Skoči na vsebino

Kateri pralni stroj kupiti?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
184 odgovorov v temi
romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 831
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

Pri nas doma so se odločili, da kupijo nov pralni stroj. Sedaj smo imeli Gorenjevega, ampak nismo bili kaj preveč zadovoljni z njim.

Pogoj pa je 1200obr centrifuge, 7kg, avtomatsko zaznavanje perila... , zamik vklopa, prikaz do konca, hitri program,.. in DO 500€.

Nekako nam je do sedaj najbolj po godu BOSCH WAE2437FBY ali pa WAE24467ME. Ni pa nič še odločenega glede znamke.

Dajte povedat, če se kdo kaj bolj spozna v to, kaj bi vi priporočali? Katere znamke je najbolje gledati, kje je mogoče najti dol. model kaj ceneje,...

Hvala.
BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 116
  • Avtomobil: modra rja

GORENJE pralni stroj WA 60.5 :-D

Prikaži več možnosti

greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 988
  • Avtomobil: bicikla

Bosch bo odlična izbira, poglej na Belaplus.si, se da dober zglihat:ok2
Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 116
  • Avtomobil: modra rja

Te stroji naj bi bili najbolši za ta denar! Poleg tega imaš garancije 5 let ter servis tako kot se reče. Če se ti kaj pokvari ti ga pridejo iskati in ga dobiš v roku 2 - 3 dneh nazaj. :)
Prikaži več možnosti

romanno
romanno

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 831
  • Avtomobil: ČRN KARAVAN

Mi ravno z servisom od Gorenja nismo bili zadovoljni. Trenutni gorenjev gre namreč v zamenjavo zaradi tega, ker se trese ku zmešan (ko centrifugira, kar hodi po pralnici - kot da bi imel helikopter noter). Pa ga ne popravijo. Pa vodna pumpa tuli ko zmešana, pa je diagnoza naslednja: dokler dela, naj dela,ko bo pa crknila, pa jo boste zamenjali. :napaka
BMW....:drink
BMW Dolenjska.... :respect :beer:drunk
Prikaži več možnosti

Engine
Engine

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 329
  • Avtomobil: En star, en nov.

... kje je mogoče najti dol. model kaj ceneje,..

Ko se boš odločil za model, poglej tudi, če se ti morda ne splača iti po stroj kar v tujino (DE). Jaz sem ugotovil (kupili pomivalni stroj in štedilnik), da se...

In ja, tudi naš Gorenjev pralni stroj je svoje dni skakal po kopalnici. Ko je bilo to urejeno, pa je začela vodna pumpa spuščat zvoke, kot jih poznaš (in tako dela že vsaj dve leti) :)
Prikaži več možnosti

Pepsi
Pepsi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 808
  • Avtomobil: NeptūnuS™

Jaz nekako odsvetujem Hooverja, nevem točno kater model imamo doma, je bil svinjsko drag in se je že dvakrat popravljal v garanciji... :napaka

Imam pa na drugem koncu SLO Candya, ki je bil v akciji v Mercatorju (ful popusta če si ga vzel na pike), ki pa laufa kot cukr ima pa minus da je kar glasen..

Seveda pa je itak vseeno, ker so zadeve v garanciji in kar se ima za uničiti se v tem roku najbrž bo. :). Glejte le da bo najbolj varčen energijski razred :ok
“You have to learn the rules of the game. And then you have to play better than anyone else.” - Albert Einstein
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 58 645
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Mi ravno z servisom od Gorenja nismo bili zadovoljni. Trenutni gorenjev gre namreč v zamenjavo zaradi tega, ker se trese ku zmešan (ko centrifugira, kar hodi po pralnici - kot da bi imel helikopter noter). Pa ga ne popravijo. Pa vodna pumpa tuli ko zmešana, pa je diagnoza naslednja: dokler dela, naj dela,ko bo pa crknila, pa jo boste zamenjali. :napaka

