Skoči na vsebino

Golf GTI, Seat Cupra R, Megane RS, Focus RS in ostali hot-hatchi

* * * - - 7 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
7467 odgovorov v temi
SILVEKK
SILVEKK

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 468
  • Avtomobil: F15

35-40k GBP

Prikaži več možnosti

alanq4
alanq4

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 453
  • Avtomobil: 156 V6 in 166 2.4jtd

Cela norija je ta yaris, bravo toyota! Se en remap na 300hp pa bo petarda brez konkurence hehe :)

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 017

Jaz bi pa pri tem avtu pričakoval več. Prva stvar, kot so omenili že predhodniki, število valjev. Yaris GRMN je imel supercharged 1.8l 4-valjnik, škoda, da niso za osnovo vzeli tega motorja. Druga je teža, 1280kg za avto te velikosti ni malo. Hvalijo se sicer z odbijači, ki so tako tanki, da ga upogneš s prstom, alu vrati, pokrovom motorja in prtljage, karbonsko streho, itd.. karoserija pa je še vedno jeklena in kljub temu je avto za te dimenzije pač pretežak. Lahko bi uporabili kakšno rešitev več, kot npr. Renault pri Alpine A110, ki je skoraj 200kg lažji, s tem da je daljši in širši avto. Že za Yaris GRMN je podatek o teži 1135kg.

https://www.auto-dat...-ie-212hp-33110

Prikaži več možnosti
    • ginek in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 814
  • Avtomobil: Citroen c5

Sam je nekaj dodatno prinesel še 4 kolesni pogon

Prikaži več možnosti

Vocko
Vocko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 663
  • Avtomobil: Ni (več) BMW

3 cilindre ima zaradi nižje mase ter boljšega nižjega težišča, posledično tudi boljše razporeditve teže, saj vse piše v predstavitvi

Fun is not a straight line!
Prikaži več možnosti

Rally fan
Rally fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 826
  • Avtomobil: Kr'dajo v službi

3 cilindre ima zaradi nižje mase ter boljšega nižjega težišča, posledično tudi boljše razporeditve teže, saj vse piše v predstavitvi

Ja ja, potem je pa svizec zavil čokolado v folijo :crazy  :jok

:evillaugh"When you see the tree you're about to hit, it's called understeer. When you can only hear and feel it, it's oversteer" (W. Röhrl):evillaugh
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 736
  • Avtomobil: UFO

Kaj bi šele bilo če bi dali 2 cilindra, to bi vse lambote nascal na cesti.. Še dobro da se se pri treh ustavili..
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

PussyWagon
PussyWagon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 735
  • Avtomobil: Clown shoe, 1275 turbo

Men so pa 3zyl mlinčki simpatični. Z malo domišlije so slišati kot vrstni šestak na obrarih.
He who shall be last, shall be sideways and smiling :-D
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 36 961
  • Avtomobil: ALFA ROMEO

Res je. Zvok spominja mal na 6 cilindrca. Sam meni pa tale Yaris ne potegne. kaj boš s tako malim podivjanim avtom?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

MonkeyHead
MonkeyHead

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 942
  • Avtomobil: Klijo

Res je. Zvok spominja mal na 6 cilindrca. Sam meni pa tale Yaris ne potegne. kaj boš s tako malim podivjanim avtom?

Ego boš zbijal raznim bmw / audi fahrerjem na avtocesti. Občasno se boš spustil po kakšni zaviti regionalki. Sicer pa pendlanje med domom in šihtom (mezmes še kaka trgovina). Lahko potrdim se, da preživet z podobnim avtom. 

V8 e39 šaltar <3 

Prikaži več možnosti
    • Mrcina in Rally fan uporabnikom je všeč to sporočilo

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 698
  • Avtomobil: 218d AT, M2

Jaz bi ga takoj imel, za vikend avto seveda, ne za vsak dan. Sem imel JCW GP1 Minija pred M2 in se mi še zmeraj smeji, ko se spomnim nanj.  Recept za tiščanje po lepih cestah za vikede je to no.1. Pa cela ideja avta (tako GP, kot ta Yaris)..to se kupuje s čustvi in ne z razumom. Parkiraš v garažo, narediš občasno kak krog, pa vedno, ko ga vidiš v garaži ti srce zaigra...boki, spojlerji, zvok pri štartu,...

