Skoči na vsebino

E39 vprašanja

* * * * - 10 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
8340 odgovorov v temi
zack69
zack69

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 147
  • Avtomobil: e39 525d

Fantje, a je imel že kdo primer na 16:9 navi displayu da  se prikazujejo napisi board computerja, ki so ponavadi v beli barvi, sedaj se pa mi prikazujejo bolj v rumenkastem odtenku ???  se pravi tisto, kar bi se moralo izpisati v beli barvi, je sedaj v taki umazano beli oz. bolj v rumenkastem odtenku... Regulacija temno/svetlo normalno deluje.. tudi vse ostalo normalno deluje.. ... to sem danes opazil...

hvala za kak namig...

lp

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 66 076
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Fantje, a je imel že kdo primer na 16:9 navi displayu da  se prikazujejo napisi board computerja, ki so ponavadi v beli barvi, sedaj se pa mi prikazujejo bolj v rumenkastem odtenku ???  se pravi tisto, kar bi se moralo izpisati v beli barvi, je sedaj v taki umazano beli oz. bolj v rumenkastem odtenku... Regulacija temno/svetlo normalno deluje.. tudi vse ostalo normalno deluje.. ... to sem danes opazil...

hvala za kak namig...

lp

Slikaj, da vidimo kako izgleda. Ti ekrani načeloma včasih malo porumenijo, ampak porumeni cel enkran, mogoče je to to.

If I had the money I would have a mid-life-crisis.

Prikaži več možnosti

zack69
zack69

Novinec

• Uporabnik

Slikaj, da vidimo kako izgleda. Ti ekrani načeloma včasih malo porumenijo, ampak porumeni cel enkran, mogoče je to to.

Ok, Jerry bom poslikal... mislim pa da imaš prav ... in kaka je potem rešitev  menjava z drugim ekranom ?

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ok, Jerry bom poslikal... mislim pa da imaš prav ... in kaka je potem rešitev  menjava z drugim ekranom ?

Ja, v tem primeru je menjava edina rešitev - torej menjava cele enote, ali pa menjava samo ekrana z novim.

Prikaži več možnosti

zack69
zack69

Novinec

• Uporabnik

Ekola... Jerry tako to zgleda.. in to se mi je pojavilo iz enega dneva, na drugi dan..  Zanimalo me je to, če je kdo že to razstavljal in iz česa je zadaj backlight ... lahko je tukaj napajanje za ozadje oslabelo in posledično ni zadosti svetlobe ...

display.jpg

lp

Urejal zack69, 25.10.2019, 18:11.

Prikaži več možnosti

gepl
gepl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 021
  • Avtomobil: VW Touran in Citroen C4P

Če mene vprašaš, bi zamenjal vse z aftermarket zadevo. Vsaj jaz nisem imel sreče. Kupil avto z okvarjeno enoto BM54, dal 250 eur za popravilo. Kmalu mi je začel 16.9 enota risat flek po ekranu, nato po enem dobrem letu spet napaka na bm54 enoti. Weksler je itak občasno štekal, da ne rečem kako porazna je kvaliteta muzike. Še vedno moj prijatelj :) je kupil avto od mene, je zmetal vse ven in dal noter aftermarket zadevo, ki zgleda kot original in dela in igra bolje.

Enoprostorci niso za užitek.

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 140
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Modra barva crkne v zaslonu, nič nenavadnega.. Tudi meni je. Pa vsake toliko se še normalizira, ampak ne več za dolgo.

Baje se da popravit, ker naj bi šlo samo za slab stik na flat kablu do zaslona. Bom čez zimo poizkusil kaj popravit..

https://xoutpost.com...rns-yellow.html

Prikaži več možnosti

zack69
zack69

Novinec

• Uporabnik

Če mene vprašaš, bi zamenjal vse z aftermarket zadevo. Vsaj jaz nisem imel sreče. Kupil avto z okvarjeno enoto BM54, dal 250 eur za popravilo. Kmalu mi je začel 16.9 enota risat flek po ekranu, nato po enem dobrem letu spet napaka na bm54 enoti. Weksler je itak občasno štekal, da ne rečem kako porazna je kvaliteta muzike. Še vedno moj prijatelj :) je kupil avto od mene, je zmetal vse ven in dal noter aftermarket zadevo, ki zgleda kot original in dela in igra bolje.

