Skoči na vsebino

BMW E31

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
173 odgovorov v temi
ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 319
  • Avtomobil: OPC

No tako, motor pripeljan domov in lahko povem, da je Jerry skoraj do cm natančno povedal mere motorja in menjalnika. Še enkrat hvala, mi je pomagalo, da smo izbrali pravo prikolico. :beer Motor sem našel pri nas ;)
Kar se tiče pa jjjernejeve replike pa se niti ne mislim spuščati na takšen nivo sporazumevanja. Lepe pozdrave tudi tebi v jamo.

dsc0472.jpg

Urejal ŽigecBMW525, 18.02.2017, 19:19.

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75 839
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Bravo, zdaj pa čimprej vgradit, da zaropota... kak filmček posnemi ko ga boš prvič pognal, to moramo slišat :clap

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • ŽigecBMW525 je všeč

ŽigecBMW525
ŽigecBMW525

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 319
  • Avtomobil: OPC

Hvala Jerry ;)

Eno vprašanje -  imam wiring loom motorja od e32 750i in dme ter eml od e32 750i. Ali bo motorno vezje od e32 pasalo na e31? dme in eml moram dat sprogramirat da bo delalo ali moram iskat prav od osmice?

Lp, Žiga

BMW e39 525d /// BMW e85 Z4 2.5i /// BMW e53 X5 3.0d /// BMW e36 M3 /// BMW e65 LCI 3.0d /// Hrošč 1200 /// BMW e31 850ci /// BMW e46 320d /// Renault Megane Grandtour 1.5dci /// Opel Astra H OPC

Prikaži več možnosti

BMW Deutschland
BMW Deutschland

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 506
  • Avtomobil: Nemški

Ena arhivska

4076B22E-D155-48BE-A606-4A8F6ED85EA3.jpeg
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in soulfly uporabnikom je všeč to sporočilo

clinton
clinton

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 903
  • Avtomobil: BMW 1, 3, TTNY=?

Prikaži več možnosti
    • penny3 je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 408

BMW E31 850i, ročni,... je to kaj vredno, je smiselno imet, problematični V12,....? 

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; R4, R6, B6 and finaly V8 :)

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 869
  • Avtomobil: R6 topless

Eden izmed resnejših problemov je z elektroniko recimo. Zgodi se, da dela sam polovica motorja pa druga ne, popraviš pa čez kratek čas spet lahko pride do tega.
Se je nekaj razvijalo v smeri enega ECU-ja (ima namreč dva) samo ne vem, če se je dokončalo, ker je bil privat projekt nekoga.

Imaš pa tukaj napake.

So pa tudi deli že dragi saj je v classic programu.

Boljša izbira je V8 samo meni v E31 sede le V12...

Prikaži več možnosti

Sanremo
Sanremo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 129
  • Avtomobil: BMW 850i

To, da je vse podvojeno, ima tudi svoje prednosti...vsaj v smislu diagnostike. Če ne dela ena stran motorja, lahko prestaviš posamezen del iz ene na drugo stran motorja in tako enostavno diagnosticiraš napako. Sicer pa najdeš na to temo ogromno informacij na netu. 850i ni tako kompliciran, kot se morda zdi... 

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Taucher, če te resno zanima jo je forumaš pred kratkim imel na a-netu, lahko, da je ni prodal...Je pa lepa tudi v živo, ker sem jo videl na zadnjem Cars & Coffee v Piranu.

Drugače pa jo je smiselno imet, ker je nekaj posebnega. Nisi pa glih ti pravi za tako vprašanje, ker imaš zbirko vozil pa premalo voznikov (zate torej je odgovor definitivno moreš imet) :ok2

Urejal Sorgo, 05.02.2021, 21:00.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 927
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

BMW E31 850i, ročni,... je to kaj vredno, je smiselno imet, problematični V12,....? 

Avto je postal oldtimer in tukaj sploh ni več vprašanje ali je motor problematičen ali ne. Gre za zgodovinskega tehnološkega dinozavra v izumiranju v vsem tem downsizingu tako da V12 je in bo V12,kakorkoli obračaš.

Ti nisi za oldtimerje ampak novejše avte. Če pa že 8ka se pa začnejo zate pri 30.000€+ 

So pa tudi deli že dragi saj je v classic programu.

Boljša izbira je V8 samo meni v E31 sede le V12...

Ne le da so deli dragi pustimo nove ampak že rabljeni so vijolice, še večji problem pa je ker rabljenih delov enostavno ne dobiš(cca 30.000 avtov).

Tako ,da ,če ga želiš imeti dolgo je najboljše imeti še eno za v dele tako kot pri ostalih modelih...

V e31ki je TOP ponudba V12 , V8 je 8ca za "reveže" oz. drugače rečeno če nisi imel za V12 si kupil V8. Ne bi pa se branil niti ene niti druge  :respect

To, da je vse podvojeno, ima tudi svoje prednosti...vsaj v smislu diagnostike. Če ne dela ena stran motorja, lahko prestaviš posamezen del iz ene na drugo stran motorja in tako enostavno diagnosticiraš napako. Sicer pa najdeš na to temo ogromno informacij na netu. 850i ni tako kompliciran, kot se morda zdi... 

