Skoči na vsebino

Harman Kardon

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
jereby
jereby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 761
  • Avtomobil: E46 330xdT

Pozdrav!

Ker nisem ravno domač okrog tega, bi vprašal naslednje. V svojem E46 imam standardno ozvočenje. Ker veliko časa preživim v avtu in avtomobil nameravam še nekaj časa imeti (če bo vse po sreči :ok2), me zanima ali se da obstoječe ozvočenje nadgraditi z Harman Kardon ozvočenjem? Predvsem me zanima kako je s tistimi zvočniki na vratnih tapetah? Kakšni NON standard sistemi mi ravno ne ležijo in bi raje imel nekaj kar meji na original. Ali je potrebno zamenjati vse speakerje in koliko je le teh? Ali pride še kakšne ojačevalec zraven.

LP in hvala za odgovore, Primož!

P.S.: Če ima kdo kaj na voljo za pameten denar in če je stvar izvedljiva naj mi prosim javi na ZS.

Urejal jereby, 27.10.2010, 18:52.

Eppur si muove! :deda
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 15 629
  • Avtomobil: 535 PS

Vgradnja Harman Kardona se ti ne izplača. Predrago in prekomplicirano;)

BMW e30, e36, e46, e90LCI xDrive ... :mznak ... BMW FOREVER ... :cool

Prikaži več možnosti

Stalin
Stalin

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 085
  • Avtomobil: rikša

:ok
Je pa zame nepogrešljivo,ker ne morem R6 bencinarja poslušat:ok2
Prikaži več možnosti
    • MrMrak in bedolin uporabnikom je všeč to sporočilo

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 102

stvar se da čist normalno montirat. zamenja se audio ozvočenje ki je ločeno od glavne inštalacije ter doda komponente ki so od HK (zvočniki + ojačevalc). Stvar je le koliko boš odštel za komponente, sam se od HK kupil nekaj stvari z UK in nekaj z Kanade, ker se pri nas niso dobile v nemčiji pa so bile cene navite v nebo.
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

stvar se da čist normalno montirat. zamenja se audio ozvočenje ki je ločeno od glavne inštalacije ter doda komponente ki so od HK (zvočniki + ojačevalc). Stvar je le koliko boš odštel za komponente, sam se od HK kupil nekaj stvari z UK in nekaj z Kanade, ker se pri nas niso dobile v nemčiji pa so bile cene navite v nebo.

Ja sej, prvi problem je dobit dobro ceno za vse komponente (predrago), drug problem pa je vse to zmontirat. Pri tebi je drugače, ker si pač stručko in si vse to lahko sam napelješ :ok, za nas, navadne smrtnike pa je to mission impossible (prekomplicirano oziroma predrago) :-D ;)

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 594
  • Avtomobil: UFO

Moj kolega se ukvarja z ozvočenjem v avtih, če hočeš ga lahko vprašam če je pripravljen ti pomagat? Edin do cerkna se boš moral zapeljati, sj so table pa to :-D
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Stalin
Stalin

BMW fanatik

• Uporabnik

Odvisno,ali imaš kupejčka,karavana ali limo:okRazlike so ogromne!
Prikaži več možnosti

jereby
jereby

BMW fanatik

• Uporabnik

Imaš morda še kakšne informacije, kje si to nabavil...

LP
Prikaži več možnosti

zigi
zigi

BMW Zasavje Team

• Uporabnik

Odvisno,ali imaš kupejčka,karavana ali limo:okRazlike so ogromne!

:ok Coupe je bolj kot ne m.i., vsaj za normalen denar ;) :-D

Prikaži več možnosti

Stalin
Stalin

BMW fanatik

• Uporabnik

Karavan sploh bolj bogi:frown kar se H&K tiče
Prikaži več možnosti

tomos
tomos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 102

Imaš morda še kakšne informacije, kje si to nabavil...

LP

iskal sem za model E36 cabrio. Vratni in sprednji zvočniki so isti na vseh e36 le razlika barv, zadnji bočni in sub so pa le od cabria primerni.

Vratnih nisem mogu dobit z celem mrežicami, tko da sem vzel nove. sprednje+zadnje bočne sem dobu iz Kanade (oglas na ameriškem forumu) pa še srečo sem imel ker sem dobu firmo ki je M modele dajala v kose in sem lahko zbiral med 3x seti. sub in ojačevalc sem vzel z ebay.co.uk, kablovje sem kupil novo ker ni bilo drago, dobit celo kablovje z avta pa je loterija. Končna računica je bila 270+135+120+30+100+25. če bi še enkrat to delal bi rajš že na začetku čakal na cel set čeprav so se prodajali po +400 eur, mam pa vsaj zdej 1/2 sistema novega
Prikaži več možnosti

jereby
jereby

BMW fanatik

• Uporabnik

Ola...

Zanima me kako je z zvočnikom, ki pride v vratno tapeto? Ali se da uporabit obstoječo tapeto in naredit samo luknjo?

Pozicija 4:

http://bmwfans.info/..._fi_front_door/

http://bmwfans.info/...i_fi_rear_door/

Če sem prav preštel pride 10 zvočnikov pri Touringu (3 x prednja vrata + 1 x zadnja vrata + 1x prtljažnik) x 2 = 10. Ali ta izračun drži?

LP, Primož!
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 649
  • Avtomobil: Renault&BMW

Nekej časa nazaj se je na avto.net-u prodajal karavan ki je imel HK ozvočenje, sem šel gledat pa ni več oglasa.:napaka
Prikaži več možnosti

Silver Arrow
Silver Arrow

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 748
  • Avtomobil: Eisenacher Motorenwerk

za malo manj denarja dobiš zelo kvaliteten Bose original za BMW....Harmman Kardon je bil do sedaj top end izbira pri BMW kar se tiče ozvočenja...v prihodnosti bo pa še stopničko višje v Individual mogoče vzeti Bang & Olufsen
Swifthead
Prikaži več možnosti

Bavarian Murder Weapon
Bavarian Murder Weapon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 023

za takšen denar dobiš neoriginal dosti boljše zvočnike:)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

jereby
jereby

BMW fanatik

• Uporabnik

za takšen denar dobiš neoriginal dosti boljše zvočnike:)

Torej se dobi solidne zvočnike z isto impedanco, ki jih zamenjaš in pašejo direktno. Ojačevalec vgrajen standardno, pa je verjetno dovolj močan al kako?

LP, Primož!
Prikaži več možnosti

saso24
saso24

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 649
  • Avtomobil: Renault&BMW

Torej se dobi solidne zvočnike z isto impedanco, ki jih zamenjaš in pašejo direktno. Ojačevalec vgrajen standardno, pa je verjetno dovolj močan al kako?

LP, Primož!

V mojem e46 karavanu so bli original zvočniki že kar solidni, zdej kšn me bo napadu da to ni res:-D ampak je blo zadovoljivo. Če iščeš malo več od sistema boš moral menjat avtoradio, drug amp in zvočnike. Lahko pa temu sistemu(mislim da bi rad obdržal orig.) dodaš ojačevalec ter sub in ti garantiram da boš zadovoljen:ok
Prikaži več možnosti

Bavarian Murder Weapon
Bavarian Murder Weapon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 023

LP, Primož!

ojačevalec se dokupi posebaj.. ampak je razlika očitna napram original:)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 889
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Saj Primož ne bo hud za mal OffT:cool.. Če pa komu leži kak woofer (nizkotonec tam v prtljažniku) od HK se jaz priporočam....moj namreč hrešči in bi rabu novega....

Drugače pa ja Primož, HK v touringu ima 10 zvočnikov
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 889
  • Avtomobil: Polo GTI; '98 OOOO

Ola...

Zanima me kako je z zvočnikom, ki pride v vratno tapeto? Ali se da uporabit obstoječo tapeto in naredit samo luknjo?

Pozicija 4:

http://bmwfans.info/..._fi_front_door/

http://bmwfans.info/...i_fi_rear_door/

Če sem prav preštel pride 10 zvočnikov pri Touringu (3 x prednja vrata + 1 x zadnja vrata + 1x prtljažnik) x 2 = 10. Ali ta izračun drži?

LP, Primož!

Mislim, da bi lahko v obstoječo (tvojo) tapeto sam luknje naredu za tiste dodatne HK zvočnike
Prikaži več možnosti