Skoči na vsebino

E39 525dA touring = razočaranje

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
193 odgovorov v temi
Pero
Pero

Banned

• Izključen
  • Sporočil: 15 672
  • Avtomobil: Fiat Ulysses

No včeraj se je zgodilo.
S sodelavcem, katerega sem uspel pregovoriti, da je končno kupil BMW-ja, sva šla iz Trzina v Kranj in nekje pri Mengšu prične motor čudno ropotati in tresti. Ker sem pač, kar se tega tiče panika čista in sva bila zelo blizu Schumija, sem sodelavcu rekel, da bi bilo najbolje, da greva kar do njega direkt. Med vožnjo je bil hrup vse bolj opazen, tresenje pri nizkih obratih bolj izrazito, kadil pa je v bistvu kot za stavo. Pri schumiju , ga damo na tester in pokaže lmm, egr in vse kar je povezano z motorjem. Na števcu temperatura hladilne tekočine normalna, BC ne javlja nikakršnjih motenj. Potem pa smo ga še enkrat zagnali (za sekvenco testiranja preko testerja) in je pričel ropotati in kaditi kot, da je konec sveta.
Seveda.....ugasniti jajc in ena hitra diagnoza pri zaprtem motorju na podlagi dim in ropota. Verjetno ali, odtrgan en od ventilov ali pa stopljen bat. Lahko, da je turbina, vendar pa je ropot neznačilen. Ropot je bil tak, kot, da se je nekaj odlomilo in sedaj se ta kos lepo premetava po motorju.
Gre pa za lepo ohranjeno E-39 z vso opremo, redno servisirano, kakih 1000 km nazaj je bilo menjano še olje v menjalniku, skratka avto kot se zagre. Ni kazal nobenih čudnih znakov prej. Od danes na jutri. Zjutraj še čisto normalno v službo, popoldan pa dizaster.
V glavnem avto sedaj čaka pri šumiju, da se ga odpre, in da postavimo končno diagnozo.
Moram reči, da sem razočaran nad BMW-jem, razočaran nad dejstvom, da je sodelavec kupil avto na podlagi mojega prepričanja, in da je za avto vedno bilo vrhunsko poskrbljeno. Obnovil je celoten hladilni sistem, jas sem ga obnovil karoserijsko (smart repair) in avto je res kot iz škatljice.
Ne morem pa tudi mimo dejstva, da h kateremukoli BMW mehaniku prideš (Selmar, Malgaj, Podlesnik, Kokalj) stojijo izključno samo dizelska jajca. Pri Podlesniku sploh.
Sam imam sedaj možnost priti do E-39 Touring 525D vendar imam po včerajšnjem dogodku resne pomisleke glede dizelskih agregatov te znamke.
Vem, da VAG in francozi niso nič boljši, prav tako mercedesi ne, a vseeno menim kot goreč privrženec te znamke in, da tako opremljeno 525D še danes ne dobiš pod 7000 evrov menim, da se pri 247000 prevoženih in ob rednih servisih in skrbnem vzdrževanju tega avta kaj takega kapitalnega ne bi smelo zgoditi. Bomo videli kakšna je diagnoza. Bom poročal, ko odpremo ta jajca.

Lp
Peter
Why getting mad?.......Get even :-D
Prikaži več možnosti

Dark Funeral
Dark Funeral

Heathen

• Uporabnik
  • Sporočil: 29 087
  • Avtomobil: Ne More Biti Prazno!

To se pravi Pero, da tvoja diagnoza kolegu kaj naj kupi je na koncu pokazala, da si mu slabo svetoval?

Pero, a ve 100000% kaj se je z avtomobilom dogajalo od začetka dokler ga tvoj kolega ni nabavil?

Stvar je pa taka, da nikoli, nemoreš vzet besede človeka ki si avto ne lasti za 100% oz. ža 70%..... ker zgodi se lahko marsikaj.

Tako pač je, boste že porihtali, boste potem vedli pri čem ste in boste imeli mir.

VEliko sreče pri popravilu.
Prikaži več možnosti

peroa
peroa

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 940
  • Avtomobil: Rog

Odtrgana lopatica?
NO soup for YOU.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

mig1968
mig1968

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10

pa mende ni to avto črna petica ko se je dolgo na netu prodajal za 7500 zagrajšek marko
Prikaži več možnosti

MehMan
MehMan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 818
  • Avtomobil: -

pa mende ni to avto črna petica ko se je dolgo na netu prodajal za 7500 zagrajšek marko

Ni.
1. Meh: Indifference;

ma. ko jebe.
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

No še en primer, ki dokazuje kako so BMW-jwvi dizli zanesljivi motorji, jajca. Hvala bogu, zdej sem čisto odločen, da ne kupim dizla, pa me je zelo mikal od @aljoše 530dA e60, ker mi barva kombinacija odgovarja

Urejal ABS, 09.12.2010, 09:18.

Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

umek
umek

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 379
  • Avtomobil: bmw X6, 3.5d, panamera T

pač kupiš dizla novega, k postane jajc pa prodaš. jasno vsi tko delajo zato mamo take bisere na trgu
Prikaži več možnosti

Jovac
Jovac

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 406
  • Avtomobil: Bmw

sam sem imel isti model avta, ki je bil moja nocna mora, v 4ih letih sem na njemu pustil cca 4.500-5.500 denarja. in ko se ga koncno resim, me klice fant, ki ga je kupil in mi rece, da so me pri nakupu nategnili, da je avto ze takrat imel 380k km, kar je potem logicno.

kaj ces, pri prvem BMW-ju sem imel v 4ih letih stroskov za tedanjih 1k mark, bil pa je e36 316i, tako da ja, pri meni ce bo se kdaj BMW, benzin!!!!!!!!!!!
Prikaži več možnosti

bizdam
bizdam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 788
  • Avtomobil: Karjola

Mah, to je tudi velika smola, če mene vprašaš.
Vemo za ogromno dizlo ki imajo preko pol miljona kilometrov, in delajo ko metek, vsake toliko se pa pojavi en ki pač rikne.
Vem tudi za E39 540i ki so ji pri 12 ali 17k km (se ne spomnim več) morali menjat motor ker se je dobesedno razletel na AC pri cca 160km/h in vožnji s tempomatom (avto od brata mojega ex šefa).
Pa zdej niso vsi jajc zarad tega a ne.
Želim hitro in ugodno rešitev problema, nato pa veliiiiko uživaških dizelskih kilometrov.

27662_1.png
Član KOS

Prikaži več možnosti

Zmago1
Zmago1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 840
  • Avtomobil: Passat CC

..., pa me je zelo mikal od @aljoše 530dA e60, ker mi barva kombinacija odgovarja

Pa še kaj ne odgovarja tam, recimo cena :) Zadnje čase sem dobil dve tako dobre ponudbe za E60 da samo gledaš,...bo treba res kupit,...samo če se Passat noče pokvart :jok
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

To se pravi Pero, da tvoja diagnoza kolegu kaj naj kupi je na koncu pokazala, da si mu slabo svetoval?

Pero, a ve 100000% kaj se je z avtomobilom dogajalo od začetka dokler ga tvoj kolega ni nabavil?

Stvar je pa taka, da nikoli, nemoreš vzet besede človeka ki si avto ne lasti za 100% oz. ža 70%..... ker zgodi se lahko marsikaj.

Tako pač je, boste že porihtali, boste potem vedli pri čem ste in boste imeli mir.

VEliko sreče pri popravilu.

Dobr eno leto nazaj, ko ga je kupil tega nisem mogel predvideti, avto je takrat delal lepo vse do včerja. Seveda ........predhodnjika vedno jemljem z rezervo a na podlagi samega stanja avta je bilo vse ok. Skeptičen sem bil zaradi menjalnika, a se je menjava olja izkazala kot za pravilno potezo.
Seveda bomo porihtali avto, ampak vseeno mi zadeva ni dala spati.
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

Odtrgana lopatica?

Upam da je samo to.
Prikaži več možnosti

Bmw_Tadej
Bmw_Tadej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 840
  • Avtomobil: Astra G Bertone Coupe

no boljse je da mas bencinara pa je poraba recimo 2 litra vecja samo nimas pa takih stroskov in takih velikih okvar pogostih kakor pri dizlu :) nekateri zaupamo samo na bencinske agregate . :ok
:)
Prikaži več možnosti
    • ABS je všeč

Pero
Pero

Banned

• Izključen

OK, če bi bilo po moje.....absolutno bencinar.
Prikaži več možnosti

_skyline_
_skyline_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 503
  • Avtomobil: E39 523iA

Dobr eno leto nazaj, ko ga je kupil tega nisem mogel predvideti, avto je takrat delal lepo vse do včerja. Seveda ........predhodnjika vedno jemljem z rezervo a na podlagi samega stanja avta je bilo vse ok. Skeptičen sem bil zaradi menjalnika, a se je menjava olja izkazala kot za pravilno potezo.
Seveda bomo porihtali avto, ampak vseeno mi zadeva ni dala spati.

Brezeveze se sekiraš, tega se ne da ravno predvidet. Konec koncev je pa 1 leto motor letel BP:ok
Prikaži več možnosti

Carpenter
Carpenter

Sarcasm king

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 484
  • Avtomobil: e30, e90, e61

Ah, vi ste bili tisti nesrečneži včeraj...:blackeye
Kilometri so 100% realni...?

Član KOS
Prikaži več možnosti

Bubrek
Bubrek

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 732
  • Avtomobil: very dobar e39dT

Eh spet ena tema kjer se bo na podlagi enega avtomobila ugotovilo, da so BMWjevi dizli jajc. Krneki.

Upam seveda, da ni nič hujšega in da čimbolj ugodno rešite zadevo.
Prikaži več možnosti

Pero
Pero

Banned

• Izključen

Ah, vi ste bili tisti nesrečneži včeraj...:blackeye
Kilometri so 100% realni...?

Kje smo se pa srečal?
Za kilometre ne morem reči ali so 100%, je pa notranjost odgovarjajoča prevoženim kilometrom, kot tudi do sedaj zamenjane komponente.
Za letnik so km-ji realni pa tudi samo vozilo ni preveč zmatrano.
Prikaži več možnosti

ABS
ABS

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 244
  • Avtomobil: Porsche Cayenne 4.8S

Eh spet ena tema kjer se bo na podlagi enega avtomobila ugotovilo, da so BMWjevi dizli jajc. Krneki.

Upam seveda, da ni nič hujšega in da čimbolj ugodno rešite zadevo.

Enega praviš?? Samo na forumu jih je bilo že malo morje, da ne bi o tem koliko jih je po servisih in popoldancih. Saj je že splošno znano, da ti dizli crkujejo, skoraj kot po tekočem traku...
Učenec mora v vsem prekositi svojega učitelja, da ne bi za vselej ostal učenec.
Prikaži več možnosti

vuko
vuko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 756
  • Avtomobil: E30

Edini problem, ki se kaže pri teh dizelaših je samo v tem, da imajo večinoma vsi ti avti eno konkretno kilometražo za seboj, brez pregleda kaj je bilo menjano in kdaj, imajo sedaj magične številke od 1-200k na števcih in zato so pol jajci!

V resnici so pa fino zvožene mašine, ki pač zahtevajo en oreng servis.
Nato take avte zaradi ugodne cene kupujejo ljudje, ki nimajo standard da to vzdržujejo ampak samo vozijo dok dela, pol se hitro preprodajajo in se izgubijo vsi podatki kaj se je do sedaj zamenjalo.

Hočem samo povedat, da so zelo redke e39, ki imajo danes pod 200.000 km.
Že v osnovi kdor si je kupil novo e39, povrhu še dizel, je sigurno naklepal nekaj kilometrov preden jo je prodal naprej, ker si ni kupil e39, pa da jo je imel samo za v trgovino, ampak je z njo delal kilometražo.
Ok, so izjeme ampak le te so redke :-D!

primer:
kupec nove e39 525d je delal letno vsaj 35-40k km (v nasprotnem bi kupil manjši, cenejši avto)

Čas lastništva cca. 6 let (recimo, da ne živi samo za avto:laugh):
v 6. letih = 210.000 - 240.000 km ob prepostavki zgoraj (so pa te številke verjetno še dokaj višje)

Sedaj pa mi povejte koliko ima potem 10 let star e39?

p.s.: bojim se, da e39-ke, ki delajo probleme imajo ali magičnih 500k km + ali so bile slabo redno vzdrževane ali so jih vozili ljudje, kateri niso bili lastniki avta ali pa vse skupaj :).......moje mnjenje!!!

Urejal vuko, 09.12.2010, 11:03.

Prikaži več možnosti
    • MG, Bubrek in zigi uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.