Da se priklopiti na diagnostiko pri kateri si sicer omejen napram novejšim avtom ampak le redko kdo še ima te stare diagnostične dinozavre.

Taucher, če te resno zanima jo je forumaš pred kratkim imel na a-netu, lahko, da je ni prodal...Je pa lepa tudi v živo, ker sem jo videl na zadnjem Cars & Coffee v Piranu.

Drugače pa jo je smiselno imet, ker je nekaj posebnega. Nisi pa glih ti pravi za tako vprašanje, ker imaš zbirko vozil pa premalo voznikov (zate torej je odgovor definitivno moreš imet) :ok2

Ta je lepa ja, sicer je nisem videl v živo ampak glede na pogovore z lastnikom mora biti kar lepo zrihtana pa še barva je prava in sicer rdeča,katera se najbolje poda 8ki. :love 
1994-bmw-850csi-1.jpg

Urejal blackberet, 06.02.2021, 12:37.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti
    • krt je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Taucher, če te resno zanima jo je forumaš pred kratkim imel na a-netu, lahko, da je ni prodal...

Ta forumaš je napisal en post pred tvojim.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Sorgo
Sorgo

BMW fanatik

• Uporabnik

Vem vem, samo nisem izpostavljal, ker tudi sam ni omenil nič v smeri potencialne ponudbe (vsaj kolikor vidimo) ;)

Urejal Sorgo, 06.02.2021, 23:52.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 479
  • Avtomobil: Rdeča raketa

A niso ECUji celo trije, vsak za svojo vrsto cilindrov, plus en ki usklajuje oba?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

A niso ECUji celo trije, vsak za svojo vrsto cilindrov, plus en ki usklajuje oba?

Tako je.

Prikaži več možnosti

Sanremo
Sanremo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 129
  • Avtomobil: BMW 850i

Da se priklopiti na diagnostiko pri kateri si sicer omejen napram novejšim avtom ampak le redko kdo še ima te stare diagnostične dinozavre.

V mislih nisem imel diagnostike v smislu preverjanja delovanja s pomočjo testerja, ampak enostavno dejstvo, da si pri iskanju napake pomagaš s tem, da so ključne komponente podvojene. Pri črpalkah za bencin lahko zamenjaš preklopa in ugotoviš, če je težava v tem, saj začne delati druga stran motorja. Enako velja za merilnike pretoka zraka, tuljavi itd. Zadeva je bolj enostavna, kot se zdi.     

Prikaži več možnosti
    • blackberet je všeč

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 408

No meni je prišla pred oči in v besedi ena rdeča E31 850i, ročni menjalnik, noter črna, naj bi bila v dobrem stanju, sicer pa vem da je to star avto in dinozaver, pa vseeno... Vsekakor se ne mislim zaletet, imam čas, voljo, tako da... če bo bo, če ne bo ne bo, ne bo pa konec sveta. Sicer sem bolj sedaj na strani kakega amerikanca V8, tako da mi je tale nehote priletel pred oči, zato pa sem vprašal. Počasi z plehom, saj sem še mlad.  ;)

Tak avto ali je zame (mlajši ali starejši, oldi...) niti ne bom komentiral, ker gledam kaj mi je všeč in kaj hočem imet. Določene stvari tudi sam zamenjam (nimam dveh levih), ne bo pa štepanja km z njim, tako da tako skrapucalo pa feler tudi ne more bit, sploh če je bil vestno vzdrževan, pri menu pa tudi ne bo nič prikrajšan (če do tega pride). :ok

kolikor pa sem uspel razbrati in prebrskati po netu, naj bi šlo to da dotično vozilo forumaša.

Urejal Taucher, 09.02.2021, 11:55.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber; R4, R6, B6 and finaly V8 :)

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

No meni je prišla pred oči in v besedi ena rdeča E31 850i, ročni menjalnik, noter črna, naj bi bila v dobrem stanju, sicer pa vem da je to star avto in dinozaver, pa vseeno... Vsekakor se ne mislim zaletet, imam čas, voljo, tako da... če bo bo, če ne bo ne bo, ne bo pa konec sveta. Sicer sem bolj sedaj na strani kakega amerikanca V8, tako da mi je tale nehote priletel pred oči, zato pa sem vprašal. Počasi z plehom, saj sem še mlad.  ;)

Tak avto ali je zame (mlajši ali starejši, oldi...) niti ne bom komentiral, ker gledam kaj mi je všeč in kaj hočem imet. Določene stvari tudi sam zamenjam (nimam dveh levih), ne bo pa štepanja km z njim, tako da tako skrapucalo pa feler tudi ne more bit, sploh če je bil vestno vzdrževan, pri menu pa tudi ne bo nič prikrajšan (če do tega pride). :ok

