala za odogovr!
Kaksna vse razmerja pa so za e39?
Imel bi malo krajso razmerje kot pa ima original ne pa prevec. Drugace pa ima Avto kr dosti moci je stage 1 cip 500 nm navora.
Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 857
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

Pravzaprav sem prej pozabil omeniti še velikost samega diffa.

Zaradi različnih navorov motorjev pridejo v različnih velikostih. Vsi benz šestaki in 2.0 in 2.5 dizla imajo "srednje", velikost oz tip 188. 530d in 540i pa imata velikega, tip 215/220.

V tvojem primeru (sploh če je čipan) ne vem, če pride v poštev kaj drugega kot veliki diff. Nimam podatka iz prakse, koliko kaj zdržijo manjši...

Diff iz 540 ima razmerje 2.81 (sepravi slabih 20% razlike).

Ostala razmerja so: 2.56 (iz 520d), 2.64 (iz 525tds), 2.93 (iz 528/530i), 3.07, 3.15, 3.45, ...verjetno še kako. Govora je o ročnih menjalnikih, avtomatiki majo navadno krajše diffe zaradi overdrive pete prestave.

Zanimivost: najdaljše končno razmerje ima 528iA, 2,17. 540i ima daljše kot 530d (manual: 2,33, steptronic: 2,26).

Najkrajši diff pa je 3.64, in sicer na 520iA z M52/M52tu motorji.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 861
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Men ni jasno zakaj bi krajšal diff pri optimirani 530d?

Meni optimirana 330d vrti tut v drugi na avtocesti pa pride do konca v 5ti...
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 863
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Mogoce sem ze vprasal. A se komu sanja, a so konektorji na samozatemnitvenih, poklopljivih ogledalih enaki za PFL in za FL model?

Slike pred FL v prilogi.

Evo epilog.

Zadeva paše vse v nulo. Torej ogledala med PFL in FL so zamenljiva med sabo, konektorčki in vse paše :ok2

Sem zmontiral dve praktično ''novi'' ogledali na Imolarot II :eek TOP!!!

Drugača pa me zanima, ali se pri E39 ogledala poklapljajo tudi na ključ, ali samo na tipko? Ker sedaj na tipko se lepo poklopijo, na ključ pa ne, niti se ne odprejo na ključ? Hmmm.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 565
  • Avtomobil: E39 525i

Je že kdo menjal CV zglob na kardanu? Moj ima malo lufta in cingla ko speljem. Je treba na kaj posebnega pazit ko menjuješ, kje ste kupili nadomestnega (orginal ali kopijo) itd...

Prikaži več možnosti

Mark89
Mark89

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 623
  • Avtomobil: E39 '01 530iT, MG ZR 115

Jaz imam vgrajeno kopijo, samo ne vem koliko kilometrov sem naredil s njim doslej, dela, edino nove šraufe kupi posebej ker priloženi znajo bit prekratki, original stojni vijaki pa ne pašejo.
Pazi kako obrneš 'jedro' zgloba, ostalo se samo premenja.
Je pa kopija skoraj orenk (vsaj 3x) cenejša proti originalu (280€)
E46 320i 110 kW PFL TiAg 4 years, 7 months, 3 weeks now gone
E39 530iT ex iTA FL 430 fix it again tomorrow
Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32

Ima kdo izkusnje kje se lotit oz kaj treba zamenjat?

Pripete slike za predogled

• 20191020_172027.jpg
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 061
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Ima kdo izkusnje kje se lotit oz kaj treba zamenjat?

Servotronic valve, to mislim da je ventil na volanski letvi. Imaš na momente (ali pa stalno) trd volan?

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik

Na momente je trd, cutim pa da skos ni taprav obcutek na volanu.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Na momente je trd, cutim pa da skos ni taprav obcutek na volanu.

OK, se pravi bo ta ventil krivec. Pomojem najboljše da ga naročiš na ebayu ker so rabljeni brezhibni precej redki, nov bi pa znal bit kar drag. Vsekakor se najprej pozanimaj koliko stane nov, mogoče pa le ni tako zelo drag.

Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik

Na ebayu je samo 1 za 300€ s postnino. Ga bom najprej snel pa premeril. Mogoče je samo zapacan al pa celo kje instalacija pretrgana glede na to da je bil volan do danes cist normalen oz zacel je hecat po pranju avta.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Na ebayu je samo 1 za 300€ s postnino. Ga bom najprej snel pa premeril. Mogoče je samo zapacan al pa celo kje instalacija pretrgana glede na to da je bil volan do danes cist normalen oz zacel je hecat po pranju avta.

300 eur  :crazy Upajmo da ga res kak kratek stik jebe, sicer se pa vseeno pozanimaj koliko je nov, imam občutek da se oni na ebayu norca dela. Cele volanske letve Servotronic so se prodajale po 150 eur skupaj s tem ventilom, ziher se bo še kje katera našla. Če ne pa predelava na klasično letev, bo ceneje kot menjava ventila.

Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 570
  • Avtomobil: e39 530i

Drugača pa me zanima, ali se pri E39 ogledala poklapljajo tudi na ključ, ali samo na tipko? Ker sedaj na tipko se lepo poklopijo, na ključ pa ne, niti se ne odprejo na ključ? Hmmm.

Treba sprogramirat. Enkrat se ustavi v Šiški, pa ti sprogramiram za :beer

Prikaži več možnosti

asmircar1
asmircar1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 197
  • Avtomobil: BMW E39 525dA Highline

je kje kaka tema, kjer se prodajajo samo e39 vozila ?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

je kje kaka tema, kjer se prodajajo samo e39 vozila ?

Imaš temo "E39 z avtoneta" ali nekaj podobnega, to je kolikor vem edina taka tema na forumu :)

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

To je najjaca tema poelg tele :ok2

https://www.bmwslo.c...tonetu/page-293
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 103
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Spet tisti moj zvok, tokrat zelo izrazit:

Slišen najbolj okoli 1000 obratov, sicer slišen od prostega teka do dobrih 1000 obratov, potem utihne oz. ga motor preglasi. Pojav je čisto naključen, enako tudi glasnost. Po občutku prihaja nekje iz desne strani motorja, bolj spodaj. Bi sklepal, da je nekaj z izpuhom, ampak kaj?

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik

To je nekaj losano... al pa katalizatorji kaj razleteni, hmmm.
Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik

300 eur :crazy Upajmo da ga res kak kratek stik jebe, sicer se pa vseeno pozanimaj koliko je nov, imam občutek da se oni na ebayu norca dela. Cele volanske letve Servotronic so se prodajale po 150 eur skupaj s tem ventilom, ziher se bo še kje katera našla. Če ne pa predelava na klasično letev, bo ceneje kot menjava ventila.

Na pooblascencu je kos 230€. Se je pa zaenkrat zrihtalo samo od sebe, tko da ze 2 dni dela normalno :) bom vseeno malo nasprical konektor s kontakt sprejem ker verjetno je notri prisla voda ko sem avto pral.

Urejal slicker, 23.10.2019, 08:09.

Prikaži več možnosti