Skoči na vsebino

SUVi, Terenci, Allroadi in ostala 4x4 vozila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
103 odgovorov v temi
Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Temo odpiram, da boste malo podelili mnenja glede tega kaj vas je prepričalo, kaj ne, kaj ste slišali, kaj videli in tako naprej..

Sam si že dalj časa ogledujem 4x4 vozila in se sploh ne morem odločiti kaj mi je všeč in kaj zares ne.. Pri vsakem najdem neke slabosti in prednosti..

Sem gledal Freelanderje, pa toliko okvar ne najdeš res za noben avto na spletu, tudi za pregovorno slabega "Fiata ali Renaulta" ne..:laugh. Čeprav naj bi bili hudo izboljšani z prvim tehničnim FLjem leta 2001/02, vseeno ne vem če bi upal kupiti..

Gledal sem tudi Grand Cherokeeje, (saj bi že unega zlatega takrat kupil od ABSa, če bi prodal svoj avto), pa če mi je žal mi tudi ni.. 4.7 tankati za vsakdanje bedarije tudi ni mačji kašelj.. No sedaj pogledujem za 2.7 dizli, 3.1TD se mi zdi zastarel pa tudi ni kaj prida prebrati o njih.. Kaj pa vem, ne poznam motorja, ne vem kako se obnese..

No zadnje čase pa mi ne da mira en korejski proizvod Kia Sorento. Oblikovno mi je dejansko en najbolj posrečenih svoje vrste in tudi en redkih ki za moje oko zelo dobro kljubuje zobu časa. Stari X5 in ML mi nista več všeč oblikovno, čeprav oba najverjetneje zelo dobra stroja..

Pa da se dotaknem še Audi Allroada, bi imel, samo jih ni z malo kilometri in se mi zdi neumno plačati toliko za avto z 200+ k km, alternativa in to zelo dobra se mi zdi Volvo XC70, zopet laik na področju Volvov, 2.4T ali D5?..

No naštel sem kar nekaj vozil, kot omenjeno najbolj mi je všeč Kia Sorento a z njim nimam nekih resnih izkušenj, še manj pa poznam koga ki bi imel tisti avto dalj časa..

Torej kakšni so kaj vaši pogledi na omenjene, seveda lahko debati priključite tudi Patrole, Pajerote, LandCruiserje in vse ostalo kar gre na 4x4 in rado v sneg.:ok
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

525iX
525iX

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 758
  • Avtomobil: Alltrack , VFR

Ravno sedaj kupujem nekaj v tem smislu.
Oziram se za Nissan Pathfinder(2008) ter Toyota LandCruiser(2006) .
Prvega sem si že ogledal drugega grem jutri.
Tako , da se bom potem odločil. Vleče me k LC-ju, jutri vidim kako je ohranjena potem pa gasa.
SUV-i mi ne potegnejo , ker so vsi nekak "na okroglo" narejeni .
Ko gledam našega šefa, ne morem verjeti, da je nastal iz najhitrejšega spermija. :confused
Prikaži več možnosti

Big D
Big D

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 336
  • Avtomobil: Alfa GTV Delta TT

Hiba Audi Allroada je zračni ovjes (blazine puščajo, potem pumpa dela celo vreme in krepa).
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 927
  • Avtomobil: 523i

Najprej je treba vedet za kaj boš avto nucal?

V Audiju olroud se boš peljal kot gospod, v Landkruzerju ali Patrolu kot žakelj krompirja,potem moraš vedet kok proračuna je in nato še si želiš pod 10 litrov porabe al nad 20 litrov porabe...

Mislim da boš ugotovil da je Kija kar kul avto za met :-D

Urejal Miholl, 18.10.2010, 23:21.

.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

Hiba Audi Allroada je zračni ovjes (blazine puščajo, potem pumpa dela celo vreme in krepa).

