Skoči na vsebino

Predgretje 320d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
69 odgovorov v temi
bawarisch
bawarisch

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 112
  • Avtomobil: bmw 320d e90

Ojla!Imam 320d e90, in me zanima kako je pri tem avtomobilu s predgretjem, oz. kako in kje se prižge lučka t.i. "spirala"? Ponavadi pri drugih vozilih ko daš kontakt, se ti ko je dovolj hladno prižge ta lučka, in šele go ugasne lahko zaženeš motor.

Hvala za odgovore! lp
Prikaži več možnosti

BMWBewk
BMWBewk

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 325
  • Avtomobil: E39

Pri e90 je pri mrzlem vžigu tako da ti pokaže špiralo ko pritisneš start/stop tipko in štart se malo zakasni napram segretemu motorju:ok

E30 316f/2, E36 318is coupe, E46 323ci, E39 528iA, E36 320Ci...E39 525dT

Prikaži več možnosti

bawarisch
bawarisch

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 112
  • Avtomobil: bmw 320d e90

Hvala!Prihajajo mrzli zimski dnevi tako da me je skrbelo s tem. Lastnik BMW-ja sem šele od meseca maja tako da nisem vedel kako je s predgretjem, ker ubistvu avto vžgeš brez kontakta, razen če pred vžigom ne stisneš sklopke.Zdaj ko vem kako je se nimam česa bat da mi slučajno avto ne bi pozimi vžgal ko bi bilo zunaj -20°c. lp
Prikaži več možnosti

paper
paper

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 181

kako in kje se prižge lučka t.i. "spirala"?

Spirala se pokaze na sredinskem zaslonu BC, pri sebi sem opazil spiralo sele ko sem zelel zagnati motor (ne ze ob kontaktu). Zagon motorja je nato zamaknjen za 1-2 sekundi.
Prikaži več možnosti

blaz_320d
blaz_320d

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 68
  • Avtomobil: 320d

pr men se nobene spirala ne pržge...pa mam 320d avtomatik. dam kluč v režo prtisnem bremzo in start/stop. nobene spirale nism vidu
Prikaži več možnosti

paper
paper

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 181

Jaz sem spiralo videl manj kot 5x, ker imam garazo. Pri tebi je lahko kakrsen koli drug vzrok: morda tankas boljso nafto z vec aditiva, morda imas garazo, morda zivis na primorskem, morda ti predgretje ne dela, veliko razlogov :)
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 141
  • Avtomobil: E91 LCI 325i Touring

Ko bo dovolj hladno, bo opazil tudi lučko, brez skrbi.
Res je, da imajo ti moderni avti tako hitro predgretje, da lučke v toplem vremenu sploh ne opaziš,...šele tam pod -5°C je opazna,...
Nebo je črno, Zemlja je modra. (Jurij Gagarin)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 262
  • Avtomobil: avtomatik

Pa najbrž se predgretje vklopi že takoj, ko odpreš voznikova vrata...
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik

Ojoj, to pa nebi bilo pametno - škoda trošit dragoceno energijo akumulatorja, ko greš v avto samo po naprimer ključe, mobitel, cigarete,... oziroma kar pač si pozabil noter (vsaj meni se te stvari vse pogosteje dogajajo - pravijo da BILOBIL pomaga, pa sem pozabil ali sem ga že kdaj poizkusil :laugh ).
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

recaro
recaro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 773
  • Avtomobil: BMW 320D E92

Šele ko je res krepki minus, se ta spirala pokaže za kakih par sekund. Zdaj ko je okrog ničle moreš met srečo če ti za kako sekundo zagori indikator.
Prikaži več možnosti

blaz_320d
blaz_320d

Novinec

• Uporabnik

no sam če ti ne dela predgretja pol zamenjaš samo grelne svečke ali je še kej drugega za zamenjat?
ker men tut v mrzlih dneh se ne pržge spirala...
Prikaži več možnosti

T€uro
T€uro

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 76
  • Avtomobil: E91 320dta

Če imaš vgrajene prave svečke ti začnejo ogrevati prvo stopnjo ko odkleniš avto. Potem ko odpreš vrata, če pa še to ni dovolj pa zakasni vžig ko pritisneš tipko start.
Pač tako je pri teh avtih, zato je treba met dobr aku.
No jaz ga morem zamenjat zdj.
lp
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Ojoj, to pa ne bi bilo pametno - škoda trošit dragoceno energijo akumulatorja, ko greš v avto samo po naprimer ključe, mobitel, cigarete,... oziroma kar pač si pozabil noter (vsaj meni se te stvari vse pogosteje dogajajo - pravijo da BILOBIL pomaga, pa sem pozabil ali sem ga že kdaj poizkusil :laugh ).

