Skoči na vsebino

Menjava grelnih svečk

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
130 odgovorov v temi
fico1981
fico1981

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 93
  • Avtomobil: BMW 525 d

a lohka da zarad dve leti starga filtra nafte pa cca 25tisoč prevoženega pri -10 vžge šele v tretjo??? po menjavi releja ko enkrt zalaufa se več ne matra ampak lepo zalaufa.... sam šele v tretje :(... res pa da je tut kr lep mraz -10 stopinj....
Prikaži več možnosti

Bishop
Bishop

bivši nick B.I.S.H.O.P.

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 429
  • Avtomobil: Ford KA+ 1.2 Trend TI-VCT

Filter goriva je itak najboljš, da se menja 1x na leto oz. pred zimo. Lahko da je zabasan oz. pri kvaliteti nafte pri nas, je sigurno zapacan.
Objavljena slikaI DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
Glory Glory Man. United!!!
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 868
  • Avtomobil: Božje vozilo

Evo avto doma:-D

Avvto je tako dolgo v verglal v prazno in nato vžgal po dolgotrajnem tretjem poizkusu zato ,ker je bilo zanič vseh 6 grelnih svečk:eek(mi jih je mehanik pred m ano preizkusil na accu-ju ne duha ne sluha o kakšnem segrevanju kaj šele žarenju) in je očitno popustil pametnejšei in je vžgal brez njih:laugh

Menjali seveda vseh 6 svečk
Preventivno smo menjali še filter goriva:ok
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 483
  • Avtomobil: .

Pozdrav,
sem na hitro priletel temo in nisem zasledil na približno koliko časa se menjajo svečke? Men se je danes zgodilo, da se mi je avto stežka prižgal v tretjem poskusu. Sevčke sem menjal pred dobirma dvema letoma oz. 40.000 km.

Lp, T

Urejal tlikar2, 06.02.2012, 23:19.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

Pozdrav,
sem na hitro priletel temo in nisem zasledil na približno koliko časa se menjajo svečke? Men se je danes zgodilo, da se mi je avto stežka prižgal v tretjem poskusu. Sevčke sem menjal pred dobirma dvema letoma oz. 40.000 km.

Lp, T

Jah ne vem no za odgovor bo pravi naslov Mihold:ok

V mojem so bile še prve avto pa ima 225.000km morale bi zdržat vsaj nekje 150.000km+ ampak se zgodi da katera odpove prej.
Velja pa tudi rek,da nič ni več tako kot je včasih bilo (mislim kvaliteto)
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik

Jah ne vem no za odgovor bo pravi naslov Mihold:ok

V mojem so bile še prve avto pa ima 225.000km morale bi zdržat vsaj nekje 150.000km+ ampak se zgodi da katera odpove prej.
Velja pa tudi rek,da nič ni več tako kot je včasih bilo (mislim kvaliteto)

Potem je 40 kkm očitno zares premalo za svečke. Glede na to, da so pred dvema letoma bili isti simptomi (težak vžig...) in so bili krivci grelne svečke "upam", da so tudi sedaj - da ni kaj drugega.

Ker, ko je zunaj mrzlo in avto čez noč miruje se sliši glasen zvok (beeeeee) :). To je samo, ko dam kontakt prvič. Ko dam kontakt drugič je ta zvok manj glasen in krajši. Če grem še v tretji poskus pa ga več ni??

Če kdo pozna probleme ga prosim za odgovore.

Hvala!

Lp, T
Prikaži več možnosti

zombra
zombra

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 331
  • Avtomobil: BMW E39 530dT M

Tisti beeee, ki ga slišiš je črpalka za gorivo. Drugič ko daš kontakt je tlak v vodu višji, v tretje pa je ne vklopi več, ker je tlak zadosten.

Če ti je šele v tretje in še to težko vžgal, bo verjetno treba na kakšen pregled.

Meni vžge mrzel isto kot vroč motor - takoj in brez problemov, oziroma jamranja. Upam da bo še dolgo tako. Moram pa povedat, da uporabljam Miholdov aditiv in tudi ta nekaj pripomore.
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik

Tisti beeee, ki ga slišiš je črpalka za gorivo. Drugič ko daš kontakt je tlak v vodu višji, v tretje pa je ne vklopi več, ker je tlak zadosten.