Kar me pa najbolj pri tem Yarisu navduši..pogon in velikost...to bi jaz tiščal po malo slabših razmerah na kakšen prelaz, da bi bilo veselje. Ker čar teh avtov je velikost, če je dovolj mali imaš več maneverskega prostora na cesti in posledično je veselje večje :)

lp,m

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 497
  • Avtomobil: bmw m3

Ego boš zbijal raznim bmw / audi fahrerjem na avtocesti. Občasno se boš spustil po kakšni zaviti regionalki. Sicer pa pendlanje med domom in šihtom (mezmes še kaka trgovina). Lahko potrdim se, da preživet z podobnim avtom. 

to so dva različna svetova, s ferarijem se ne greš ganjat po ovinkih in podirat čase. No sej je to zanimiv avto, samo jaz ga ne bi kupil niti če bi bil 20.000

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 56 323
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Bogi tisti ki imate take avte da svoj ego pumpate, oziroma mislite da ga drugim s tem zbijate. :blackeye 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • nightmare, DJ Falco, Colt in 2 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 16 883

Ja pol mas sam probleme s egom. To je res brezvezen razlog za nakup
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 517
  • Avtomobil: E36 32?i, E91 mlincek

Ne spremljam teme.. ampak mogoce komu pride prav.. pred kratkim so imeli akcijo za VW GTI performance edition. Kolega se vceraj dobil polno nalozenega za ~33k.

Prikaži več možnosti

dr.sah
dr.sah

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 672

Te male petardice so super za vožnjo, žena ima Audi S1 ki je malce podoben tej toyoti, in se super vozi, dejansko ne rabiš 500KM za nasmeh. Poleg tega se notri počutiš kot otrok v trgovini z lizikami.
Prikaži več možnosti
    • Cdriver je všeč

soru81
soru81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 634

Jaz bi pa pri tem avtu pričakoval več. Prva stvar, kot so omenili že predhodniki, število valjev. Yaris GRMN je imel supercharged 1.8l 4-valjnik, škoda, da niso za osnovo vzeli tega motorja. Druga je teža, 1280kg za avto te velikosti ni malo. Hvalijo se sicer z odbijači, ki so tako tanki, da ga upogneš s prstom, alu vrati, pokrovom motorja in prtljage, karbonsko streho, itd.. karoserija pa je še vedno jeklena in kljub temu je avto za te dimenzije pač pretežak. Lahko bi uporabili kakšno rešitev več, kot npr. Renault pri Alpine A110, ki je skoraj 200kg lažji, s tem da je daljši in širši avto. Že za Yaris GRMN je podatek o teži 1135kg.

A je danes naprodaj še kak 4x4 športen avto podobne teže? Vse je vsaj 250-300kg več.

Tut z alpino ali alfo težko primerjaš, ker so namensko razviti iz nule... tu je pa platforma navadna yariska s prilagoditvami, je pa zato tut pol cenejša!

Meni je avtoček čista hudobija. Kdaj je bila nazadnje naprodaj homologacijska specialka za rally? Majhna, lahka, s poširjenimi blatniki, pa še ročni menjalnik ima... Want one :) 

LP
URos
Prikaži več možnosti
    • naliM, alanq4, bmw330cd in 4 ostalim je všeč

rockson
rockson

zaplankan trmast bogaboječ™

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 144
  • Avtomobil: FWD, RWD, AWD

A je danes naprodaj še kak 4x4 športen avto podobne teže? Vse je vsaj 250-300kg več.

Tut z alpino ali alfo težko primerjaš, ker so namensko razviti iz nule... tu je pa platforma navadna yariska s prilagoditvami, je pa zato tut pol cenejša!

Meni je avtoček čista hudobija. Kdaj je bila nazadnje naprodaj homologacijska specialka za rally? Majhna, lahka, s poširjenimi blatniki, pa še ročni menjalnik ima... Want one :)

U matr, soru81 je še aktiven.  :eek  Long time no hear/see  :wave

Drgač pa vprašanje, če nimam jaz zadnje homologacijske specialke, ki je bila še naprodaj za trg. To je potem že dobrih 26 let nazaj.

Urejal rockson, 23.01.2020, 12:11.

I love fast cars... and to go too fast in them. :ok2
Prikaži več možnosti
    • soru81 je všeč

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 601
  • Avtomobil: ni moj:(

Ne spremljam teme.. ampak mogoce komu pride prav.. pred kratkim so imeli akcijo za VW GTI performance edition. Kolega se vceraj dobil polno nalozenega za ~33k.

A na gotovino, ali financiranje? Če je slednje, ne bo zgolj cca 33k;)
:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

soru81
soru81

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 634

U matr, soru81 je še aktiven.  :eek  Long time no hear/see  :wave

Drgač pa vprašanje, če nimam jaz zadnje homologacijske specialke, ki je bila še naprodaj za trg. To je potem že dobrih 26 let nazaj.

:ok Kaj pa maš.. zihr kakšnega subaruja?

LP
URos
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.