Skoči na vsebino

Menjava grelnih svečk

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
130 odgovorov v temi
tomves
tomves

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 41
  • Avtomobil: f11, 530xd, 2013

Pozdravljeni,
Ker se bližajo hladnejša jutra sem opazil, da malo težje zalaufa, čez par sekund pa je ok. INPA pokaže okvaro grelne svečke ali releja.
Na pooblaščencu priporočajo menjavo releja in komplet svečk - material cca 220€. Pri nepooblaščencu pa menjavo samo tiste svečke, ki ne deluje - cena za svečko je enako 20€.
Verjetno je bolje menjati vse, kakšne pa so vaše izkušnje, fantje? Razlika v stroških ni ravno zanemarljiva.
Hvala in LP
Tom
Prikaži več možnosti

iron_maiden
iron_maiden

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 514
  • Avtomobil: E46 330CdA

vse
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Leus
Leus

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 49
  • Avtomobil: 525d

Kar nekaj dela je da prideš do svečk, zato zamenjaj vse. Pa menja naj jih nekdo ki ve kaj dela, se dogaja da se grelni del svečke, ki je v glavi odlomi zaradi saj ki ne popustijo in so pri nedelujoči svečki lahko velik problem.
Kolegu so jih menjali v Nemčiji na pooblaščenem servisu :confused,in mu zaradi svečk odmontirali tudi glavo motorja.
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Jaz sem pred 3 tedni menjal vseh 6 grelnih svečk. dr. Mihold je to naredil v 20 minutah :)
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 262
  • Avtomobil: avtomatik

Mnenja so deljena... Nekaj piše tudi http://forum.bmwslo....?t=74272&page=2
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Jah meni so v roku 1 meseca odletele 3. Če bi prvič menjal (no sej sploh nisem vedel da 3 ne delajo :-D) eno bi potem še vsaj 2x šel na servis in ponavljal postopek. Glede na to da svečke ne stanejo jurja je verjetno pametno menjati vse v kompletu.
Prikaži več možnosti

tomves
tomves

Začetnik

• Uporabnik

Ma res je najbrž najbolj vse menjat. Moj običajni mehanik tudi pravi, da se pri starejših bavarcih svečka lahko na koncu zatopi ?! in rata kroglica, ki ne gre ven skozi luknjo.
Sem se kar za petek zmenil za menjavo. Pravijo, da že dolgo niso imeli težav z tem, upam, da tudi z mojim ne bo.
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 567
  • Avtomobil: Mašina

Svečke je dobro menjati vse hkrati. Ker potem si lahko vsake 2 meseca po menjavi samo ene spet na servisu in za vsako odmontirat in spet montirat kolektor? Nevem koliko se splača, glede na delavno uro mehanika, se pomoje ne splača. :)

Če je to e39 M57 motor, se menja samo svečke, čeje v spominu napak napaka na releju. Če je po menjavi svečk še vedno napaka na releju(redkost) potem je potrebno menjati ta rele oz. krmilnik.

Pri M47N in M57N motorjih in dalje, je pa potrebno če je v spominu napak pregoretih vse 4 na M47N oz. vseh 6 svečk na M57N menjati krmilnik predgretja in tudi svečke, če je v spominu napak pa samo pregoretih 1,2,ali 3 pri M47N oz. 1,2,3,4,ali 5 svečk pri M57N, se zamenja samo vse svečke brez krmilnika :)
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 945
  • Avtomobil: 535 PS

Kakšna je pa cena releja za M47TU D20 (320d,FL,letnik 2004)? Svečke (grelne) naj bi bile od 15-17eur, če prav vem?

Hvala za odgovor.

