Skoči na vsebino

Golf GTI, Seat Cupra R, Megane RS, Focus RS in ostali hot-hatchi

* * * - - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7267 odgovorov v temi
neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 779
  • Avtomobil: /

Gledam tega GT86, sam to je res bolj žalost od performansov. Dizel v Golfu ga pihne. Pa včasih sem imel TTja - 211 verzijo, sem mislil, da je to tu nekje..pa je kar daleč zadaj. Zgleda pa ful agresivno..škoda.

Kaj pa Giulietto QV s 235 konji je kdo vozil? Ima mogoče bolj direkten volan kot navadna verzija, ali je vse čist brez filinga in mehko?

Urejal neicheq, 25.08.2019, 20:36.

Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 184
  • Avtomobil: Bmw

Pobje, @Gardenerjeva bivsa 335i je bila okno v svet za vse tele vase hh ...
In preden se senna vžge, od gardenerja 335i je imel quaife spero, nadgradnje ni da ni, pa 370hp
S tistim avtom smo s tako brzino sli cez ovinke, da bi marsikdo dozivel smrtni strah...
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 603
  • Avtomobil: new age e39

Ja, nardis lahko marsikaj. Stock je pa.ko barka v ovinkih.
Boobs is back!
Prikaži več možnosti
    • Senna je všeč

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: 330 xi

Avto ni moj ampak peljat se stem je pa noro.

V dobi turbo mlinčkov en ''pure N/A power''
V osnovi gre za 2.4blok na katero pride 2.0glava. Vgrajen v  karoseriji z okoli 1tono.
Kvaliteta je malo slabša ampak bistvo se vidi.
https://www.youtube....h?v=rrDY9nWp-Xs

Prikaži več možnosti

symch
symch

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 96
  • Avtomobil: E46 330i

Ja, nardis lahko marsikaj. Stock je pa.ko barka v ovinkih.

In enako velja za E46, ko zamenjaš komplet vzmetenje in stabilizatorje pa postane gokart

Prikaži več možnosti

portland
portland

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 268

Pol je GTI 6/7 bolj fun avto kot 335i/M3?

Nima veze. M3 je resen avto, GTI je pa igrača za 19 letnike, hitrejši pa itak ni.

Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 140
  • Avtomobil: 335i,GSXR1000,

Pol je GTI 6/7 bolj fun avto kot 335i/M3?

Ja ,imel oba in se gti-jem veliko bolš počutim

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko sem imel E36 320i cabrio sem šel od Kalc proti Godoviču,pa me prehiti ena Honda Civic sedan,še starejši letnik,ne ta novejša.Sem ji hotel slediti,niti pod razno.Men vse opletalo po cesti,gun pred mano pa eno roko čez šibedah in kot po tirnicah.BMW če ni na ornk gewindah  in spuščen  je za ovinke en drek

Kar pojdite na rezultate Nurburgringa in boste videli kje so Bmw-ji za Golfom GTI.7.47 ima čas.Vsi M-i so za njim,razen M4 GTS

Urejal Senna, 26.08.2019, 04:14.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 022
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

Kje si dobil ta čas 7:47 za Golfa? Ker potem bi moral biti najhitrejši fwd hothatch na ringu pa je daleč od tega.

Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 34
  • Avtomobil: 330 xi

Čist simpl matematka , maš lahko gewinde , sway bare strut bare ojačano karoserijo tko in drugač pa če si pretežak ne bo šlo hitr čez ovinke. Nevem pa kako lahko GTI-ja primerjate z m3-jko to je pa smešn mal.

Prikaži več možnosti

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik

Kje si dobil ta čas 7:47 za Golfa? Ker potem bi moral biti najhitrejši fwd hothatch na ringu pa je daleč od tega.

https://en.wikipedia...leife_lap_times

Tukaj si poglej čase

Čist simpl matematka , maš lahko gewinde , sway bare strut bare ojačano karoserijo tko in drugač pa če si pretežak ne bo šlo hitr čez ovinke. Nevem pa kako lahko GTI-ja primerjate z m3-jko to je pa smešn mal.

Glej,lahko primerjam ker sem jo imel.E46.Pa mi vseeno ni dala toliko veselja v ovinkih kot GTI

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Sport Driver
Sport Driver

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 022
  • Avtomobil: Das (kleine) Auto

https://en.wikipedia...leife_lap_times

Tukaj si poglej čase

Glej,lahko primerjam ker sem jo imel.E46.Pa mi vseeno ni dala toliko veselja v ovinkih kot GTI

Damn pa res, prezgodaj je očitno zame. Sem imel nekako v mislih da smo še vedno pri 7:5X:XXX pri HHjih. 

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 196
  • Avtomobil: bmw 328i f30

No ko boš lahko kupil tega clubsport ki je bil nastavljen in pripravljen samo za hiter krog na nurburgringu se javi. Od navadnega gti performance je zamenjano marsikaj od sedežev do podvozja, natunan na 310hp itd ...

