Skoči na vsebino

Menjava grelnih svečk

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
130 odgovorov v temi
MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 569
  • Avtomobil: Mašina

Jaz nimam izkušenj z njimi, mislim da pa če so Iskrine, da niso sploh ne slabe ;)

Iskra izdeluje zelooo kvalitetne stvari.

iron_maiden, obstajajo ja :)

http://www.iskra-agv...aet-2009-10.pdf
Prikaži več možnosti
    • Bishop je všeč

igor21
igor21

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42
  • Avtomobil: BMW 525dA

Kako funkcijo pa ima ta rele in kakšni so znaki pri okvari?
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 405
  • Avtomobil: e61 525DT

Kako funkcijo pa ima ta rele in kakšni so znaki pri okvari?

Da ti pošilja štrom do svečk...oz. ti jih vklaplja/izklaplja. Če imaš srečo bo rele crknil brez da ti bo svečk skuru, ponavadi jih skuri, ker rele ne izklopi in ti svečke enostavno pokuri/pregorijo....

Urejal tratnika, 27.12.2010, 20:52.

Prikaži več možnosti

gunther
gunther

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: 525dA

Ko berem težave glede svečk imam pomisleke tudi glede mojega problema na e39. Pri nizkih temperaturah pod ničlo avto zelo težko vžiga, sploh pa, če nekaj dni stoji. Pri višjih ni kakšnih težav. Ali so za to lahko krive svečke ?
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 720
  • Avtomobil: Mercedes Benz

Ko berem težave glede svečk imam pomisleke tudi glede mojega problema na e39. Pri nizkih temperaturah pod ničlo avto zelo težko vžiga, sploh pa, če nekaj dni stoji. Pri višjih ni kakšnih težav. Ali so za to lahko krive svečke ?

Ja pri meni je baje samo ena od šestih zanič pa pri -6 že komaj vžge pri 3. verglanju za daljši čas tako, da jutri grem vse zamenjat pa upam da bo mir. . Možno pa je tudi da je zanič še katera, ne vem. Simptomi zanič grelnih svečk so tudi, da potem ko vžge malo potrese in pokadi zadaj, če je zunanja temp. tam od 0 do 3 stopinj pa vžge takoj.
W220 soon
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimivo ampak na servisu sem izvedel da je bilo zanič vseh 6 grelnih svečk, ki so bile še čisto prve tovarniške notri. Torej je avto pri -7 zjutraj vžgal brez ene same delujoče grelne svečke, res pa da komaj iz 3. poskusa. Vseh 6 smo potem lepo zamenjali brez večjih težav, delo pa je mojstrsko opravil Gorazd Pelko iz Visokega pri Kranju ! Je res pravi mojster za taka opravila. :ok
W220 soon
Prikaži več možnosti

fico1981
fico1981

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: BMW 525 d

sej vem da velik napisanga, sam mene pa zanima ali računalnik vedno javi okvaro grelnih svečk????
problem je sledeč, če avto stoji čez noč zjutraj zalaufa sicer temperaturi primerno , -4stopinje recimo, sam laufa pa kot da kak celinder nebi delu, to samo par sekund pol je pa vredu pa mal dima se pojavi, ter nobene napake ne javlja in to mi najbol čudn... ko je topla mašina vžiga brez težav, oz čez dan mi mogoče hladna mašina malenkost težje vžge sam to se mi do zdej samo dvakrat zgodil...

na servisu še nism biu saj večino stvari sam porihtam oz do zdej še nism meu nobenih takih težav :D

ma pa avto 215oookmkm in so verjetno še prve notr saj prejšni lastnik med 111000 in 180000km svečk ni menjal.
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

@fico1981 Mislim, da računalnik nič ne javi če je katera grelna svečka zanič, to pokaže le tester pa še ta ne ve ali je zanič samo 1 ali več.
W220 soon
Prikaži več možnosti

fico1981
fico1981

Novinec

• Uporabnik

@fico1981 Mislim, da računalnik nič ne javi če je katera grelna svečka zanič, to pokaže le tester pa še ta ne ve ali je zanič samo 1 ali več.

ja sm učer zbrsku da naj nebi nič upozarjal oz nobene lučke... sam je pa danes pri -5 brez problema zalaufu... sm pa jutr dogovorjen pri dr. Schumiju za priklop pa bomo vidl če bo kej pokazal......
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 013
  • Avtomobil: 330d F31

... to pokaže le tester pa še ta ne ve ali je zanič samo 1 ali več.

To pa ne bo držalo. Tester natančno pokaže, na katerem cilindru ne deluje gretje. Seveda vedno obstaja možnost, da je namesto grelne sveče težava na samem modulu.
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

To pa ne bo držalo. Tester natančno pokaže, na katerem cilindru ne deluje gretje. Seveda vedno obstaja možnost, da je namesto grelne sveče težava na samem modulu.