To res ne vem kaj je s temi ljudmi pri Gorenje servisu. Sicer s "terenci" imava dobre izkušnje, so obakrat prišli hitro in popravili, oziroma enkrat odpeljali in popravljenega pripeljali nazaj, samo sem enkrat klical na njihov servisni center ker se je pokvaril sesalec, pa mi rečejo, brez da bi sploh vedeli za kateri model gre, "sej se ga itak ne splača popravljat, je bolš novga kupit" :crazy Na koncu sem ga dal h njim popravit in je blo popravilo 40€. Me res zanima kakšen mokro-suhi sesalec dobiš za ta denar. :napaka Da ne omenim kako neumne uradne ure imajo. Tudi če je še kdo tam na rezervnih delih ti ne morejo vrnit mašine, ker unga na servisih ni več v službi. In to pri neki resni firmi, v času ko ima ponavadi še javna uprava uradne ure (I think).
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 503
  • Avtomobil: BMW department

Mi furamo samo MIELE.

Edini, ki delajo 20 let in več... ob rednem vzdrževanju seveda.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Ena tema o Beli tehniki že obstaja ;)
http://forum.bmwslo....?t=50802&page=2

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 413
  • Avtomobil: avtomatik

Si tole že bral: http://www.gospodinj...ralnega-stroja/
Mogoče pomembno:

Proizvajalca BOSCH in SIEMENS na delovanje AQUA STOP-a nudita celo doživljenjsko grancijo proti izlitju. Ob morebitnem izlitju vode iz stroja proizvajalec povrne vse stroške sanacije zaradi izlitja.

LP A.
:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 623
  • Avtomobil: srebrni traktor

Kupujem pralni stroj 4 kg

Je kaj aktualnega na tem področju (?),
ugodni ponudniki (?),
cenovno ugodnio kvaliteten stroj (?)
kakšen novejši test (?)
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 484
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

...a to rabiš ta majhnega?
Objavljena slika

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik

Ne
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...zakaj pa potem 4kg?....saj velikih ne vem,če še delajo z tako malo kilažo pranja...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 790
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

Evo, info s prve roke ;)

Miele je zakon. Cena žal ne :(
Od Gorenja je prišla v drugi polovici lanskega leta na trg nova generacija stroje. 8 in 9kg imajo komplet nov boben, rebra in kad in se uvrščajo v sam vrh ponudbe. Sploh modeli z eno (in dvo) vrstičnim lcdjem. S poceni in osnovnimi modeli je pač tako kot pri vseh. Servis je dobro organiziran, žal so posamezniki na terenu razred zase.

Od "stare" generacije pa tudi jaz priporočam WA60.5, ker je top iz vidika price/performance ali pa WA614SYW (oz WA612SYW z 1200 obrati). Če imaš dosti bombažnih stvari je 1400 obratov že fajn imet ;).

Warden: če se ti ne gre za majhnost, vzemi "navadnega" 6kg oziroma še raje "slim" verzijo. Velikost naj te ne skrbi, saj je večina strojev narejenih 1-9kg (oz kolikor pač ima) in se temu prmerno prilagajajo programi. Pri nekaterih bolj, pri drugih manj uspešno. Imajo pa ti tanovi gorenje prav temu namenjen TWC sistem (da tudi npr z 9kg strojem dosegaš energijske razrede če je notri pol manj perila - nemci so čisto mahnjeni na te zadeve).
Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik

Cena bo žal tudi faktor, tako da bo Gorenje prava izbira, kot sem te razumel. Pa s 1400 -1500 vrtljajev obvezno, ker bo šlo potem perilo večinoma v sušilec.
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...jaz bi gledal tudi na to,da se stroj da popravljat:ok,razen,če ga misliš zamenjati takoj ko poteče garancija...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Warden
Warden

Big Brother

• Uporabnik

Joda, tvoji nasveti nimajo nobene vsebine, hvala.
Objavljena slika
BeMyWings
LP
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Joda, tvoji nasveti nimajo nobene vsebine, hvala.

:confused...kaj ti ni jasno?...večina današnjih pralnih strojev in kolikor vem vsi gorenjevi so narejeni tako,da se če se kaj pokvari menja v celoti,popraviti,se pa določeni deli ne dajo....recimo ležaji,ki so najbolj problematični se ne dajo menjat ampak moraš zamenjati cel boben,kar dostikrat presega polovico cene pralnega stroja....še kaj?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.