Skoči na vsebino

2011 Prototip UrosR , na osnovi BMW

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
694 odgovorov v temi
KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 485
  • Avtomobil: en kup skretov :)

pohvale za projekt!:ok...sam sem se pred leti ukvarjal z nekimi podobnimi idejami,le za večji budget....ker nisem hobotnica(imam kup projektov- a le 2 roki), sem idejo opustil...
z homologacijo pa za homemade-self projekt pa uradno ne bo nič.žal.če bi vzel vsaj šasijo od bilokaterega serijskega avta bi se dalo "uredit",tako pa nikakor po letu2003...!
vprašanje, če boš dobil sploh preizkušnjo-drugače pa prikolico pa gas.:ok2

velikomirnih živcev in potrpljenja:ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

It's kinda grey area. Načeloma naj bi bile preizkušnje za vožnjo avta na tehnišni oz. homologacijo, oziroma testiranje (nekaj v tem smislu, lahko da je sedaj kaj drugače), vprašanje je predvsem koliko bi ti policist zatežil.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

urosr
urosr

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 382
  • Avtomobil: E70 X5 3.5d

Če ni homologacije in registracije je to s preizkušnjo normalno vozno po cesti ane?

NE
Prikaži več možnosti

urosr
urosr

BMW fanatik

• Uporabnik

It's kinda grey area. Načeloma naj bi bile preizkušnje za vožnjo avta na tehnišni oz. homologacijo, oziroma testiranje (nekaj v tem smislu, lahko da je sedaj kaj drugače), vprašanje je predvsem koliko bi ti policist zatežil.

po tanovem slab mesec nazaj so sprejeli, da more bit vozilo tehnično brezhibno za pridobitev preizkusnih tablic, to pomeni da moraš imet tehničnega opravljenga, pa še preizukušnja pride cirka 60€,

tako da to odpade, obstaja pa par vrjanta, bomo vidli kako bo, mislim da bo kar prikolica pa gasa :)
Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik

Po mojih inf. se zadeva načeoloma da homologirat, edini problem ki ga vidim je motor ki bi moral biti euro 5...

:napakapo mojih pa ne. npr:varnost. boš šel delat crash test?boš tam dosegel minimum?za našo in eu zakonodajo ga nazadnje Zastava ni dosegla,zato ni stekla prodaja jugecev...???.........

+potrebuješ serijo 4-5 avtov za preverjanje kvalitete,pa a teste varjenja....itd.itd...ni tako preprosto:ok
Prikaži več možnosti

urosr
urosr

BMW fanatik

• Uporabnik

:napakapo mojih pa ne. npr:varnost. boš šel delat crash test?boš tam dosegel minimum?za našo in eu zakonodajo ga nazadnje Zastava ni dosegla,zato ni stekla prodaja jugecev...???.........

+potrebuješ serijo 4-5 avtov za preverjanje kvalitete,pa a teste varjenja....itd.itd...ni tako preprosto:ok

drzi, ampak vse se da če se hoče, če ne se bo pa ta uničil, in se bo šel obnovit en oldtimer iz anglije, če bo že takšna želja po registraciji :ok2, a veš ka mislim :-D
Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik

drzi, ampak vse se da če se hoče, če ne se bo pa ta uničil, in se bo šel obnovit en oldtimer iz anglije, če bo že takšna želja po registraciji :ok2, a veš ka mislim :-D

:metalcitaaak,:laugh,gor sem le drugemu forumašu odgovoril!:ok :ok2
Prikaži več možnosti

krofl
krofl

Junior

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 350
  • Avtomobil: E90, E30 335i

Ne, to ni res. Kako pa potem razne TRIKE motorje homologirajo? Jih naredijo 5, za crash teste? A-a....

Seveda se da homologirat. Je pa pain in the ass in ti skrajša življenje za vsaj desetletje ( pa ne zarad varnosti ampak živcev ).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Če se prav spomnim, je prva stvar na poti proti homologaciji to, da delaš vse kot firma, ne kot privat oseba. Sj za razne home made spojlerje je to potrebno, kolker se spomnim iz ene teme, ko je bilo govora o tem, pa bo verjetno pri tem isto.
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti

KINGKONG
KINGKONG

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne, to ni res. Kako pa potem razne TRIKE motorje homologirajo? Jih naredijo 5, za crash teste? A-a....

Seveda se da homologirat. Je pa pain in the ass in ti skrajša življenje za vsaj desetletje ( pa ne zarad varnosti ampak živcev ).