Pri meni ni bilo nobene težave na modulu, bile so zanič čisto vse še prve grelne svečke, ko pa je Schumi priklopil na tester ni mogel definirati katera je zanič, rekel je le da je 1 ali celo 2 zanič, da pa ne ve katera je.
W220 soon
Prikaži več možnosti

frga25
frga25

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 275
  • Avtomobil: e46

Pri meni ni bilo nobene težave na modulu, bile so zanič čisto vse še prve grelne svečke, ko pa je Schumi priklopil na tester ni mogel definirati katera je zanič, rekel je le da je 1 ali celo 2 zanič, da pa ne ve katera je.

Par dni nazaj mi je Schumi točno definiral katere svečke so zanič .
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 405
  • Avtomobil: e61 525DT

Grelne svečke imajo funkcijo le pri zagonu hladnega motorja ...
Če ti "trokira" bi prej rekel da je kaka šoba že mal slaba ....
Prikaži več možnosti

fp4492
fp4492

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 013
  • Avtomobil: 330d F31

No, ne bom trdil za e39, vem pa, da tester na seriji e46 pokaže napako točno, saj sem stal zraven, ko je izpisalo napako na grelni svečki na cilindru št. 4.
Prikaži več možnosti

anze12
anze12

BMW fanatik

• Uporabnik

No, ne bom trdil za e39, vem pa, da tester na seriji e46 pokaže napako točno, saj sem stal zraven, ko je izpisalo napako na grelni svečki na cilindru št. 4.

Saj meni je bilo tudi malo čudno, da ne ve katera je ker sem mogel potem menjati vse ampak so sedaj vsaj vse nove :-D
W220 soon
Prikaži več možnosti

Bishop
Bishop

bivši nick B.I.S.H.O.P.

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 429
  • Avtomobil: Ford KA+ 1.2 Trend TI-VCT

Saj meni je bilo tudi malo čudno, da ne ve katera je ker sem mogel potem menjati vse ampak so sedaj vsaj vse nove :-D

Itak je to najboljša varianta, ker je kar dosti dela z menjavo(ses. kolektor odstranit...), pa zdej boš mel vsaj mir nekaj časa.
Objavljena slikaI DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
Glory Glory Man. United!!!
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 569
  • Avtomobil: Mašina

Fantje, dobri mehaniki že vedo in v tem primeru je schumi tudi prav povedal vsem :) Starejši dizli bmw, prve serije z direktnim vbrizgom goriva (M47, M57 ) javijo preko testerja samo da je napaka v predgretju, torej je za določitev katera grelna svečka ne deluje potrebno drugače preveriti, je pa vsekakor priporočljivo menjati vse, ker že prva pregoreta je pokazatelj da so tudi druge na poti za njo :)

Novejši dizli od e46 z M47TU motorjem (common rail) in vsi motorji za njim pa imajo drugače zasnovan sistem oz. diagnozo in v tem primeru točno pokaže katera svečka je zanič. Tudi v tem primeru priporočam menjavo vseh in tudi menjavo krmilnega modula če nima najnovejše kataloške številke(priporočam predhodno preveriti kataloško številko), ker so bile tudi na teh krmilnih modulih kasneje izvedene določene modifikacije, in je tudi ene par kataloških številk že zamenjal ta artikel :)
Prikaži več možnosti

fico1981
fico1981

Novinec

• Uporabnik

no da javim

schumi je car :D

napako je javilo za rele pumpe, grelnih sveč ni pokazalo nič, rele zamenjan bomo vidl jutr ali je bila to krivda težjega vžiga ali ne, srčno upam da je res biu le rele čeprov simptomi so kazali na grelne, bel dim, težko vžiganje in "laufanje po treh" kot smo učasih rekl......

ko je biu avto priklopljen na računalnik je pumpa filala skor 4 bare.
Prikaži več možnosti

Bishop
Bishop

bivši nick B.I.S.H.O.P.

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 429
  • Avtomobil: Ford KA+ 1.2 Trend TI-VCT

no da javim

napako je javilo za rele pumpe, grelnih sveč ni pokazalo nič, rele zamenjan bomo vidl jutr ali je bila to krivda težjega vžiga ali ne, srčno upam da je res biu le rele čeprov simptomi so kazali na grelne, bel dim, težko vžiganje in "laufanje po treh" kot smo učasih rekl......

sem ti že nekaj časa nazaj rekel, da se oglasi pri njem.
Objavljena slikaI DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
Glory Glory Man. United!!!
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 933
  • Avtomobil: Božje vozilo

no da javim

Meni je dane isto naredilo verglalo v prazno ene trikrat ker sem obupal mi je pa v tretje vžgal in tresel na začetku pa pokadilo je bel dim ogromno le tega, pred parimi meseci ko je bilo še toplo mi je mehanik ugotovil da je ena grelna svečka fuč, sedaj imam občutek da je še katera hin ker je komaj vžgal:frown ,sem kupil vseh šest novih ampak menjal jih pa še nisem:napaka

Ju3 urgentno naročen pri njemu.
Ko bo razdiral na kaj ga naj še vprašam da naj preveri ko bo imel glih narazen?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.