To je bivša od Sanrema, kolikor jaz vem. O V12 smo na forumu že ogromno pisali, nebi še enkrat, malo pobrskaj. Išči moje objave in od Zylobnya, midva sva to temo dodobra obdelala. Na kratko, jaz ga nebi imel. Sem imel tri bavarce s tem motorjem in nobenega veselja z njimi, same težave. Nič posebnega sicer, ampak vseeno, zakaj bi si človek kompliciral življenje, če ni treba. 4.0 V8 motor je v primerjavi z dvanajstakom čisto drug svet, popolnoma neproblematičen stroj, eden najboljših. Če imaš na izbiro vzet najboljši motor ali pa najslabšega, ne razumem kaj je tu sploh za razmišljat? Edino kar je v prid 850 je to da se tu še kakšna najde, 840 je treba pa uvozit, v nasprotnem primeru mislim da nihče nebi tehtal, ali pač.

Urejal Jerry, 09.02.2021, 12:02.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 905
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

To je bivša od Sanrema, kolikor jaz vem. O V12 smo na forumu že ogromno pisali, nebi še enkrat, malo pobrskaj. Išči moje objave in od Zylobnya, midva sva to temo dodobra obdelala. Na kratko, jaz ga nebi imel. Sem imel tri bavarce s tem motorjem in nobenega veselja z njimi, same težave. Nič posebnega sicer, ampak vseeno, zakaj bi si človek kompliciral življenje, če ni treba. 4.0 V8 motor je v primerjavi z dvanajstakom čisto drug svet, popolnoma neproblematičen stroj, eden najboljših. Če imaš na izbiro vzet najboljši motor ali pa najslabšega, ne razumem kaj je tu sploh za razmišljat? Edino kar je v prid 850 je to da se tu še kakšna najde, 840 je treba pa uvozit, v nasprotnem primeru mislim da nihče nebi tehtal, ali pač.

Ali V12 že od novega serje, a se težave z leti začnejo množiti?

Kakšne so osnovne značilnosti in razlike med V12 od BMW in Ferarrija? Kje Ferarri prednjači, da je oh in sploh?
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ali V12 že od novega serje, a se težave z leti začnejo množiti?

Kakšne so osnovne značilnosti in razlike med V12 od BMW in Ferarrija? Kje Ferarri prednjači, da je oh in sploh?

V12 je bil en od najbolj problematičnih motorjev že od novega, res pa je da se danes njegovi problemi rešujejo dosti lažje kot včasih, ker so na trgu še veliko večja jajca, recimo V8 turbo iz F serije. Ko je V12 prišel ven, je bil to en prvih motorjev ki so bili opremljeni z lambda sondami in katalizatorji (govorim za evropski trg) in že tu je bila popolna zmešnjava ker je šlo za novo tehnologijo, meni recimo takrat ni nihče znal pravilno diagnosticirat razloga da mi je 750i žrla krepko preko 20 litrov, pa smo potem pogruntali da je šlo "samo" za defektno lambda sondo. Problemi so bili tudi z ostalo elektroniko, z verigami, z odmičnimi gredmi (to je edini bmw, kjer je bilo kao normalno, da jih je pojedlo), za praktično vsak malo večji poseg je moral motor iz avta ker ga je bilo zaradi velikosti v karoseriji nemogoče pošraufat, itd. Z leti so postala problematična še tesnila, bloki teh motorjev so premehki in je prišlo do obrabe cilindrov, posledično do izgube kompresije, na tem motorju je bila prvič za hladilni sistem uporabljena plastika ki je pokala in motorji so se pregrevali, itd. Skratka, ŠROT od motorja! In ob vsem tem je imel ta agregat samo 300 KM, kar je totalna žalost za V12, že za tiste čase je bila ta cifra sramotno nizka, ob tem pa je bil še pokvarljiv. V8 ki je prišel na trg samo 4 leta kasneje, je po drugi strani razvijal 286 KM, bil pa je konkretno lažji, tako da so bile performanse praktično enake, ob enormno večji zanesljivosti in bistveno nižji porabi! Je treba še kaj dodat? Zame ni, V12 bi kupil samo če tak avto dobim res napol zastonj, ali pa za dele, za donatorja da se kakega 840 zrihta, sicer je v mojih garažah prostor rezerviran izključno za 840i.

Kar se Ferrarija tiče njihovih motorjev ne poznam, so pa sigurno boljši od bavarskega V12 ker imajo glede tega daljšo zgodovino in tudi zvok imajo lepši, bavarski V12 ni nikoli dal nobenega pametnega zvoka od sebe, vsaj serijsko ne.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 008
  • Avtomobil: ni moj:(

Jaz imam 1:18 model e31 se iz osnovne sole.

Sicer zelim verjet, da sem prerasel Petrol head nagone, vendar mi dejstvo, da je e31 z novim DMV postal dosegljiv, ne gre iz glave.

Sem se ze menil z par nemci, ki prodajajo 840i na mobile.de, vendar nimam jajc...
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.