Sej sem razmišljal tudi v tej smeri, pa potem board computer normalno dela oz. vse funkcije, ki so sedaj na ekranu delujejo tudi na aftermarket enoti ?

Ker ravno zaradi tega sem imel staro enoto notri  :)

lp

Modra barva crkne v zaslonu, nič nenavadnega.. Tudi meni je. Pa vsake toliko se še normalizira, ampak ne več za dolgo.

Baje se da popravit, ker naj bi šlo samo za slab stik na flat kablu do zaslona. Bom čez zimo poizkusil kaj popravit..

https://xoutpost.com...rns-yellow.html

Mislim da imaš prav.. tudi sam sem že pomislil da je pač slab stik na flat kablu do displeja ..  bom se tudi jaz enkrat probal poigrati z tem ...  thx za namig...

lp

Prikaži več možnosti

slicker
slicker

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32

Ne deluje BC, razen kar imas na stevcu, porabe ne moreš resetirat. Ne deluje webasto ker ga ne mores sprogramirat. Se pa da dokupit modul in imas te ki jih imas zdj in se vec funkcij kar je povezano z avtom.
Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 107
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Menda delujejo te funkcije, naložit si moraš aplikacijo, ki bere OBD podatke in ti prikazuje vse to. Se najde to.

Prikaži več možnosti

Alekslp
Alekslp
  • Uporabnik
  • Sporočil: 46
  • Avtomobil: Bmw e39 525D, Bmw e30 316

Zdravo, ekipa!
Par vprašanj imam.
Koliko pride menjava verige ter napenjalca na 525d?
Obnova menjalnika ali nakup rabljenega?(menjalnik je od GM)
In zanima me če kdo prodaja style 32 concavne feltne 17 ali 18 col?

Treba malo zrihtat avto haha :P
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 871
  • Avtomobil: E39 530dTA & E90 325xi

Sem ti odgovoril na PS :ok

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Koliko pride menjava verige ter napenjalca na 525d?
Obnova menjalnika ali nakup rabljenega?(menjalnik je od GM)

Da nebi slučajno res menjal verige, ta ki jo imaš notri je za večno, katerakoli druga ki jo boš zmontiral bo pa adijo pamet  :crazy

Za te menjalnike imamo na forumu dva mojstra ki jih kvalitetno popravljata, več o tem ti je pa verjetno že Davidf1 na PS napisal. Rabljenega se splača kupit samo če poznaš prodajalca in mu zaupaš, na slepo ne kupuj, ker je stanje vprašljivo.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Za enega vem, kateri pa je drugi?

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 436
  • Avtomobil: Bmw

Sem se tudi he jaz vprasal, ce sem prav prebral... ketno bi sel menjat pri avtomobilu, ki tezav s ketno nima :napaka
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Za enega vem, kateri pa je drugi?

bmw-expert

Prikaži več možnosti
    • x-driver je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik

Sem vedel, da vem, ampak se nisem mogel spomnit :skrbast :ok2

Prikaži več možnosti

joksim
joksim

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 81

Imam vprašanje glede platišč na e39.Ali bi bilo kritično dat gume 255 na platišča 8j.Našel sem podatek,da je maximum za to širino 245?

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 398
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: E39T, R19c, E36c

Moja E39 mi prijazno javlja, da naj malo pregledam starter, saj se mi ob hladnem zagonu malce oglaša... nekaj sekund malo, občasno, "cinglja", sam od sebe.

Gledam ETK in, po kataloški, ima M57 motor pri 525d čisto svoj starter, saj ni nobenega drugega avta v seznamu :confused

Je to možno?

http://de.bmwfans.in...og/12417785715/

Starter se bo sicer najprej odstranil in poslal na pregled/popravilo, a bi vseeno vnaprej želel imeti info o tem, kateri vse pašejo, v kolikor bi se izkazalo, da ga moram zamenjati. 

Objavljena slika
23+ Jahre Freude am fahren: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

Car Uroš
Car Uroš

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 570
  • Avtomobil: e39 530i

Ker se je ta motor vgrajeval samo v e39, starter za 30d je pa močnejši? 2,2 proti 2 kW. Verjetno gre gor brez problema močnejša verzija za 30d.

Prikaži več možnosti
    • LEO37 je všeč