Well, the Clubsport S is no ordinary GTI. Well, the car builds on the existing 265-horsepower GTI Clubsport but with a lightweighting regiment and even more power. The 2.0-liter turbo-four engine gets 310 hp, while the back seats have been removed, a lightweight battery installed, an aluminum front subframe fitted, and a pair of lightweight race seats bolted in up front. Along with other tricks, that trims the Clubsport S’s curb weight by about 66 pounds versus the non-S model. Nineteen-inch wheels wear Michelin Sport Cup 2 tires, and a special “Nürburgring” mode in the driving profile selector adjusts the car’s suspension and engine for optimal performance on the challenging track.

Sadly, it won’t be easy to get your hands on this car. Volkswagen produced only 400 examples of the Golf GTI Clubsport S, of which 100 copies were reserved for Germany. And in the U.K. at least, the car has long been sold out.

p.s. navadn gti 230hp ima čase okoli 8.30 na ringu

Urejal wini, 26.08.2019, 06:40.

Prikaži več možnosti
    • portland je všeč

Senna
Senna

BMW fanatik

• Uporabnik

No ko boš lahko kupil tega clubsport ki je bil nastavljen in pripravljen samo za hiter krog na nurburgringu se javi. Od navadnega gti performance je zamenjano marsikaj od sedežev do podvozja, natunan na 310hp itd ...

Well, the Clubsport S is no ordinary GTI. Well, the car builds on the existing 265-horsepower GTI Clubsport but with a lightweighting regiment and even more power. The 2.0-liter turbo-four engine gets 310 hp, while the back seats have been removed, a lightweight battery installed, an aluminum front subframe fitted, and a pair of lightweight race seats bolted in up front. Along with other tricks, that trims the Clubsport S’s curb weight by about 66 pounds versus the non-S model. Nineteen-inch wheels wear Michelin Sport Cup 2 tires, and a special “Nürburgring” mode in the driving profile selector adjusts the car’s suspension and engine for optimal performance on the challenging track.

Sadly, it won’t be easy to get your hands on this car. Volkswagen produced only 400 examples of the Golf GTI Clubsport S, of which 100 copies were reserved for Germany. And in the U.K. at least, the car has long been sold out.

p.s. navadn gti 230hp ima čase okoli 8.30 na ringu

In kaj so ostali bmw-ji GTS in ne vem kaj še vse.Tudi niso klasika

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Debitel
Debitel

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 229
  • Avtomobil: BMW department

Gledam tega GT86, sam to je res bolj žalost od performansov. Dizel v Golfu ga pihne. Pa včasih sem imel TTja - 211 verzijo, sem mislil, da je to tu nekje..pa je kar daleč zadaj. Zgleda pa ful agresivno..škoda.

Kaj pa Giulietto QV s 235 konji je kdo vozil? Ima mogoče bolj direkten volan kot navadna verzija, ali je vse čist brez filinga in mehko?

Gt86 sam pojdi stran... Karjola totalna. Sem enkrat že pisal o tem avtu ko sem ga konkretno prevozil.
Lp Debitel
Per aspera ad astra....
Prikaži več možnosti
    • neicheq je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 55 638
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Nekaj je če iz tovarne ven dajo avto s kletko in spojlerjem in podobnim (in ga takega lahko kupiš), nekaj drugega pa je, da za doseganje rekordov samo tisti avto predelujejo.

Urejal Nixxon, 26.08.2019, 07:11.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 166
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

Gti pride do izraza če si zagrižen VW in drkaš na tisti karo vzorec. Druga varianta pa je da si divjak in se ti jebe za celi svet okoli tebe, no za to so pa itak vsi HH. Smisel imajo samo hardcore HH (weight reduce, nastavljiva podvozja, big brakes, itd.) in seveda obiski dirkališč. Jaz sem poskusil voziti zadevo samo po javnih cestah in ugotovil da to ni zame, rad hitro vozim nisem pa kamikaza in jebiveter. :ok

Gt86 sam pojdi stran... Karjola totalna. Sem enkrat že pisal o tem avtu ko sem ga konkretno prevozil.

Mene motijo cene teh avtomobilov, v Zda zadevo kupujejo če si ne morejo npr. privoščiti Gti-ja... Pa so GTI-ji pri njih konkretno cenejši kot pa pri nas...

Po domače povedano so ti avtomobili pri nas konkretno precenjeni...

Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 196
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Nisem rekel da je počasen gti, sam ko si omenjal da je hitrejši od vsem m razen m3 gts

m2 stock (ne performance) ima 7:58 čas ... kar je še vedno hitrejši od vseh serijskih gti

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 809
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Lahko recem da je ta XDS diferencial al kako mu ze pravijo pri Skodi, posrecena zadeva. Seveda ni pravi LSD ampak zadeva konretno potegne avto proti notranji strani ovinka. Pa cuti se da ima 250+kg manj od E39 :ok2
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • JohhnyWalker je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 166
  • Avtomobil: 353 & ETZ 250

A ima TDI tudi to zadevo? No ko pri VW GTD in GTI brez paketa performance nimata tega. Zanimivo, drugače pa je zadeva izredno posrečena. Govorim iz prve roke ker sem imel GTi-ja z xds in sem enkrat poskusil enega brez...dan in noč! :ok

Prikaži več možnosti