Tole kar drži, ga ima kolegica in ima nonstop probleme z blazinami ter višino, pa je vse zamenjala na Porscheju

Jeepa 3.1TD ne kupuj, to je polom od motorja, 2.7 je pa uredu, najbolši je pa itak 4.7 V8 :ok2 Škoda res da nisi takrat vzel mojega zlatega, avto je bil skoraj kot iz trgovine, če ti je pa poraba previsoka, bi ti pa pri Plineksu, zrihtal ugodno plinsko napeljavo :ok

Koliko bi pa dal za mojo bivšo FL X5, 4.4i l.2004, jo imam možnost kupiti nazaj
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782

BMW X3

.. lahko bi vprašal kar v "njegovi" ("X") temi, ker je za zahteve, kot si jih predstavljam glede na tekst, odlična izbira.

Sicer pa odvisno kaj pričakuješ/zahtevaš, koliko si pripravljen odšteti, kaj ti je všeč .. itd.

Mogoče se boš vprašal zakaj "X3" ?

Za prevoze po navadnih, glavnih .. cestah je dovolj dobra (prevoznost celo leto, tudi po snegu) konfiguracija »avto + 4x4 pogon«, npr. Golf 4x4 (3. gen. TDI agregat, testiran nekaj let, praktično vsak dan na relaciji Bovec – Ljubljana čez Predel), v kombinacji z dizel agregatom tudi šparovec tako v gorivu kot splošnih stroških napram terencu tipa Land Cruiser.

Slednji, je kot terenec jasno boljši v extremnih razmerah, ki pa jih po mojih izkušnjah na navadnih cestah ni toliko, da bi upravičil/izničil slabe lastnosti : kot že je predhodnik ugotovil vožnja ni tako avtomobilska, tudi okretnost, dinamika vožnje (max cca 160 km/h) je »štorasta«.

BMW X3 je zelo posrečena kombinacija obeh skrajnosti – je dovolj »terenca«, hkrati pa na cesti ni »štorast«, je pa tudi eden najbolj zanesljivih in neproblematičnih BMW vozil. Ostaja le še dilema o agregatu in opremi. Osebno sem za dizla, če denar ni ovira 3 l različica, dobra izbira je tudi novejši (177) 2 l dizel.

Tudi sicer je dizel (daleč) najbolj priljubljena motorizacija v X3 – 2 l prek 50% prodanih X3, 3 l je krepkih 20 %
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 679
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Se kar strinjam z napisanim. Odvisno je sicer res kaj "rabiš" in kaj hočeš od takega avta, ter jasno svoj budget. Ni med najlepšimi (predFL sigurno ne, FL ga je občutno izboljšal), je pa pomoje dober kompromis za povprečnega voznika (BMW).
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavaria fan
Bavaria fan

The one and only

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 958
  • Avtomobil: skunk :)

Če se boš odločil za Sorentota, obvezno poglej za 170KM različico:ok 140-ka je prešvoh za tak avto. Trpežen in nepvokarljiv avto z odličnimi vlečnimi zmogljivostmi. Manjka pa 6. prestava.
Mein Kopf ist ein Labyrinth. Mein Leben ist ein Minenfeld.
Prikaži več možnosti

Sassho
Sassho

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: E36 + E39d + E39M + E60

Sicer XC modela ne poznam sem pa vozil S60 S80 z novim in starim D5 motorjem (164 in 185kM) in lahko rečem da bolj trpežnega in hvaležnega motorja (dizla!) nisem vozil.. Z nobenim od avtomobilov še danes ni nobenih težav (redni servisi) eden jih ima 200kkm drugi pa 300kkm .. D5 all the way..
Objavljena slika
Avto brez avtomatike preprosto ni avto :-D
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

No saj nikjer ne piše da ga bom kupil, se mi zdi zanimiva debata pač.. :)

ABS, X5 me ne gane, enostavno nisem pripravljen vlagati v tako veliko staro zverino. :blackeye.. Kar se tiče pa tistega zlatega 4.7 V8, pa sam veš kakšna je bila situacija, nisem mogel prodati BMWja takrat..:frown

X3 je zelo zanimiv predlog na podlagi njegove velikosti - agilnosti, in po testih in posnetkih gre za več kot zmogljiv voz ampak , se opravičujem za grde besede izrečene na BMW forumu, ta avto je meni osebno tako grd, da težko najdem kaj gršega v tem cenovnem razredu..Še trivratni Pajero mi je bolj všeč..

