Skoči na vsebino

E39 vprašanja

* * * * - 12 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
9262 odgovorov v temi
Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 861
  • Avtomobil: e39 530dTA

Js sm za e39 narocu prek spleta iz ene trgovine u logatcu. Uredu tepihi... Tipski 30e s postnino
Aja,

Kje bi za e39 touring dobu sanke v mat barvi... Neki me matra tole... Da bi avto tkole zgledu

Pripete slike za predogled

• post-30503-0-53702900-1439237761.jpeg

Enkrat e39, vedno e39!  :ok2

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 405
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Mat sanke so stock na e39T. Kaj imaš pa zdaj gor?

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 909
  • Avtomobil: E39 530dTA, Alfa 159 Ti

Jaz sem tudi razmišljal o mat in shadow-line pa se mi ne da s tem več ukvarjat :laugh

Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik

Mat sanke so stock na e39T. Kaj imaš pa zdaj gor?

Nič ni gor... nula  :)  čelav e39  :-D

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 338
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Js sm za e39 narocu prek spleta iz ene trgovine u logatcu. Uredu tepihi... Tipski 30e s postninoAja,
Kje bi za e39 touring dobu sanke v mat barvi... Neki me matra tole... Da bi avto tkole zgledu

Mislim da bi moral imeti sanke, če niso šle z avtom na odpad, lahko pogledam.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 468
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Nič ni gor... nula  :)  čelav e39  :-D

Sam potem nimaš ne lukenj, ne navojev za sanke. Samo za strešne nosilce so luknje kamor pa sanke ne pašejo, kolikor mi je znano. Pa še te luknje ne vem ča imajo vsi.

Urejal Coti, 09.01.2021, 16:35.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 736
  • Avtomobil: Bmw

Sam potem nimaš ne lukenj, ne navojev za sanke. Samo za strešne nosilce so luknje kamor pa sanke ne pašejo, kolikor mi je znano. Pa še te luknje ne vem ča imajo vsi.

Stranske letvice na strehi se lahko odstranijo, in spodaj so luknje za vijake.
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 72 612
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Stranske letvice na strehi se lahko odstranijo, in spodaj so luknje za vijake.

Tako je.

Vsaka E39 ima komplet predpripravo za sanke. Razlika je bila glede na trg, avtomobili za italijanski trg recimo serijsko niso imeli sank, za ostale pa več ali manj so.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

Domzalcan
Domzalcan

BMW fanatik

• Uporabnik

Tko k je Jerry reku... Sank ni blo gor, so pa tiste standard lukne za stresne nosilce gor... Jerry a mas pol komplet da zamenjam...

Drgac pa sm sel dons u hribe do grega94 po feltne :)

Bo kar zgledal pomoje

Pripete slike za predogled

• IMG_20210109_180012.jpg

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 468
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Strešne sani so tudi mene mikale pred leti, zato se mi nekaj svita okrog tega. In če bi šlo zlahka, bi jih že imel na svojem.

Glede dodatne montaže strešnih sani se spomnim samo te debate: https://www.bmwslo.c...ci-e39-touring/

kjer omenjajo da je treba vrtat. Zato se vseeno splača prej lajšto dol potegnit in preverit luknje, preden nabavljaš.

Urejal Coti, 09.01.2021, 21:22.

Prikaži več možnosti
    • Domzalcan je všeč

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 926
  • Avtomobil: -

Tako je.

Vsaka E39 ima komplet predpripravo za sanke. Razlika je bila glede na trg, avtomobili za italijanski trg recimo serijsko niso imeli sank, za ostale pa več ali manj so.

Nop, ko odstraniš letve moraš zvrtati luknje, je samo udrtina tam da je delo malo lažje.

@Domzalcan, ce bos to delal moras vzeti vse kar se tice sank z donatorja, matice in tiste čudne tesnilne podložke, plus letve pod sankami. Tiste čudne tesnilne podložke so obvezne, novih ne moreš dobiti, rabljene bodo vse puščale, ampak tanka plast RTVja tudi to reši. 