Če ti je šele v tretje in še to težko vžgal, bo verjetno treba na kakšen pregled.

Meni vžge mrzel isto kot vroč motor - takoj in brez problemov, oziroma jamranja. Upam da bo še dolgo tako. Moram pa povedat, da uporabljam Miholdov aditiv in tudi ta nekaj pripomore.

Danes sem šel mehaniku po avto in krivca za težak vžig sta bili 2 grelni svečki. Zamenjale so se svečke, jutri zjutraj ob prvem vžigu pa bom šele 100%, da so bile krive res svečke.

Kar se pa tiče zvoka pri kontaktu, bo pa avto šel nazaj na servis, kjer se je delala obnova črpalke.

Miholdov aditiv dokaj redno uporabljam in kakšnih razlik pri obnašanju motorja nisem opazil, ne dvomim pa, da nebi pripomogel daljšemu delovanju, črpalke, šob...

Lp, T
Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 983
  • Avtomobil: Bmw E46, 320dT

Svečke????? Grelne svečke bi morale zdržat nekaj 100.000 km in nekaj let.
Vsekakor upam, da ste rešili težave, ampak kar tako menjat svečke pa ni ravno racionalno. :confused
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 385
  • Avtomobil: Polo GTI; e61 525DT

Vsekakor upam, da ste rešili težave, ampak kar tako menjat svečke pa ni ravno racionalno. :confused

Jst jih bom kr redno menjaval .... max 150kkm .... da ni jebanja pol .... tule je preventiva 10x cenej kot kurativa .... sem probal
Prikaži več možnosti

tlikar2
tlikar2

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi mene je presenetilo, ker prej ne pomnim kdaj bi menjal grelne svečke. Možno, da so jih menjavali ob rednih servisih, bom iz firbca pregledal račune. Prvič, da vem so bile menjane pred približno 40 kkm, kot sem že napisal. Možno je, da mi tedaj mehanik ni zamenjal vseh svečk - računal mi sicer je 6 komadov, ampak...

Urejal tlikar2, 12.02.2012, 12:33.

Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik

Jst jih bom kr redno menjaval .... max 150kkm .... da ni jebanja pol .... tule je preventiva 10x cenej kot kurativa .... sem probal

Mogoče je pa res bolje tako.. :)
Opravičujem se vsem, če komu ne morem ustreči...enostavno ne gre kot doslej, dela je preveč :(
LP, Franci
Prikaži več možnosti

novakbm
novakbm

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 72
  • Avtomobil: BMW E46 320D

Zdravo,
če bi koga zanimalo,doma še imam original zapakiran rele grelnih sveč ter 4 beru svečke.
Sem imel namen menjat,pa sem prodal avto.
Cena bi bila 100€,vse je novo ter še original zapakirano(kupljeno na bmw Selmar-MB).
Avto- 320d,2002 FL,110kw.
Prikaži več možnosti

marinero
marinero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 888
  • Avtomobil: 300CDI

naj si kar izposodim temo :)
namreč, na mojem 300TD traktorju še nikdar, bojda, niso bile menjane grelne sveče. do zdaj ni bilo večjih težav, zdaj pa je zadeva zrela za menjavo. največja težava je, da ne najdem korenjaka, ki bi si jih upal zamenjat, ker naj bi, bojda, bila prevelika šansa, da se zadeva odlomi in pade v globočino :) zdaj me pa zanima: kaj dejansko te sveče grejejo? bi se dalo to gretje, ki ga proizvajajo grelne sveče, nadomestit s kakim drugim grelnim telesom? npr. kakim grelcem ali fenom za lase? :)
za odgovore tipa pojdi do miholda se že vnaprej zahvaljujem :) v skrajni situaciji se bo dogodilo, ampak dejansko si trenutno ne morem odtegniti niti 2 ur cajta.
tenx.