To ima tudi že E46 :).

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

no sam če ti ne dela predgretja pol zamenjaš samo grelne svečke ali je še kej drugega za zamenjat?
ker men tut v mrzlih dneh se ne pržge spirala...

Em... A ti znaš brat :zmeden :-D?
Še enkrat si podrobno preberi odgovore, KDAJ je za trenutek videti lučko s špiralo oz. kolikšna je takrat temperatura...
Zarad mene lahko greš tudi menjat grelne svečke, ampak mislim, da bi bil priklop na diagnostiko precej cenejši :ok2.
LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

blaz_320d
blaz_320d

Novinec

• Uporabnik

znam znam.....sm preklopu na diagnostiko je napisal da mi ne dela 1 grelna....sam me samo zanima če le to zamenjam bo ok.....al morm vse 4. al je pol še kej za zamenjat.
Ker k bo se enkrat podiral in hočm vedt če morm še na kaj vedt.
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

znam znam.....sm preklopu na diagnostiko je napisal da mi ne dela 1 grelna....sam me samo zanima če le to zamenjam bo ok.....al morm vse 4. al je pol še kej za zamenjat.
Ker k bo se enkrat podiral in hočm vedt če morm še na kaj vedt.

na tem forumu je verjetno vsaj miljonkrat napisano da se vedno menjajo vse svečke naenkrat .

zelo dobro pa je preveriti računalnik za predgretje,da se ti ne bo zgodilo tako kot se je meni.

na testerju je javilo da je ena svečka hin, zato smo zamenjali vseh 6. ker sem odhajal v zelo mrzle kraje in si nisem upal riskirati,v glavnem prvo jutro v švicarskih alpah mi avto pri -27 C ne vžge kljub novim svečkam, pride mehanik in ugotovi zanič grelne svečke :damn.

kličem mojega mehanika in mi pove da mi menjava svečk ne bo pomagala ker bodo naslednje jutro že spet skurjene,ker ta računalnik kateri jih krmili običajno crkne tako da grelne sevče delajo neprestano dokler ne pregorijo:napaka
vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je tudi 1 crknila in sem hotel zamenjat vse štiri. Sem predlagal to dr. Rudiju in me je samo debelo pogledal :wtf. Po njegovem priporočilu sem zamenjal samo tisto, ki je bila zanič. Do danes mi ni bilo žal :). Ostale tri še vedno funkcionirajo normalno.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

GGREGA
GGREGA

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 607
  • Avtomobil: francoz

tudi najboljši se učijo:laugh saj veš kdo je moj mehanik

ps. dokler ne bo okrog -30 C sploh ne veš da ti predgretje ne deluje tako kot bi moglo

Urejal GGREGA, 25.10.2010, 12:05.

vse se da samo denar moraš imeti :laugh
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik

tudi najboljši se učijo:laugh saj veš kdo je moj mehanik

Vem, imava istega :-D :respect.
Jaz sem to rihtal cca 1 leto nazaj (in do danes b.p.), tako da nimam pojma, kaj je zdaj pravilno. Govorim pa striktno o svojem primeru, ker nočem nekaj posploševat :ok. Vse, kar mi pade na trenutno pamet je, da ima vsaka serija kakšne svoje fore.

Tak da... Sem že večkrat napisal: preden se kdor koli loti menjave, naj se pozanima na forumu, na netu, pri serviserjih..., zbrane info naj vrže na tehtnico in naj se sam odloči, kaj in v kakšnem obsegu bo menjal.

LP A.

Član KOS
Prikaži več možnosti

Primzi
Primzi

BMW fanatik

• Uporabnik

Uaaa :eek2 sam tole bi pa rad kako dokumentacijo o tem, ali pa kak način kako stestiram tole zadevo.

Sam namreč ne opažam razlike v času zagrevanja mojega E46, pa se pogosto zgodi, da avtek pred hišo stoji odklenjen čez noč - pa ne okol govort!
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.