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

tomves
tomves

Začetnik

• Uporabnik

Svečke je dobro menjati vse hkrati. Ker potem si lahko vsake 2 meseca po menjavi samo ene spet na servisu in za vsako odmontirat in spet montirat kolektor? Nevem koliko se splača, glede na delavno uro mehanika, se pomoje ne splača. :)

Če je to e39 M57 motor, se menja samo svečke, čeje v spominu napak napaka na releju. Če je po menjavi svečk še vedno napaka na releju(redkost) potem je potrebno menjati ta rele oz. krmilnik.

Pri M47N in M57N motorjih in dalje, je pa potrebno če je v spominu napak pregoretih vse 4 na M47N oz. vseh 6 svečk na M57N menjati krmilnik predgretja in tudi svečke, če je v spominu napak pa samo pregoretih 1,2,ali 3 pri M47N oz. 1,2,3,4,ali 5 svečk pri M57N, se zamenja samo vse svečke brez krmilnika :)

Motor je M57. Pravijo na servisu, da bodo menjali svečke in rele, da se tako vedno dela.
Škoda, ker nisva malo bližje. Bi se pa enkrat dogovorili, da ponovno preveriš dize in ostalo, morda proti koncu zime, ko bo na Goriškem že pomlad? Ko si prvič preveril je bilo še vse ok, pa da vidimo, kako je po 80.000 prevoženih.
LP
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 567
  • Avtomobil: Mašina

Kakšna je pa cena releja za M47TU D20 (320d,FL,letnik 2004)? Svečke (grelne) naj bi bile od 15-17eur, če prav vem?

Hvala za odgovor.

100 do 120€, za svečke pa imaš prav.
Prikaži več možnosti
    • zigi je všeč

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Kakšen je simptom če ne dela ena grelna svečka. Na testerju smo ugotovili da je ena sveča hin ! Zaenkrat avto vžiga brez težav, le ko je bolj mraz izpiše na ekranu " Vergluhen " ?
W220 soon
Prikaži več možnosti

dejankovacevic
dejankovacevic

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45
  • Avtomobil: e39 520d

rele imam jaz novega ker sem napacnega kupi pase pa na tvoj avto!!!!!!!! jst ga prodajam za 60 evrov!!!! nov ti je pa okol 100!!! svecke se da pa dobiti tudi ceneje sam mal , po trgovinah upras moj tel 051 384 998
Prikaži več možnosti

HomeJonny
HomeJonny

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 545
  • Avtomobil: Exx

rele imam jaz novega ker sem napacnega kupi pase pa na tvoj avto!!!!!!!! jst ga prodajam za 60 evrov!!!! nov ti je pa okol 100!!! svecke se da pa dobiti tudi ceneje sam mal , po trgovinah upras moj tel 051 384 998

Maš kataloško številko?
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

Je velika razlika v kvaliteti grelnih sveč med OEM in npr. Beru . Kdo je sploh proizvajalec originalnih ?
W220 soon
Prikaži več možnosti

joco1
joco1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: bmw 530d

jast sem menjal vsih 6 svečk.ena se mi je tik pri glavi motorja odlomila,nakar sem na odlomljeni del svečke ki je še ostal v glavi z co aparatom privaril eno m6 matico.svečka je popustila saj veste pametnejši.........
Prikaži več možnosti

joco1
joco1

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12
  • Avtomobil: bmw 530d

original je bosch
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

Al se splača zamenjat Iskrine grelne svečke al vztrajati samo na originalu. Je kdo že zamenjal z Iskrinimi ? Cena ene je 12 €
W220 soon
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 377
  • Avtomobil: BMW e91 & BMW e91

Al se splača zamenjat Iskrine grelne svečke al vztrajati samo na originalu. Je kdo že zamenjal z Iskrinimi ? Cena ene je 12 €

Ni ti treba vztrajat na originalu, Iskre pa le ne dajej notr

Urejal saso24, 24.12.2010, 11:24.

Prikaži več možnosti

iron_maiden
iron_maiden

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 514
  • Avtomobil: E46 330CdA

Iskra dela grelne svečke?:zmeden
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.