No saj je že celo Nixxon enkrat pripomnil nekaj v stilu "Pepsi, even gonna die with style.." :laugh, in X3 mi res ne potegne..

Pri Kii, me mogoče moti le notranjost..
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

mihaing
mihaing

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 577
  • Avtomobil: Suši

samo tankaš in voziš drugega ta avto ne zahteva

http://www.avto.net/...=4124477&show=1

Še vedno lepše videti maske na naših ustih, kot pa maska na novih BMW-jih

Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 946
  • Avtomobil: 535 PS

samo tankaš in voziš drugega ta avto ne zahteva

http://www.avto.net/...=4124477&show=1

Manjka besedica veliko :hihi ;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

taljan
taljan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 709
  • Avtomobil: E39 525dTA (2004)

nemški autobild (št. 41/2010 stran 76) je ta teden imel pregled Kie Sorento kot rabljeno vozilo
tri zvedzdice od petih možnih
+ dober za vleko prikolic, robusten, prostoren in poceni
- komfort kot pri starih terencih

Urejal taljan, 19.10.2010, 11:35.

Objavljena slika
Freude am fahren 1993-2010: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

croma_man
croma_man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 253
  • Avtomobil: BMW E21 327i E36 323ti

do 24" lahko poliram, da neboš kaj večjega prinesel :laugh
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik

do 24" lahko poliram, da neboš kaj večjega prinesel :laugh

Za Sorentota mislim da bi bilo dovolj okoli 22" :-D.

Objavljena slika

BTW, da ne boš pozabil za tiste 9x16 ;)...
Prikaži več možnosti

taljan
taljan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 709
  • Avtomobil: E39 525dTA (2004)

FREELANDER TD4 (LN, letnik 2005), 3 vraten s hard top streho
imeli smo ga približno leto in pol, in moram povedati, da ga kar pogrešamo, sedaj ko se spet bliža zima (jutranje kidanje snega takrat ni bilo potrebno)

motor: BMW srce ni delalo težav, kakor tudi ostalo ne
udobje je relativna stvar...ni to E39 :laugh...muka me pa res ni bilo ga vozit naokoli...je bil presenetljivo lahkoten in živahen za vozit
hitrost: več kot 125-130 po AC se mi res ni dalo...vsaj provid se nisem bal :-D
lahki offroad: za po gozdnih poteh čisto ok, več nismo probavali
sneg: s pneumatikami M+S 195/80-15 je bilo, kot da ni snega
poletje: 235/50-18 za lepoto, streho dol pa gas...lušten avtek
okvare: menjali smo eno polosovino, ker je nekaj občasno pokalo (preventiva) ter napenjalec jermena klime.

priznam: ves čas me je bilo strah, kdaj se bo kaj pokvarilo...
:damn vsi tisti, ki govorijo na pamet in strašijo ljudi

na koncu vse ok, je pa šel od hiše samo zaradi gradnje (€€€)
Objavljena slika
Freude am fahren 1993-2010: E30 316i (1988), E34 518i (1991), E46 320dT (2003), E39 525dT (2001), E39 525dTA (2004)
Prikaži več možnosti

DOKTOR
DOKTOR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 782

No saj nikjer ne piše da ga bom kupil, se mi zdi zanimiva debata pač.. :)

ABS, X5 me ne gane, enostavno nisem pripravljen vlagati v tako veliko staro zverino. :blackeye.. Kar se tiče pa tistega zlatega 4.7 V8, pa sam veš kakšna je bila situacija, nisem mogel prodati BMWja takrat..:frown

X3 je zelo zanimiv predlog na podlagi njegove velikosti - agilnosti, in po testih in posnetkih gre za več kot zmogljiv voz ampak , se opravičujem za grde besede izrečene na BMW forumu, ta avto je meni osebno tako grd, da težko najdem kaj gršega v tem cenovnem razredu..Še trivratni Pajero mi je bolj všeč..