Make it or break it.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik

namreč, na mojem 300TD traktorju še nikdar, bojda, niso bile menjane grelne sveče. do zdaj ni bilo večjih težav, zdaj pa je zadeva zrela za menjavo. največja težava je, da ne najdem korenjaka, ki bi si jih upal zamenjat, ker naj bi, bojda, bila prevelika šansa, da se zadeva odlomi in pade v globočino :) zdaj me pa zanima: kaj dejansko te sveče grejejo? bi se dalo to gretje, ki ga proizvajajo grelne sveče, nadomestit s kakim drugim grelnim telesom? npr. kakim grelcem ali fenom za lase? :)
za odgovore tipa pojdi do miholda se že vnaprej zahvaljujem :) v skrajni situaciji se bo dogodilo, ampak dejansko si trenutno ne morem odtegniti niti 2 ur cajta.
tenx.

A se ti hecaš:eek
Ne vem zakaj se sploh dajejo grelne svečke v avtomobile,raje bi dale rojstnodnevne da bi bilo ceneje:napaka

Pa sploh ni nek bavbav za menjat meni jih je mehanik prejšnjo noč fino nasprejal in ni bilo problema da bi kakšna odlomila ,sem pa podobno dolgo kot ti čakal z menjavo da so postopoma crknile na koncu je avto vžgal brez njih je pa doolgo verglal in na koncu močno belo pokadil.

Urejal magic man, 23.09.2013, 01:10.

Prikaži več možnosti

franci
franci

BMW fanatik

• Uporabnik

Žal moj odgovor ni odgovor na gornje vprašanje, lahko pa samo napišem, da je moj mehanik pridobil orodje, s katerim je že zamenjal grelne svečke tudi na mojem avtu in to uspešno.
Zlomili sta se samo dve in ju je potem s tistim orodjem uspešno odstranil.
Na nekaterih pooblaščenih servisih se moraš pred menjavo svečk strinjati z morebitnimi stroški v višini preko 2000€, ker je mogoče potrebna menjava glave (karkoli že to pomeni).
Druga rešitev je nakup Webasta, ki ti ogreje motor pred vžiganjem z lastnim grelcem vode in je potem vžiganje bistveno lažje.
LP, Franci
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 234
  • Avtomobil: avtomatik

tenx.

Kot sta že napisala @magic man in @franci: teh svečk ni tak bav bav menjat, če ima mehanik vsaj malo soli v glavi, za seboj nekaj izkušenj, kak dober sprej in primerno orodje. Če še nisi našel primernega korenjaka, razširi področje iskanja, drugega žal ne morem napisat :ok2.
Grelne svečke ti ogrejejo nafto, da se lažje vžge. In ne, alternative nimaš - oz. da bi jaz vedel, ne :). Webasto je seveda prfektna zadeva (topel avto, veliko manjša obraba motorja), svečk ti pa žal ne more nadomestiti.
LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 354
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

Žal moj odgovor ni odgovor na gornje vprašanje, lahko pa samo napišem, da je moj mehanik pridobil orodje, s katerim je že zamenjal grelne svečke tudi na mojem avtu in to uspešno.
Zlomili sta se samo dve in ju je potem s tistim orodjem uspešno odstranil.
Na nekaterih pooblaščenih servisih se moraš pred menjavo svečk strinjati z morebitnimi stroški v višini preko 2000€, ker je mogoče potrebna menjava glave (karkoli že to pomeni).
Druga rešitev je nakup Webasta, ki ti ogreje motor pred vžiganjem z lastnim grelcem vode in je potem vžiganje bistveno lažje.

Točno tako. Moj mehanik je celo ravno zaradi mojega avta nabavil to orodje, ki mu tako ali tako pride še naprej prav. Dve svečki sta se mu zalomili in jih je s tem potegnil ven. Vse se da, če je interes in tudi s povsem primernimi stroški.:ok
I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 69 333
  • Avtomobil: E39 540i & E24 635CSI

Mogoče kdo ve, kje bi se dalo kupit ISKRA grelne svečke za E39 530d?
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 543
  • Avtomobil: Mašina

Misliš HIDRIA?

Kat.št je 13 721 119 od hidrie, potokar, euroton? Za vprašat je, euroton vem da drži hidria na zalogi za Renaulte itd. za BMW-ja pa nimam konretnih info.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.