1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Strešne sani so tudi mene mikale pred leti, zato se mi nekaj svita okrog tega. In če bi šlo zlahka, bi jih že imel na svojem.

Glede dodatne montaže strešnih sani se spomnim samo te debate: https://www.bmwslo.c...ci-e39-touring/

kjer omenjajo da je treba vrtat. Zato se vseeno splača prej lajšto dol potegnit in preverit luknje, preden nabavljaš.

Ne bom trdil ker jih jaz nisem nikoli montiral, jaz imam v spominu da ni treba nič vrtat, lahko pa da je treba in mi ni tega nihče povedal. Pred leti sem prodal kar nekaj kompletov in mi ni nihče prišel nazaj, rekoč da je imel kakšne probleme z montažo.

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 405
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Poleti se mi je nekaj časa občasno prižigala - počasi utripala airbag lučka. Pol leta je bil mir, danes pa spet. Tester ni shranil napake nikoli. Se komu sanja, kaj bi lahko dalo pol leta mir? Takrat sem sumil, da vročina povzroča lučko, tako je kazalo. Danes vročine ni bilo :ok2

Prikaži več možnosti

Gazda
Gazda

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 339
  • Avtomobil: E39 525dA, F10 530dA

Ponavadi je vzrok mrezica v sovoznikovem sedezu, vsaj tako je bilo pri meni. Kupil upor iz ebaya ca 12eur pa je od takrat mir.
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 312
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Js sm za e39 narocu prek spleta iz ene trgovine u logatcu. Uredu tepihi... Tipski 30e s postninoAja,

Mam jaz ene naprodaj če te zanima.

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 874

Kje se zadnje čase naroča amortizerje za E39 zadnje čase? Govora je o originalu ali enakovrednemu.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Kje se zadnje čase naroča amortizerje za E39 zadnje čase? Govora je o originalu ali enakovrednemu.

Vzemi izključno Monroe in nič drugega, če želiš 100% kvaliteto za polovično ceno. 

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 874

Vzemi izključno Monroe in nič drugega, če želiš 100% kvaliteto za polovično ceno. 

Pišuka, jaz sem imel slabo izkušnjo z Monroe.. sicer na drugi znamki, pa vseeno.. Bom poizkušal dobiti original ali original brez BMW"žiga".

Prikaži več možnosti
    • magic man je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 909
  • Avtomobil: E39 530dTA, Alfa 159 Ti

Sathlgruber pa dober popust.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Pišuka, jaz sem imel slabo izkušnjo z Monroe.. sicer na drugi znamki, pa vseeno.. Bom poizkušal dobiti original ali original brez BMW"žiga".

Verjamem. Monroe je isto kot Castrol, prodajajo oboje, jajca in vrhunske izdelke. Pri obeh firmah je tako, tisto kar je v ponudbi cenejše je zanič, tisto kar je dražje pa vrhunsko, najboljše ali med najboljšimi v razredu. Pri Castrolu je to Edge, pri Monroe pa plinski amortizerji. Za E39 itak obstajajo samo plinski. Sicer ne razmišljaš napačno, vsak normalen človek bi najprej pomislil na to da vgradi isto firmo amortizerjev kot so bili za prvo vgradnjo, ampak s temi blagovnimi znamkami je tako mešetarjenje, da je groza. Zveneče znamke namenoma prodajajo zanič robo, oziroma svoj logo prodajo nekomu drugemu, ki ga da na totalna jajca. Poznam par forumašev ki so se tako nategnili, ne ponavljaj njihove napake in me vsaj ti upoštevaj. V nasprotnem primeru boš plačal dvojno, čez pol leta boš pa gledal zračnost na batnicah in podobno. Še original roba na pooblaščencu ni več to kar je bila prva vgradnja, tudi tam v 30% primerih dobiš katastrofalno kvaliteto, kaj šele pri kopijah brez BMW znaka. Se ne splača, že stokrat preverjeno in prav tolikokrat opozorjeno, odloči naj se pa vsak sam. 

The Best Never Rest

Prikaži več možnosti
    • RobertH je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.