No saj je že celo Nixxon enkrat pripomnil nekaj v stilu "Pepsi, even gonna die with style.." :laugh, in X3 mi res ne potegne..

Pri Kii, me mogoče moti le notranjost..

.. mogoče so samo prvi znaki staranja :laugh :ok2

Kakorkoli : v seštevku denar : ponujeno je Sorento dobra izbira, tudi naši sosedje proti severu ga pohvalijo, tako, da upoštevaj že podan predlog o zmogljivejšem agregatu, testna vožnja, pa srečno !

.. če bi bil zloben bi rekel : počasi, pa po pameti :laugh
Prikaži več možnosti

BMW_rok
BMW_rok

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 015
  • Avtomobil: BMW & MINI

Zelo odvisno kaj potrebuješ in iščeš - pravega robustnega terenca, SUV, karavana s štirikolesnim pogonom, nekaj vmes?

http://www.avto.net/...=4071871&show=1

- nenormalno zanesljiv (avto resnično dela, brez okvar, čričkov, nadležnih napak ...)
- zmogljiv motor
- zelo dodelan štirikolesni pogon z VTD in VDC sistemom
- neizstopajoč
- relativno ugodno vzdrževanje (pnevmatike normalnih dimenzij - ne kot pri večini SUVov, kjer stanejo celo premoženje, servisni intervali na 25 kkm, motor ima verigo ...)
- kvalitetni materiali in izdelava
- prostoren
- zelo velik prtljažnik
- 3.0 ima že serijsko skoraj vso možno opremo
- odlične vozne lastnosti na spolzkih podlagah (na zasneženih cestah te noben SUV ne ujame)
- zelo visok nivo varnosti, sploh bočni trk
- po avtocesti se povsem udobno pelješ 240 km/h
- poraba 8 - 13 litrov
- detajli niso tako dodelani kot v BMW, udobje je nekje med serijo 3 in 5
- določeni materiali niso najbolj kvalitetni (recimo izpušna lonca)
- originalni nadomestni deli so dražji od BMW, ampak jih pravzaprav zelo redko rabiš
- tega avta ne kupuj, če ga ne boš uporabljal za kar je bil narejen
- če iščeš visoko sedenje, izstopanje in občutek nadvlade na cesti, potem pa vsekakor kakšen X5 :ok2 So pa stroški vzdrževanja takega velikega SUVa neprimerno višji, kar pa itak veš :ok
:bmw
Prikaži več možnosti

LeThaL
LeThaL

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 965
  • Avtomobil: C4

Ali ima kdo na forumu izkušnje z Mazdo CX7?

Starši se nagibajo k menjavi E46 za X1, vendar sem jim predlagal, da bi pogledali tudi za omenjeno Mazdo, saj se mi zdi, da dobiš za manj denarja kar precej več avta. Ali pa se motim?? Pomembno jima je predvsem, da je avto nekoliko višji, zaradi lažjega vstopanja, ter da ima 4-kolesni pogon. V mislih sem imel nekaj takšnega http://www.avto.net/...=4124152&show=1 me pa seveda zanima kvaliteta samega avtomobila, saj izkušenj z Mazdami nimamo.:confused
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 57 679
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mazde zadnjih nekaj let kaj rade cvetijo. In s tem ne mislim na pomladanske rožice.
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.