:ok2Ni moje bistvo pregovarjeti se :ok2 homologaciji, vendar TRIKE ni avto in zanj veljajo druga določila.:ok
Sem se pa o tem pogovarjal na LPP-ju, zato se mi malo svita...

Urejal KINGKONG, 16.09.2010, 14:54.

Prikaži več možnosti

SONiK
SONiK

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 171
  • Avtomobil: e39 530iM

Da greš čez tehničnga čez je še najmanjši problem. 20€ pa je uradno tehnični v žepu.

Sicer pa,zakaj bi to sploh rabil registrirat,homologirat itd..To se ima za trackdaye,razne turistične avtorallye in podobno.

Jaz vidim nesmisel da bi se s tem ganjal po cestah,čeprov verjamem da bi bilo odlično.

Sicer pa smo že off s to homolomologacijo :laugh

M3 drivers have no friends - Jeremy Clarkson

Prikaži več možnosti

RS6
RS6

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 959
  • Avtomobil: e24 635csi

Prvo svaka čast, da ste se lotil tega projekta ;)
Ampak a nebi prišlo nekako cenovno isto ( ugibam ), če bi naročili caterhama in ga potem sami sestavl?
Prikaži več možnosti

user_x
user_x

BMW fanatik

• Moderator
  • Sporočil: 6 689
  • Avtomobil: e93 325i

Superca, da boš takole dokumentiral zadevo :ok pa da vidim, kako deli iz moje e36ke dobivajo svojo vlogo v taki kreaciji :-D

Prvo svaka čast, da ste se lotil tega projekta ;)
Ampak a nebi prišlo nekako cenovno isto ( ugibam ), če bi naročili caterhama in ga potem sami sestavl?

Cenovno isto? Malo dvomim. Če kupiš nesestavljenega caterrhama, te stane koliko? Če se prav spomnim oddaje iz TG, je cena dobrih 20k funtov. Material za ta projekt pa ne bi smel preseči 1/4 te cene... i guess :laugh

Druga stvar je pa, zakaj bi kupil, če lahko narediš sam in ob tem še uživaš? :ok2 Če fantje delajo iste neumnosti, kot so jih delali takrat, ko so prišli po avto, potem je to ena velika zabava :laugh in tudi to je nekaj vredno :ok2

P.S.: @urosr, še vedno čakam kljuko :-D
Prikaži več možnosti

urosr
urosr

BMW fanatik

• Uporabnik

točno tako, cena kita je kr precej blizu,

jo tvoja kljuka, vsak dan jo gledam pred delavnico na mizi, upam da mi jutri znese jo odložit na pošto...

drugače pa ja, pri izdelavi je še večja norišnica kot zadnič pri tebi :), more bit fajn :)

Urejal urosr, 16.09.2010, 21:13.

Prikaži več možnosti

urosr
urosr

BMW fanatik

• Uporabnik

evo sveza iz garaže :)

Kater pa je pa mislim da veste bolje od mene :)

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Roberto88
Roberto88

88 Power

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 668
  • Avtomobil: BMW

Važn, da jih je 6 v vrsto :ok
Prikaži več možnosti

Eddy
Eddy

Retrosexualec

• Globalni moderator
  • Sporočil: 12 736
  • Avtomobil: Assless beemer

Koliko računaš da bo končna teža avta?
Rice is great when you are hungry, and want 2000 of something.....Mitch Hedberg
Prikaži več možnosti

echo
echo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 011

Jao spet drkate s to homogacijo :napaka niti ene teme ne more biti brez 5 strani nabijanja o homologaciji :napaka

Rajši postavljajte lastniku tehnična (in drugačna) vprašanja:ok

Zanimiv projekt, bom z veseljem spremljal, srečno :ok
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 810
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Ma dej težit echo, vprašanje o homologaciji je čisto na mestu. Navsezadnje je (naj bi, no) bila del izdelave avtomobila za na cesto.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Rottie
Rottie

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 70 000
  • Avtomobil: E46 325i

Jao spet drkate s to homogacijo :napaka niti ene teme ne more biti brez 5 strani nabijanja o homologaciji :napaka

Rajši postavljajte lastniku tehnična (in drugačna) vprašanja:ok

Zanimiv projekt, bom z veseljem spremljal, srečno :ok

Homologacija je važna stvar pri vseh predelavah in je povsem na mestu, da se tudi to vpraša v temi kot je ta.

Še eno tehnično vprašanje tistim, ki se na to spoznate :ok2
Sem prej prebral, da se šasija dela iz pohištvenih profilov. Je to jeklo sploh primerno za izdelavo šasije ... gledano predvsem s stališča varnosti ob morebitnem karambolu?
pFTRx40.png
Prikaži več možnosti