Skoči na vsebino

Golf GTI, Seat Cupra R, Megane RS, Focus RS in ostali hot-hatchi

* * * - - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7337 odgovorov v temi
Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 648
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Dvomim, da bi bil s podobnim avtom in multilinkom kaj hitrejši.

Ja in ne.
Z multilinkom bistveno lazje nastavljas geometrijo podvozja.
Pri poltogi premi tega ni.
Govorim tudi o dinamicni geometriji in tukaj lahko nastavljas kako se bo avto obnasal. Je pa res da ti ne pomaga nic multilink zadaj, ce sprednje podvozje ni "doraslo" zadnjemu.

Ce ne drugega je poltoga prema zelo predvidljiva in je za cestno uporabo za fwd super.
Prikaži več možnosti
    • rockson je všeč

Tuba
Tuba

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 160

Ne boš zgrešil ne z enim, ne z drugim. Jaz sem se nekaj časa odločal med Focus RS in CTR FK8. Na koncu sem vzel Hondo :). Z vsemi Hondami, ki smo jih imeli doma in jih še imamo (tudi starejši Type R) ni bilo nikoli nobenih težav. Avto je normalno uporaben tudi za vsak dan, prtljažnik je za dosti velik,... se je pa težko voziti počasi. Edino kar je ni zvoka, na mestu, ko laufa je kot, da bi poslušal motor iz Jazz-a (1.4i) :). Ampak ok to bomo že rešili.

Hvala za odgovor. Torej je honda še vedno honda kot nekoč, večinoma brez vseh problemov  :) .

Po večini sem se že dokončno odločil za Hondo če le bodo finance. Malce mi je v oko padel še A45 AMG ampak je žal predrag, se mi pa zdi tudi kar zanimiva in všečna zadeva sploh z Aero paketom. Tudi proti Meganom malce pogledujem ampak samo verzija MK3 275 Trophy z Akrapovičem, Ohlins vzmetenjem in Recaroti. Megani so malce cenejši od Honde v Nemčiji tako da morda tudi ni slaba izbira.

Drugače pa če bo denar šel v druge namene in bo potrebno kupiti avto stopničko ali več nižje. Kaj izbrati, da se dobi največ glede performance/fun? V temn razredu avtomobilov sem gledal: Toyoto gt86, hondo civic 1.5 turbo, clio rs in pa mercedes a250 sport. 

Glede gt86 in cliona sem dosti prebral, neznana sta mi pa 1.5 turbo civic in pa mercedes a250 sport. Kdo vozil kaj od tega, se sploh splača tole kupovat?

Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 446
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Ufff glede podvozja ste se razpisal. Kje sploh zacet
Dedra ma zadi trailing arm ne poltogo premo. Focus ma multilink.
To da fwd v ostreje odpeljanih zavojih zadaj dvigne notranje kolo ne vpliva na grip zadaj prav nic ker vse dela zunanje kolo. Pomaga pa pri gripu spredaj ker trsi zadnji del ki omejuje nagibanje pripomore k temu da spredaj oba kolesa grabita z max moznim oprijemom.
Poltoga prema zadaj na gladkem dirkaliscu nima nikakrsnega minusa proti multilinku (gokart?) Multilink je super za slabe ceste kjer vsako kolo zadaj optimalno stoji in se odziva glede na podlago. Kot ze napisano pa vecina ubije to lastnost z debelim stabilizatorjem (raje trse vzmeti in blazilce)
Prikaži več možnosti
    • moebius, Vocko in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 648
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Kako nima nobenega minusa? Geometrija je fiksna, pri kompresiji se zmanjšuje medosna razdalja (znižano podvozje).

Zadnje notranje kolo skoraj nima nič ne dela, vseeno pa ob pravilni nastavitvi pobere kakšen procent tudi on. 

Gokart in avto nebi mešal že iz razloga, ker gokart nima podvozja - samo kar se okvir upogiba med vožnjo (kolikor je zaželjeno), hkrati pa gokart dviguje zadnjo kolo, da imaš višjo izhodno hitrost iz ovinka ker nima difa. 

Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 449

Verjetno bi si želel imeti Delto v garaži :)

Saj sem imel obe, Dedro Integrale in Delto Integrale. :) Zato trdim, da je Delta jajc. Mel bi še vedno Delto za gledat, a konec koncev mi zadostujejo fotke, zguljen volan, HF znak, pa limited edition bunka za prestave, da se spomnim na avto in  čas v katerem sem ga imel.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 766
  • Avtomobil: Citroen c5

malo nazaj na temo... nekaj me je prijelo da bi si po noevm letu omislil hot hatcha... kolega je kupil rs trophija (43k :/ ), ampak tolike s ene morem stegnit.. niti ne vem če bi dal toliko.. bolj sem gledal, dejansko se je ta razred konkretno podražil.. gti osnovni 35k (kot 5 let naza R ), cupra isto 30k in navzgor... no iščem nekaj v rangu 25k.. trenutno je favorit s3 limo, ampak je kar precej star avto (vsaj 4 leta ).. neke pametne ponudbe ideje ni.. honda mi pa res ni všeč :), pa verjamem da je avijon, sam mi je ... drugačna :)

Prikaži več možnosti

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 574
  • Avtomobil: kombi

vzami hondo, res so redke na cesti, japonci so vedno znali naredit dober hothatch

Prikaži več možnosti
    • urbanbevk1 je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 549
  • Avtomobil: ni moj:(

Golf R ali pa Audi S3. Kompletna & vrhunska avta.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 103

vzami hondo, res so redke na cesti, japonci so vedno znali naredit dober hothatch

Prjatu njemu ponujati hondo je kot meni single mamico staro +30.
In prav je tako, imamo razlicna merila in custva
Po kolk so pa scirocco R? Enkrat mi je en ostal v lepem spominu

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

Prjatu njemu ponujati hondo je kot meni single mamico staro +30.In prav je tako, imamo razlicna merila in custva Po kolk so pa scirocco R? Enkrat mi je en ostal v lepem spominu

Bi tudi honda bila zanimiva zakaj pa ne .. je treba mal tut drugam pogledat.

Drugace sem pa v nemciji gledal se focuse st.. imajo zanimive cene.. sam feedbacka nobenega...

Sciroco odpade ker bo to prvi avto pri hisi.
Prikaži več možnosti

Leshinjo
Leshinjo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 186
  • Avtomobil: 5er

Drugace sem pa v nemciji gledal se focuse st.. imajo zanimive cene.. sam feedbacka nobenega...

honda je top voz, samo fk8 je predrag glede na tvoj budget, tole vzami, če se misliš z njim "vozit"   https://www.avto.net...asp?id=14764533  sigurno top avto, če nisi obremenjen z znamko ;)

če bi pa rad imel samo malo hitrejšega dailya, potem pa vw...

Prikaži več možnosti
    • Kobal trans je všeč

Kobal trans
Kobal trans
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 574
  • Avtomobil: kombi

Se strinjam, I30N sem čisto pozabil, pod 30k in še v garanciji.

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik

potem bi verjetno tole probal še malo zglihat.. mene i30 ne prepirča..

https://www.avto.net...asp?id=14537175

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 281
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Kolk prevelika kolesa ima. Prav smešno izgleda. Že itak je avto čudno oblikovan. Nima ne repa, ne glave.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 152
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

I30n pelji na testno, zanemari znamko, ker to je neverjetno kolko smo programirani. Pa probaj se Cupro, pa sam oceni kjer bos boljse uzival, tako bi jaz naredil ce bi to kupoval.

Moras vedet tudi da ima i30N spero, ta Cupra ne vem ce jo ima?
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 891
  • Avtomobil: new age e39

Cupra se je mal postarala a? Tko mal.booring
Boobs is back!
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 103

Pol pa sploh ni premisljevat, focus ST karavan :ok

A scirocco so drugace ok avtomobili, malo me mika po eni strani, ker so redki? Bencinar 2.0 tsi, rocni menjalnik.

Prikaži več možnosti

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 549
  • Avtomobil: ni moj:(

Cupra se je mal postarala a? Tko mal.booring

Ponuja pa TOP tehniko VAG koncerna (motor, menjalnik, podvozje). Če iščeš hiter avto za normalen denar, best buy. Boljši price/performance tudi od Hyundaya. Pa zdaj ko gre model ven, se jih bo sploh dalo dobit pod dobrimi pogoji.
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti